Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Köszönjük a tesztet, főleg az elején kifejtett zárt bootloader tematikáját.

A Snap verzió szerintem még jobb vétel lesz, és hamarosan valószínűleg én is visszaváltok Xiaomira.

Az Antutunál viszont valamiért jelentősen kevesebb a mért érték, ott valami gond volt?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) r00r1


r00r1
aktív tag

Hahaha, ilyen telefont használok egy hete, csak szuperlatívuszokban tudok róla nyilatkozni. Az akksi kapacitás és az ujjlenyomat leolvasó (na meg a fémház) volt a legnyomósabb érv a Note 2 ellenében.

(#3) Bone123 válasza Graphics (#1) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Többször lefuttattam, biztos, ami biztos. A LeTV mellette azért gurít többet, mert ott a 2,2 GHz-es Helio X10 van benne és gyorsabb a tárolója.

(#4) Graphics válasza Bone123 (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Értem, hát furcsa egy kicsit, de a sebességérzeten nem ront gondolom.

Végülis mennyi kijelzőidőt lehetett vele összehozni?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) Bone123 válasza Graphics (#4) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

A Xiaomival 4,5-5,5 óra között mozgott napi szinten.

(#6) Solten


Solten
addikt

A Note 2-t azsiabol rendeltem, kinai ROM volt rajta, de pofonegyszeruen telepitheto volt a hivatalos global ROM Google appokkal egyutt. Ugy nezem a Note 3-hoz egyelore csak kinai ROM van... :/

Saor Alba

(#7) Csapoati válasza r00r1 (#2) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A kamera mindig ilyen mosott fotókat lő, manuális módban is? Csak mert érdekelne a cucc. :) Külföldről amúgy (EU-ból történő szállítással) ~55000 Ft az ára a 2 gigásnak, szerintem az elég ütős. A 3 gigás meg olyan 63000.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#8) kóóó


kóóó
aktív tag

Bone a letv a labilis szoftver ellenere is jobb ajanlat szerinted?
Kamera gondolom jobban sikerult a letv-ben?

Üdv.: kóóó!

(#9) Gubro válasza Bone123 (#3) üzenetére


Gubro
senior tag

Hat nem tudom, nekem 49398 jott ki...

(#10) seria válasza Csapoati (#7) üzenetére


seria
tag

A note 2 prime se dicsekedhet a fotós képességeivel. Itt sincs nagy változás.

(#11) motofi válasza Csapoati (#7) üzenetére


motofi
aktív tag

Jó kérdés? Redmi note 2 esetében még minőségi nappali fotókról ír a tesztelő. Itt viszont már kevésbé. Vagy a note 3 kamerája rosszabb, nem ugyanaz az optika vagy kamera lencse van beszerelve?

(#12) fornettisuti


fornettisuti
veterán

azok a képek egálban vannak asszony redmi notejáéval és ez nem pozitívum

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#13) Jeanne d'Arc

Nem vagyok egy nagy arany kedvelő, de ez nagyon szép külsőre ebben a színben.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#14) Dokibá


Dokibá
aktív tag

Érdekes, az én MI Note 3-masomon van magyar nyelv és Play store is...
És már így kaptam meg...

Dokibá

(#15) Bone123 válasza motofi (#11) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Lehetne még a képfeldolgozás oldaláról finomítani a képminőségen. Az említett HDR hiba sem fordult elő a Note 2-vel.

(#16) BrianDK


BrianDK
tag

Már 3 hete használok Note 3-at. A MIUI 7-es DEV verzióra írt eu-s rommal (6.1.14) van benne magyar nyelv is. Viszont az Antutu eredmény nem stimmel. Nálam 50000 alatt van valamivel.

[ Szerkesztve ]

iPhone 7, Redmi Note 9

(#17) Graphics válasza Dokibá (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi Note 3-as nincs. Redmi Note 3 van.

Akkor valószínűleg vagy törték a bootloadert már kint.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) Bone123 válasza kóóó (#8) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

A webshopos után kipróbáltunk az eredeti LeTV-s ROM-mal is, az stabilabb, de nem volt egyszerű arra Play-t tenni. A különbségeket dőlt betűvel beleírtuk a tesztbe. Az, hogy melyik a jobb ajánlat, kéretik a tesztek alapján eldönteni. :)

(#19) Bone123 válasza BrianDK (#16) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Ez AnTuTu 6.0, nem 5.x, de kibővítem a táblázatot 6.0-val is. Ezzel vártunk kicsit, hogy elég készülék eredménye összejöjjön.

[ Szerkesztve ]

(#20) Simid


Simid
senior tag

Nem kell bootloadert nyitni ahhoz, hogy legyen rendes magyar ROM. BrianDK által fentebb már említett 6.1.14. eu ROMot használom én is és tökéletes magyar nyelv van benne, mindenféle kínai apptól mentes. A RAM és akku használat is javul (gondolom azért mert ki van pucolva). Abban viszont igaza van a tesztelőnek, hogy - hiába 10 perc felrakni ezt a ROMot - a legtöbb felhasználó elvárja, hogy egyből használható telefont kapjon a kezébe. Mindazonáltal egy új telefon belakása amúgy is hosszú órákat vesz igénybe. Aki ezt hajlandó még negyed órával megtoldani és vállalni a külföldi rendelés kockázatait az nagyon sokat nyerhet, mert ez a telefon - a kamerát leszámítva - gyakorlatilag egy felső kategóriás cucc ~65000Ft-os áron.

[ Szerkesztve ]

(#21) Lampard19 válasza BrianDK (#16) üzenetére


Lampard19
tag

Igen az EU-s január 14-ei szoftverben van teljes magyar nyelv a miuihu csapata jóvoltából. Érdemesebb lett volna azzal tesztelni, mint a kínai szoftverrel, nálunk nem túl csábító az. Antutuban ezzel a rommal az 50 ezret súrolja, a gyári kínaival elég karcsú a 40 ezres érték, ez a proci miden telefonban többet hoz annál.

Szerk: ja látom 5-ös antutuval ment a teszt, nem a legfrissebbel.

[ Szerkesztve ]

(#22) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Ha havonta egyszer nyitható a BL , akkor miért is olyan nagy baj ez "zárt"? :U

[ Szerkesztve ]

(#23) kóóó válasza Bone123 (#18) üzenetére


kóóó
aktív tag

Mhl-t kiprobaltatok a letv-nel?
A kameranal nem lattam osszehasonlitast a tesztben, viszont mindket telonal irtatok, hogy vannak hibak. Viszont azt is olvastam a letv-nel, hogy a gyari rommal javult a kamera minosege. Igy a Note 3-hoz kepest valamivel jobb azert?
Eddig a Oneplus volt a legjobb keszulekem ami volt. Annak se volt tul fenyes a kameraja, viszont ezekhez kepest hova helyezned el? Egykategoria mind?

Üdv.: kóóó!

(#24) BrianDK válasza Bone123 (#19) üzenetére


BrianDK
tag

Lefuttatom majd az 5.x-et is, de nem hiszem, hogy ez okozná a kardinális különbséget.

iPhone 7, Redmi Note 9

(#25) Simid válasza WhiteWalker (#22) üzenetére


Simid
senior tag

Mert a gyakorlatban nagyon keveseknek sikerült nyitni. Illetve regisztráció kell hozzá. Szóval hazai forgalmozók nem tudják a teljes raktárkészletre csak úgy feldobni a lokalizált ROMot. Aki egyénileg rendelt külföldről annak nem sok különbség lesz.

(#26) Bone123 válasza kóóó (#23) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Nincs lényegi különbség a gyári LeTV ROM kamerájával, talán valamivel jobb a képfeldolgozás, de nem komolyan. Azért lőhető ezekkel a telefonokkal is bőven minőségi fotó, de míg összeszerelésben vagy akár sebességben elérték a felső-középkategória és az alsó-csúcskategória szintjét, kamerában még van lemaradás. A Note 3 jelenleg puhább képeket lő a Le 1s-nél. OnePlusszal nem fotóztam sajnos.

(#27) Shyciii


Shyciii
veterán

Látom a MIUI semmit nem változott. Még mindig zabálja az akksit. 4000-es akksival 4,5-5,5 óra kijelzőidő nem sok. Más telóval sok játékkal 3100-as aksival van 5 óra felett kicsivel nekem. Bootloader miatt viszont CM-el nem lehet javítani az időn, mint anno a Mi4 esetében.

(#28) Bone123 válasza Shyciii (#27) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Mindez nyilván a használat módjától függ, mi nagyjából hasonlóan nyúzzuk a telókat napi szinten a szerkben. Azért 5 óra 36 óra készenléti fogyasztással, fotózással, némi játékkal, zenehallgatással és telefonálással eléggé jó, sőt. Nincs a fényerő direkt levéve, nincs semmi takarékosság beállítva, minden szinkronizálva van stb.

[ Szerkesztve ]

(#29) nemlehet válasza Simid (#25) üzenetére


nemlehet
őstag

SPFlash Tools-al kb 5 perc alatt lehet ROM-ot cserélni. Nekem webshopos módosított volt amit cseréltem a fent említett EU ROM-ra. Szóval ha egy bolt komolyan gondolja, akkor meg tudja oldani a dolgot.

Amúgy én is nagyon elégedett vagyok a telefonnal. Azt még hozzátenném, hogy az ujjlenyomatolvasó tényleg nagyon jó a 10/9 az degradáló inkább 100/98. Jellemzően akkor nem veszi be a dolgot, ha valami nehezet cipeltünk, vagy "eltorzult" az ujjunk, ami azért előfordul az ember mutatóujjával. De cserébe kényelmes és tényleg nagyon gyors, jó helyen van így már felvétel/elővétel közben nyithatja az ember.

A kameraszoftver tényleg nem jó, de én a Cinema FV-vel elég jó képeket tudok lőni, szóvel ez tisztán szoftveres gond. Remélhetőleg megoldódik, de ha mégsem akkor meg még mindig lehet 3rd party appot használni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#30) Shyciii válasza Bone123 (#28) üzenetére


Shyciii
veterán

Nézőpont kérdése. Csak amit írtál annál én combosabban használom a jelenlegi telót majdnem 1000mA-es kevesebb akksival, és megvan az 5 óra. Ebből 2 óra játék, többek között Real Racing 3, pedig az zabál rendesen. Ezért mondom, hogy a MIUI fénykora évekkel ezelőtt elmúlt, mert nem tud túllépni a robosztusságán, agyonpakolt felesleges cuccain. Mi4 esetében mákom volt, mert elérhető lett rá a CM, és ott mindjárt el lehetett érni 7 óra kijelzőidőt is szintén sok játékkal. Ennyit számít, hogy MIUI, vagy valami más.

(#31) szaszapi válasza Bone123 (#28) üzenetére


szaszapi
őstag

Anno mikor az elsők között hozzám került a készülék, a gyári stabil rommal 52000 pontot mértem az új verziós antutu-val, azóta nem mértem mert nem látom értelmét. 6.1.14 multi rom van fent zárt bootloaderes készülékemen, amin már a hivatalos magyar csapat féle fordított rom van. A bootloader hiába nyitható programmal, nagyon sok embernél egyszerűen megáll 50%-nál! Frissebb multi romból meg valamilyen oknál fogva kikerült a magyar nyelv!

(#32) Graphics válasza Shyciii (#27) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Helio X10 eszi.

Nekem MIUI van mad keszuleken es a legtakarekosabb

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) Simid válasza nemlehet (#29) üzenetére


Simid
senior tag

Persze és nyilván sokan meg is teszik, de ha nem nyitott a bootloader akkor nem fog OTA frissülni. Ez az ami egy forgalmazónak gondot jelenthet. Mit mondjon a vásárlónak? "Van ugyan magyar nyelv, de a rom nem hivatalos, ha frissíteni akarod akkor itt egy 2 oldalas leírás. Vigyázz mert ha valamit rosszul pipálsz be akkor kuka a telefon. Ja, a garanciát is elveszted ha ezzel frissítgetsz!" Mint mondtam egy átlag mobilaréna olvasónak nem jelent gondot, meg már forgalmaznak is így páran, de mégis csak neccesebb.

Shyciii: Szerintem a SoC a hibás nem a rendszer. Le merem fogadni, hogy Pro-nál érezhetően jobb lesz az akkuidő. Ja igen, a ROM verzió is sokat számít. Kipucolt ROMmal nekem +1 óra kijelzőidő lett. Mivel nem játszom, nekem így megvan a 6-7 óra 2 nap alatt. Sok 4g-val, böngészéssel és telefonálgatással. Ez szerintem nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#34) BrianDK válasza Shyciii (#30) üzenetére


BrianDK
tag

6.1.14-es ROMmal nálam 6-7 órás kijelző időt produkál. Nyilván ha NFS vagy RR3 van benne, akkor nem ilyen combos az érték, de ha nem hardcore játékot futtat az ember, akkor szerintem kellemes eredmény jöhet ki. Amúgy meg kipróbáltam 1 napig, hogy csak mobil funkciókra használtam (értsd: telefon/sms). Nagyjából 3 órányi beszélgetés volt benne, és kb. 10 SMS, amivel egy nap készenlét után 71%-ra ment csak le (másnap reggel).

iPhone 7, Redmi Note 9

(#35) BrianDK válasza Simid (#33) üzenetére


BrianDK
tag

Nem tudom a frissítés miért olyan fontos, ha a rendszer stabil és működőképes? A SGS4-em pl. nem frissült, amíg nálam volt. Volt korábban Alcatel OT 997D-m (nagy sláger volt itt MA-n is). Az egyszer frissült mindössze, azt is flash-elni kellett. Vagy korábban a Sony LwW-m sosem frissült. Nem is kellett neki.

iPhone 7, Redmi Note 9

(#36) Shyciii válasza Simid (#33) üzenetére


Shyciii
veterán

Duliee, simid

Túlságosan fura, hogy minden SOC esetén a hardver a hibás. Konkrétan a Snapdragon 801-es esetén is gyenge üzemidő volt. Érdekes módon AOSP, vagy CM alapú rommal 2 és fél órával többet tudott kijelzőidőben. Illetve gyenge használattal majdnem a 9 órát is elértem. Szal én nem tudom ráfogni a Helio-ra, különösen hogy Oneplus One is 801-es Snapi, és ott is kijön simán az 5 óra, pedig annak az akksija is kisebb 1000-essel. Nekem ezért nem lesz már többet se Xiaomi, se Huawei, se Meizu, csak ha jól működő custom rom lesz rá. Eleve utálom az iOS koppintásos kinézetet, és ugye a MIUI, EMUI, FlyOS pont azt majmolja. Launcher cserével részben megoldható, de a beállítások menük, lehúzható gombok ettől még maradnak. Szerettem a Mi4-est CM-el, de nálam ezekkel leírták magukat. Szerencsére van más kínai gyártó, aki nem akarja túlzsúfolni a romjait, és nem az iOS-re akar hasonlítani.

BrianDK

Én azért veszek "okosmobilt", mert ki is akarom használni. Ha csak telefonálnék, sms, meg néha böngészés, akkor teljesen felesleges ilyen eszközt vennem.

[ Szerkesztve ]

(#37) pozanos válasza Shyciii (#27) üzenetére


pozanos
tag

Nálam ez a leírt érték tegnap 6:50 perc kijelző idő volt, 40%-os manuális fényerő állítással (Ami bőven elég kintre is ebbe a szürke időben :) ). Használt rom: Xiaomi eu 6.1.23-as moddolt rom by LoXaR, root hozzáféréssel, Xperia billentyűzettel, módosított időjárással, színtisztára pucolva (bloatware és kínai appok nélkül), angol nyelven (sajnos ebbe nem került bele a magyar, de már dolgoznak rajta.)

[ Szerkesztve ]

(#38) Shyciii válasza pozanos (#37) üzenetére


Shyciii
veterán

Szuper. Ha alig használom, akkor nekem is megy ekkora kijelzőidő jóval kisebb akksival is, de ugye akkor mi értelme van okostelót vennem? :) Főleg hogy nekem még ezen dolgoznom is kell időnként.

[ Szerkesztve ]

(#39) Dokibá válasza Graphics (#17) üzenetére


Dokibá
aktív tag

Jójó közben rájöttem hogy rosszul írtam...

Dokibá

(#40) pozanos válasza Shyciii (#38) üzenetére


pozanos
tag

Ha az '"alig használom" alatt a több óra böngészést, 20 perc telefonálást, 10 perc navitesztelést és fél óra játékot érted, akkor igen, alig használtam tegnap.

[ Szerkesztve ]

(#41) tibcsi0407 válasza Bone123 (#18) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A LeTV-nél a Xiaomi-féle Google installer tökéletesen teszi a dolgát, nem kell hozzá root és custom recovery sem, így a Gapps telepítése nem feltétlenül szükséges, így update után is megmarad minden. :)

https://utdetailing.hu/

(#42) batai15


batai15
félisten

Zárt bl? Köszi saomi.

(#43) Graphics válasza batai15 (#42) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Minden mas gyartoe zart.

De annyira nem kell komolyan venni jelenleg a dolgot. Az okai ismertek miert lett ez .. A szar webshopok miatt

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44) Weeman1


Weeman1
veterán

Gondolkodom hogy kipróbáljam e. :U

Xiaomi 11T Pro

(#45) seria válasza Graphics (#32) üzenetére


seria
tag

Ahogy írtad is, a Snapi verzió biztos jobb lesz, remélem a fogyasztásban is.
Úgyhogy nem kellene elkapkodnom a redmi note 2 prime lecserélését, bár a +1 GB ram eléggé hiányzik.

(#46) BrianDK válasza Shyciii (#36) üzenetére


BrianDK
tag

Félre ne értsd, nálam is egy nap alatt lefő a kávé, hiszen én is azért tartok okostelefont, hogy kiváltsa a többi eszközt egy eszközben. Navigálok, netezek, játszom, FB, Messenger mind-mind megy. De gondoltam kipróbálom, hogy alapfunkciókkal hogy bírja az aksi, hát így.

iPhone 7, Redmi Note 9

(#47) batai15 válasza Graphics (#43) üzenetére


batai15
félisten

Valóban,de a xiaomitol nem vártam.

(#48) batai15 válasza Shyciii (#36) üzenetére


batai15
félisten

Valóban, én is ezek miatt fogom kerülni ezeket a rendszereket.

(#49) Simid válasza Shyciii (#38) üzenetére


Simid
senior tag

Ragozhatjuk, de ennél a telefonnál az üzemidőbe nem igazán lehet belekötni. Nekem simán kijön a 6 óra kijelzőidő masszív használat esetén is. Egy nap alatt nem tudtam lemeríteni akkor sem mikor megkaptam és egész nap teszteltem. Ha neked ez kevés akkor nem ez a te telefonod, de én nagyon meg vagyok elégedve a rendszerrel és az üzemidővel is.

[ Szerkesztve ]

(#50) BrianDK válasza Simid (#49) üzenetére


BrianDK
tag

+1 Eddigi legjobb telefonom

iPhone 7, Redmi Note 9

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.