Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crytek


Crytek
veterán

Magamból kiindulva mennyi felesleges cuccot gyártanak már.
Ennek a létjogosultságát sem értem ,de hát ez én vagyok.

Next PC Upgrade: 2022

(#2) vtechun


vtechun
veterán

Igazán belerakhattak volna ebbe egy fogyasztásmérőt...

(#3) D1Rect válasza Crytek (#1) üzenetére


D1Rect
félisten

Ágyból bekapcsolni a kávéfőzőt?

(#4) petipetya


petipetya
nagyúr

Szerintem akváriumhoz van értelme akkor, ha munkahelyről, nyaralásból vagy máshonnan akarjuk ki-bekapcsolni a levegőztetést és a világítást a halaknak.

Egyszóval annak lehet hasznos, aki nem sokat van otthon.

"nincs rá lezsóidő"

(#5) petipetya


petipetya
nagyúr

Plusz ami még eszembe jutott. Valakinek van egy Paksi Erőműt megszégyenítő PC-je otthon. Alapból ki van kapcsolva, mert spórol az árammal. Ám gondol egyet, és a munkahelyről áram alá helyezi a hozzá tartozó hosszabbítót, a wake on lan funkcióval bekaocsolja a gépet, rácsatlakozik, élvezi a dolgát (torrent vagy komolyabb dolgok), aztán mindent lekapcsol.

"nincs rá lezsóidő"

(#6) Zirowe válasza petipetya (#5) üzenetére


Zirowe
nagyúr

De ehhez miért kellene ez a kapcsoló?
Ha már úgyis vnc-vel csatlakozik, simán csak kikapcsolja a gépet.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7) Kleroo


Kleroo
veterán

Hiánypótló lehet sokak életében. Bárhonnan bekapcsolni a világ bármely pontján lévő valamit nagyon jól jöhet.

Viszont kicsit sokat eszik. Tudom fillérek, de legyünk zöldek, és a mark2-ben vigyék le 0.1w-ra a standby fogyasztást. Az már esőerdőkompatibilis. :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8) petipetya válasza Zirowe (#6) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mert egy kütyümániásnak így sokkal élvezetesebb. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#9) Zirowe válasza petipetya (#8) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ja bocs. ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10) Douwd válasza D1Rect (#3) üzenetére


Douwd
tag

Egy két perces "feladatért" és egy vacak kávéért képes vagy ilyet venni, hát számomra az elég véleményes. Mondjuk a TV Shoppos termékeknek is van felvevő piaca..

Kleroo: Távolból felgyújthatom a lakásomat/üzletemet a biztosítási pénzért? Mondjuk ennek van értelme.

[ Szerkesztve ]

(#11) D1Rect válasza Douwd (#10) üzenetére


D1Rect
félisten

Éves szinten a 2 perc az ~12 óra, még minimálbérrel is kihozza az árát.
De ha csak 1 percet számolok(oda-vissza) az is 6 óra.
Ha 2 évig kibírja, már megérte.

Arról nem is beszélve, hogy mennyire menő, amikor a pár órája ismerősödnek az ágyból lefőzöd a kávét. ;)

(#12) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Igazából van létjogosultsága. Pl lámpákat lehet rákötni. Manapsáf már nem a 300W-os csillár az ajánlott, hanem több kissebb szórt fényt adó lámpa. Ha 5-6 lámpát kell fel-le kapcsolni az meg sok.
Csak csinálnák meg schukoval, nem ezzel a tré csatlakozóval.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#13) maser


maser
tag

Forradalmi technológia
Rá mondhatjuk, hogy okos ;)

[ Szerkesztve ]

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

(#14) sanzi89 válasza D1Rect (#3) üzenetére


sanzi89
addikt

És ki teszi a kávéfőzőbe a kávét, a vizet, ki veszi ki a zaccot, stb. Az, hogy kap áramot nem tudom milyen fajta kávéfőzőnek elég teljesen, hogy főzzön egy adag kávét.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#15) Jhonny06 válasza sanzi89 (#14) üzenetére


Jhonny06
veterán

Semelyiknek.. tipikus reklámban jól kinéző cucc, amúgy a gyakorlati haszna nulla. Amúgy attól nem fog magától bekapcsolni a kávéfőző, hogy áramot kap, mert ezzel a cuccal csak azt tudod szabályozni. 2015-ben már minimum 1 gombot is meg kell nyomni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#16) D1Rect válasza sanzi89 (#14) üzenetére


D1Rect
félisten

Amelyiken csak egy főkapcsoló van. Például.
Nyilván este bele kell tenni mindent.

[ Szerkesztve ]

(#17) nemlehet válasza Jhonny06 (#15) üzenetére


nemlehet
őstag

De van nem is egy. Pl ami nekünk is van: Saeco Turmix.
Van rajta időzítő (amit használunk is), de még energiatakarékos módban is többszörösét fogyasztja ennek a cuccnak. Szóval simán jó lenne, ha éjszaka kikapcsolna teljesen, reggel meg bekapcsolna 5 perccel a beállított időzítő előtt, így kevesebbet fogyasztana.

De mint írták pl akváriumhoz is jó, esetleg fűtermesztőknek (tudom itthon illegális, de sok országban nem) olcsón, egyszerűen vezérelhető világításhoz. De a telefonos vezérelhetőség is lehet pár embernek megér ennyit, tudja ágyból kapcsolgatni pl az állólámpákat. Nem olyan elrugaszkodott az ára, hogy lustaságból ne érje meg megvenni sokaknak. Főleg, hogy van rajta USB is, tehát telót, tabletet is tudsz vele tölteni, szóval sok minden re jó ez.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#18) haxiboy válasza nemlehet (#17) üzenetére


haxiboy
veterán

Telefonról lámpakapcsolgatáshoz meg inkább veszek valami kifejezetten erre való ledes égőt :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19) petipetya válasza haxiboy (#18) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ezen már én is filóztam, mert ilyenkor a téli sötétségben jól jönne. Zuhanyzás után a fürdőszobából felkapcsolnám, és így nem vakon mennék be a szobába. Hazaérkezés esetén szintén. Elalvás előtt is kényelmes lenne. Csak éppen nem tudom, mit érdemes venni.

"nincs rá lezsóidő"

(#20) haxiboy válasza petipetya (#19) üzenetére


haxiboy
veterán

Nekem még nincs saját lakásom, mire lesz addígra már hologramot is lehet kapni :C

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#21) nemlehet válasza haxiboy (#18) üzenetére


nemlehet
őstag

Árban annyival nem olcsóbb, ráadásul pl én utálom a ledes égőket, mert a színhőmérséklete nem tetszik. Ezt meg csak bedugod a konnektorba az elosztó elé. De embere válogatja.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#22) haxiboy válasza nemlehet (#21) üzenetére


haxiboy
veterán

Jók a ledes égők, de ha már lehet akkor RGB, azok sem sokkal drágábbak. Fogyasztása pedíg sokkal barátibb...

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#23) macilaci78 válasza petipetya (#19) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Váltókapcsolókkal dobtuk fel az elektromos hálózatot: csillárkapcsoló egyik kapcsolója a fürdő, másik a folyosó. A folyosó másik végén a folyosó és a szoba villanykapcsolója ugyanígy. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#24) addamka


addamka
őstag

A kinti karácsonyi ledsorhoz jól jött volna egy ilyen (házon belül van bedugva), csak sajna nem ért volna ide az ünnepek előtt, így maradt a sima digitális időkapcsoló.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#25) djgeg


djgeg
őstag

Nálam több elektromos fűtőtest is van. Elektromos fűtőszálas törölköző tartó. Tökéletes lenne ezeknek a kezelésére ez a kütyü, ha az időzítő funkciója működne. :DDD

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#26) Mister_X válasza petipetya (#19) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Akkor már inkább egy infrákkal felszerelt rendszert telepítenék egy 0-24-es "háziokosítóra" (mondjuk RaspberryPi): be van programozva, hogy mondjuk este hét után a fürdőszobában (ajtóban, második nyitásra) levő infrák észlelése esetén kapcsolja fel a villanyt, másik omfra lekapcsolja, stb. Azt még nyomkodni se kellene.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#27) D1Rect válasza Mister_X (#26) üzenetére


D1Rect
félisten

Hobbi szinten foglalkozom egy ideje ilyesmivel, de az arduino szerintem jobb erre.

(#28) tildy


tildy
nagyúr

En ezt nem igazan tudnam itt a UK-ben hasznalnni. A belkine kicsit dragabb, de legalabb nekem is mukodik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) tildy válasza Crytek (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekunk a ledes hangulatfenyhez tartozo kapcsolo az egyik szekreny mogott van, mert ugy fert el, nehez hozzaferni. Arra pl. tokeletes.

A philips hue is csinal mondjuk ilyet, csak az horror aron van, nekunk meg mar van telepitett ledsor.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30) tretyak


tretyak
aktív tag

Magyar forgalmazásáról tudtuk esetleg valamit? Karácsonyra hibátlan lenne, de félek, hogy nem érkezne meg addig. Kerestem, de nem találtam semmit - esetleg valami alternatív megoldás? Dlinket találtam, de az kb 3x ennyi itthon...

[ Szerkesztve ]

(#31) Blindmouse válasza tretyak (#30) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ezzel a dugóval? Ne is legyen, életveszélyes, gagyi.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#32) Mister_X válasza D1Rect (#27) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Lényegtelen, hogy mit rakunk alá. Ha belevágnék, akkor nem adnák alá annyival, hogy egy WiFi-s aljzat kapcsolgatja a kávéfőzőt, hanem a smarthome rendszer kezelje pozícióm alapján automatikusan a lámpkat, a fűtést/légkondit, az akváriumot, főzzön rizst meg kávét, miegyéb.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#33) nemlehet válasza Mister_X (#32) üzenetére


nemlehet
őstag

Azért azt vágod, hogy ez nem ugyan az a lépték sem pénzben sem komplexitásban?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#34) Mister_X válasza nemlehet (#33) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Most vagy rendesen csinálunk valamit, vagy nem :N

Egyébként nem is elsődlegesen pénz kérdése, mert egy smarthome akár vissza is hozhatja bőséggel az árát az energia management miatt, plusz nekünk is időt takarít meg, mert nem kell minden kütyüt manuálisan kapcsolgatni (pl. a sokat emlegetett akvárium). Azt az 50€-s befektetést egy smarthome alapjába (Ardunio), 1800Ft-ért kapsz tíz infravörös szenzort mozgásérzékeléshez (kompatibilis Ardunioval), utána meg már csak pár áramkör, türelem meg segédanyag kell.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#35) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Elolvastam, de sehogy nem jöttem rá, hogy ez most WTF?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) A`rpi válasza Graphics (#35) üzenetére


A`rpi
addikt

Pedig egyértelmű...
Fentebbi videót nézd meg.

Okos telefonod egy alkalmazás segítségével képes "kapcsolóvá válni".
"Kütyühöz" csatlakoztatott fogyasztót tudod vele ki-be kapcsolni.
(Mobilról.)

Úgy képzeld el mint az elosztón a kapcsolót.
Ami bele van dugva azt fel és le tudod kapcsolni.

Na most ez a képzeletbeli kapcsoló a mobilodon van,
internet segítségével bárhonnan tudod kapcsolgatni. :K

[ Szerkesztve ]

(#37) gecsoz


gecsoz
aktív tag

Nevetséges ez a kütyü és szinte az összes hozzászólás is.

Ez semmi másra nem jó, csak feleslegesen pénzt költeni, és arra, hogy a 10 éves geek Pistike felvágjon vele a haverjainak a szobájába a szülei házában..

Ha valaki tényleg azt akarja, hogy a házában időzítve vezéreljen lámpkákat, gépeket, eszközöket, vagy telefonról kapcsolgathassa a lámpákat, akkor arra vannak profi rendszerek, amik nem ilyen csúnyák, nem ilyen buták, nem kell firmware frissítésre várni, hogy tudja azt a funkciót, amit eleve tudnia kellene, és ráadásul a profi rendszerek összességében még olcsóbbak is, mintha kiszámolnád, hogy ebből a "csodából" vennél annyit, hogy mindent vezérelhess a házadban amit szerelnék.

Idióta értelmetlen termék a "geek" társadalomnak..

(#38) Graphics válasza gecsoz (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Olcsóbban? Mesélj..

És ha valaki egy eszközt szeretne vezérelni mondjuk csak, és nem a felvágás miatt... :U

Elég érdekes hozzáállás az ilyen, hogy nem tudod elfogadni, másnak lehet szüksége ilyenre...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) wocsok17 válasza Graphics (#38) üzenetére


wocsok17
tag

Ha a xiaomi cuccokkal használod akkor sok mindent be lehet állítani. PL ha a kameráján mozgást lát akkor kapcsoljon be, vagy ki, adott időpontban kapcsoljon, valamilyen eseményre kapcsoljon...

(#40) MaCS_70 válasza gecsoz (#37) üzenetére


MaCS_70
félisten

De jó! Végre valaki megmondta a tutit -- szeretem ezt a "Ha nekem nincs szükségem valamire, akkor az csakis valami felesleges hülyeség lehet." hozzáállást.

A kávéfőzős felhasználást mondjuk egyelőre én sem találom a legjobb példának, mivel ennyi pénzért éppen 4 aljazatos rádiós távirányítású eszközt lehet kapni a sarki boltban, időzítős konnektort pedig kevesebb mint fele ennyiért dobnak utánunk.

Ezek az eszközök (és rengeteg funkciójú társuk) felfutóban vannak, az áruk lefele, a szolgáltatásaik felfele tendálnak, egy hosszú út elején tartunk -- ezt hívják fejlődésnek, aminek ez a kocka is az egyik állomása.

Ennek a lényege a távolból távirányíthatóság. Pl. nyáron munkából hazaindulva beindítom az otthoni légkondicionálót, a nyaralóban a fűtést, távollétemben villogtatom a világítást, megszólaltatom a zenét, stb.

Mi használunk (az itthoni rádiós aljzatok mellett) távoli távirányításra két Orvibo konnektort, jó hasznukat vesszük, beváltak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41) D1Rect válasza Mister_X (#32) üzenetére


D1Rect
félisten

Az a baj, hogy ezeket akkor tudod megcsinálni, ha falig vered a lakást és úgy kábelezed be.
Persze sok mindent bele lehet gyömöszölni egy dobozba, de akkor csináljuk meg rendesen. :)

(#42) Graphics válasza MaCS_70 (#40) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kavefozot nem is kell idoziteni, barmelyik jobb is rendelkezik beepitett idozitovel, ha br van allitva le is fozi

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) MaCS_70 válasza Graphics (#42) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vagy egy mechanikus időzítő konnektor 1200 Ft.

De az mondjuk akár megoldható is lenne, hogy mondjuk az alvásciklus alapján ébresztő app indítsa a kávéfőzőt.

Bár nem erre gondoltam, hanem azt a nem életidegen esetet vettem alapul, hogy az embernek a reggeli kómában nincs lelkiereje kitámolyogni a konyhába, hanem amikor már meg tudja mozdítani a kezét, megnyom egy gombot az ágyban, ami behergeli a kávéfőzőt. (És ennek nem feltétlenül kell minden nap azonos időben történnie.)

MaCS

Mellesleg az első kávét a hírek szerint ébredés után legkorábban másfél órával érdemes meginni...

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#44) Graphics válasza MaCS_70 (#43) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igy van, habar en ezt megszegem, mert fel orat adok magamnak, vagy annyit se.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) szaszyka


szaszyka
senior tag

Személy szerint rákötném mondjuk a garázskapu motorja elé, és a motor csak akkor kap áramot, ha bekapcsolom, egyébként nem. Távirányítható kapuknál talán lehetne létjogosultsága.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#46) Mister_X válasza D1Rect (#41) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ugyan már, ha 20m ethernet kábelt észrevétlenül el tudtam vezetni egy panelban, akkor kis infrákkal se gyűlik meg majd a bajom a sajátomban ;]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#47) gergejly


gergejly
aktív tag

nálam ez az okos otthon :P

(#48) MaCS_70 válasza gergejly (#47) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem csak okos, szép is! :DD

Egyébként rettenetesen bosszant az, hogy a különböző villásdugók, tápegységek és egyéb bedugós kockák mind másfele terjeszkednek, így egy elosztósornak gyakran csak a felét lehet kihasználni, mert mindenki takarja a szomszéd lyukat.
Külön rejtély számomra a 45 fokos szögben elfordított lyukú elosztó, ami a csatlakoztathatatlanság csúcsa.

A minap a Praktikerben ugyan láttam olyan Legrand-t, aminél a sorban a két szélső aljzat egy kicsit távolabb volt egymástól, de a 6-os sor ebből is 11e Ft :Y volt, és persze 45 fokos.
Az ember meg növesztheti a mindenféle T-elosztós bokrokat és fastruktúrákat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#49) gergejly válasza MaCS_70 (#48) üzenetére


gergejly
aktív tag

A 45 fokban kifacsart elosztók felett én sem tudok napirendre térni. Az a gyanúm, azért csinálják, mert Így a műanyag burkolat jóval rövidebb. Hálistennek van azért jópár normális elosztóm is, amik még a KGST égisze alatt készültek :Y

(#50) MaCS_70 válasza gergejly (#49) üzenetére


MaCS_70
félisten

Éppen villanyt szerelek itthon, a hétvégén a nyakunkba vettük a várost, hátha találunk normális elosztót.

Nem találtunk. Vannak jó megoldások, de ennél fogva mindegyik csak majdnem jó. Az egyik eladó panaszkodott is arra, hogy jön a sok hülye vevő, és mind ugyanazt az értelmetlen megoldást akarja, mert képtelen felfogni, hogy az nem úgy van... Bedugdosnak minden hülye adaptert, aztán csodálkoznak, hogy nincs elég hely...

De legalább az Aldiban kaptunk egészen elfogadható és értelmesen tanítható rádiós távvezérlésű aljzatokat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.