Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kolondrum válasza FF23 (#43) üzenetére


Kolondrum
félisten

Évente 2-3 alkalom miatt kell nekem matrica, nem tartósan használom a nullást a híd után. HA meg túrázni megyek tervezhetem hol kerülöm ki a fizetést. Amikor vettem a motort ez még nem volt, hála égnek, mert pengethettem volna amikor hazahozom, örültem, hogy tele tudtam tankolni, hogy lábon hazaérjen. Rögtön nőt volna a vételára. Kis nüanszok. Neeem ez nem jó! Ha le akarom egyszerűsíteni akkor én azért fizetek 5k-t, hogy évente párszor meg tudjam látogatni bizonyos ismerősöket, az eddigi nulla helyett. Most kapcsolok, hogy a végállomás felé is lehet fizetős az utam pár km-e, meg is lesem. :(((

Baszki ott is fizetek egy kis zsakaszért, 10K. Rohadjanak meg! Az elején pr km és a végén pár. a 100km-ből. Bitóráfa velük! Kérdem én: HOL KERÜLJEM KI? Mert sehol nem tudom normálisan.

[ Szerkesztve ]

(#52) adrian360 válasza Kolondrum (#51) üzenetére


adrian360
őstag

motorra 1470 -ért kapsz 10 napos matricát ami mindenhova jó, de csak tervezgesd a plusz km-eket nyugodtan. ha csak 2-3 alkalommal mész egy évben pályán akkor meg veszel 2-3 alkalommal 10 napos matricát és szintén nem kell pluszt tervezgetni fillérbasszó módon.

(#53) Kolondrum válasza adrian360 (#52) üzenetére


Kolondrum
félisten

DE ÉN AZ ÉVBEN ELSZÓRTAN MEGYEK NÉHA ARRA. AZ EDDIGI NULLA HELYETT 10K-NÁL TARTOK, DE HOGY JOBBAN KIFEJTSEM: EDDIG NEM FIZETTEM CSAK A BENZINT!

[ Szerkesztve ]

(#54) FF23 válasza Kolondrum (#51) üzenetére


FF23
senior tag

Ha csak évi 2-3 alkalom, akkor vegyél 10 napost 1500-ért.

Nem tudom, hogy hol laksz, mert nem írod és az adataidnál sincs. A #28-ban 5k-t írsz, meg egy légyölőt behoztál Pestre, akkor nem lakhatsz olyan messze. És a D1 is csak tipp volt, de az se jó mert nem írod.

Nekem is +5k az M5 kivezetőre meg az M51-re. Talán 10km sincs, de nem fogok utánfutóval lámpázgatni a Soroksári-Dunaharaszti-Taksony vonalon. Ez van. Kibírom.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#55) Kolondrum válasza FF23 (#54) üzenetére


Kolondrum
félisten

Senkire nem tartozik hol lakom. Totál mind1, az eddigi nulla nagyon kiugró lett. Így "építsen" az ember ebben az országban. Nem baj, szóljatok mikor hol lesz buli. ;) Kiléptem! Topic delete

[ Szerkesztve ]

(#56) FF23 válasza Kolondrum (#55) üzenetére


FF23
senior tag

Senkire nem tartozik hol lakom

Jó veled beszélgetni...

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#57) adrian360 válasza FF23 (#56) üzenetére


adrian360
őstag

a "más nem izgat"nál már rájöhettél volna :D

(#58) cskamacska válasza FF23 (#56) üzenetére


cskamacska
addikt

De most komolyan útvonal elemeztek helyette, és megtávaszondjátok hogy az alkalmi is jó lesz, és így összességében nem is olyan sok az? :P A nullától mégis több ugyi? :U

A éves díj csökkentés dicséretes, aki eddig autópályát használt akár csak alkalmanként az biztos örül neki, csak ezt úgy vezették be, hogy ennek a költségét a többiek fizetik meg akire most rákényszerítik a matricát. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#59) adrian360 válasza cskamacska (#58) üzenetére


adrian360
őstag

nullánál több, de lehet amennyit spórol időben, km-ben és üzemanyagban, hogy most már használhatja folyamatosan az eddig is fizetős szakaszokat, összességében már nem is annyira fekete a dolog. lehet hogy igen lehet hogy nem. csak könnyebb egyből károgni.
mert most csak az nézi hogy + 5k (+ 10k vagy lehet már +20k egyre nő minden hozzászólással :U ) de hogy közben esetleg mennyi a minusz azért mert nem kerülget kilómétereket, már nem.

[ Szerkesztve ]

(#60) FF23 válasza cskamacska (#58) üzenetére


FF23
senior tag

De most komolyan az a gond, hogy arról beszélgetünk, amiről a topik szól?
És igen, van aki jobban járt, van aki rosszabbul. Én is csöcsre kerültem 5k-val, de ilyen ciki hisztit nem vállalnék be miatta.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#61) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

2014-ben nagyjából 23-25e Ft-ot adtam ki autópálya-matricára (kb. 8x3e Ft).
Most megvettem két megyére az éveset 10e-ért, és akkor megyek amikor akarok. Én egyértelműen jobban jártam ezzel a lehetőséggel.

Fejér + Pest megyét vettem meg, ezzel 100%-ban le van fedve az éves autópálya használatom.

Persze megértem azokat akiket sz*rul érint, de sok embert ismerek akiknek jól jön ez a megyénként 5K-s ár.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#62) Lauda


Lauda
félisten

Budaörs nem fizeti tovább az autópálya és a felhajtók közvilágítását

Megint bedobtak egy gumicsontot a nepnek, hogy ne az utdijjal foglalkozzanak. Marketing 5-os. :DD

(#63) bambano válasza Lauda (#62) üzenetére


bambano
titán

apró probléma a véleményeddel, hogy Budaörsön ellenzéki polgármester van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#64) Lauda válasza bambano (#63) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs ezzel problema, mert a kettonek semmi koze egymashoz.

(#65) bambano válasza Lauda (#64) üzenetére


bambano
titán

sok ember napját feldobta ez a hsz...

megmagyarázom: gumicsontot feldobni, tematizálni, terelni annak van érdeke, aki kitolt egy elrontott döntést. az ellenzékének pont nem érdeke eltakarni egy hülye döntést, pont az az érdeke, hogy az sokáig benne legyen a köztudatba. ez alapján a jelenlegi helyzet az, hogy annak lenne érdeke ilyennel elterelni az útdíjról a figyelmet, aki az útdíj rendeletet hozta, de nem az dobta be ezt a döntést. aki meg ezt a döntést bedobta a köztudatba, az pont a másik oldalon áll.

úgyhogy abban igazad van, hogy a két témának nem sok köze van egymáshoz, de ha te ezt gondolod róla (helyesen), akkor a 62-es hsz-ed marhaság volt.

ha nem érted, ne válaszolj rá.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#66) Lauda válasza bambano (#65) üzenetére


Lauda
félisten

Egykutya az osszes. Ettol fuggetlenul semmi baj nincs azzal, ha te maskeppen gondolod.

(#67) HellGreg


HellGreg
őstag

Szánalom az egész. Arról cikkeznek, hogy lehet kerülőúton eljutni a hipermarketekbe. Mintha az az évi 5000 forint olyan nagy összeg lenne. Pláne, elnézem, a hipermarketek parkolóit, tömve vannak, és nem ám zsigulikkal. Az emberek baromságokkal csurig tömött bevásárlókocsikkal sétálgatnak, Káefcében meg börgerben zabáltatják a gyerekeiket, de sírnak évi 5000 ft miatt. Tipikus konzumidióták. Nem sajnálom őket. Egy hatsávos budai út mellett lakom,egész nap dugó befelé. Kiállok cigizni az erkélyre, hát, nem skoda 120-ak szaladgálnak fel-alá. Nagyrészt olyan autók amiket én max hitelre tudnék használtan megvenni, ha hajlandó lennék lecserélni a 15 éves kocsimat. "Nincs pénz" - egyfolytában ez folyik a csapból is. Nekem a hipermarketek, autók látványából valahogy nem ez jön le. Legyen évi 20 ezer a megyei matrica, sírnak egyet és kifizetik azt is, de tömközre nem fognak szállni... nem sajnálom őket, főleg azokat nem, akik a legjobban nyivákolnak...

(#68) Kasya


Kasya
nagyúr

Varom a Waze-be es mas GPS progikba a "megye szintu utelkerulest" :/

(#69) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, nem tudjátok véletlenül, mely kutakon lehet megyei matricákat kapni? Gondolom nem mindenhol még. Mol? Shell?

Köszi

(#70) Surda- válasza HellGreg (#69) üzenetére


Surda-
őstag

MOL-on tuti kapsz, OMW-n tuti nem!
Engem az érdekelne,hogy az M3- on Pestről kifelé melyik lehajtóig jó a pest megyei matrica?
Nem igazodok ki ezeken a kis térképeken...

kgergely23
Egyetértek.
Arról nem is beszélve,hogy csomó ember tényleg jobban jár.
Balcsira lemegy 4 matricával,évi 20 ezerért, az eddigi 43 000 helyett.
Eleve nem tudom mit kell azon magyarázni,hogy az autópályák tönkre fognak menni, még 10-20 év és kezdhetik őket felújítani.
Nem az az igazságos,ha azok fizetik,akik használják?
Ráadásul az agglomerációban lakik az összes burzsuj, talán ki tudnak fizetni évi 5 ezret.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#71) HellGreg válasza Surda- (#70) üzenetére


HellGreg
őstag

Szia, ebben a cikkben találsz egy térképet, ahol jelzik a megyehatárokat.

Igen, pont az agglomerációban 40 millás házakban és 10 millás kocsikkal (tömegközlekedést sose látott) emberek sajnálják a legjobban a nyomorult 5000 ft-ot. Meg azok, akik évi 900 ezret hagynak a budaörsi bevásárlóközpontokban. :)

[ Szerkesztve ]

(#72) Surda- válasza HellGreg (#71) üzenetére


Surda-
őstag

Ezeket én is megtaláltam,de olyan picik,alig látni.
Szerinted melyik lehajtónál kell lejönnöm az M3-ról? :D

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#73) HellGreg válasza Surda- (#72) üzenetére


HellGreg
őstag

Szerintem a 39-esnél, de nem járok arra, nem tudom biztosra.
Viszont ha felhívod ezt a számot: 36 (36) 587-500 (útdíjfizetési szolgáltató), nagyon készségesek, meg fogják pontosan mondani - nekem is sikerült 4-edjére eltalálni az automata menürendszeren keresztül egy élő ember kapcsolásáig :D

(#74) Surda- válasza HellGreg (#73) üzenetére


Surda-
őstag

:R

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.