Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) zseko


zseko
veterán

üdv, kipróbáltam én is egy ilyen usb-ről való xp telepítést, de nem műxik :( elindulni ugyan elindul, de rengeteg file-t nem másol át, így meg persze halott ügy az egész.
Próbáltam máshogy is, de két .dll file-t egyszerűen nem hajlandó másolni, még iso file-ból sem. Még az unlocker progi is rettenetesen megszenvedett vele, pedig az szokott szépen segíteni. És érdekes módon nem arra hivatkozott hogy a file nem található, hanem hogy a cél lehet megtelt (a vinyón 280G szabad hely volt, szóval...).

HR24.hu

(#102) tamasva


tamasva
csendes tag

Köszönöm, hasznos. :)

www.tamasnaplo.hu

(#103) Chiller


Chiller
őstag

Nekem is ez van:

"újraindítás után nekem is a következő hibaüzenet jött elő:
A Windows nem indítható, mert az alábbi fájl hibás, vagy nem található:
<Windows root>\system32\hal.dll.
Telepítse újra a fenti fájlt."

Valaki tudja a megoldást?
Acer 3810TG-re tenném fel az xp-t, már kétfélét is próbáltam. A recovery partíciót nem töröltem, hanem egy másikra telepíteném fel.

(#104) TGuru


TGuru
tag

Hali
Reméllem,h ez is témába vág,ha nem akkor bocs érte.Felraktam a win-t cd-röl és azt szeretném megoldani,h usb-röl bootoljon be,mert hátha úgy gyorsabb lenne a dolog,de sajna nem tudom,h ezt h lehet megoldani,h arrol bootoljon be.Ha csak Linket nyomtok be az is jó,csak tudjam megérteni,mert nem nagyon szoktam ilyeneket csinálni a géppel és nem értek hozzá nagyon.

(#105) agabe válasza Chiller (#103) üzenetére


agabe
addikt

nekem is ugyanezt adta hibának (csak ez egy sony gép)... van rá megoldás azóta?

(#106) Chiller válasza agabe (#105) üzenetére


Chiller
őstag

Én nem jöttem még rá :O

(#107) GD


GD
őstag

nem akarok az ablak alá sz@rni, de felrakhattad volna valami normális helyre a tool-okat
"User downloading session limit is reached. Please try again in few minutes. "
:(

(#108) djyuri válasza Chiller (#106) üzenetére


djyuri
őstag

Úgy néz ki nekem is minden második gépen ez a hall.dll hiba van. De minden második gépen meg jó. Ki érti ezt :F

(#109) mda747


mda747
csendes tag

Hi!

Nekem csak 512MB-os 2 és 4 GB-s eszközeim vannak, a 2GB-san működni fog ez?

Üdv:mda747

(#110) jetimokus


jetimokus
tag

Szia!
Nagyon jó írás, már a fájlokat másolja a pendrivra. :) :R :R
Köszönöm, saját kútfőből nem sikerült megoldanom.... :R :C

(#111) Chiller válasza djyuri (#108) üzenetére


Chiller
őstag

Elvileg az az egyetlen (ugyanakkor elég körülményes) megoldás, hogy miután előtelepítetted a fájlokat, rádugsz egy linuxos pendrive-ot megnézed megvan-e a hal.dll a windóz mappába, és ha igen, akkor a boot.ini-t átszerkeszted, úgy, hogy jó helyen keresse a windóz mappát. Aztán visszadugod a telepítő pendriveot, és folytatod a telepítést.
Leellenőrizni sajnos nem tudtam, mivel csak egy pendrive-om van. :S

(#112) cscsi03 válasza Chiller (#111) üzenetére


cscsi03
csendes tag

csao nekem is hasonló problémám van.. nem találja a hal.dllt
Valami okos ember találja ki hogy mi a megoldás pls mert megőrülök!
köszi :F :O

(#113) szabaca


szabaca
csendes tag

Sziasztok,
hogy kell kikapcsolni a boot menüt, vagyis amikor már a telepítés megvolt, és rendesen működik az xp, akkor indításkor mindig felajánlja, hogy normál xp vagy a pendrive xp helyreállítója induljon, 30 mp-t kell várni, ezt szeretném eltüntetni.

Köszi a választ

Üdv.

(#114) pschio válasza szabaca (#113) üzenetére


pschio
őstag

sajátgép, tulajdonságok, speciális, indítás és helyreállítás

válaszd ki az alapértelmezettet és vedd ki a pipát a "rendszerek listájának megjelenítése" elől

ennyi

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#115) hito


hito
nagyúr

Ezúton is szeretném megköszönni a szerzőnek - Sharknak - ezt a remekbeszabott kis leírást. Még egy magamfajta antitálentumnak is sikerült elsőre :C Így kell ezt csinálni :R

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#116) hito


hito
nagyúr

Korai volt az öröm....nekem is HALgáz van :W :W :W :W :W A dolog attól lesz szép, hogy egy HTC Shift-re szeretném az a k**** XP-t feltenni (és itt jön a lényeg) ráadásul van külső DVD-íróm is (Samsung slim író, USB-ről táplálkozik) és nem bootol róla. 3 féle boot XP-t próbáltam feltolni rá, ezeket már mind telepítettem vagy 30 gépre gond nélkül és nem akar felpörögni HTC-nél a lemez a meghajtóba :W :O :(((
Ezt egyszer tapasztaltam eddig csak, egy Sony UX UMPC-nél, ott az volt a megoldás, hogy a gépet bepakoltam a dokkolóba és az egyik USB portról akkor tudott bootolni.
Mi a lónyál ez??????? Már szétver az ideg :o :((( :O :W

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#117) hito


hito
nagyúr

MOD:

Nekem megoldódott a halhiba :DD Nem tudom, hogy hogy csináltam...F8-al turkáltam a módosított indítás menüben, aztán boot-oltam USB-s XP-ről és indítottam a felsőt, aztán minden jó lett.

Most imádkozom hogy el ne szálljon, mert fingom nincs hogy mit csináltam.

A külső DVD-írós boot-olás kérdésem még mindig aktuális, nem tudok rájönni hogy miért csinálja ezt 10-ből 2 UMPC-nél (ráadásul a legdrágábbaknál), úgyhogy ha valakinek van tippje szívesen várom!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#118) ertz válasza hito (#117) üzenetére


ertz
aktív tag

Na nekem is pont ezzel a hal.dll-el van problémám. Ma akartam a windowst (sp3al) a leírás alapján feltenni egy dell minire, amikor a második részét akarnám elinditani a telepitésnek, akkor kiirja hogy hát nem található, telepítsem újra. Te hogyan oldottad meg?! Nagy segítség lenne! Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#119) hito válasza ertz (#118) üzenetére


hito
nagyúr

Bárcsak tudnék segíteni....írtam is hogy fogalmam sincs hogy hogyan jött helyre, össze vissza nyomkodtam meg barbárkodtam és egyszer csak kijött egy menü a gép indítása után (2 választás van benne, vagy indítom winxp-t vagy valami USB restore) és mindig a felsőt nyomom, így elindul az XP azóta.

Szerintem valami nagyon nagy mák volt :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#120) ertz válasza hito (#119) üzenetére


ertz
aktív tag

Na hát én mióta írtad, hogy ez segit, azóta nyomkorászom, de ugyanúgy sz.r. :O :O :O

A cikk írójához (vagy bárkihez, aki tudja): Esetleg nem lehetséges, hogy ha egy másik windows xp verziót akarnék feltenni a pendrive-ról, akkor azzal nem lenne ilyen hal.dll hiány probléma?
Netről próbáltam leszedni erre szakosodott oldalakról hal.dll-eket, de felmásolva a system32-be ugyanazt irja ki azokkal is mint eddig sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

(#121) ertz válasza ertz (#120) üzenetére


ertz
aktív tag

Már megoldódott a problémám.

Amúgy nagyon jó a cikk! Nélküle sosem tudtam volna feltenni az XP-t! Köszönöm! :R :R :R

(#122) cscsi03 válasza ertz (#121) üzenetére


cscsi03
csendes tag

És megvan, megtaláltam :C A hal.dll hiányának megoldása roppant egyszerű :)) Csak annyi a tehendő hogy a boot.ini fáljban kell megváltosztatni a partíció számát mert ott keveri össze és emiatt nem találja.
A zárójelekbe kell átírni, ami eddig 1es volt az 2es lesz ami pedig 2es az 1es. Nálam csak egy meghajtó van és egy pendrive és emiatt van csak két partíció így nagyon nem lehet elkeverni. Akinél több partíció van az ügyeljen arra hogy ne adjon meg rosz számot. :C
A cikk egyébként fantasztikus örök hálám a készítőknek illetve a hozzászóloknak is :R :R Sokat segített!!!

(#123) hito


hito
nagyúr

Én is találtam egy még egyszerűbb megoldást (ami elvileg a leírásban is el van rejtve, csak félreértelmezhető).
Annyi a trükk, hogy miután települt az XP és el akarja indítani a rendszert HDD-ről, ne engedjük neki, hanem ismét pendriveról bootoljon, majd ott válasszuk azt a lehetőséget, aminek benne van a nevében. hogy XP start!!!
El fogja indítani a rendszert majd a következő rendszerindításnál (pendrive nélkül) már nem lesz ilyen hiba!!! :K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#124) appel


appel
őstag

jó írás, de talán ez egyszerűbb:

http://wintoflash.com/overview/en/

(#125) marsu válasza appel (#124) üzenetére


marsu
addikt

Már jó pár lehetőséget végigpróbáltam, több-kevesebb sikerrel, de már nagyon hiányzott egy ilyen progi, ami szinte egy lépésben megoldja a problémát.

Köszi!

:R

Press any key to continue ...

(#126) smacika válasza marsu (#125) üzenetére


smacika
csendes tag

Ebben teljesen igazad van.
A témaindító leírása, bár szakszerűnek tűnik, de nem sok embernek működött jól.
Pl. nem írta le -valószínüleg nem tudott róla- hogy nem megy az Nlite-al megmahinált xp telepítőkkel.
Sokat cidáztam én is vele, volt olyan, hogy már elindult a winfos telepítő, de a barom kérte a cédét.
Hát majdnem seggreültem.
Ez a WinToFlash progi viszont zsír.

"Mi ez? Hagymásbab? -Nem, krumplishal!"

(#127) smacika válasza appel (#124) üzenetére


smacika
csendes tag

:C És milyen ízesen tud a program az anyanyelvünkön. :Y

"Mi ez? Hagymásbab? -Nem, krumplishal!"

(#128) ako001 válasza smacika (#127) üzenetére


ako001
aktív tag

Üdv!
És ezt ,hogyan kell használni,mert én nem jöttem rá.Valaki segitsen.Köszönöm!

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#129) localhost


localhost
Közösségépítő

Ezt linkelte már valaki: ? WinToFlash

Képes Windows XP, Vista, vagy 7-et CD/DVD-ről USB-s pendrive-ra áttenni, hogy onnan legyen telepíthető az operációs rendszer.

Bocs, most látom, hogy már igen ::))

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#130) ako001 válasza ako001 (#128) üzenetére


ako001
aktív tag

Sikerült!

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#131) szem-y


szem-y
csendes tag

Működik, köszi!!! :D

A funkció a Prohardver szervereinek kommunikációs hibája miatt átmenetileg nem elérhető!

(#132) dzsozefo


dzsozefo
aktív tag

Valaki tudna segiteni?

Megcsináltam a pendrive - bootolható legyen. Xp rárakom, és ezt kapom

" bootmgr is missing press any key to restart "

Win7 ugyan igy szépen felmegy a gépre... " msi wind netbook u100 "

(#133) dzsozefo válasza dzsozefo (#132) üzenetére


dzsozefo
aktív tag

kipróbáltam nt 52 be : NTLDR is missing.. :C

(#134) meroly


meroly
veterán

Jó kis írás, köszi, hasznát fogom venni.
már csak arra nem jöttem rá, hogy magára a pendrivera telepíteni egy xp-t és hogy arról bootoljon be a gép.
Egy darabig el is jutottam, tehát telepítéskor felhozza a penit, el is indul, fel is települt, de bootoláskor elakadt és a régi C: meghajtómon is elállított valamit, így winfos újratelepítést kellett eszközölnöm a gépen :(

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#135) tomtrial válasza meroly (#134) üzenetére


tomtrial
tag

HP Compaq Mini 110 tulaj vagyok és szeretnék egy új XP-t feltenni ...

Megcsináltam ezt a usb_prep8/bootsect-es megoldást, minden faszán ment, be is bootolt róla de amikor kiválasztom a szöveges verziójú telepítést amit először kell akkor ezt a szöveget írja ki:

Az alábbi fájlt nem lehet betölteni

\$WIN_NT$. BT\biosinfo.inf

A tovább lépéshez nyomjon meg egy billentyűt ... és ilyenkor ujraindul sajnos :(

mi lehet a probléma? Most próbálkozom ezzel a wintoflash nevezetű progival hátha ezzel összejön.

A pendrive egy 2gb-os Myflash, gyors változat, olyan 20 megás sebességű

(#136) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Próbáltam egy PQI és egy Kingston pendrive-val, de egyiket sem ismeri fel a progi, azt írja ki, hogy No USB drive found. A Windows látja mindkettőt. Ötlet?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#137) tomtrial


tomtrial
tag

A wintoflash progi siekeresen megcsinálta a bootolható pendrive-ot, be is bootolok róla, szöveges verzió, majd a szokásos xp telepítő jön ugyan be de nem látja a vinyómat csak az usb-merevlemezt, azt írja hogy erre akarja tenni az xp-t :)

van két lehetőség még, partició átalakítása NTFS-é ... gőzöm nincs mit akar ezzel, milyen partició ???

valamint maradjon az eredeti ...

mind2 lehetőséget kipróbálva a C meghajtót akarja vizsgálni de kiír valami hibát, hogy nem tudja vizsgálni és hogy csak F3al tudok kilépni ...

miért nem látja a vinyómat és miért csak a pendrive-ot észleli mint merevlemezt?

(#138) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Asszem mégiscsak USB-s DVD író lesz ebből..... :(((

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#139) tomtrial válasza Fryskitt (#138) üzenetére


tomtrial
tag

Nagyon valószínű nekem is, egy külső DVD íróval már könnyebben lehet gondolom rendszert telepíteni.
Gondolom ugyanúgy megy mint ha egy beépített DVD rom lenne, csak itt is az USB-s eszközt kell választani bootoláskor...

(#140) Fryskitt válasza tomtrial (#139) üzenetére


Fryskitt
addikt

Úgy van. Már meg is rendeltem egyet, 10e forintért, ugyan nem egy olyan vékony USB-s, táp nélküli, hanem egy hagyományos darab, de hát a Windows telepítésnél többre nem is kell, minden egyébre ott a pendrive.
Egy jobb 8GB-os pendrive is belekerül majdnem ennyibe, szóval megéri. A barátnőm netbookja mellé meg amúgy kell egy lemezes egység, mert neki nincs 2. gépe, nézhessen filmeket. Arról nem beszélve, hogy a telepítésen kívül nem igazán lenne jó filmet nézni egy USB tápos cuccról, gondolom, hamar lecsökken a netbookok jó üzemideje, ha forgatni kell a lemezt. Plusz a netbook azért kicsi és jó, mert könnyű cipelni. Ha veszek egy nagy táskát neki, meg belerakok egy külső írót, akármilyen kicsi is, meg kábeleket dugdosok ide-oda, pont azt vesztem el, amiért vettem, a nagyfokú mobilitást. A pendrive meg ott lóg a kulcstartómon.
Plusz a korábbi tesztek szerint ezek a kis meghajtók adatminőségben sem érik el a rendes nagy társaikat.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#141) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok! van egy kis gondom :(

megcsináltam a leírás alapján a dolgokat, de elakadtam 1 helyen.
itt:

hibaüzenet: Failed to open file 'tempimage.img'

az előző futtatáskor is beleütköztem ebbe, de kihagytam, és a amikor boot-olnék pendriveról, azt írja h a boot.ini-t nem találja, szóval sztem itt vérzik el a dolog.

tudtok megoldást?
lehet a gond, h most csak SP1-es XP CD-m volt és most az van fent?

[ Szerkesztve ]

(#142) tomtrial


tomtrial
tag

Válaszolva a saját kérdésemre, nekem azért nem megy fel mert ugyebár a netbook-omban sata-s vinyó van és ezt az xp nem kezeli sajnos, ezért látja csak a pendrive-ot harddisk-nek ...

esetleg van valakinek erre megoldása? A BIOS-ban sem találtam semmi olyan opciót amit mondtak mások hogy a vinyót autómatikusan kezelje, és IDE-sként is lássa ...

Hogy a francba fogok így XP-t telepíteni a gépemre ???? Még külső dvd-rom-al sem tudok majd???

(#143) Freeenky87


Freeenky87
csendes tag

Hali!Van egy Acer netbookom!most vettem,de behalt az xp home!Csináltam pendriveról telepítő xp-t de csak addig jutottam el hogy letöröltem a régi vinfost!tovább nem engedi valami hal.dll hibát ír ki!Kivettem a vinyót és asztali gépen szeretném felrakni a hdd-re!Szerintetek jó ötlet?
Ödv

Szerk:beleraktam az asztaliba a hdd-t és felraktam rá az xp-t!Az asztali megy is vele,de amikor visszarakom a notiba akkor csak addig jut el hogy windows normál módú indítása,csökkentett mód.................
Akármelyikre megyek újraindul!

(#144) Fryskitt válasza Freeenky87 (#143) üzenetére


Fryskitt
addikt

Szia, ha jól értem, a teljesen más hardverkörnyezetű asztali gépeden telepítetted az XP, majd a vinyót átraktad a netbookba és megpróbáltad elíndítani? :(
Ez így biztosan nem fog menni, örülj, hogy csökkentett módban egyáltalán elindul. Sajnos ennyire nem csereszabatos egy telepítés (kissé egyszerűbben: egy Mercedes szoftverkörítésével egy BMW nem fog működni, hiába ugyanazok a program alapjai).
Vagy próbáld újra a pendrive-os telepítőt, vagy tedd azt, amit én: vettem 10e-ért egy külső DVD írót (nem feltétlenül kell USB tápos hordozható).
Vagy nézz szét a Vatera-n, vannak egész olcsón. Pl.: [link]
(Nem én árulom, mielőtt megszóltok, hogy magam felé hajlik a kezem).
Vagy ez:[link]

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#145) easy...rider válasza tomtrial (#142) üzenetére


easy...rider
őstag

nekem végül sikerült a telepítés egy EEE PC 701 4G-re.
ezzel a progi pakkal: USB_MultiBoot_10

szerintem neked is sikerülne vele, mert nekem úgy tűnik hogy mintha a C meghajtóm csak egy viruális meghajtó lenne, mivel az XP a sajátgépben lát még egy memóriakártyát (asszem memkarit) viszont megnyitni meg nem tudja.

sztem neked is így oldaná meg ez a telepítő.

próbáld meg.

nekem csak eredeti fullos XP installal ment. a TinyXP rev 05 nem volt jó. install legelején még formázás előtt kékhalál. torrenren találtam még 1-et, az asus eee PC-hez van, azzal még nem próbáltam, most egy fullos SP3 van rajta. az hibátlanúl települt. csak k lassan...

(#146) easy...rider válasza Freeenky87 (#143) üzenetére


easy...rider
őstag

jaja szerintem se. próbáld meg USB_MultiBoot_10-el

meg lehet ha te is tört XP-t akartál volna akkor nem műkszik. :(

majd most akarok Nlite-al csinálni egy saját XP telepítőt, amiben be tudom lőni h mik legyenek benne, mert a TinyXP rev 09-et nem szerette az USB_MultiBoot_10

de lehet h a win to flash meg szeretné. majd rápróbálok :)

tedd te is ezt :D

(#147) tomtrial


tomtrial
tag

Na végül és úgy jártam, hogy felhívtam a HP szervízt és kb 30 perces beszélgetés után arra jutottunk, hogy küldenek ingyen egy HP telepítőlemezt direkt az én gépemhez amivel egy külső DVD olvasó segítségével feltudom majd telepíteni az XP home-ot.

Ezek az usb boot-os megoldások az én gépembe nem nagyon jók mivel a sata-s vinyómat nem ismeri fel az XP a telepítéskor.

Amikor megvettem a gépet akkor települt automatikusan egy xp rá ami jogtiszta és ezt nekem az első bekapcsoláskor le kellett volna mentenem vagy egy képfájlba vagy kiírni egy DVD-re. A gépen volt is egy Roxio BackonTrack nevezetű program amivel bármikor a gyári állapotot vissza tudom rakni.

Így jártam ...

Amúgy egy windows 7et tudnék telepíteni a netbookra mert annak mindegy milyen vinyóra telepítek ... de inkább várom a HP-s lemezt

(#148) trutyi


trutyi
aktív tag

ha nekem csak a merevlemez és a lan van a bios-ban mint választási lehetőség akkor mit tegyek? lan boot az milyen? mit kell hozzá csinálnom?

[L:http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic/keres.php?stext=trutyi&submit=]értékeléseim[Link][/L]

(#149) klambi


klambi
addikt

és windows 7-etet szeretnék pen re tenni akkor mit kell csinálni?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#150) jamaica22


jamaica22
csendes tag

Sziasztok!

Előszöris nagyon köszi a cikket, nekem elsőre sikerült minden.
Csupán annyi problémám lenne, hogy nem tudom kikapcsolni azt, hogy ne kelljen bejelentkezni amikor betölt a win. Töröltem a telepítés során létrejött fiókot, most csak a rendszergazda fiók van. Hogy lehet ezt kikapcsolni? :(

Egyébként nekem sikerült 1gb-os pendrval is. Ha ez számít, akkor a hóban töltött egy éjszakát, és feltehetően egy vagy több gépjármű áthaladt rajta :D Lehet Nektek is ez a probléma:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.