Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tibor92


Tibor92
tag

Nem semmi munka, Gratulálok hozzá ! :Y :Y

- 2001/9/11 WTC Never Forget -

(#2) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Átfutva nagyon jónak tűnik, majd neki esek mert a téma érdekel :) THX :R

(#3) alamuszi


alamuszi
senior tag

Köszi a cikket szakszerű, használható tudást ad.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#4) superecneB


superecneB
őstag

Nagyon érdekes cikk, de egy valamit nem értek.
"A céljaim a következők voltak:
1. Egy működőképes Windows XP rendszer, amely csak a saját partícióját látja.
2. Egy működő Windows 7 rendszer, ami látja a saját partícióját (az XP-jét nem), és egy nagyobb tárolót.
3. Egy Ubuntu, ami minden partíciót kezel."

Ennek mi értelme van?

(#5) sz0k3e_ válasza superecneB (#4) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

Ez jó kérdés, ezen én is gondolkoztam.
Ha nem lennének ilyen kívánalmak én tuti csak simán feltelepítek egy XP-t, utána W7-et, aztán Ubuntut. Persze ezt így könnyen mondom, nem próbáltam még, de XP+W7 meg XP+Ubuntu ilyen sorrendben eddig ment gond nélkül.

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#6) Vanir


Vanir
veterán

Tényleg nagyon szép munka, gratulálok hozzá!

(#7) ftc


ftc
nagyúr

XP is felmegy SATA módban csak kell neki floppy... ennyi

Amúgy tényleg mi értelme van, hogy csak a sajátját látja?

(#8) Coolmat


Coolmat
őstag

Jó cikk, én ugyanezt az XP - Win7 - Ubuntu hármast kicsit egyszerűbben értem el az EasyBCD nevű program segítségével, röviden a menete:

1. XP telepít 1. particióra
2. Win7 telepít 2. particióra - ekkor automatikusan lesz win7-es bootmenü amiből lehet bootolni xp-t is
3. Ubuntu telepít 3. particióra - ebben az a trükk, hogy a Grub-ot nem az MBR-re kell ráengedni (vagyis kitörölné a jó kis win7-es bootmenüt, ami nekem windowsos lévén szimpatikisabb), hanem az ubi saját particiójára kell telepíteni azt is. Egész pontosan ezt a cikkben is említett Grub telepítési helye résznél kell megadni: dev/sda(hdx,y) , ahol az x a merevlemezt y a partíciót jelöli, mindkettő számozása 0-ról kezdődik, vagyis ha pl. az első merevlemez 3. partíciójára szeretnénk tenni akkor (0,2)-t kell beírni oda (remélem jól emlékszem még ennek a szintaktikájára, anno én is elszúrtam itt először és a Win7 particiójára került a Grub ami jól tönkre is vágta :) ). Eredmény: Ubuntu install után is win7 bootmenü lesz, de ebből még nem tudunk Ubit bootolni.
Mellékesen megjegyzem, hogy emelett volt még 1 swap partícióm a Ubuntunak és 1 logikai (mert ekkor már 4 primary volt, több meg nem lehet ugye) külön az adatoknak, ahol a sok barmolás ellenére is biztonságban maradtak, de biztos ami ziher csináltam biztonsági mentést is :)
4. Win7 alatt elő az EasyBCD-vel, add new entry menüpont -> Linux/BSD fül -> Type: Grub vagy Grub2 (új Ubuntukban már Grub2 van) Device-nál pedig utóbbi esetben magától fel fogja deríteni hol leledzik a Grub2, Grub1-nél pedig manuálisan kell megadnunk. "Grub isn't installed to MBR/bootsector"-nál pedig értelemszerűen pipa be, mert így telepítettük az Ubuntut. Ha ezen módszer nem vezetne eredményre akkor a Neogrub fülön kell valamit alkotni (bevallom őszintén már nem tudom melyik volt a működőképes, régen csináltam már ezt). Ezután reboot és öröm/boldogság, mert az általunk felvitt Ubuntu menüpontot választva a Win7 bootmenüben be fog tölteni a Grub, onnan pedig bootol is az Ubuntu.
Ezen módszer használatával lesz sleep módunk és hibernálás is (Windows alatt biztos, Ubuntura már nem emlékszem, de gyanítom ott is). Másik előnye, hogy nem kell semmit sem a Grub-al szórakozni, Ubuntu frissítésnél sem barmolja szét a jól megcsinált bootmenüt. Ma már csak Win7-et használok, mert ha XP kell valami régi program miatt akkor ott a virtuális, ha Ubuntu kell akkor meg beteszem a livecd-t vagy a pendriveot (mostanság fél évente megnézem az új kiadást és slussz).

A cikk Sata mode külön bekezdéséhez még annyit hozzáfűznék, hogy lehet AHCI módban a vezérlő, ha van megfelelő driverünk hozzá XP-re (Intel vezérlőkhöz egészen biztosan van, AMD-ről nem tudok nyilatkozni), és azt megetetjük az XP telepítővel (ha van még működő floppy meghajtónk) vagy beleintegráljuk az XP telepítőbe az nLite nevű program segítségével. Winchesternél mondjuk nem sok vizet zavar ha IDE módban megy, de ha valaki SSD-t szeretne ilyen módon használni, akkor azt illik AHCI-ra állítani. :)

(#9) Psych0


Psych0
őstag

Ügyes, de egy kivetnivalót találtam:
Én minden OS-nek létrehoztam volna egy swap partíciót a lemez elején, így mindegyik a körülményekhez képest a lehető leggyorsabb lenne

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#10) alcsa


alcsa
senior tag

Nagyon jó írás és hasznos is, köszönöm.

(#11) reandre


reandre
tag

Tartalmas írás és minden bizonnyal hasznára lesz annak, aki hasonló helyzetbe kerül. :R

DE - és ezért lehet, hogy kapok majd a fejemre - pontosan miért volt szükséged erre? Véleményem szerint kényelmetlen és csak hosszú munka árán alakítható ki. Én Win7-et használok elsődlegesnek. Ha XPs programra van szükségem, ott a Windows XP Mode, eddig tökéletesen működött, ha szükség volt rá. Ha Linuxra van szükségem, ott a VirtualBox / VMWare / stb.

Lehet, csak nekem nem szúrt szemet, de szeretném tudni, hogy miért van szükséged pont erre a megoldásra?

(#12) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Ezt:
Ha párhuzamosan használunk Windows és Ubuntu rendszert (közös rendszertöltővel, a GRUB-bal), akkor a hibernálás és a készenléti mód (valamint ezek kombinációja, a hibrid alvás (Windows 7)) NEM fog működni.
Erre javítanám:
Ha párhuzamosan használunk Windows és Ubuntu rendszert (a GRUB közös rendszertöltővel), akkor a hibernálás és a készenléti mód (valamint ezek kombinációja, a hibrid alvás (Windows 7)) NEM fog működni.
Indok:
Amit te írtál, az azt jelenti, hogy másikkal sem fog menni, miközben a Win7 bootmgr-ével simán megy(tudom, hogy ez nem arra a megoldásra vonatkozik, mégis így helyes).

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#13) ArchElf


ArchElf
addikt

Én Windows Boot managerrel csináltam korábban egy Vista/XP/BlackTrack kombót.
Nem nagy cucc (ha linux-os beütés van az emberben, akkor - gondolom - nem jelent gondot a command line). Linkek erre: [link] [link]
Ezután már megy a hibernálás is...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#14) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Azért én a GRUB menüjének módosítását nem így oldanám meg, mert így egyáltalán nem szabályos és többször felül is íródik a grub.cfg fájl a rendszer használata során.
Először is letiltanám az operációs rendszerek érzékelését, így alapból az update-grub parancs kiadása után nem rakná be a Windowsokat a listába.
/etc/default/grub fájlba a következőt:
GRUB_DISABLE_OS_PROBER="true"
Majd a /etc/grub.d/40_custom fájlba beírnám a módosított menüpontokat. Végül mehet egy sudo update-grub parancs.
Így teljesen szabályos a dolog kivitelezése és nem kell attól sem tartani, hogy véletlenül probléma lesz a felülírásából.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#15) whisperity


whisperity
tag

@sokaság: A különálló XP (a többi rendszer partíciója nélkül) két okból jött létre:
1. biztonság: ha bekapnék egy vírust, ne csússzon át a win7 partícióra (és vica versa)
2. kontrollált környezet: ezt az XP-t kontrolláltan, csak irodai munkára használom, miközben a Win7 alatt sok minden másra. Kisebb a kísértés, hogy elkalandozzak másfele :))

@Psyhco: Nem feltétlenül. Ha ki kell rohangáltatni a fejete a win7/xp (vagy talán a lemez végén lévő storage) partícióról az elejére, még lasabb is. Gyorsulást ilyen téren akkor ér el az ember, ha fizikailag is különálló lemezre teszi a swapot.

@reandre: Windows XP módom nincs, a kompatibilitási mód pedig (2003-mas Officenál) elég érdekes dolgokat szül. VirtualBoxot pedig azért nem szeretem, mert az nem natív Linux. Egy exében fut egy másik rendszer, egyrészt a Win7 továbbra is eszi a procit/ramot, és nem tudok teljes képernyőben úgy mozogni, ahogy szeretek.

@ftc: Nincsen floppy meghajtóm. SSD-nél persze ACHI, de most már felment az egész IDE-re, ha most átteszem, tehetnék mindent újra.

@Kendek: Sajnos az ismereteim ezen a téren még csekélyek, ezért meghagytam a grub.cfg módosítgatását. Ezidáig még nem íródott felül (csak ha én belemódosítottam).

(#16) Franklin


Franklin
addikt

Jól összeszedett cikk és nem csak azoknak hasznos, aki 3 rendszert akarnak egy lemezre tenni, hanem azoknak is, akik csak kettőt, pl. Win7+Ubi, XP+Ubi. A partíciós rész elég részletesen le van írva.

Én még annyit módosítanék, hogy a Grubot kicsit kitakarítanám, pl. memtest sorokat kiszedném, a többit pedig átnevezném, az "Ubuntu, with Linux 2.6.35-22-generic" megnevezés helyett pl. "Ubuntu Linux". Ugyanígy a többit is "Windows XP", Windows 7"-re.

Egyrészt szebben néz ki, másrészt sokkal átláthatóbb, főleg akkor, ha más is használja a gépet (pl. családtagok, barátnő), akiket csak megzavarnának a hosszú nevek.

Persze ez már csak amolyan finomhangolás :-)

(#17) whisperity válasza Franklin (#16) üzenetére


whisperity
tag

Igen. Ezekre a módosításokra én is gondoltam az itthoni gépen, de a cikkbe nem került be. Itthoniakat nem zavarja, aki gondolja, átírhatja.

Hát igen, Win7+Ubi / XP+Ubi is megoldható, viszont akkor az egész GRUB konfigolós résznek nincs értelme, mivel Win7/XP látja az NTFS-eket, az Ubuntu meg mindet. Szóval amit én direkt csináltam (XP alatt lerejteni Win7 partícióját), az duplatelepítésnél nem szükséges.

(#18) elithun


elithun
őstag

Nagyszerű írás, jó volt olvasni. Úgy érzem hamarosan ki is kell próbálnom az itt olvasottakat. :R

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#19) #13260800


#13260800
törölt tag

Állat írás :D :R Tényleg csak gratulálni tudok! :R

Személyes tapasztalat, hogy így csak a Windows 7-t fogod használni (jómagam is így jártam a játékok miatt azt indítottam és ha már azt indítottam akkor ott is neteztem meg minden egyéb).

Szerintem egy gép egy OS. Ami meg egyéb dolog az Virtualizáció (igaz a játékok terén ez nem mindig megoldás).

(#20) jobesz


jobesz
tag

eddig még néha gondoltam arra hogy fleteszek valami linux ot fedora ,ubuntu k közt ,de most megerősödött bennem hogy nem nekem való a linux, nekem nincs 1000 órám hogy végigrágjak egy a DOS nál is bonyolultabb panacssoros rendszert.

inkább várok még pár éver és addigra beérik az android ARM hardverre, vagy a chrome os.

csak a novell-t sajnálom hogy a linux lenyomta mert ingyenes volt, de sokkal egyszerűbb volt kezelni..

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#21) whisperity válasza jobesz (#20) üzenetére


whisperity
tag

Nem tudom. Én nekem például eddig nem nagyon kellett a terminált használnom. Még a leírásban sem említettem, hogy meg kéne nyitni. Csak Alt + F2 futtatás, de terminált nem nagyon használok. Csak ha turkálni kell a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

(#22) Boxi88


Boxi88
őstag

Hiánypótló írás! Grat hozzá. :C

(#23) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó cikk!

Mondjuk nekem mostanában nem volt ilyen bajom, a Kubuntu mellé 1-2 éve raktam újra Win7-t (de minek, mert úgysem használom), és az sem gyilkolta le a Grubot.
Ki kéne már irtani a winnyózt az asztali gépemről...

Az egyik laptopomon viszont az Ubi lenyúzta az XP-t, aztán az XP helyére rakott Win2000 lezúzta a Grub-ot... :D

@jobesz : Miért kéne végigrágni a parancssort? Nem feltétlen kell minden parancsot ismerni, áés ráadásul majdnem mindenre van grafikus alternatíva.
Illetve van, amit parancssorból érdemesebb csinálni, és egyszerűbb. De inkább próbáld ki, aztán meglátod ;)

@whisperity : Haljak meg, de nekem a céges gépeken levő XP már attól gyorsul egy kicsit ha nem a C: -n, hanem a D:-n van a swap... Nem tudom, mitől, mert amúgy meg tényleg nem kellene, hogy változást jelentsen, ha fizikailag ugyanazon az eszközön marad.
(És ez nem 3 gép, hanem jelenleg vagy 300 van a felügyeletem alatt...)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) Namelesske


Namelesske
addikt

Minek ennyi OS egy gépre?

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#25) Vegadog válasza jobesz (#20) üzenetére


Vegadog
tag

jobesz: Az új Ubuntuk teljesen userbiztosak, nem kell várnod évekig, ki tudod próbálni úgy is, hogy az Ubuntut a Windowson belül telepíted, úgy mint bármilyen más szoftvert. Utána meg letörölheted. Az a neve, hogy wubi. Blaise fórumtárs cíkke elég régi, de teljesen jól használható: [link]

[ Szerkesztve ]

(#26) luw2win válasza Namelesske (#24) üzenetére


luw2win
őstag

Anyuci XP-hez szokott, apuci IT orult Ubuntut hasznal, gyerek Win7 kell neki a dx10 :D
Ebben a pillanatban ez jutott eszembe :D

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#27) rep3at


rep3at
őstag

Gratulálok, még elolvasni sem volt egyszerű.

Forward thinking. كرر

(#28) Evgenii


Evgenii
tag

Szép és jó, de...
Windows 7-ben van XP mód, ha nagyon kellene!
Ubuntu-ban van Qemu, és még lehetne sorolni, hogy mennyi alternatív megoldás!

Ezen kívül, ha a Windows-on bekapsz egy rootkitet vagy egyéb "kellemes" ajándékot, akkor az egy HDD-n lévő dolgok elég rendesen "élvezni" fogják az áldást!

Több rendszer esetében mindig kell külön Backup HDD az esetleges adatvesztés miatt! :)

Ja, és ugye sokkal kellemesebb egy virtuális XP-be lépni, mint restartolni, ha rendszert váltana az ember! Bár ez már inkább HDD kímélő... :U

(#29) infectedmann


infectedmann
őstag

Inkább fizetek valakinek 10e Ft-ot, hogy ezt végigszenvedje helyettem :DDD

(#30) whisperity válasza infectedmann (#29) üzenetére


whisperity
tag

Mikor induljak? :DD

Ezzel a leírással már nem olyan szenvedős, mint azzal az úttal, ahogyan én eljutottam ide.

[ Szerkesztve ]

(#31) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Ügyes cikk :C Köszönet érte.

Részemről xp-t már csak virtuális gépen futtatnék

(#32) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Én is felpakoltam néhány opreendszert, de talán mivel grub managert is használtam jó néhány száz alvás és hibernálás alatt sem volt soha gondom.

Utánam a kondenzcsik!

(#33) whisperity válasza Nowhereman (#32) üzenetére


whisperity
tag

Akkor kérlek írd le, hogy oldottad meg a hibernálást/készenléti módot. Csak mint érdekesség :R

Személy szerint én nem hibernálok/készenlétizek, elég gyorsan indít a gép (még merevlemezről is), és nem sokszor indítom el/állítom le.

(#34) ló úr


ló úr
őstag

És ennek van lényegi haszna?
Szopni a bootolgatással?

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#35) hcl válasza ló úr (#34) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Automatikusra be lehet állítani a Grub-ot, hogy valahány másodperc múlva bootolja be valamelyik rendszert.

Amúgy nyilván van a multibootnak haszna. Nem véletlenül találták ki.

Mutogatni való hater díszpinty

(#36) Nowhereman válasza whisperity (#33) üzenetére


Nowhereman
őstag

(#37) Nowhereman


Nowhereman
őstag

és elfelejtettem mondani: nálam a /boot külön partíción van, ami boot-ra van lobogózva

Utánam a kondenzcsik!

(#38) Degeczi válasza Evgenii (#28) üzenetére


Degeczi
nagyúr

éppenséggel az XP Mode nem mindenható, pl. nekem is volt már eddig 2 olyan programom, ami nem hajlandó föltelepülni alá, mert azt mondja "Remote Desktop Connection"-ra ő nem megy föl - vmiért annak érzi a virtuális gépet,
de a cikk irodai munkát említ, annak többségére valóban az XP Mode az ideális, és a virtuális gép miatt még biztonságosabb is, mint egy külön partítción, önállóan futó XP

(#39) Evgenii


Evgenii
tag

Ennek otthon gépen szinte semmi értelme nincs!

1, Ha programozok, dizájnolom a rendszert, servert futattok, stb. akkor egyértelműen Ubuntu!

2, Ha játszok, photoshopozok, netezgetek, akkor untig elég egy XP! Ha már nagyon új rendszer kell, akkor Windows 7!

Az XP-t külön feltenni a 7-es mellé elég értelmetlen dolog!

(#40) Evgenii válasza Degeczi (#38) üzenetére


Evgenii
tag

Nem is állítottam, hogy a Windows 7 emulátora mindenható!
Magától értetődik, hogy minden ami emulálva van, avagy nem a rendes, saját környezetében fut, azokkal probléma adódhat!
Viszont a szoftverpiac elég széles palettán kínál alternatívákat az ingyenes programoktól a fizetősökig!

A fontosabb programok pedig elég hamar megkapták a Windows 7 kompatibilitást! Ergo, az XP mód csak dísznek jó!

(#41) Nowhereman válasza Evgenii (#40) üzenetére


Nowhereman
őstag

És persze majd a régi cuccokhoz is írnak majd win7 drájvert/nekem úgy féltucat régi perifériából 0(!)-nak ment fel a drájvere, ubi alatt csak egyhez nem találtam drájvert. Zárt forráskód SUCKS! Win8-nak már a bétájára se vagyok kíváncsi...

XP-n a net, openoffice és a gimp is lassú az ubishoz képest

Utánam a kondenzcsik!

(#42) huncut123


huncut123
tag

Jo kis iras grt hozza.

--- Üdv: huncut123 ---

(#43) tejeszacsko


tejeszacsko
csendes tag

Én is csináltam egy hasonló varázslatot egy Apple MacBook-on a következő formában:

1. partíció: Mac OSX 10.6 Snow Leopard
2. partíció: WinXP Prof. és Win7 x64 egyazon partíción(!), és köszönik szépen, jól megvannak (1 kis trükközés segítségével) ez amúgy sima PC-n is ugyanúgy megoldható...
3. partíció: Nagy közös cuccos partíció

Mindez rEFIt boot menüből indul. (Ez mondjuk csak Mac-en használható)
Ebben ha az Almát választom, akkor bootol a SnowLeo.
A Windows logo-t választva bejön a sima Win7-es F8-as boot menühöz kísértetiesen hasonlító menü, csak kevesebb (konkrétan 2) menüponttal:
1. Windows 7 Ultimate x64
2. Windows XP Professional
Ezekkel indulnak a windózok.

Mindenki a maga cseresznyéjének a pogácsa!

(#44) buherton válasza Evgenii (#39) üzenetére


buherton
őstag

Ubuntu alatt Perl-özök, meg mást programozok. Win7-en (Labview, Labwinfos/CVI) csinálok szinte mindent, de ami nem megy win7-en arra van az XP-m (és bizony a mindeható, über jó win7-t sem képes minden winfosos programot futattni).

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#45) Evgenii válasza Nowhereman (#41) üzenetére


Evgenii
tag

Ubuntu alatt olykor teljesen más név alatt van a driver! Tény, elég macerás a Googlen utánakeresni, de, ha kell egy stabil rendszer, akkor megéri! :)

Az XP-hez képest kezdetben nekem is gyorsabb volt Ubuntu-n minden! Viszont, mióta kicsit átconfigoltam - és ehhez nem kell kolosszális számtech tudás -, azóta az Adobe Photoshop CS5, - ami valljuk meg, egy monstrum -, vagy annyi idő alatt, mint Ubuntu-n a Gimp, vagy hamarabb betöltődik.
OpenOffice helyett Office 2007-et használok, és nem érezném lassúnak!

Voltaképp, minden OS esetében a config - mind softwares, mind hardwares - sokat jelent!

(#46) PetX


PetX
aktív tag

Hasznos írás!

Én mindig 2 fizikai meghajtóval csináltam és BIOS szinten választottam ki a linux-ot mint alternatív OS-t. Így később nem futottam problémákba. Alapból 99%-ban win-t használok, linux nekem csak ismerkedés szinten van fent. (megfelelő programok hiánya)

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#47) Polllen


Polllen
nagyúr

Komoly írás.

Viszont nálam a win 7( és xp) hibernálása ment grub-bal... Igaz nem rejtegettem semmilyen partíciót és suse volt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#48) e00dgy


e00dgy
aktív tag

Szép munka!

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#49) robyeger válasza Evgenii (#39) üzenetére


robyeger
addikt

"Az XP-t külön feltenni a 7-es mellé elég értelmetlen dolog"

Arról hallottál már?, hogy az XP módban (virtualizációban) nincs directX támogatás, sőt a Win7 nem képes 100% visszafele kompatibilitást nyújtani az XP-s directX 9c-re. (lásd képhibák, villódzások, elég idegesítőek tudnak lenni), másodsorban személy szerint az első particióra FAT32 szoktam használni a DOS elérhetőségért, és Vista/Win7-et már nem lehet FAT-re telepíteni, de az XP még megengedi.
Whisperity-nek: Grat! Szép munka és a téma is elég ritka, szóval hiánypótló :R

[ Szerkesztve ]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#50) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Egy kérdés a szerzőhöz: a szövegben 4GB linux swap partícióról beszélsz, a képen meg 1GB van. Na most ha a Swap kevesebb, mint a fizikai memória, akkor a hibernálás nem müxik, mert ilyenkor a swapbe írná a memóriát. Emiatt van, ha kap egy áramszünetet hibernált állapotban, akkor újraindításkor pontosan a hibernáláskori állapotból folytatódik a móka: VLC három példányán pont ugyanott folytatódnának a filmek, a 3D-s gyilkosos taskban minden lövedék ugyan onnan folytatná a röppályát...

Utánam a kondenzcsik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.