Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Borisz76


Borisz76
veterán

Amíg az éjszaka dolgoztam addig lejött : WindowsTechnicalPreview-x64-EN-US

Most próbaképpen Windows 7 USB/DVD Download Tool segítségével "kiírom" egy 16GB-os Toshiba USB 2.0-ás pendrive-ra.

Erről fogok boot-olni és telepíteni pedig egy JetFlash®780-re ( 64GB ,USB3.0 ) fogom.

Majd kiderül :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#302) Heller2 válasza Borisz76 (#301) üzenetére


Heller2
aktív tag

Így csináltam én is, tiszta installként nem megy fel nekem. Lehet csak Win alól menne? Mindjárt tovább próbálkozom, csak most nem férek a géphez.

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#303) BiP válasza tlac (#291) üzenetére


BiP
nagyúr

Én csak 8-ast tudtam kiválasztani, es amikor telepíteni akartam a vmware toolst, akkor elkezdte tölteni, de nem jutott tovabb. Folyamatosan downloading a státusz.
Majd meg probalkozom. Aztán ha nem akaródzik, akkor megnézem én is playerben.
Meg virtualboxban is teszek egy próbát, bar a vmware eddig jobban Bejött.

(#304) Döglött Róka válasza BiP (#303) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Aruljatok mar el mi ertelme van desktop os-t virtualizalni otthon?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#305) Aethelstone válasza Borisz76 (#301) üzenetére


Aethelstone
addikt

Én is így csináltam. Csont nélkül felment. Már arról írok :) Egyelőre tetszik. Bár nekem a 8.1 is tetszett.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#306) Aethelstone válasza Döglött Róka (#304) üzenetére


Aethelstone
addikt

Munka? Pl. Linuxon jó Windows-os kódokat tesztelni.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#307) martonx válasza Döglött Róka (#231) üzenetére


martonx
veterán

Per pillanat is win8.1-et használok kettő gépen (Ebből az egyik ágyban fekve videózós, böngészős, érintőképernyős mini-laptok, a másik meg egy dual 24 col monitoros i7-es), és jelentem mindkét funkciójában elégedett vagyok vele.
Ahogy nézem a win10 nem lesz egy áttörés, de sok ponton pont ott lép lényegesen előre, ahol a win8/8.1 kevés volt, és lehet hogy csak pont ennyi hiányzott eddig a sikerhez (ha megnézünk egy Vista - win7 párhuzamot, ahol még talán ennyi sem változott).
Amit továbbra sem értek, hogy az MS miért volt ilyen hülye? A win8-at majd egy évig preview-zta, és a csapból is az folyt, hogy az emberek utálják a csempéket. Miért kellett 3 évet várniuk a hülyécskéknek egy normális win megalkotásával?

Én kérek elnézést!

(#308) BiP válasza Döglött Róka (#304) üzenetére


BiP
nagyúr

Egy béta fázis előtti, most publikalt rendszert inkabb virtuális gepben próbálok ki az első napon, mielott lecserélnem vele a bejáratott, stabil otthoni rendszeremet. Például.

(#309) azopi74 válasza Döglött Róka (#304) üzenetére


azopi74
addikt

Például OS előzetesek tesztelése céljából :)

(#310) alevan válasza wortz (#175) üzenetére


alevan
őstag

Ööö, vagy nagyon jó ebook olvasó store-ban: Bookviser

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#311) Krugszvele válasza tlac (#272) üzenetére


Krugszvele
senior tag

A kérdésem az lenne, hogy lehet osx-et telepíteni akármilyen VM-re, de nincs mac a telepítő létrehozásához!
Van viszont developer acc!

(#312) Krugszvele válasza Heller2 (#302) üzenetére


Krugszvele
senior tag

Hol akad el, mi a hiba?

(#313) Krugszvele válasza Aethelstone (#295) üzenetére


Krugszvele
senior tag

Pontosan ugyanúgy.
ISO-t letöltöd.
File explorerben mountolod
majd egyszerűne átmásolod pendrivra és boot.

(#314) Aethelstone válasza Krugszvele (#313) üzenetére


Aethelstone
addikt

Jaja. Már fent is van. Igaz, hogy a Win7-es cuccal csináltam, nem sima másolással. Köszi!

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#315) Heller2 válasza Krugszvele (#312) üzenetére


Heller2
aktív tag

Valami a BIOS-ban lehetett. A partíciók választásakor írta, hogy nem tud létrehozni partíciót, stb.
BIOS vissza az alapbeállításokra, így már el tudta kezdeni a dolgot. Ha végez, akkor visszaállítgatom a dolgokat és remélem kiderül, hogy melyik beállítás volt a kevésbé tetsző a telepítőnek. Gondolom valami a hdd résznél :B

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#316) Krugszvele válasza Heller2 (#315) üzenetére


Krugszvele
senior tag

Nekem is ilyesmi volt, át kellett alakítani a hdd-t mbr-ről gpt-re

(#317) azopi74 válasza Krugszvele (#311) üzenetére


azopi74
addikt

Konyhakész osx-es vmware image-eket is le lehet tölteni innen-onnan, és akkor telepíteni se kell. Aztán arra ráhúzhatod a yosemite-t. De lehet, hogy vannak fent valahol yosemite-s image-ek is.

(#318) tlac válasza Krugszvele (#311) üzenetére


tlac
nagyúr

patchelt vmware ajánlott (player vagy workstation), mivel ehhez van elérhető vmtools a vmware fusion-ből (yosemite-nél még nem tökéletes, laggolni fog, de a korábbi verziók szépen mennek)
telepítőt meg lehet csinálni linux vagy win alatt is, bár nem annyira egyszerű

de ez a téma már elég off itt

(#319) azopi74 válasza tlac (#318) üzenetére


azopi74
addikt

Mi laggol? Yosemite-ből a Developer Golden Master vagy a Public Beta 4 van fent?

Egyébként két három hét múlva kint a végleges. Én azt megvárom, akkor jön ki a TonyMacX86 is a yosemite-t támogató toolokkal (UniBeast, MultiBeast stb), és majd feltolom fő rendszernek. Aztán majd Parallels Desktopon kipróbálom a Windows 10-et :)

[ Szerkesztve ]

(#320) tlac válasza azopi74 (#319) üzenetére


tlac
nagyúr

a vmtools nem támogatja rendesen, nincs hardveres 3d gyorsítás, ismert hiba
béta 4 van fent

(#321) Sirpi


Sirpi
senior tag

Ez volt már?

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#322) daninet válasza Sirpi (#321) üzenetére


daninet
veterán

valahol volt, de elég valószínűtlen, hogy a fantázianeveik alapján azonosítanak egy rendszert :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#323) vicze válasza daninet (#322) üzenetére


vicze
félisten

A programozók lustaságában nem feltétlenül érdemes kételkedni. ;]

(#324) #25583896 válasza vicze (#323) üzenetére


#25583896
törölt tag

Az lehet, de szerintem semmivel sem bonyolultabb azt ellenőrizni, hogy a verziószám 4-gyel kezdődik-e (4.x) és így még a Windows Me-t sem zárjuk ki a körből, ellentétben az előbbi kódrészlettel (mivel ugye a Me is a Win 9x vonalhoz tartozik).

(#325) Glenda válasza #25583896 (#324) üzenetére


Glenda
addikt

Ezt a hozzáállás idővel (néha szerencsére) kiveszik az emberből. Minden tegnapra kell, majd a first level support megoldja a többit, az ő fizetésük kevesebb.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#326) BiP válasza #25583896 (#324) üzenetére


BiP
nagyúr

A legtöbb program/driver verziószámot ellenőriz. Pont ezért nem lépett főverziót a Vista után a Win7, és azóta a 8, 8.1 és 10 sem, hogy megőrizze ezt a fajta kompatibilitást.
Ez csak valami poén lesz. (vagy nagyon gagyi az a 3rd party program)

(#327) #25583896 válasza BiP (#326) üzenetére


#25583896
törölt tag

Igen, ezt tudom én is, épp ezért nem értem, miért ellenőrizné bárki úgy a verziót, ahogy a kódrészlet mutatja, miközben a verziószám ellenőrzése semmivel sem bonyolultabb.

Amúgy ha már találgatunk a névvel kapcsolatban, akkor akár az is lehetne, hogy az NT kernel sorszámát nézzük. Ekkor a Win7, 8 és 10 pont jó helyen van és a 8.1-nek kellett volna a 9-esnek lennie:

1. 3.1 = NT 3.1
2. 3.5 = NT 3.5
3. 4.0 = NT 4.0
4. 5.0 = Windows 2000
5. 5.1 = Windows XP
6. 6.0 = Windows Vista
7. 6.1 = Windows 7
8. 6.2 = Windows 8
9. 6.3 = Windows 8.1
10. 6.4 = Windows 10

(#328) Aethelstone válasza #25583896 (#327) üzenetére


Aethelstone
addikt

Egyértelműen fake a kép. Mivel a metóduselnevezés(StartsWith, nagybetű, elbaxott camelcase) C#-re utal, a Windowst meg nem abban írják :)
Hogy miért lett 10, azt pontosan elmondta a csávó a bemutató alkalmával. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#329) Glenda válasza #25583896 (#327) üzenetére


Glenda
addikt

És hogy teszel különbséget az NT 4 és 95 között?

Vagy a 10-nek 8.2-nek. Csak annyira leszerepeltek a nyolcas branddel, hogy inkább nem használják. Az BS amit elmondtak, hogy mennyi változás lesz. Azok nagyrésze megvolt a 8-ban, egyértelműen kijelölte a csapásirányt, most is azon finomítottak csak (egy kernel, egy rendszer mindenhol).

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#330) Glenda válasza Aethelstone (#328) üzenetére


Glenda
addikt

Szabadbölcsész? :U

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#331) BiP válasza Aethelstone (#328) üzenetére


BiP
nagyúr

"a Windowst meg nem abban írják :)"
A mellékelt kódrészlet nem Windows-kódként van hivatkozva, hanem mint valami 3rd party Windows-os program kompatibilitás-ellenőrzője. Az meg lehet C#-ban, nem?
(amúgy szerintem is csak egy poén utalva a sajtótájékoztatón elhangzott indokra, miért nem win9 lett)

[ Szerkesztve ]

(#332) Aethelstone válasza Glenda (#330) üzenetére


Aethelstone
addikt

Áh nem, elbaxott Java fejlesztő :D

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#333) Aethelstone válasza BiP (#331) üzenetére


Aethelstone
addikt

Jó, a kép is poén, meg a hozzászólásom is :D

A 10-es szám egy amolyan kerek egész. Mindent lefaragtak, Michelangelo módjára, most lett perfekt :)

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#334) Glenda válasza BiP (#331) üzenetére


Glenda
addikt

Egyrészt nagyon melléfogott, mert nem camelCase, hanem PascalCase, másrészt a C++ esetében is PascalCase-t használunk. De nagyon jól lehet szakszavakkal dobálózni, az rohadt menő.

Legvégül pedig ahogy te is írtad, 3rd party programokra vonatkozott.

Kolléga, a camelCase-t JS-ben használják.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#335) Aethelstone válasza Glenda (#334) üzenetére


Aethelstone
addikt

Egyrészt azt írtam, hogy elbaxott camelCase. El tetszett kerülni a figyelmét? El...:P
Másrészt Java-ban is camelCase-t használnak. Csaxólok.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#336) Glenda válasza Aethelstone (#335) üzenetére


Glenda
addikt

Persze, ott is. De a Windowst abban se írják :N

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#337) Aethelstone válasza Glenda (#336) üzenetére


Aethelstone
addikt

Valóban :) 3rd party viszont lehet Javában :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#338) Glenda válasza Aethelstone (#337) üzenetére


Glenda
addikt

Hát igen, ezért nem feltétlenül fake a kép :DDD

Mindenesetre szerintem egyszerűen példakód, tökéletesen vázolja miről van szó és mi a probléma.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#339) Aethelstone válasza Glenda (#338) üzenetére


Aethelstone
addikt

Feltéve ha igaz. Ennél azért sokkal többet nézeki az MS programozóiból. Divat utálni őket, de azt el kell ismerni, hogy kevesen tudnak OS-t írni.

szerk:

Nem hiszem, hogy a Windows a verziószámát 'Windows 9x', "Windows NT' stb. formában adná vissza. Csak hogy tisztázzuk, hogy miről beszélek.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#340) BiP válasza Aethelstone (#339) üzenetére


BiP
nagyúr

Még mindig nem az OS kódjára utal a dolog :)

(#341) Aethelstone válasza BiP (#340) üzenetére


Aethelstone
addikt

Én sem arról beszélek. Hanem arról, hogy egy hibás verzióvizsgálattal egy esetleges 9-es Windows verziót simán 95/98-nak nézne egy külső fejlesztő által írt program.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#342) vicze válasza Glenda (#329) üzenetére


vicze
félisten

Amúgy a 2éves ciklustól mit vársz?
Pont olyan mint a Chrome megváltoztattuk a betűtípust = új főverzió!!!! De sorolhatnám az ilyeneket.
Hálaég még nem tartunk ott, hogy alkalmazások kicserélést jelenti az új főverzió. Ki tudja mit hoz a jövő.

W10 is ugyan olyan inkonzisztens maradt mint elődei, sőt még ráfejeltek eggyel asszem. :(

(#343) BiP válasza Aethelstone (#341) üzenetére


BiP
nagyúr

A szerkesztett résszel már érthető, mire gondoltál. Csak nem ertettem, milyen felelőssége lenne a MSos OS programozónak abban, hogy a 3rd party programozó bena.
Mert a verzioszamot verzioszamkent adja vissza, ezt le lehet kérdezni, ezt használják. Ezert volt szo arrol, hogy Vista ota nem változott az NT kernel foverzioszam, (amit Oki123 listazott is), hogy kevesebb legyen a kompatibilitási gond.

[ Szerkesztve ]

(#344) Pete55555 válasza Kékes525 (#294) üzenetére


Pete55555
addikt

Ez nem consumer preview, és nem is végleges változat. Le van írva, hogy mi.
Ha te ennek ellenére véglegesnek gondolod, a te problémád. Ettől még nem fog elterjedni, hogy a "végleges" Win10 így szar, meg úgy szar.

...Szeretem leracsniztatni...

(#345) Glenda válasza vicze (#342) üzenetére


Glenda
addikt

Nem ezzel van a baj. Eljátszák amit a Vista-Win7-nél eljátszottak. És hiába lesz a rendszer gyakorlatilag egy Win8-ra élpülő valami, megint az lesz, hogy a Win8 szar, a Win10 meg jó. És hogy a Win10 mindennek az alapja, holott a Win8.

Tudod mi lesz itcafé fórumon? "énmegmondtamhogyszaracsempe".

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#346) Glenda válasza Aethelstone (#341) üzenetére


Glenda
addikt

Ember, de gyorsan változik a [link] mondanivalód miután bemutatják, hogy hülyeséget beszélsz...

Méghogy külső programok, azzal kezdted, hogy tuti fake, mert ez C#(sic!) és a Windowst nem is abban írják.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#347) Aethelstone válasza Glenda (#346) üzenetére


Aethelstone
addikt

Remélem, hogy jobb dolgod van, mint engem baxogatni...ha nem, akkor sajnállak, szar életed lehet.

Mea culpa, elbaxtam. Remélem, hogy most szebb lesz az estéd :P

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#348) vicze válasza Glenda (#345) üzenetére


vicze
félisten

Vista-Win7 váltás azért volt érdekes, mert azért ott sokat fejlődött a kernel és nyilván az addigra már felzárkóztak a driverek, hogy értelmes minőségűek legyen meg a programok is áttértek. De Vistához képeset a 7-es egyszerűen iszonyatosan le volt csupaszítva, szinte minden csicsát extra programot szépen leszedtek és külön alkalmazásként találták sokkal jobban sikerült elmozdulni az integráltságtól a modularitás fele, ami azért sokkal jobb. Jobb volt ez a fajta egyensúly benne. Na a 8-assal ezt sikerült több okból is fejtetőre állítani, és brutálisan az az érzése az embernek, hogy rám erőltetnek valamit, ezt W10-nél jóval kevésbé érzem, de a GUI inkonzisztenciája összevisszasága iszonyatosan nem csak zavaró, de továbbra se ergonomikus a desktop használathoz, és ez sajnos már nem fog változni a véglegesben. De legalább az ikonok lecserélődnek majd egységesre, így 4éve után... Még mindig a félkész termék benyomását kelti továbbra is.
Az meg hogy a WinRT 3év után is kullog a Win32 mögött azt nem kommentelném...

"énmegmondtamhogyszaracsempe"
Mit kell ezen megmondani? Ez nem egy kozmikus állandó? ;]

(#349) pushalias válasza MasterDeeJay (#12) üzenetére


pushalias
addikt

Igen, 6.4.

Honor 9 / HP 8470P

(#350) Bogyó bá' válasza Glenda (#345) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"Énismegmondtamhogyszaracsempe" de mióta WP-s telóim és W8.1-es tabletem van, egész megszerettem... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.