Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ncc1701


ncc1701
veterán

Memória mennyi van benne? Windows frissítés simán kér 6G körüli memóriát. Érdemes beletenni a notiba legalább 8-at. És egy ssd is sokat segíthet.

(#2) Kolondrum válasza ncc1701 (#1) üzenetére


Kolondrum
félisten

Van itthon 2giga ramos gép, azt az megy. 4 giga van benne nincs ott gond. Tekeri a CPU-t keresés és telepítés alatt, de semmi nem történik. MAx 4-et eszik meg. Nem itt a baj erre sokat merek tenni.
T9500, Intel530 SSD, HGST 500Gb HDD, 4Gb DDR3 1066, CM Notepal X2

[ Szerkesztve ]

(#3) Out


Out
addikt

Egy pár hete már probléma itt nálunk a cégnél ez a Windows 7-es frissítési dolog. Azt vettük észre, ha a gépbe 2 GB RAM van, akkor az automatikus frissítés nem fut le rendesen. Ezért kikapcsoltuk az automatikus frissítést és a szolgáltatást is kézi-re állítottuk az ilyen gépeken. Kézi frissítéssel lefut a dolog. Valamit a Microsoft barmolt el egy frissítéssel anno.

Szerk: Most látom, hogy 4 GB Ram van a gépedbe, akkor az írásom tárgytalan számodra :)

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#4) Kolondrum válasza Out (#3) üzenetére


Kolondrum
félisten

Meg itt volt manualis is, mivel a drága ugye maga is keresett korábban és majd megfőtt a cpu. Már júli elejére ugrok vissza hátha, de itt már elvesznek dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#5) Kiki18


Kiki18
őstag

Sajnos nem tudok segíteni neked,de az utolsó résszel kapcsolatban van tapasztalatom.

Otthon 8-10 gépen van ilyen-olyan win 7, és az uóbbi fél évben azt vettem észre,hogy az svchost.exe megöli a gépeket bekapcsolás után 30-60 percen keresztül(99% memóriahasználat). Az összeset.Először persze vírusra gyanakodtam,de nem találtak semmit (AVG ,Nod,Malwarebyte). Utánaolvastam a témának,külföldi fórumokon ,ott az update letiltását ajánlották,és voilá....működik.
Azóta minden simán megy,mindegy hogy 2 vagy 4g ram van a gépben.

Szóval a microsoft valamit elrontott,vagy nem foglalkoznak a témával,de talán a win10 reklám is okozhatja,sajnos nem tudom. De az tény,hogy a frissítéseket érdemes kézzel havonta-kéthavonta elvégezni,utána pedig letiltani a win7 update-jét,mert szar...

(#6) Kolondrum válasza Kiki18 (#5) üzenetére


Kolondrum
félisten

Telepítsem újra és szórakozzak vele egy délutánt. De rohadt módon utálok már telepíteni.
Akárhova ugrok vissza nem jó, mert a frissítések nem változnak, ugyan az fogad, hogy vár egy pár de nem tölti le. Asztalin jó.

(#7) Kiki18 válasza Kolondrum (#6) üzenetére


Kiki18
őstag

Lehet hogy így jársz a legjobban...bár nem tudom mekkora adatmennyiséget kéne elmentened,de ha az megoldható akkor inkább egy újrahúzás,mint toldozni-foldozni és találgatni. :(

(#8) Kolondrum válasza Kiki18 (#7) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem azzal van a baj, a szöszöléssel ami vele jár. Hogy rohadna meg!

(#9) Kiki18 válasza Kolondrum (#8) üzenetére


Kiki18
őstag

:C :D

(#10) #51736960


#51736960
törölt tag

én manuálisan szoktam windows updatelni, pár havonta engedem neki, hadd szöszöljön.
ezt leszámítva pedig az összes update service tiltott, ne kavarja nekem a sz*rt :) (én is hasonló gondokkal küzdöttem, mint te)

(#11) ncc1701 válasza Kolondrum (#6) üzenetére


ncc1701
veterán

Ezért kell leimagelni, amikor jó. Azt 10 perc alatt visszatöltöd.

(#12) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Na mától tiltva az automata frissítés. Soha nem volt ilyen gond. Érdekes, de elvben lejött 15X MB cucc amit órák alatt feltett több körben többször is megpróbálva viszont nem volt letöltési adatmozgás. WIN 10 erre a gépre nem fog menni, mert nincs driver a VGA-hoz.
Egy jól működő munka/szórakozás noti magától megnyekkel, nem tudom ezt hova tenni.
Eleinte azt hittem a CPU pasztázás ártott meg, de előtte sem ment. Jó ez az MX-4-es

(#13) DeltaPower válasza Kolondrum (#12) üzenetére


DeltaPower
őstag

Én is jártam így korábban, egy sima frissítés összeakadt egy összegzővel, és 70%-ról mindig visszavont mindent, aztán újrakezdte.
Próbáld meg kézzel, egyesével felrakni a frissítéseket. Amelyiknél megakad, azt elrejteni a frissítési listából.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#14) Kolondrum válasza DeltaPower (#13) üzenetére


Kolondrum
félisten

De ilyen hogy engedhető meg? Ezekről kuss van, majmoljuk a win10-et...

(#15) jimmy399 válasza Kolondrum (#14) üzenetére


jimmy399
senior tag

Bezzeg linuxéknál kiadod a parancssorba hogy update... és a lehető legfirssebbet teszi fel, mindenféle 10-12 órás mókázások nélkül... ja és nem erőszakoskodik, hogy INDÍTS ÚJRA...

--- N/A ---

(#16) Syl


Syl
nagyúr

Ez nem bug, hanem feature, tudod jól :D
Ide is megérkeztek a lassit.com programok, hogy ösztönözzék a felhasználókat a váltásra :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17) #51736960 válasza Syl (#16) üzenetére


#51736960
törölt tag

a dolog szépsége az, hogy anno xp-n is előjött ez a beragadt frissítés probléma, és csak emiatt váltottam 7-re...
Windows XP update locks machines with SVCHOST :)

(#18) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Elfogyott a memória.... Ilyen sem volt még....

(#19) voyager4.4 válasza #51736960 (#17) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Nekem is pont ez jutott eszembe, ijesztő a hasonlóság. Az xp is a végtelenbe és tovább kereste a frissítéseket már a végén, úgy látszik tanultak és a 7-et már a 10 megjelenése előtt ki akarják nyírni.

no fate but what we make

(#20) jimmy399 válasza voyager4.4 (#19) üzenetére


jimmy399
senior tag

Egyet kell értenem veled. Még jó, hogy már vagy 1,5 éve Win8-at használok.

--- N/A ---

(#21) ncc1701 válasza Kolondrum (#18) üzenetére


ncc1701
veterán

Mondtam. 8G a legalja, amit win alá érdemes rakni.

(#22) #51736960 válasza ncc1701 (#21) üzenetére


#51736960
törölt tag

nálam win8 alatt, firefox néhány füllel, libre office, meg egy utorrent fut, 1.2GB memóriát használ a 4GB-ból, most néztem meg... úgyhogy nem értem ezt a "minimum 8GB ram" dolgot.
persze ha elkezdi zabálni a memóriát valami rosszul megírt alkalmazás, akkor nyilván a világ minden ramja sem lesz elég :)

[ Szerkesztve ]

(#24) Gdi


Gdi
senior tag

svchost (ebből több is van, de amelyik nagyon pörög és sok memót visz az általában az update gazdafolyamata (pláne ha update futása közben nő meg)) és trustedinstaller pedig a telepítő.

Próbáld a következőt:
Szolgáltatásokban állítsd le a Windows Update-t.
Rendszergazdaként navigálj el a C:\Windows\SoftwareDistribution -mappához. Töröld az egészet.
Indítsd újra a Windows Update szolgáltatást.
Keress rá frissítésekre újra. És próbáld telepíteni őket.

Ha sokat vacakol/sűrűn hibával leállnak a frissítések, lehet hogy egy korábbi hibás csomag fogja. A fenti módszerrel leszeded a letöltött update csomagokat, így azok újra letöltésre kerülnek. (500mb-4GB helyet is szabadítasz fel)
A törlés után az update újra megtalálja a rejtett frissítéseket is (ha van ilyen), szóval azokat lődd ki újra.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#25) Gdi válasza ncc1701 (#21) üzenetére


Gdi
senior tag

Ez nettó BS.
Windows updatek 1-2G rammal is vígan települnek.
Csak a sok swappelés miatt tetü lassan: de még így is SP1 utáni 187-bőlegy-kettő nagyobb csomag van ami megfog(hat)ja.

8G-n meg már bőven ramdiveot is használsz, swap nélkül, szóval akinek az az alja az valamit nagyon elnézett.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#26) Hieronymus válasza Kolondrum (#18) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Próbáld meg a frissítések automatikus javítását futtatni.

Az automatikus javítás linkje.

Nekem egyszer volt hasonló gondom. Ez megoldotta.
Kézzel is kilehetne törölni a frissítéssel kapcsolatos ideiglenes fájlokat, de az automatikus egyszerűbb.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#27) ncc1701 válasza #51736960 (#22) üzenetére


ncc1701
veterán

Itt most win7-ről volt szó. Ott már láttam 6G memóriát enni a windows update szolgáltatását.

(#28) Mustaros


Mustaros
aktív tag

win 8.1 is elkezdett bugolni rendesen.. behalt a chrome böngésző és a telepített programok fel azt mondja , hogy nincs internet kapcsolat.. :U
Nyomtam egy visszaállítási pontos javítást , vagy mit , most jobb lett picit , legalább már nem fagy le a gép.. mondjuk a steam még mindig nem megy , mert nincs net.. hm.. érdekes.. remélem javítják , mert ezek után örökre lemondok az updatekről.. volt értelme eredeti win8-nak.. jah nem.. :W

(#29) jimmy399 válasza Mustaros (#28) üzenetére


jimmy399
senior tag

Régebben a win7 bétaverziós korában ott is előfordult ilyen, hogy negyszerűen nem látta a netet, csak újratelepítés oldotta meg akkoriban, nem volt benne a gyári reset mint a w8-ban.

--- N/A ---

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.