Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#72) CPT.Pirk válasza dabadab (#70) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kérdés, mennyi pénzed van olyan eszközt megvenni. Nekem nincs közöm a high-end körökhöz, ami cuccokat emberi pénzért megkapni azok meg olyanok amilyenek, vagy építesz magadnak valamit...

Pl. volt olyan Yamaha cuccom, hogy nem lehetett benne kikapcsolni a DSP-t. Kénytelen voltál a sci-fi meg theatre meg club room és társai beépített hangzások közül választani, aztán a végeredmény olyan is lett, hamar tovább is adtam rajta. Nem volt egy direct mód benne...
Meg volt olyanom is, ami mérőmikrofonnal bemérte a szobát... Vagyis csinált valamit a bemérés, de sokat nem ért mert maga az erősítő egyszerűen nem szólt jól. Azt is eladtam hamar...
De sima sztereó erősítőből is járt nálam olyan Danon, hogy inkább megváltunk tőle, mert totál semmitmondó, erőtlen hangzása volt. Lehet, hogy nem jó elkók kerültek bele, vagy valamit nem jól terveztek meg, ki tudja.

Meg vannak olyan nyalánkságok, hogy mi van az erősítőben? Tranzisztorral csinálták? Vagy integrált szeteró IC-k vannak benne? Ez utóbbi is olyan, hogy lehet nagyon jót csinálni (volt hozzá szerencsém), meg lehet olyat, ami max a falunap hangosítására jó pedig azzal a technikával különösen jó félvezetőket lehetne tervezni, amik kilakatásuk miatt lényegesen jobb paramétereket is mutathatnának mint diszkrét alkatrészekből felépített társaik.

*Amúgy igen, a hangszóró az egy marginális pont a lehallgatási láncban. Sajnos többnyire nincs mérő mikrofonja az embernek, hogy egyáltalán egy frekimenetet meg tudjon nézni, pedig kellene mivel szinten minden eszközön van legalább egy alap magas-mély hangszín szabályzó. Persze a hangszín szabályzó használata az meg nem mellékesen kihat a fázismenetre is, ami not good not terrible...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.