Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 5h4rK


5h4rK
tag

Bocsi, de nagyon elbénáztam a kinézetet ... megpróbálom javitani :D :W

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

YEEE!!!

Mióta kerestem egy ilyen leírást!!!! THX :C :C :R :R :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) m1sk4r


m1sk4r
aktív tag

Jó írás még később hasznát is vehetem. Köszönjük.

Aurea mediocritas

(#4) Kornl23


Kornl23
tag

Mennyit kerestem neten. Köszönet érte, hogy megcsináltad! :C
Amúgy gyorsabban települ pen driver-ről, mint cd-ről?

(#5) misirulez válasza Kornl23 (#4) üzenetére


misirulez
senior tag

Nem.

Üdv.:
Misi

(#6) 5h4rK


5h4rK
tag

@Kornl23: sajnos nem tudom, hogy milyen gyorsan települ CD-ről mert az asztali gépemen nem próbáltam. :DDD

(#7) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Jó kis iromány, köszi!! :K

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#8) tupacamaru válasza Kornl23 (#4) üzenetére


tupacamaru
veterán

DVD-ről viszont észrevehetően gyorsabban telepűl. :K :B

Jó kis cikk, hasznos. ;) :R

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#9) 5h4rK


5h4rK
tag

DVD-ről sem sokkal gyorsabb mivel nem az adatátviteli sebesség a szűk keresztmetszet, hanem a hozzáférési idő. Mennyi időbe kerülhet 600 Mb felmásolása ... A gond azzal van, hogy több ezer fájlt kell felmásolni.

(#10) #92888064


#92888064
törölt tag

sztem jóval gyorsabb usb kulcsról telepíteni. sajna elég sűrűn kell más gépét mókolnom, és 1x utánaolvastam ennek a témának, majd csináltam egy pendrive-ot.
a telepítés első része a harmadára csökkent(formázás előtti rész marhagyors), a többi az nekem csak 1 kicsit gyorsult.
szal tapasztalataim alapján azt mondhatom, h gyorsabb.
persze nem 1.0ás usb-vel rendelkező gépen kell tesztelni:)

(#11) Womb


Womb
senior tag

Hiánypótló írás,köszönjük!!

(#12) X@b3e


X@b3e
addikt

Én már játszottam ilyet, egy gondom volt vele, mivel USB-ről telepítettem a win-t, a pen drive meghajtójele a HDD elé került, telepítés után, amikor kivettem a pen-t, hogy mehet a zsuga, akkor nem találta a rendszerfájlokat, mert ugye nem stimmeltek a meghajtók betűjelei a pen nélkül. Erre nem találtam okosságot, második nekifutásra pedig már a telepítő sem úgy ment, mint először, így itt be is fejeztem a küzdelmet.
Lehet, most nekifutok mégegyszer.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#13) 5h4rK


5h4rK
tag

@ X@b3e: Elméletileg ezzel a módszerrel nem kéne gondod legyen, mivel megpróbálja U: meghajtónak elnevezni a pen drive-ot, ami pedig jóval a C: után van :DDD

(#14) infectedmann


infectedmann
őstag

Kösz kösz kösz :)
Hasznát fogom venni az írásnak az tuti...

(#15) mave13


mave13
őstag

Köszi az írást. Hasznos. :D

Vajon van valami hasonló módszer, vagy talán ez, ami Vistával is működik? Meg mondjuk persze egy 4 gigás pendrive-val...

Icewolf || kósza ||

(#16) 5h4rK


5h4rK
tag

@mave13:
Utána fogok nézni, ha találok valamit akkor majd lesz az irásnak második része is.

(#17) Charlento


Charlento
tag

Kérdés:
nálam nincs USB-ről való bootolás a setupban!
Ilyenkor mi az eljárás?

Charlento

(#18) 5h4rK


5h4rK
tag

@Charlento:
Próbálj ki egy BIOS update-et. Lehet, hogy segit. Attól is függ, hogy milyen alaplapod van.

[ Szerkesztve ]

(#19) Charlento válasza 5h4rK (#18) üzenetére


Charlento
tag

A7V8X-X

Charlento

(#20) szilvaspet


szilvaspet
tag

ÜDv!

Jól értem? A 2GB méret az kitétel? Mert nálam a 4GB-os A-Data-t nem látja.
Vagy lassúnak ítéli esetleg?

Pet

(#21) 5h4rK


5h4rK
tag

Legalább 2Gb-os kell legyen

[ Szerkesztve ]

(#22) szilvaspet válasza 5h4rK (#21) üzenetére


szilvaspet
tag

És Te milyen típusú/márkájú pendrive-ra tetted?

(#23) 5h4rK


5h4rK
tag

Egy 4Gb-os SanDisk és gond nélkül boot-olt. De neked nem is próbál boot-olni? Nem értem, hogy hol a gond :DDD Pontosan mi nem látja? A BIOS?

[ Szerkesztve ]

(#24) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Első nekifutásra jó írás, számomra is hasznos lehet. :K

Valami azért zavar. Az "egynéhány" egybe írandó. Remélem megbocsájtod a kritikát.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25) ádyz


ádyz
addikt

Köszi az írást ,holnap jól fog jönni! :C

(#26) szilvaspet válasza 5h4rK (#23) üzenetére


szilvaspet
tag

A PeToUSB program nem ismeri föl, már a kezdeteknél a Destination Drive kiválasztásnál...

(#27) 5h4rK válasza szilvaspet (#26) üzenetére


5h4rK
tag

Érdekes ... A Windows látja minden gond nélkül? Ha lehet ne Mp3\Mp4-es lejátszó legyen és ne a pen drive-ról futtasd a PeToUSB-t. Próbáld ki úgy is hogy semmi olyan program nincs nyitva ami használja mivel használat alatt lévő meghajtókkal is gond lehet.

(#28) ronson


ronson
őstag

Kingston 2Gb nekem sem ismeri fel, pedig a gyorsabb fajta.

De látok ott egy olyan kikötést, hogy formázva 1,9Gb-nak kell lennie.

Nekem csak 1, 86Gb, lehet ez a baj.

(#29) 5h4rK válasza ronson (#28) üzenetére


5h4rK
tag

A helyzet az, hogy elméletileg az USB_PREP8 2Gb-os a PeToUSB pedig legtöbb 2Gb-os pen drive-ot kér. Én kipróbáltam 2db 4Gb-os meghajtóval és gond nélkül működött ( mint az látszik a második képen is ). Utánanéztem a neten is, de nem tudom, hogy mit gondoljak mivel túl sokan túl sok mindent mondtak. Sajnos nem volt lehetőségem, hogy ennél több meghajtóval teszteljek. :( Az teszi még édekesebbé a helyzetet, hogy neked a kritériumoknak megfelelő pen drive-od van. Az 1,86Gb rendben van, mivel a gyártók nem 1024-es hanem 1000-es szorzót használnak a byte többszörösének a kiszámitásához. ( vagyis 1Kb nem 1024 hanem 1000 byte ) :W

(#30) RootRulez


RootRulez
félisten

Fasza kis írás, köszi szépen! :C

═════════════════════════════════════════

(#31) Diopapa


Diopapa
addikt

Izé, az Aspire One-on nincs egy hidden partíció amiről vissza lehet állítani az XP-t? Nekem úgy rémlik van...

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#32) viszta99


viszta99
tag

Hú,ez nagyon jó ! :R
Erről nem is tudtam !!!

(#33) negyedes


negyedes
addikt

Kosz az irast! Hasznos. :K

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#34) Andreas


Andreas
tag

Szerintem is nagyon rendes tőled, hogy megírtad, ha már végijártad ezt a kálváriát! Azoknak, akik ugyanezt szeretné Vista oprendszerrel:

[Windows Vista telepítés USB-ről]

(#35) pmikloska válasza Diopapa (#31) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Én is éppen ezt akartam szóba hozni. Mivel az Aspire One előre telepített Windows-zal kapható, így könnyen, és gyorsan újra lehetett volna pakolni az egészet. Kivéve, ha valaki már korábban mindenáron vissza akarta szerezni azt a pár GB-os helyet is, és szépen törölte, ami szerintem nagy hiba, hiszen ott a legális, gyors XP telepítő, a törléssel csak a baj van később.

(#36) bejmuller válasza pmikloska (#35) üzenetére


bejmuller
aktív tag

Az Aspire One-t lehet linux-szal is kapni, ez azoknak szol :)
Es ha egyszer valaki mas oprendszert tesz ra, pl vistat v vmi mast, akkor az felul ir valamit valahol (:DDD valszeg az MBR-t) es utana nem megy az visszaallitas

a topikhoz: meg regen, en is ugyanigy jartam el, eeepc-hez volt leirva ugyanez angolul, de hat ez nem laptopfuggo :). megosztottam ezt az Aspire One topikjaban, es azutan tobben jeleztek hogy nem megy nekik ezzel a modszerrel... en akarhanyszor probaltam mindig ment :) lehet hogy ok rontottak el valamit :D

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#37) shark300 válasza mave13 (#15) üzenetére


shark300
tag

Vista telepítés

Mod: hopp, Andreas már válaszolt, bár lehet, az enyém egyszerűbb :B

[ Szerkesztve ]

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#38) 5h4rK


5h4rK
tag

Nem tudok róla ,hogy lenne ilyen particio ... Szerintem egy 8Gb-os SSD-re tenni még egy hidden particiot az baromság lenne, 3Gb Vista + 1Gb XP setup? :Y Már bocsi de akkor a telefonomon is több üres helyem lenne. :DDD Külonben ezen Vista volt amikor megkaptam.

(#39) Pompi válasza shark300 (#37) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"bár lehet, az enyém egyszerűbb"

Totál ugyanaz....

Feel Good Inc.

(#40) mave13 válasza Andreas (#34) üzenetére


mave13
őstag

Köszi. Ez király.
Mondjuk, lényeges előnye csak akkor lenne, ha gyorsabb, mint a DVD, amit kétlek. De jól jöhet, ha épp akutan kell egy Vista, betolom az USB kulcsot, és már mehet is a telepítés.

Ennél már csak az jobb, amikor az XP bootol a pen drive-ról, és megy mint egy komplett op. rendszer. Mint a Knoppix CD-ről, csak Windows. Létezik ilyen megoldás is, BartPE-nek hívják, a neten beszerezhető. :D

Icewolf || kósza ||

(#41) whiz


whiz
aktív tag

Több link is volt már itt USB-s Vista telepítésre, én mondok egy egyszerűbbet: Vista telepítő lemez tartalmát felmásoltam pendrive-ra (előtte win alatt formáztam, NTFS fájlrendszer [FAT32-vel nekem nem ment a dolog], alapértelmezett blokkméret), és ennyi. Bootol róla minden gond nélkül. Ugyanúgy a Win7 is (De az XP nem! Azt én is ezzel a módszerrel raktam fel korábban, ahogy a cikkben van). Így raktam fel az én lapimra. Megtette eddig mindkettő bármilyen pendrive-val, amivel eddig próbáltam. Se mbr, se semmi nem volt egyiken se. :D

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#42) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Hasznos cikk, köszönjük!

(#43) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Az írás tuti, és hasznos! És mi van, ha a gép nem képes USB-ről bootolni? :DDD (nem acer, meg mai netbook)

(#44) Isee


Isee
senior tag

jó írás, és különösképp hasznos, thx érte!
mennyit törtem a fejem régen amiatt, hogy karcos volt az xp lemez, és nem tudott felmásolni 1-2 file-t,a mi az egész telepítést tönkrevághatta... :W
de itt a megoldás, a pendrive nem nagyon karcolódik tudtommal!
még1x grat és köszönöm!
:R

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#45) 5h4rK válasza zolikaDB (#43) üzenetére


5h4rK
tag

Annak bizony utána kell nézni. Megtörténhet, hogy egy BIOS update-el megoldható a probléma.

(#46) zolikaDB válasza 5h4rK (#45) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem oldható meg, próbáltam, ez egy 2 éves Toshiba laptop, nincs ilyen funkció a legfrissebb BIOS-ban. Csak néha rosszalkodik a DVD olvasója, éshát gondolni kell a jövőre...

(#47) 5h4rK válasza zolikaDB (#46) üzenetére


5h4rK
tag

Akkor figyelmedbe ajánlom ez a site-ot. Itt találsz egy boot mangert ami futtatható hálózatól/floppyról vagy merevlemezre is telepithető. Ezzel már kéne boldogulj. :K

(#48) erdesz


erdesz
tag

Nekem nem kevés szívás után ezzel sikerült: [link]

[ Szerkesztve ]

(#49) zolikaDB válasza 5h4rK (#47) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm!

(#50) 5h4rK válasza erdesz (#48) üzenetére


5h4rK
tag

"Nekem nem kevés szívás után" Pont ezért irtam ezt a cikket :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.