Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Deske89 válasza g0dl (#149) üzenetére


Deske89
csendes tag

És ilyen Anysee e30c tunert hol tudok venni? Egy linket tudnál dobni? Jól működik egyébként, és milyen progival?

(#152) Deske89


Deske89
csendes tag

http://ipon.hu/webshop/product/hauppauge_wintv_hvr_930c/212936
Erről vélemény? Használhatósága, képminősége milyen?

(#153) g0dl válasza Deske89 (#151) üzenetére


g0dl
addikt

Én évekkel ezelőtt vettem, ott már nincs.
Nekem semmi bajom nincs vele. A szempont az volt a választásnál, hogy menjen linuxszal, és UBS-s legyen.
Pl. a ProgDVB-vel szépen megy.

(#154) s.adryen


s.adryen
csendes tag

Sziasztok! Tudtok ajánlani dvb-c tv tunert, notebookhoz? A set top box-szal szeretném össze kötni a notim, ahhoz kellene. Kutakodtam én, de nem nagyon találtam ilyeneket (egyet-kettőt max, de azok elég drágák voltak - 40e körül). Örülnék minél olcsóbbnak, de azért szeretnék kapni egy képet arról, milyen dvb-c-s tunerek léteznek a piacon, lehet, beruháznék picit drágábbra is, ha az valamilyen extrával jobb (mondjuk távirányító) :). Előre is köszi!

(#155) Pribi válasza s.adryen (#154) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Bocsi, de ezt nem értem. A stb-ből vagy hdmi-n jön ki a jel, vagy valamilyen analóg kimeneten. Akkor hogy akarod ezt be vinni a notebookba?

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#156) s.adryen válasza Pribi (#155) üzenetére


s.adryen
csendes tag

Szia! Dvb-c sticken (tuneren) keresztül. A sticket és a tunert úgy tudom, össze lehet kötni analóg kábellel. Nekem több helyen is ezt mondták. De javíts ki, kérlek, ha tévedek. :-)

Olyan ötletet is kaptam, hogy HDMI-vel kössem össze a gépet a stb-szal.

[ Szerkesztve ]

(#157) Pribi válasza s.adryen (#156) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Szerintem egyik megoldás se fog működni. Az elsőt nem is értem. Milyen stb-ről lenne szó? Tudni kéne, hogyha van rajta koax kimenet, akkor azon mi jön ki, mert majdnem biztos vagyok benne hogy koax kimenet nincs rajta. Legalábbis nem szokott. A második pedig azért nem működhet, mert a gépeden a hdmi az kimenet, nem bemenet. Tehát azon nem tudsz jelet beküldeni a gépbe.

Apropó, melyik szolgáltatónál vagy?

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#158) Honkydoo válasza s.adryen (#156) üzenetére


Honkydoo
őstag

Tehát a set-top boxod analóg kimenetét szeretnéd rákötni a laptopra?
Akkor valami ilyesmire lesz szükséged.

A hdmi-t is rá lehet kötni a PC-re. [link]

Az már más kérdés, hogy ezen eszközök árából egy olyan tunert is lehet venni ami kiválthatja a set-top boxot...

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#159) s.adryen válasza Pribi (#157) üzenetére


s.adryen
csendes tag

Diginél vagyunk. Hogyan lehetne akkor ezt szted megoldani? Egyenlőre stb nincs a lakásban, csak a kábel van bekötve.

(#160) s.adryen válasza Honkydoo (#158) üzenetére


s.adryen
csendes tag

Szia! Köszi a segítséget. Én ezt a tunert néztem most: http://www.notebookzone.hu/mid.php?l=HAUPPAUGE+WinTV-HVR-930C+USB+TV+Tuner&mid=1&lkod=170&skod=21972

Hozzá mi szükségeltetik? Kell neki a box?

(#161) Honkydoo válasza s.adryen (#159) üzenetére


Honkydoo
őstag

Kaptatok kártyát és CA modult ugye? És ugye DIGI kábel tv-tek van?

Mert akkor én egy olyan tunert vennék, amibe bele lehet dugni a kártyát, és azt kötném rá a laptopra.
Pl egy ilyet
Ez a megoldás szerintem olcsóbb mint egy HDMI capture card.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#162) Honkydoo válasza Honkydoo (#161) üzenetére


Honkydoo
őstag

Picit utána olvastam, és nem biztos, hogy a digi vételéhez kell CA modul + kártya.
Szerintem kérdezz meg valakit erről.

Ebben az esetben egy egyszerűbb DVB-C-s tuner is megfelelő lehet. (Szerintem amit linkeltél az jó.)

Mindkét esetben az antenna kábelt kell beledugni a tunerbe, és azt pedig a laptopba.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#163) Pribi válasza s.adryen (#159) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Ha a diginél vagytok, akkor NEM kell stb. Nincs kódkártya sem. Ez így megy, nekem is digi-m van. Bedugod az antenna kábelt a tunerbe és megy. Viszont olyan USB-s tunert kell találni, ami tudja az MPEG4-et. Persze ha kábel, nem műhold. Amit linkeltél az jónak tűnik.

Pribi

[ Szerkesztve ]

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#164) s.adryen


s.adryen
csendes tag

Igen, kábel tv-nk van.

Ezzel a Hauppauge sticckel kapcsolatban annyit, hogy sok helyen nem írják, milyen mpeg-et tud. Olvastam olyan cikket is, hogy csak mpeg2-t tud (ez volt a többség) és olyat is, hogy az mpeg4-et tudja. Ez meg így elég bizonytalan, jó lenne tudni, mit rendelek.
Nem igazán találtam hasonló árkategóriában más dvb-c-s mpeg4-es sticket, ezért örülnékneki nagyon, ha tudnátok ajánlani párat az említetten kívül is. :)

[ Szerkesztve ]

(#165) Pribi válasza s.adryen (#164) üzenetére


Pribi
senior tag

Én is néztem, de ha jól értelmezem a gyári leírást, ami nehéz mert a német tudásom a béka popóját alulról verdesi, a felvett anyagok mpeg2-esek. Mellesleg az 1. hozzászólásban fel van sorolva, hogy jó.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#166) zhagyma válasza s.adryen (#164) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia!

Bármilyen digitális tunert veszel az bármilyen videó- és hangkódolást képes kezelni. Ennek oka hogy a digitális tuner mindössze demodulálja a kívánt csatornát (több adás egy multiplexben). A multiplexet majd a számítógép szoftvere demultiplexálja (adásokat szétválasztja) és dekódolja a kiválasztott adó videó és hang sávját. Szerintem a kérdés ebből a szempontból lényegtelen.

Viszont a tunerhez általában csomagolnak valamilyen TV programot. Annak a képességeire vonatkozik a dobozon feltüntetett mpegX kompabilítás. Mivel minden tunerhez tartozik windows BDA driver (feltételezem hogy windows a cél operációs rendszer ) ezért elvileg bármelyik programmal bármelyik tuner kezelhető. Persze ebben lehetnek a szoftverekben gyártói mesterséges korlátozások.

A legjobb képminőséget akkor kapod, ha tunerrel veszed az adást mert ekkor nem lesz minőségromlás.

Amennyiben STB-vel párosított kódkártyaval tisztelt meg a szolgáltató akkor kezdődnek a gondok. Ilyenkor az STB analóg (CVBS, S-Videó) vagy digitális (HDMI) kimeneteire kell hagyatkozni:

Analóg esetben egyes tunerek analóg digitalizáló képességeit használják ki. Itt a broadcast szabvány szerinti 8 bites digitalizálás történik nem túl jó minőségben. Elég gáz a végeredmény a beépített A/D konverterek gyatra minősége miatt.

Digitális esetben az STB HDMI kimenete van megcélozva. HDMI bemenetet lehet csinálni egy számítógépbe egy capture kátya személyében és a kártyához mellékelt programmal nézhető is a STB-ből HDMI-in kijövő tartalom, de sajnos felvenni nem lehet. Minden capture kártyához a mellékelt szoftver a HDCP-vel titkosított HDMI jelet nem engedi felvenni. Amúgy értelme sem lenne egy ilyen felvételnek mivel a HDMI-n tömörítetelen digitális RGB jel jön be három csatornán és a felvétel hamar betöltené a terrás vinyót.

[ Szerkesztve ]

(#167) s.adryen


s.adryen
csendes tag

Set top box nem játszik, a kábel majd megy rögtön a tunerbe.
És ha jól értelmezem, amit zhagyma írt, akkor mindent a legtökéletesebb minőségben tudok nézni, csak a tv tuner gyári szoftverét kell lecserélnem, ha tökéletes minőségben akarok felvenni valamit.

A csöppséget megrendeltem, remélem, nem fogom megbánni. :) nagyon köszi minden segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#168) Pribi válasza zhagyma (#166) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Akkor milyen progit ajánlasz? Mert a Terratec kártyámhoz kapott progi /DVBViewer Terratec Edition/ egészen addig jó, amíg nézem a tv-t, de felvételnél semmit nem lehet beállítani rajta. 1 óra 7 Gb, ez rengeteg. Vagy ha ezzel veszek fel, akkor tudsz e olyan progit mondani, ami egy kicsit tömöríti az anyagot.

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#169) zhagyma válasza s.adryen (#167) üzenetére


zhagyma
őstag

A digitális adásnál az adóoldalon betömörítik a felvett digitális anyagot. A tuner kimenetén ezt a tömörített stream-t kapod meg bitről bitre. A felvétel annyiból áll hogy a biteket lemezre kell rögzíteni és rendelkezésre áll a legjobb minőség. Ez nem egy erőforrás igényes feladat, tehát minden szoftver alap esetbene ezt fogja tenni. Szerintem emiatt nem érdemes szoftvert cserélni.

#Pribi

A broadcastban mpeg2 (SD) és mpeg4 H.264 (HD) videókódolás használatos adóoldalon. Ezt kapjuk vevő oldalon és ezt menti le a DVBViewer is bitről bitre "ts" file kiterjesztéssel (konténer). Mivel az mpeg kódolások információ elhagyás mellett veszteségmentes tömörítést alkalmaznak ezért további veszteségmenetes tömörztéssel nem lehet javítani a méreten. Ha kisebb file méretre van szükség akkor minőségromlás mellett újra kell tömöríteni a stream-t. Én a vlc-vel próbálkoznék: [link]

[ Szerkesztve ]

(#170) Tibibee


Tibibee
csendes tag

Sziasztok!

Digi kábelhez szeretnék értelemszerűen DVB-C-s tunert, tudtok konkrétumot ajánlani?
Egyébként asztali géphez lesz majd és Windows.

Egy korábbi hozzászólásban láttam, kérdést, de a választ nem, hogy csatlakozásán kívül, van-e különbség PCI-e és usb között?

Köszi

(#171) sandorpeter9


sandorpeter9
újonc

Sziasztok!
Vásároltam egy cablestar combo hd CI tv tunert... A segítségetek szeretnék kérni, hogy milyen beállításokat kell elvégezni, főleg a hangolás menü pont alatt/dvbviewer/...digi tv,kábeles..ha nagyon egyszerűen pontról pontra leírjátok nagyon sokat segítene,mert még kezdő vagyok a tunerekben...
Nagyon Szépen Köszönöm a segítséget!

(#172) zhagyma válasza sandorpeter9 (#171) üzenetére


zhagyma
őstag

|gy hirtelen némi segítség: [link]

(#173) blessbygod


blessbygod
csendes tag

Sziasztok!

DVB-C tunert szeretnék venni digitális kábel tv-hez (Digi), milyet tudnátok ajánlani?

Lehetőleg usb-s legyen (notebookhoz lenne), Win 8/8.1 támogatással, kezelje a HD minőséget, tudjon HD-ban hdd-re adást rögzíteni illetve jó ár/érték aránya legyen (nem tudom jelenleg milyen áron mozognak a tunerek)

Köszönöm!

(#174) blessbygod válasza blessbygod (#173) üzenetére


blessbygod
csendes tag

Sajnos eléggé kihalt a topic.
Vettem tunert: Hauppauge WinTV-HVR-930C-HD - http://www.hauppauge.de/site/products/data_hvr930chd.html
Sokan a DvbViewer programot ajánlották, igazából nem értem miért.
A tunerhez adott gyári program (WinTV 7) nagyszerű, 1-1 kattintás és elkezdi keresni a csatornákat, majd menti is őket, tud rögzíteni is, teszteltem a Dvb-C és Dvb-T opciókat, nem volt gond, simán ment minden!
Ellenben a DvbViewer program már az eszközt sem látta Dvb-C alatt, Dvb-T alatt meg sok csatornán lehagyta a hangot.

(#175) zhagyma


zhagyma
őstag

Úgy gondolom ez a DVB-T/T2/C/FM/DAB/SDR eszköz még nem érett meg a listára: a korrekt dvb-c támogatás még sem linux, sem windows alatt nem biztosított. [link]

[ Szerkesztve ]

(#176) szabi__memo válasza zhagyma (#175) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Kérdés, hogy valaha is érett lesz e :S

(#177) zhagyma válasza szabi__memo (#176) üzenetére


zhagyma
őstag

Szerintem linux alatt előbb lesz meg az MN88472 chiphez a driver mint az Astrometa szabványos DVB-C BDA drivere. windowsra. :)

(#178) szabi__memo válasza zhagyma (#177) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Valószínű, mivel nekem kéne az a windowos is :D

(#179) Bohus


Bohus
aktív tag

Egy ilyen DVBSky T982 tunerkártya mennyire ajánlható? Jelenleg egy régi Pinnacle PCTV stereo-t használok linux alatt, a kábelszolgáltató analógon is biztosítja a csatornák zömét. Felvételt még nem tudtam beüzemelni, ez vélhetően egyszerűbb lenne DVB-C-n, több csatornát is elérnék, továbbá jópár csatornát HD-ban is nézhetnék. Van valakinek tapasztalata DVBSky cuccal?

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#180) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Üdvözlet Hölgyek Urak!
Próbáltam eligazodni a DVB-C világában, de csak zaklatott lettem. Amióta pc-m van mindig volt benne tv tuner. Pinnacle-vel kezdtem (talán pctv stereo-fm pci 1990) majd PCTV Dual Hybrid Pro PCIe most AVerTV Duo Hybrid PCI-E II van. Mindegyik eszköz nyújt előnyöket a másikkal szemben és sajnos lemondásokkal is jár. A Pinnacle az összes hisztijével (volt neki bőven) együtt sokkal kifinomultabb eszköz volt. Sajnos a támogatása elhalálozott a céggel együtt.
Az Avermedia a siralmas szoftverével, de legalább atom stabilan hozza ami elvárható.
Azért írtam le mindezt, hogy képbe kerüljünk az elvárásaimmal kapcsolatban.
Funkciók-elvárások amiket rendszeresen használok: Kép a képben, time shift (ezt a pinna azonnal tudta, az aver két gombnyomásra és kb 10 másodper alatt), felvétel, kép arány (egyelőre), ésszerűen kezelhető program lista.
Szimpatikus kártya a BGT3620 de!!!; Tényleg szereznem kell hozzá egy médiacenter távirányítót és egy valamire való szoftvert is? Eddig minden esetben a gyári szoftvereket használtam, így fogalmam sincs mit tud például egy DVB viewer.
Bizalom gerjesztő még a Hauppauge HVR 5500. Annak ellenére, hogy nem tűnik dual-nak. És mintha lett volna valami kapcsolat a Pinnacle-vel. De lehet, hogy csak hallucináltam..
Azt megállapítottam már korábban, hogy tv kártya ügyben, a népszerűségéből adódóan elég nehéz tartalmas, megbízható információra szert tenni. Viszont, 40-50-e huf-os tartományban nem szívesen lövöldöznék vaktában!
Végigolvastam a fórumot, ha valaki bármilyen hasznos tanáccsal, vagy javaslattal tud szolgálni, ne kíméljen!
Legjobb lenne testközelből látni miket tudnak és főleg HOGYAN, de valószínűleg előbb tanulok meg vízen járni!
Örülök, hogy zaklathattalak benneteket!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#181) zhagyma válasza zhagyma (#177) üzenetére


zhagyma
őstag

Tévedtem. Az szabványos BDA driver már használható DVB-C-re windows alatt.

(#182) szabi__memo válasza zhagyma (#181) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mától

(#183) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Találtam egy hirdetést amiben TBS6680-as kártyát hirdetnek. Van valakinek személyes tapasztalata a TBS 66xx-os kártyákkal kapcsolatban?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#184) zhagyma válasza Gróf... (#183) üzenetére


zhagyma
őstag

Talán segít: [link]

(#185) fáradt válasza zhagyma (#125) üzenetére


fáradt
újonc

Szia!
Ugyanezt a tunert használom és egy megoldás jött be, ha m1, dunát akarok nézni akkor átdugom az usb-é hez adott kis csutak antennát és és windows média centerrel nézem. Ugyanis az usb-é hez olyan nyomorult programot adtak, ami nem teszi lehetővé a frekvencia állitását.

(#186) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Sziasztok!
Olyan usb-s tv tuner kéne notihoz, ami tudja az analóg és a dvb-c fomátumot is.
Van-e valakinek ilyennel tapasztalata?
Milyet érdemes venni?

(#187) buxy81 válasza SkyLine3000 (#186) üzenetére


buxy81
csendes tag

Szia!

Ugyan már rég írtál, de én Terratec H6-ot használok. Valószínűleg manapság már nem lehet kapni, én 1-2 éve az ebay-ről szereztem egy német bolttól, valami visszaküldött dobozos áru lehetett. Hibátlanul működik, leszámítva, hogy (nekem legalábbis) nem tudja behangolni a DIGI csatornái közül a VIASAT6-ot, meg ami még azon a frekvencián van. (Mentségére legyen mondva, a Samsung TV saját tunerje se.) Kártyát természetesen nem lehet beletenni (pendrive alak). Ráadásként composite és svideo bemenete is van, meg DVB-T-t is tud, ha épp nyaralnál, vagy a buszon akarnál tévézni. :)

Üdv,
BuXY

[ Szerkesztve ]

(#188) SkyLine3000 válasza buxy81 (#187) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Közben megoldottam a témát. Vettem egy Alma beltérit, amivel tudok felvenni (digikábelen keresztül), illetve médialejátszó is egyben. Plusz youtube lejátszó is van benne. Rádugtam egy 300as vinyót, amire veszek fel illetve egy wifi sticket.

(#189) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok.

Szükségem lenne majd egy PCI-E-es tunerre, ami DVB-C képes. Megnéztem úgy a felét a listában írtaknak, de mind borzasztó drága. Ennél olcsóbb kártyák nem is léteznek? :)
A BDA kompatibilis driver azt jelenti, hogy már nem csak a saját programjával foghatóak a digitális adások?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#190) Pribi válasza SkyLine3000 (#188) üzenetére


Pribi
senior tag

Szia!

Erről egy linket tudsz dobni?

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#191) Gróf... válasza jolti05 (#189) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Nézz itt körül. Nekem a linken megjelenő típus van, de vannak egyszerűbbek. A távirányítóval voltak (vannak) gondjaim, de már megoldódni látszik.
Azzal mindenesetre számolj, hogy belefuthatsz egy 7000 Huf-os vámba!!!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#192) jolti05 válasza Gróf... (#191) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm a tippet.
Egyre több a választási lehetőségem, mert csak a pénz hiányzik egy ketyerére :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#193) Samott válasza zhagyma (#175) üzenetére


Samott
addikt

Lehet hogy ezt lassan at lehet gondolni, en is rendeltem egy ilyet MINI DVB-T2 USB DVB-T/T2/C Digital TV Receiver w/ FM / DAB / Antenna - White + Black - csak a drivert tettem fel (Astrometa DTV filter neven jelenik meg) es DVBViewer progival sima csatornakereses utan tokeletesen mukodik (Digikabel). Friss beszerzes, stabilitast meg nem tudtam vizsgalni, de egyelore tobb mint biztato. ~6500 forintert...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#194) zhagyma válasza Samott (#193) üzenetére


zhagyma
őstag

Már a 181-ben átgondoltam (a listában régóta "best buy" a minősítése). Nekem is van majd egy éve ...

[ Szerkesztve ]

(#195) Samott válasza zhagyma (#194) üzenetére


Samott
addikt

Ehh... figyelmetlenul olvastam. Koszi a javitast. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#196) g0dl válasza zhagyma (#194) üzenetére


g0dl
addikt

És linux támogatása is van?

(#197) zhagyma válasza g0dl (#196) üzenetére


zhagyma
őstag

v1
v2

A jó hír az hogy mindkét verzión megy a DVB-C amelynél a Panasonic MN88472 chip linux támogatása volt a kardinális kérdés (ebben van a DVB-C demodulátor). A pana firmware-t már tavaly felfedezték egy "open source" STB forráskódjában a githubon. Ahogy tudom annak alapján ment a hegesztés: MN88472 a media_tree repóban

A könnyebbség kedvéért kimásolom a fórumból a lényeget. Antti szerint így állt a dolog 2014.10.25-én:

"Yes, I did some hacking for that device. It initially works ("works for me") on all modes, DVB-T/T2/C. Also old device version started working, but its driver supports only DVB-C. I have feeling it wasn't the PID filter problem, but some other which I was able to eventually fix...

Tree is here up for testing, supporting both device versions, with standards I mentioned:"

(#198) blackx_


blackx_
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem van hogy van egy Samsung UE55H6500 típusú Twin Tuner es Tv-m és UPC mediacard van benne, namost vettem hozzá egy külső vinyót hogy tudjam használni a felvétel és timeshift funkciókat, működik is csakhogy nem tudok egyszerre 2 adást felvenni mert nem engedi és a picture in picture funkcó sem működik, hiába twin tuner es a tv-m. Ez miért van? Olyan mintha tiltaná a upc.
Választ előre is köszönöm.

(#199) zhagyma válasza blackx_ (#198) üzenetére


zhagyma
őstag

A UPC kódolja a digitális kábeltv csatornákat kivéve az M2SD-t (576i). A DVB kódolási rendszer felépítése miatt egy CI+ interface egy tunert tud "kiszolgálni" ezért van a két tunerhez két CI+ interface (a "CI Card adapter"-be kettő kártyahelynek kéne lennie). Ha szeretnéd kihasználni a PIP funkciót értelemszerűen 2 UPC mediacard kell a TV-be.

Ui.: Ezért ki lehet próbálni a PIP-t. Mivel az M2SD (576i) kódolatlan ezért be kell állítani ezt a csatornát azon a tuneren amelyikhez nincs medicard. A másikon meg bármelyik adó beállítható és így mennie kéne a PIP-nek.

(#200) blackx_ válasza zhagyma (#199) üzenetére


blackx_
csendes tag

Köszönöm a segítséget, igen gondoltam hogy valami ilyen probléma van, és a PIP tényleg működik M1SD és M2SD csatornákkal, viszont CI Card adapterbe csak egy kártyának van hely a TV-n.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.