Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Khaal


Khaal
őstag

Magyarországon is kapható ez valahol?

(#2) sanzi89


sanzi89
addikt

Ezekkel a cuccokkal mindig olyan nagy bajban vagyok, mert amikor elolvasom a tesztet rögtön előjön a gondolat, hogy egy ilyen kell nekem, aztán végiggondolva valúszínűleg nem is használnám ki. Letölteni routerrel töltök, azt a kevés filmet amit meg megnézek, azt megnézem az ágyban a laptopon. Talán egy nagy TV-vel és vezeték nélküli bill egér párossal netezni és StarCraft-ozni jó lenne. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3) stevve válasza Khaal (#1) üzenetére


stevve
nagyúr

Egyelőre nem, még most dobják piacra, így erre még várni kell. 1-2 helyen láttam, 200 dollár alatt. remélem, ott is marad, máskülönben nem lesz annyira népszerű.

Még több teszt, hír:
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4) dabadab


dabadab
titán

Az AspireRevo alapvaltozata 150 font, mig az olcsobbik ITX-B 140 font - es 10 fontbol nem fog kijonni az AC/DC es a DC/DC adapter sem, nem hogy a memoria (es persze az SSD meg a haz sem).

Szoval nekem az Acer egyertelmuen olcsobbnak tunik.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#5) stevve válasza dabadab (#4) üzenetére


stevve
nagyúr

Igazad lehet. :) Én csak az acer oldalán lévő hírt néztem: [link]

(#6) 14adam válasza Khaal (#1) üzenetére


14adam
addikt

Igen,mintha Iponba láttam volna.Vagy lehet,hogy valami más Zotac lap volt ami a htpc építőknek is kiválló

[ Szerkesztve ]

(#7) stevve válasza 14adam (#6) üzenetére


stevve
nagyúr

Szerintem más lehetett, én nem láttam az iponnál. Itt viszont igen, bár nem az A verziót:
Newegg

Más. Az ASROCK is belépett az Atom-ION klubba: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8) #19617792


#19617792
törölt tag

A kis Zotac lap SATA csatlakozói felett az a zöld kártya a Wi-Fi adapter?

(#9) stevve válasza #19617792 (#8) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, egy AzureWave Wi-fi kártya.

[ Szerkesztve ]

(#10) GIJoe


GIJoe
addikt

Most nekem kerülte el a figyelmem hogy nincs tisztázva a fogyasztásnál hogy milyen háttértárral mérték? SSD, sima HDD...? :F

(#11) stevve válasza GIJoe (#10) üzenetére


stevve
nagyúr

Abban a tesztben nem tudom, amiből a kép való, de ITT egy Western Digital 500GB Caviar Green HDD-vel. (kicsit másabb is az érték :) )

(#12) GIJoe válasza stevve (#11) üzenetére


GIJoe
addikt

Szóval tehát kellene 1 IONITX-A-U , SSDvel, + alacsony fogyasztású DDR2 modul vagy 2 GB,+ BIOSban letilt ami épp nem kell, wifi, lan... egy gondozásmentes traktor aksi+napelem az erkélyre és... :)) Megvan az EON álomgépe ;)

[ Szerkesztve ]

(#13) stevve válasza GIJoe (#12) üzenetére


stevve
nagyúr

:DDD Az EON-nak az a jó, ha sokat fogyasztasz és fizetsz, mint a jó gyerek. de egy ilyen megoldás hamar megtérülne. :C

[ Szerkesztve ]

(#14) GIJoe válasza stevve (#13) üzenetére


GIJoe
addikt

Már igen rég ilyet tervezek, csak olvastam hogy elvileg a samsung legújabb ultra alacsony fogyasztású ramjai milyen csodásak, no meg mintha ha az ion is elbánna a ddr3al, csak azt nem tudom hogy, illetve annyira nem vagyok jártas benne hogy az atom mit szól a ddr3hoz...
:( most öltem meg véletlen a fogyasztásmérőm, káflispisztoly szaga van :(

(#15) stevve válasza GIJoe (#14) üzenetére


stevve
nagyúr

Az Atom is tudna DDR3 modulokat kezelni és az ION is, de a Zotac úgy gondolta, elegendő a DDR2.

Egy újabb kép a fogyasztásról egy WD Raptorral:
[link]

(#16) stevve válasza stevve (#15) üzenetére


stevve
nagyúr

Lejárt az idő :(((

És itt egy Intel X25-M 80 GB SATA 3 Gb/s Flash SSD-vel mért fogyasztás:
[link]

Olyan nagyon nagy különbség nincs köztük.

(#17) dabadab válasza stevve (#7) üzenetére


dabadab
titán

Vazze, a C 90 wattos PSU-val 170 dodo. Kar, hogy hozzank nem kuldik el...
Europaban meg csak a B-t lattam, ami PSU nelkul nem annyira jo vetel.

DRM is theft

(#18) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Nah, nem is rossz ;)
Lassan gondolkodnom kell mit vegyek, WD TV-t vagy Ion-t :B

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#19) dabadab válasza Typhoon47 (#18) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem ez eleg egyoldalu meccs, a WD TV talan vmivel olcsobb, de itt kb. veget is ert az osszes elonye.

DRM is theft

(#20) kelzsoca válasza Typhoon47 (#18) üzenetére


kelzsoca
félisten

Inkább az ion :)

https://vertigostore.eu

(#21) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Kösz a cikket, már lehet érteni, miért haragszik az Intel :))

(#22) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Engem érdekelne, hogy mi a gond a via processzorokkal, amitől "gyatra teljesítményt" nyújtanak? Ez a cucc nagyjából 2.5x annyit zabál, mint a via-s gépem, úgy látom, többe is kerül.

Lássuk már az előnyöket is.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) stevve válasza bambano (#22) üzenetére


stevve
nagyúr

Igazából nem is a VIA Nano-ra gondoltm, mert az jó, sőt! az egy magos Atomot kenterbe is veri, ám a grafikus vezérlőjük nem valami fényes, hogy enyhén fejezzem ki magam. Az UniChrome Pro II eleve Dx7-es és az ION kb. 3x veri meg minden tesztben. A VIA ITX platformja így összességében nem alkalmas HD filmezésre, tehát gytra, hiába a jó CPU. :(

Egyébként erre a cikker utaltam: [link]

Kicsit átírtam a cikk ezen részét, mert valóban gy lehetett érteni, hogy a VIA Nano-ra célzok a gyatra szóval. :R

(#24) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezt külső tápot soha nem fogom megérteni.
Bár mondjuk egy kisebb dobozba bele lehet szuszakolni még a lap mellé a tápot is.

Engem hihetetlenül tud idegesíteni még egy 25. kis doboz drótokkal az asztal alatt.

Ettől függetlenül kéne a cucc, akár külső táposan is! :) Meg persze a kis házzal együtt, az nagyon tetszik.

@stevve : Viszont vannak oylan helyek (letöltőgép, iroda) ahol mindegy hogy milyen a grafikus hardver, csak képet adjon.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) bambano válasza stevve (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

csakhogy a via cuccoknál a videokártya szokta a dekódolást csinálni, a nano meg a c7 közben lábat lóbálgat. A grafikus vezérlőjük hibátlan htpc szempontból nézve. Az tény, hogy nem kezel dxsokat, de ez kell htpc-be? Minek?

Ezen a lapon van valami kompozit vagy svideo kimenet?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) bambano válasza hcl (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Pedig milyen frankó, hogy a táp nem fűti a dobozban a procit meg a vinyót...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) stevve válasza bambano (#25) üzenetére


stevve
nagyúr

Miért, az ION mit csinál DXVA mellet? Dekódol és a proci a lábát lógatja. :D
Az nem is lenne akkora baj, hogy Dx7 (bá manapság egy Dx9 alap lenne), de nem tud semmiféle támogatást nyújtani H.264 cuccokhoz (sőt! semmilyen HD-hoz sem), ergo máris csak félkarú rabló.

Nem, kompozit és S-video nincs rajta, csak VGA, DVI, HDMI, de vannak átalakítók is, amik jól működnek. :P

hcl: A külső tápnak pont az a lényege, amit bambano is írt, nem foglal helyet és nem fűt. :)

@stevve : Viszont vannak oylan helyek (letöltőgép, iroda) ahol mindegy hogy milyen a grafikus hardver, csak képet adjon.

Igen, de azokat nem HTPC-nek hívják. Egy szóval nem állítottam, hogy a VIA megoldása mennyire szar és semmire nem jó, de HTPC-re való alkalmazásánál ezer jobb rendszer van. Nem kell mindennek minden szegmensben megállnia a helyét... az az IONITX se jó játékos konfignak, de ez kit érdekel? A VIA is nagyon jó kis fogyasztású irodai gépnek akár vagy letöltésre. :)

[ Szerkesztve ]

(#28) dabadab válasza bambano (#25) üzenetére


dabadab
titán

"A grafikus vezérlőjük hibátlan htpc szempontból nézve."

Nincs olyan VIA-s GPU, ami tudna HD-s dekodolast es ehhez lenne letezo linuxos tamogatas is. Mondjuk ezzel nincs egyedul, ezt kizarolag az NVidia tudja es o is csak par honapja.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#29) EmThor


EmThor
addikt

az ideális htpc :)

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#30) stevve válasza EmThor (#29) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, nagyon jó és árban is kiváló, sok jót olvastam róla de ez mégis inkább lejátszó, mint HTPC. (vagy rosszul gondolom?)

Tény, hogy a Sigma Design processzora, ami az egészet viszi, nagyon jól teljesít. Mondjuk az 1080p24 állítólag kicsit akadozik vele, de ez legyen a legnagyobb baja. :)

[ Szerkesztve ]

(#31) dabadab válasza EmThor (#29) üzenetére


dabadab
titán

A feneket: bugos, nagyon korlatozott tudas, fapados, nincs halozati kapcsolat...

DRM is theft

(#32) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Izé. engem a külső táp a macerássága miatt zavar. Még egy doboz amit el kell valahova suvasztani, még 2 drót ami gabalyodik, stb.

Felőlem fűthet akárhol is az a dög, lehetőleg minél kevesebb drót menjen be a gépnek nevezett dobozba, és minél kevesebb doboz legyen az asztalon, vagy alatta. Szóval én kényelmi szempontokból a belső tápok híve vagyok :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) dabadab válasza hcl (#32) üzenetére


dabadab
titán

A megoldas: pillanatragaszto ;)

DRM is theft

(#34) brumesz


brumesz
aktív tag

ilyenből kéne olyan, ami az integrált vga-val elviszi a cod4-et medium grafon olyan 40-50 fps-el, és ez lenne az álomgép nekem :DDD

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#35) #27483136


#27483136
törölt tag

A fent olvasottak alapján akkor azt is mondhatnánk, hogy az ideális HTPC egy USB-s Yamada asztali készülék 10.000 Ft-os árban. ??? vagy mégsem ???

Ez azért kicsit többet tud. A DX_Sok pedig már az oprendszernél is követelmény.
Az analóg videó kimenet hiánya pedig addig érdekes, míg nem LCD-TV-re dolgozik.
Nálam egyébként sosem lógatja a proci a lábát filmnézés közben: lehet addig netezni, letölteni. (Bár az enyém mATX+BE2350+2600pro, de ez a kisgép egy izgalmas megoldás. aszondom: végre van ilyen)

(#36) stevve válasza #27483136 (#35) üzenetére


stevve
nagyúr

Na igen, épp a CPU alacsony terhelése és a kis fogyasztás miatt sokan a HTPC-t használják letöltésre. Ez pedig, mivel passzívan is mehet, annyira halk - főleg, hogy a táp sem tud zúgni - , hogy 24/7-ben is mehet, észre sem lehet venni.

A 2600 Pro már egész jó, még játékra is használható kisebb felbontáson. :))

brumesz:
:DDD Csak akkor már nem ennyit fogyasztana és melegedne is eléggé.

[ Szerkesztve ]

(#37) dabadab válasza #27483136 (#35) üzenetére


dabadab
titán

"A DX_Sok pedig már az oprendszernél is követelmény"

Tenyleg? :)

DRM is theft

(#38) nixx-21 válasza brumesz (#34) üzenetére


nixx-21
senior tag

elfut 30-40 FPS-el (ha jól tudom fullon)
[link]

[link]

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#39) eziskamu válasza dabadab (#37) üzenetére


eziskamu
addikt

Mi a fene az a DX_Sok?

Amúgy a CoreAVC-nél a CUDA támogatás azt jelenti, hogy nem csak azokat a filmeket tudja gyorsítani a videó"kárya" (itt ugye integrált gpu), ami adott kártya hardveres DXVA megvalósítása tud, hanem nVidia esetén az összes h264-es formátumút (amit a CoreAVC szoftveres módban is támogat)?

[ Szerkesztve ]

(#40) szente válasza eziskamu (#39) üzenetére


szente
addikt

gondolom directx akármennyi...

(#41) eziskamu válasza szente (#40) üzenetére


eziskamu
addikt

úgy ok

(#42) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nem rossz, de sokkal inkább ez valami kisfogyasztású, e sorozatú AMD-vel. Agyonveri ezt teljesítményben, sokkal több dologra használható.
[link]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#43) dabadab válasza Jim Tonic (#42) üzenetére


dabadab
titán

Csak a "kisfogyasztasu" AMD CPU TDP-je onmagaban tobb, mint amit egy komplett ionos rendszer felvesz a konnektorbol :) Es HTPC-nel nincs szukseg a tobbletteljesitmenyre.

DRM is theft

(#44) Jim Tonic válasza dabadab (#43) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nyilván mindenkinek más az igénye, de mivel konnektorba van dugva, sokat nem számít a valamivel nagyobb fogyasztás. Nyilván nem feltétlenül szükséges több erő, ha csak videolejátszásra használom, akkor meg ez is felesleges.
Az ION-t én netbookban látnám inkább szívesen, szemben az Intel nevetséges megoldásaival, csak nem nagyon akarnak ráállni a gyártók.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#45) MrTwister válasza dabadab (#31) üzenetére


MrTwister
őstag

Saját tapasztalat nélkül ne beszélj marhaságokat: 6 firmware frissítésen átesett már és azóta kinőtte gyermekbetegségeit, nekem minden filmet vitt eddig fagyás nélkül és nem is fapados, a hálózati kapcsolat pedig egy 3rd party firmmel és egy USB-s 10/100-as hálókártyával megoldható. Jó nem egy Popcorn de az ára sem annyi, sőt. :C
No flame. :R

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#46) nixx-21 válasza Jim Tonic (#42) üzenetére


nixx-21
senior tag

főleg ha hozzáraksz egy HD3470-et hybrid CF-be akkor az már lehet egy kisfogyasztású-hordozható-LAN-party-s gép :DDD

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#47) ^Clown válasza Jim Tonic (#42) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jól látom, hogy a legolcsóbb helyen 37K egy ilyen? :(

(#48) dabadab válasza MrTwister (#45) üzenetére


dabadab
titán

"nem is fapados"

Egy normalis HTPC-hez kepest rettenetesen. Most mondjam azt, hogy sajat tapasztalat nelkul ne beszelj marhasagokat? ;) Nekem volt szerencsem mindkettohoz (oke, Sigma fronton Popcornhoz, de egykutya) es tenlyeg rettenetesen gagyesznek tunik XBMC utan.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#49) vamzi válasza Jim Tonic (#44) üzenetére


vamzi
őstag

..de mivel konnektorba van dugva, sokat nem számít..

Ezzel a résszel szerintem sokan nem értenek egyet, ahogy én sem. Sajnos nem mindenkinek megy olyan jól, hogy ne törődjön ezekkel a kis pluszokkal. És mivel a htpc-k egyik figyelembe vett tulajdonsága a minél alacsonyabb fogyasztás mellett is zökkenőmentes média lejátszás.

Egyéni véleményem:
a teljesítmény már jó, már csak a fogyasztást kell még ennél is lejjebb húzni és akkor még tökéletesebb lesz. Nekem egyenlőre felesleges, de ha ezt a teljesítmény 20wattra vagy ne tán alá tudnák vinni, az asztali gépem tuti kikukáznám :DDD

Jajj és igen, a netbookokban is igazán elterjedhetne az ion, kicsit pofásabb teljesítménye van mint a g945-nek:D

(#50) stevve válasza Jim Tonic (#44) üzenetére


stevve
nagyúr

Hát, kinek-kinek. Nálam a kis fogyasztás elengedhetetlen tényező. :)

Az ION meg azért nem nyomul még annyira laptopokban, mert az Intel és az nV igencsak összekaptak manapság és az Intel, mivel nem képes a G945-nél jobbat előállítani, inább hadakozik, mintsem ION kerüljön az Atom mellé. Persze ezt a vitát a gyártók kb. ennyire értékelik... :DDD Azért lassan terjednek majd mindenfelé már az Atom-ION párosok. Az Asus eee is lehetne jobb, ha egy ION dolgozna benne. :)

nixx-21: Ennek nem a játék a lényege, mint látható is. ;)

vamzi: Ha még ennél is lejjebb viszik a fogyasztást, akkor lassan a szolgáltató fizet a gépezésért. :DDD . Mondjuk egy 20 W terhelés alatti fogyasztást én is elviselnék, de azért az sem kutya, hogy ez nem fogyaszt annyit, mint egy 40 W-os izzó! :Y

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.