Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Воланд válasza Gomezz (#300) üzenetére


Воланд
titán

nem lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#302) BiP válasza Pipó (#284) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha a nejed pedagógus, akkor a tisztaszoftver keretében tegyél fel neki inkább 8.1 Pro-t. (otthoni használatra).
Szerintem az jó frissítési alap. (igaz, én még nem próbáltam, az itthoni desktopon Insideres Win10 van, a laptopon még nem frissítettem a tisztaszoftveres regisztráció óta)
[link] - ezen a linken azonosítja magát, (vagy Te őt), és tölthetitek is.

(#303) asdf_ válasza Воланд (#299) üzenetére


asdf_
veterán

Az sima oem lesz, csak mivel zsiruj termek, meg nincs belole trukkos aron.

(#304) Oliverda válasza Gomezz (#300) üzenetére


Oliverda
félisten

Hova gondolsz?! Valamit hagyni kell a Win 11-re is. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#305) HaZse válasza BiP (#302) üzenetére


HaZse
őstag

Windows 8.1-ből nincs professional. Windows 8-ból viszont van.

Azt az egyet nem értem, hogy itt nagyon sokan azért sírnak, mert ha elromlik az alaplap, akkor nem tudják újra regisztrálni az OEM windowst.

Úgy látszik, hogy csóró ország csóró emberi mindent ingyen akarnénak.

Sobozos Win 7, Win 8 és Win 8.1-ről 1 éven belül lehet Win 10-re frissíteni, majd ha az alaplap becart, akkor újra felteheted a Win 10-et. =Feltéve, ha regisztrálsz a Win 10-re)

Az OEM-el meg így jártak. Szerintem meg lesz majd valamiféle kedvezmény Win 10-re is.

Amúgy 36000 Ft jelenleg egy 8.1 Home Premium dobozos változat.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#306) Bali27


Bali27
addikt

Ha Vista OEM-et Uprgadeltem 8-ra, akkor ez Oem 8 lett?
Ez meg hogy ha a hardvered elszáll akkor ugye nem elég a gondod.. még az MS is megszivat.
Gratula.. Megszerettetik veled az Op rendszert majd el is veszik hogy vedd meg.

(#307) Vesa


Vesa
veterán

Egyelőre maradok 7-nél... Nem bízom az MS-ben, win 3.1 óta sajnos erősen megtanultam, hogy váltani csak kb. 1év múlva szabad...Akármit hadoválnak a megjelenéskor!

A tudomány a valóság költészete!

(#308) Bali27 válasza HaZse (#305) üzenetére


Bali27
addikt

Remélem neked ha a kocsidba aksit kell cserélni, vetetnek veled majd egy új autót.

(#309) Воланд válasza Bali27 (#306) üzenetére


Воланд
titán

"Ha Vista OEM-et Uprgadeltem 8-ra, akkor ez Oem 8 lett?"

igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#310) b. válasza asdf_ (#297) üzenetére


b.
félisten

Természetesen nem tenném kötelezővé. Aki nem regel MS fiókkal, annak itt maradna ez a megoldás amit most kínál az MS ( Ami szerintem egy frankó beetetés, ingyen tesztidőszak. Így kell letolni a szart a nép torkán, hogy végén ők követeljék: Ez a legprofibb WIn behozatal eddig az MS fennállása óta.)
Ha én szeretném MS fiókhoz kötni otthoni felhasználásra és ezzel jogom lehet arra, hogy cseréljek alaplapot ahányszor akarok, azt had tehessem meg.
Persze értem én hogy ez ingyenes meg bla bla, csak éppen nem így kellene ennek működnie, hisz az előző oprendszert pénzért vetted, ők jönnek ezzel már mióta hogy ingyenes a win 10. Egész az első alaplapcserédig, ami lehet hogy éppen majd augusztus elsején történik meg.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#311) BiP válasza HaZse (#305) üzenetére


BiP
nagyúr

A Microsoft szerint van [link], ill. a tisztaszoftver programban ilyen néven fut.
De nem is ez a lényeg, hanem hogy a Vista helyett már van újabb Windows is az általa (ill. a felesége, mint pedagógus által) elérhető rendszerek között, érdemesebb azok közül feltenni valamit (van Win7 Pro is), és azt már tudja majd Win10-re frissíteni.

Sírás:
Az emberek azért rinyálnak, mert dobozos 7/8/8.1-et ha frissítesz 10-re, az "OEM" win10 lesz csak a jelenlegi infók alapján.
Szóval ha az alaplap beszarik, nyugodtan frissítheted újra, semmi gond. De ha az alaplap 1 év után szarik be, akkor bizony buktad a Win10-et. Ez az emberek problémája.
(más kérdés, hogy ezzel a rinyával mennyire értek egyet)
szerk: sőt, inkább a sírás oka az, hogy a félinformációk alapján mindenki minden földi jót beleképzelt, mindenki elhitte, hogy eljött a Kánaán. Aztán amikor az MS egyet visszalép, és már nem olyan kedvező az ajánlat (még mindig az, csak nem annyira), mindenkinek sír a szája.

[ Szerkesztve ]

(#312) Renok válasza Воланд (#299) üzenetére


Renok
senior tag

Megkérdeztem, a válasz:

"Egyszerre csak egy gépen lehet aktív, aktiválásnál beregisztrálása
kerül az gépben lévő összetevők így elképzelhető hogy nem lehet újra
aktiválni ha átrakja másik gépre.
A csomagban DVD lemez van és CD kulcs."

Elképzelhető. LOL.
Olyan jó, hogy senki sem tud biztosat :(((

[ Szerkesztve ]

(#313) Bali27 válasza BiP (#311) üzenetére


Bali27
addikt

1/ Ok 1 év után beszarik az alaplap.. Veszel még 1-et... Vagy olyan hülye hogy megveszed a Win10-et..
Felteszed, és mivel peches szériád van kifogtál egy újabb selejtes alaplapot.... Mit csinálsz?

2/ Hála istennek a kereskedő ismerősömnek csak OEM Vistája volt és ideadta nagy nehezen.
Akkor ez OEM win8 lett...
De az OEm Win8-at ha upgradelem Win10 re, és mondjuk 2 év mulva váltani akarok mondjuk AMD-ről Intelre akkor marad a Win10 vagy vehetem meg?

[ Szerkesztve ]

(#314) Воланд válasza Renok (#312) üzenetére


Воланд
titán

szoval fogalmuk sincs, hogy mit arulnak. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#315) Renok válasza Воланд (#314) üzenetére


Renok
senior tag

Igen, ez annyira jellemző, komolyan.. :W

(#316) Воланд válasza Bali27 (#313) üzenetére


Воланд
titán

azt ugye tudod, hogy az oem licenceles mar windows xp ota hw-hez kotodik?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#317) HaZse válasza Bali27 (#308) üzenetére


HaZse
őstag

Miért is? Mikor megvetted a Vista OEM kulcsot, akkor tisztában voltál vele, hogy az OEM alaplaphoz van kötve. Ha elszáll az alaplapod, akkor a kulcs is érvényét veszíti.

Nem hiszem, hogy nem tudnak az emberek egy dobozos Home Preium-ot megvenni, mikor az egy örök életű kulcs az adott windowshoz.

Most van lehetőség 1 évig ingyen frissítened. Sőt ha nem tetszik, akkor a frissítéstől számítva 1 hónaon belül vissza is állhatsz a régi rendszerre.

Én vettem egy Win 8.1 pro dobozos windowst. Majd ha kijön a Windows 10, akkor nekem is lesz lehetőségem 1 hónapig tesztelni.

De ez a sírás és az okoskodás (kiskapu keresés) tipikus Magyar szokás. Bezzeg som embernek telik Core i7-re és több giga ramra, a legújabb VGA-ra, de egy nyamvadt Windowst már nem vesznek meg, hanem inkább lewarezolják. Elnézést, aki nem így tesz, de sajnos sok az ilyen tapasztalatom.

BiP Most direkt megnéztem az igénylő lapot. Ott biza nincs win 8.1 pro. De nem isérdekel. A nejem tanár és ő igényelt egyet. Meg is kapta a kulcsokat. Viszont mondta, hogy ha már van 8.1 kulcs is, ezért azt tegyem fel a gépére. Mikor feltettem, mondanom sem kell, hogy NEM VOLT ÉRVÉNYES a kulcs. De VL telepítővel, se retail telepítővel nem fogadta el a kulcsot.

ezen bepöccent és mondta, hogy vegyünk egy dobozos win 8.1-et. (Ezért is tudom a pontos árat).

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#318) #56474624 válasza HaZse (#305) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nézd, Linux van ingyen, OS X is ingyen van. Windows meg csak warezolva van ingyen, tehát illegálisan. Az itthoni emberek a garasoskodók akkor, vagy világszerte az kezd egyre inkább trenddé válni, hogy az operációs rendszerért nem kell külön fizetni?

(#319) Воланд válasza HaZse (#317) üzenetére


Воланд
titán

"Sőt ha nem tetszik, akkor a frissítéstől számítva 1 hónaon belül vissza is állhatsz a régi rendszerre."

ilyen nincs, a frissitestol szamitva barmikor visszarakhatod a regi os-t.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#320) justaview válasza b. (#310) üzenetére


justaview
őstag

Persze értem én hogy ez ingyenes meg bla bla, csak éppen nem így kellene ennek működnie, hisz az előző oprendszert pénzért vetted, ők jönnek ezzel már mióta hogy ingyenes a win 10. Egész az első alaplapcserédig, ami lehet hogy éppen majd augusztus elsején történik meg.

Lehet, hogy nem értettelek meg, de:

1.
OEM 7, OEM 8 tulajok ingyen kaphatnak egy OEM 10-et, ha szeretnék, nem kötelező! Ha ráfrissítenek, akkor van egy OEM W10 rendszerük. A licenszük nem változott. Ha tönkremegy az alaplap, vagy az egész gép, ugyanaz van, mintha nem frissítettek volna W10-re.

2.
RETAIL 7, RETAIL 8 tulajok ingyen kaphatnak egy OEM W10-et. Ha ráfrissítenek, lesz egy W10-es rendszerük, amíg csk él a gépük. Ha kipurcan a gép, akkor valóban elvesztették az OEM W10-et (Úgy, mint 1. pontban), de a RETAIL 7, 8 rendszerükkel tovább mehetnek az új gépre.

Egyébként meg semmi nem kötelező.

Mi itt a gond? :F

(#321) gyurkikrisz válasza #56474624 (#318) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Honnan tudod hogy ingyen van az OSX? Esetleg beleépítik a HW árába.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#322) Vesa válasza BiP (#311) üzenetére


Vesa
veterán

"Aztán amikor az MS egyet visszalép, és már nem olyan kedvező az ajánlat (még mindig az, csak nem annyira), mindenkinek sír a szája."

Igen, hát ez annak fényében különösen kedves, hogy az M$ célja a cikk szerint, "az új rendszerrel az, hogy minél több emberhez jusson el és pozitív irányba befolyásolja a vállalatról kialakított képet."

Nos, ezzel a visszalépkedéssel ez biztosan menni fog...

A tudomány a valóság költészete!

(#323) #56474624 válasza gyurkikrisz (#321) üzenetére


#56474624
törölt tag

[link]

(#324) woland_y2k:

A hangsúly szerintem azon van, hogy kompatibilis eszközökre ingyenes a frissítés. Míg Windowsnál hiába kompatibilis a géped, ingyen nem kapsz legálisan semmit.

[ Szerkesztve ]

(#324) Воланд válasza #56474624 (#323) üzenetére


Воланд
titán

ezt hol tudom letolteni ingyen a gepemre?

szerk.: what? akkor az ingyenes win10 frissites mi a tokom?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#325) King Unique válasza #56474624 (#318) üzenetére


King Unique
titán

Ez így nem jó példa... :N
Linux alapból mindig is ingyen volt, a Windows meg nem. Az OS X meg ugyan mindegy, mert ott a hardveres korlát (akármire nem lehet feltenni) és alapból a hardvereladásokból élnek meg, nem az OS árából... ők könnyen dobálják ingyen.

(#326) Bali27 válasza HaZse (#317) üzenetére


Bali27
addikt

1/Dobozosat akartam.. Számtechben utazó válallkozó ismerősöm ideadta 21.000-ért a Vista OEM-et...
Mondta hogy ezt így nem lehetne de... Gondolom kellett neki a pénz, meg a Vista se volt akkor nagy durr mert ez még az alap SP nélküli.
Igaz nem ment fel de akkor még nem tudtam, nem is foglalkoztam vele hogy mi az az OEM.

2/ 1 hónap tesztelés? Valószinű jó lesz.. Elég álszent dolog ez az 1 hónap mert nem most lesz a gebasz a legtöbb embernek.. Hanem mikor hardvert cserél mert újabbat akar vagy elszáll.
Ha ez az utolsó win adhatnának nyugodtan vagy 2 évet is hogy vissza lehessen állni a Win8 vagy 7 re... Mert ugye gondolom ha letelik az 1 hónap akkor a serialom is elveszik a Win8-hoz.

(#327) Воланд válasza Bali27 (#326) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#328) BiP válasza Bali27 (#313) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha 1 év után az új alaplap miatt megvetted a Win10-et, akkor utána már akárhányszor beszarhat az alaplap, ha dobozost vettél. Nem kell állandóan megvenni.

A lényeg: Ha szerencséd van, amíg él a géped (vagy el nem adod), ingyen van a Win10-ed.
Legrosszabb esetben is 1 év. Ha utána is kell, még mindig visszaállhatsz az előző rendszerre (bár bukod a Win10 újításait, és a kapcsolódó szolgáltatásokat, dx12, store,stb), de legrosszabb esetben is 1x kell csak megvenni.
Jó esetben meg addig bekerül a tisztaszoftver programba (akit érint), vagy tuti, hogy az MS hirdet majd jövő nyáron az 1 év lejártakor valami kedvezényes akciót.

(#317) HaZse: én amikor beregisztráltam, átdobott egy letöltőoldalra. Na, én onnan letöltöttem simán 8.1Pro-t, Win7-et, Office 2010-et, 2013-at. Nem kulcsot, ISOkat. Igaz, egyiket sem próbáltam még.

[ Szerkesztve ]

(#329) Bali27 válasza Воланд (#327) üzenetére


Bali27
addikt

Ok.. csak mire beirtam már ott voltak a válaszok.. Most láttam..
Ha így áll a helyzet hogy megmarad a régi Win8-am és aktiválhatom is akkor jobban tetszik a dolog.

(#330) HaZse válasza Воланд (#319) üzenetére


HaZse
őstag

Mintha ezt olvastam volna Windows 10-et topikban. (Lehet, hogy pont Te írtad). Rosszúl emlékeztem. Különben ezt írtad: [link]

Ba cy lus Ugyan mutasd már meg, hogy hol van ingyen az OSX? Hidd el, hogy az OSX-et kifizeted, mikor megveszed a gépet (Mac), meg használod a szolgáltatásait. (Most nem az ingyenes részre gondolok). Használod a store-t, az icloud-ot is stb.

Amúgy OSX-re a Mountain Lion-ért fizetni kell. Na arról ingyen tudsz frissíteni. [link]

BiP Sajnos tapasztalat. Valami mennyiségi liszensz volt az, de nem tudtam se neten, se telefonon aktiválni. Sőt az Office 2013-at sem.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#331) Воланд válasza HaZse (#330) üzenetére


Воланд
titán

azert csak egyszerubb a windows 10 settings menujebol visszaallitani a rendszert, mint elokotorni valahonnan a telepito mediat, vagy a recovery particioval szorakozni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#332) emelhu válasza Воланд (#282) üzenetére


emelhu
aktív tag

A kvázi monopol helyzet az tény vagy nem?
Ha tény, akkor ez-e a gazdasági és jogi környezet, amiben a frissítési ajánlat megérkezett?
Vagyis a frissítési ajánlatot is vizsgálni kell, hogy visszaélés-e a monopol helyzettel?
Kötelessége-e ez az államnak?

Ha egy monopol (vagy kvázi monopol) szolgáltató nem tájékoztat előre a feltételekről és káoszt teremt a felhasználási feltételekben... akkor ez most teljesen rendben van?

[De ne értsd félre én MS felhasználó vagyok [nem egy megátalkodott linux fan win hater], mivel win-re fejlesztek és így szükségszerűen használom.]

(#333) #56474624 válasza Воланд (#324) üzenetére


#56474624
törölt tag

what? akkor az ingyenes win10 frissites mi a tokom?

Azt elég sokan szeretnénk tudni. Egyelőre teljesen ellentmondásos az egész ügy. Tisztán egyelőre annyi látszik, hogy a Microsoft nagyon szerette volna népszerűsíteni a win10-et. Más nem.

(#330) HaZse:

Oké, az OS X-ért fizetsz burkoltan. De a Linuxért?

[ Szerkesztve ]

(#334) Воланд válasza #56474624 (#333) üzenetére


Воланд
titán

komolyan nem hiszem el, hogy itt ennyi embernek ertelmezesi problemai vannak. :(

van egy geped, van rajta egy eredeti windows 7 vagy windows 8. a hw kovetelmenyek megfelelnek a windows 10-nek, julius 29-tol kezdodoen majd valamikor frissithetsz ingyen a windows 10-re es amig ki nem rohad alolad az a gep, addig folyamatosan erkeznek ra majd a biztonsagi frissitesek, bugfixek, meg ujdonsagok. ennyi, kesz, pont. szakadjunk mar el ettol a szep magyar valosagtol, hogy igy-meg ugy trukkozunk az oem licencelessel, de mellette meg havonta uj alaplapot veszunk, vagy ha nem veszunk, akkor ugyis elromlik, minimum kethavonta. az atlag ket-harom evente vesz maganak gepet, oem winnel.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#335) #56474624 válasza Воланд (#334) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én azt nem hiszem el, hogy van merszed értelmezési problémának nevezni a Microsoft utóbbi hónapokban tanúsított össze-vissza kommunikációját. :DDD

(#336) HaZse válasza #56474624 (#333) üzenetére


HaZse
őstag

Ne haragudj, de írta itt valaki, hogy a Linux-ért fizetni kell? De képzeld vannak olyan alkalmazások Linuxra, amiért fizetned kell.

Amíg nem lesz itt a Júl 29, addig még minden változhat. Majd 29-én minden kiderül.

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#337) Воланд válasza #56474624 (#335) üzenetére


Воланд
titán

nezd, itt mar nem az ms (mindig is elb*szott) kommunikaciojarol van szo, hanem arrol, hogy itt egyesek akkor sem kepesek felfogni a dolgokat, ha szazadjara van leirva, meg 2015-ben radobbennek arra, hogy az oem gephez kotodik, meg o igazabol egyszer mar fizetett egy os-ert, szoval most o inkabb trukkozne.

van erre egy nagyon jo megoldas: nem kell frissiteni. sokan ugy gondoljak, hogy az xp az meg mindig nagyon jo, a windows 7 meg az xp 2.0, szoval hajra, lehet azt hasznalni tovabbra is.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#338) #56474624 válasza Воланд (#337) üzenetére


#56474624
törölt tag

Te leírhatod századjára, aztán nem sokkal később jön egy a Microsofttól, illetve annak képviselőjétől származó, annak ellentmondó hír. Tehát így persze, hogy nehéz bármit is hinni. Nem véletlen használtam ezt a szót, mert itt tudásról, megértésről nem beszélhetünk, csak hitről. :R

(#339) emelhu válasza King Unique (#291) üzenetére


emelhu
aktív tag

"Ez a monopolos duma meg kész agyf@sz"

Kvázi monopolium... tudod a jelentését?

Hány százalék az üzleti asztali gépeken a win jelenléte?
Egy tipikus win-es üzleti gépre mekkora értékű olyan szoftvert késztettek, amelyik csak win alatt futtatható?
Mekkora összegbe kerülne egy tipikus win-es asztali munkaállomásról pl. linuxra vagy applera áttenni mindent? (egyedi sw-ek, oktatás, üzemelteetés, felügyele, stb)

Innen: van-e "a piaci verseny szokásos/kívánatos méretét meghaladó mértékű kötöttség" egy win felhasználónál?

Attól függ.
Ha főként csak netezik, és akár egy tablet is elég, akkor igen kicsiny...
Az üzleti szférában meg gyakorlatilag (=kvázi) monopol helyzet....

Persze könnyű agyf@sz-ozni, de okosabb lenne gondolkozni :B

(#340) Воланд válasza #56474624 (#338) üzenetére


Воланд
titán

nezd, ha az ms holnap, vagy holnaputan kitalalja, hogy az oem oem marad, a retail meg retail, de kelleni fog az ms fiok, vagy meg kell adni egy email cimet akkor meg az lesz a vergodes targya, hogy minek email, meg mi koze hozza.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#341) Zanik


Zanik
addikt

Nem úgy volt a Win 8-cal megszűnt ez a hardware korlátozás az OEM "dobozos" verziókra?

Csak mert az itt leírtak szerint a Windows 8-ból lehet OEM-et venni saját épített gépre, ráadásul hardware elem cseréje után is újra felhasználható. A Windows 7-re és a Windows 8.1-re viszont ez már nem érvényes. Felettébb érdekes! :F

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#342) Воланд válasza Zanik (#341) üzenetére


Воланд
titán

akkor most a win 10-nel megint lesz personal builder licenc. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#343) King Unique válasza emelhu (#339) üzenetére


King Unique
titán

Igen tudom, de nem értem, nem látom a nagy összefüggést, hogy ezen ingyenes és opcionális frissítés kapcsán ezt minek ennyire feszegetni :F :B

"Vagyis a frissítési ajánlatot is vizsgálni kell, hogy visszaélés-e a monopol helyzettel?
Kötelessége-e ez az államnak?
Ha egy monopol (vagy kvázi monopol) szolgáltató nem tájékoztat előre a feltételekről és káoszt teremt a felhasználási feltételekben... akkor ez most teljesen rendben van?"

Meg ez is, vizsgálat, visszaélés stb....vészmadárkodni majd ráérsz 29. után... ;)

Egy Mint a Windows után meg akkor is jóval kézre állóbb és szokhatóbb, mint a Unity. :K

[ Szerkesztve ]

(#344) Zanik válasza Воланд (#342) üzenetére


Zanik
addikt

Igen. Közben találtam is egy érdekes cikket a témában: [link]

Jah, talán kevésbé lenne megtévesztő a dolog, ha a boltok nem árulhatnának OEM verziókat "dobozos"-ként.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#345) HaZse


HaZse
őstag

Elméletileg 53k HUF a Windows 10 pro x64. [link]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#346) Iampityu


Iampityu
csendes tag

Jó dolog ez a frissítgetés de mi a gyakorlati előnye? Van szép start meg új design de mitől lesz jobb ez a rendszer mint egy mezei win7?? Talán mert 14 helyett 12 mp alatt indul el? vagy nem értem

(#347) HaZse válasza Iampityu (#346) üzenetére


HaZse
őstag

Akkor maradj az XP-nél. Ja, nem is, Win 3.1-nél. Azon is voltak ikonok. :DD

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#348) emelhu válasza King Unique (#343) üzenetére


emelhu
aktív tag

"Egy Mint a Windows után meg akkor is jóval kézre állóbb és szokhatóbb, mint a Unity."

Nem értem ezt a nagy ellenérzést sem a unity-vel szemben.
Amire kell, arra tökéletes... pár ikon a baloldalon, amiből indítja ami neki kell. :)

A bal oldali menüsor nem gond, a szélesvásznú monitorhoz illik.
Annyira kevés dolgot kellett neki telepíteni, hogy gyakorlatilag sosem scrolloz. (azokat tettem alulra, ahol már scrolloz amik a lánynak már nem kellenek, de jó ha van).

Az egyetlen dolog, ami valóban nagyon idegen a baloldalra tett ablak bezáró gomb. :Y

Ettől függetlenül az én gépemen a második partíción Mint van, mutattam neki, de nem érdekli.
Megszokta és funkcionálisan tökéletesen megfelelő.

(#349) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Igazából most nem értem miért írják páran, hogy a kalózoknak kedveznek.
Ha jól értelmeztem a cikkben, akkor gyakorlatilag frissíthet aki kalózt használ, de aztán telepítés után fog visongani hogy nem eredeti, és ha nem akarja megvenni (és ugye miért akarná, ha eddig sem vette meg sem a 7-et se a 8/8.1-et) akkor ugyanúgy warezhez kell folyamodjon ha érkezik majd hozzá törés.
Vagy valami felett átsiklottam? :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#350) King Unique válasza emelhu (#348) üzenetére


King Unique
titán

Ez egy eset, de nézzél meg mondjuk 10 db Windows only usert, ha elé teszik a kettőt és használnia, választania kéne, akkor melyiket nyomkodná inkább. :)
Mert azt ne mesélje be nekem senki, hogy a Unity kényelmesebb Windows után, mint egy Mint Cinnamon, mert NEM.
Én adtam neki többször esélyt, de nem jött be és a Windowsos ismerősöknek is, ha kellett egy másodlagos OS, akkor szintén nem ez lett a kedvenc. Persze először az újdonság varázsával hat, meg minden, de egy idő után sokan rájönnek, hogy nem ez az igazi. :N Ráadásul felület, szolgáltatások terén is többet tud egy Cinnamon, KDE.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.