Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mrlt


mrlt
tag

A win 10 insider 10240-et én simán a win 8.1 alól bemountolva telepítettem, majd a windows.old mappát és a korábbi telepítéseket lekaptam lemezkarbantartóval.
Aztán a win 10 megjelenés másnapján visszaraktam ugyanúgy Win 10 alól mountolva a Win 8.1 with Bing-et ami egyből aktiválta magát az oem bios miatt ugye. Előző Win 10 .old mappáját szintén eltávolítottam.
Aztán jött a kis GWX ikon a tálcára, és leszedte az origi Win 10 Home-ot, és azonnal aktív is lett.
Annyi hogy így nincs recovery partíció és nem wimbootos a telepítés, de esetemben nem baj, mert 32Gb-os tablet (HP Stream 7) és így is bőven van helyem.

Go Pack Go!

(#2) zotyesz66 válasza mrlt (#1) üzenetére


zotyesz66
őstag

ezen a tableten nem jön ki a gwx ikon!
nagyon jó leírás, mihelyt lesz egy kis időm, megy föl az enyémre is! :R
ez így a Win 8.1-hez képest is a felét foglalja, ráadásul az appok telepíthetők az SD kártyára is (ugye???)

(#3) bisti79 válasza zotyesz66 (#2) üzenetére


bisti79
tag

Sajnos, az appok telepítése érdekes kérdés, mert ha jól emlékszem egészen a 10122-es buildig működött a dolog hiba nélkül, aztán a 10240-esben hirtelen inaktív lett a funkció, noha a menüben ahol engedélyezni lehet, továbbra is szerepel, igaz inverz (inaktív) menüként. Nincs ez másként ebben a "végleges" kiadásban sem. Arra tudok gondolni, hogy beleszaladtak valami kompatibilitási problémába utolsó pillanatban, és mivel nagyon szorongatta őket az idő, ezért egyszerűbb volt letiltani, mint hirtelen átírni azt a részt. Elvileg augusztus folyamán jön egy nagyobb javítás a rendszerre, amivel talán ezt is megoldják végre, és újra elérhető lesz ez a funkció - ezt támaszthatja alá az is, hogy nem tűnt el "nyomtalanul"...
Örülök, ha elnyerte a tetszésed a leírásom! Mivel nem jött az értesítés a frissítésről, sokat agyaltam rajta, hogyan lehetne mégis áthidalni a problémát - és, mivel az insider-program alatt rengeteg tapasztalatot gyűjtöttem (WIMBoot-os telepítéssel kapcsolatosan is) - ez lett a végleges megoldás.
Maga a rendszer stabil, és jól használható, ráadásul nem kell kéthete újrarakni az egészet, mint az insider-ben, ahol az ember sajnos rá van szorítva erre. Szóval érdemes telepíteni, főleg, hogy mint bebizonyosodott jár a licensz, csak trükközni kell hozzá egy keveset! :)

(#4) bisti79 válasza mrlt (#1) üzenetére


bisti79
tag

Igen, nagyobb tárhelyű gépeknél megoldható a dolog, jelen leírásommal azonban inkább a kisebb gépek tulajaira gondoltam, mert velük senki sem foglalkozik és használhatóbb a 10-es, mint a 8.1... azonban esetedben is opció lehet, hiszen a WIMBoot nem rossz technológia, és eddigi tapasztalataim alapján csupa pozitív az alkalmazása!

(#5) jFox válasza bisti79 (#3) üzenetére


jFox
őstag

Sajnos már a 10150-ből is kiszedték pedig nagyon hasznos funkció lenne főleg ennél a tabletnél.
Előbb-utóbb csak lesz valami registry mók, amivel engedélyezni lehet... :)

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#6) bisti79 válasza jFox (#5) üzenetére


bisti79
tag

Ebben bízom én is! :)

(#7) Upo válasza jFox (#5) üzenetére


Upo
addikt

Windows Enablerrel se lehet rányomni a szürke menüre? Nekem nincs sd kártya a tabban.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#8) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv
Jó írás, lehet kipróbálom! De hogy lehetne a teljes mostani rendszerről egy backup-ot csinálni, amit aztán vissza is lehetne tölteni, ha úgy adódik? Az UEFI-s BOOT miatt a szokásosak gondolom nem működnek.

Switch Tax

(#9) bisti79 válasza Upo (#7) üzenetére


bisti79
tag

Ezt nem ismerem... Köszi, teszek vele egy próbát!

(#10) bisti79 válasza MasterMark (#8) üzenetére


bisti79
tag

Létezik 8.1-es WIMBoot-os telepítőkészlet - az egyik fórumtárs csinálta - gyakorlatilag tényleg az eredeti rendszert állítja helyre, aki látja nem tud különbséget tenni köztük... :) Remek munka, én is ezzel csináltam 10240-ről gyári állapotot!
Tessék a [link]!

(#11) molnartom válasza bisti79 (#10) üzenetére


molnartom
aktív tag

Ez igen! Lesz mivel foglalkozni a hétvégén az biztos! :C

(#12) darthsmoke


darthsmoke
Korrektor

Csak egy kérdés: ha a script létrehozza a partíciókat, akkor előtte miért kell elindítani a telepítőt és törölni, majd létrehozni partíciókat?
Mi a teendő akkor, ha nekem nem 2, csak 1 db 100 megás partícióm van + a Windows + a 4,5 gigás helyreállító?

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#13) bisti79 válasza darthsmoke (#12) üzenetére


bisti79
tag

Mert csak akkor fut le helyesen. Amikor meghívod, c a betűjele a háttértárnak, d a pendrive-nak. Igazából le is kellene csekkolni előtte, hogy stímelnek-e, de így ez a lépés kihagyható. Előtte azért particionálunk egyet "kézzel", mert frissítéskor még az eredeti (WIMBoot-os 8.1-es) particiós kiosztás szerint végzi a frissítést (tehát a 10-es egy 9 GB-os particióra kerül, ami mellett még mindig ott van a 4,5 GB-os recovery). Ezeket vonjuk össze, és ezen alakítja ki a skript az új recovery és rendszer particiókat.

[ Szerkesztve ]

(#14) bisti79 válasza darthsmoke (#12) üzenetére


bisti79
tag

Az 1 db 100 MB-os particióhoz semmi esetre se nyúlj! Értelemszerűen a recovery és a windows particióját vond össze! Hogy hány párszáz megás partició van az gépfüggő. Dualboot-oson több, a tieden csak egy, az Allview WI7-esen kettő...

[ Szerkesztve ]

(#15) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Megjelent nálam a kis Allview-n a GWX ikon... fene tudja, hogy. Úgy látszik, mégis megkapja hivatalosan is. Persze türelmet kér még. Most a legnagyobb bajom az, hogy a 64 bites asztali gépemen nem akar elindulni a 32 bites média creator, gondolom kéne találnom egy gépet 32 bites rendszerrel.

(#16) MasterMark válasza zotyesz66 (#15) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor neked is egy szöveg nélküli ablak jön ki a Media Creator-nál?

Switch Tax

(#17) zotyesz66 válasza MasterMark (#16) üzenetére


zotyesz66
őstag

Nem szöveg nélküli. Azt írja hogy hibát észlelt, indítsam újra a gépet és próbálkozzak újra. Persze reboot után ugyanez. A 64 bites viszont elindul, ezért gondolom, hogy 64 bites rendszer alól nem lehet a 32 bitest megcsinálni. Próbáltam magán a tableten is elindítani, el is indult, de egy teljes éjszaka után is 0-n állt a folyamatjelző csík.

(#18) MasterMark válasza zotyesz66 (#17) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem így ennyit csinál:

Switch Tax

(#19) netpeti98 válasza zotyesz66 (#15) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha csak ISO-t akarsz csinálni ,akkor mindegy a MCT verziója, a letöltésnél tudod kiválasztani.

(#20) MasterMark válasza netpeti98 (#19) üzenetére


MasterMark
titán

Ohh, tényleg. 64-bit-es simán megy. Köszi. :R

Switch Tax

(#21) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Nos, hát ez engem szívat... Még véletlenül sem voltak olyanok a partíciók, amilyenek a cikkben, tehát nem érvényesek a meghajtó betűjelek. Úgy tűnik, nálam a boot után a C: a pendrive betűjele, két kisebb partíció maradt a gépen, most akkor hogy adjam meg a paramétereket?

(#22) bisti79 válasza zotyesz66 (#21) üzenetére


bisti79
tag

Particionálást megcsináltad úgy, ahogy írtam, a frissítés után? Nem látja a háttértárat, ilyenkor hiába paraméterezed át a szkript meghívását... :(

(#23) bisti79 válasza zotyesz66 (#21) üzenetére


bisti79
tag

Itt bagyusz blogján [link] megnézheted mi a teendő ilyen esetben. (Én is tőle vettem át a szriptet...)
Érdemes megpróbálni, hátha segít!

(#24) zotyesz66 válasza bisti79 (#23) üzenetére


zotyesz66
őstag

Igen, nálam C: lett a pendrive betűjele, ezek szerint ezért nem tudok telepíteni. Amikor particionáltam, a tablet meghajtóján 5 (öt) partíció volt, egy 100 megás, egy 120 megás, egy kb. 400 megás, a 4 gigás rendszervisszaállító partíció és a 9 gigás rendszerpartíció. Ezekből töröltem a két nagyot plusz a 400 megásat is, ez lehet, hogy hiba volt. Mindenesetre a linkelt leírás alapján megpróbálom leellenőrizni majd este a partíciókat és megcsinálni a telepítést. Ha minden kötél szakad, a másik leírás alapján talán a 8.1-et még mindig vissza lehet tenni.

(#25) bisti79 válasza zotyesz66 (#24) üzenetére


bisti79
tag

A 400 MB-os valamilyen Windows-os helyreállító partíció. A 10-esre való frissítésnél jelenhet meg (de "nem feltétlenül"). Nyugodtam törölheted, semmi fontos nincs rajta.

(#26) zotyesz66 válasza bisti79 (#25) üzenetére


zotyesz66
őstag

Fölkúszott a rendszer viszonylag simán, de nem az igazi, kicsit köhög. Van, hogy indulásnál fagy, van hogy altatásból nem jön vissza, nem települnek a frissítések, nem megy a store és egy csomó csempés alkalmazás. Neked teljesen OK? Megpróbálok egy restore-t valamikor.

(#27) bisti79 válasza zotyesz66 (#26) üzenetére


bisti79
tag

Nézted, hogy aktiválva van a rendszer?

(#28) zotyesz66 válasza bisti79 (#27) üzenetére


zotyesz66
őstag

Persze, aktiválva van, az volt az első. Neked problémamentes? Kamera is működik? Nálam három asztali gépen is teljesen stabil a 64 bites 10, csak ezen vacakol...

(#29) bisti79 válasza zotyesz66 (#28) üzenetére


bisti79
tag

Persze, problémamentes. Amíg minden nem klappolt tökéletesen, fel sem töltöttem a Mega-ra... minden hardver megy nálam, ha esetleg olyan problémád van, amiket leírtál, akkor az Intel illesztőprogramokra gyanakodnék első körben. Ebbe a telepítőkészletbe direkt nem integráltam bele, mert még mindig csak 8.1-es csomagot lehetett elérni, másrészt más gyártmányú gépekre is "rápróbálták" a készletet, és utána jött a panasz-áradat, hogy "elkalibrálódott az érintő", és hasonlók... :(
Rakták már fel mások is a fórumon, és elégedettek voltak, persze mindig megvan az esély, hogy egy gépen nem úgy fog menni, ahogy kell... Annyit tudok javasolni, hogy tegyél még egy próbát! Nem kell újra 8.1-től, csak a frissítés utáni particionálástól. Ha felment a WIMBoot-os telepítő, akkor pedig az eszközkezelőben kézzel csak mutasd meg azt a bizonyos könyvtárat az Inteles driverek telepítésénél...

(#30) zotyesz66 válasza bisti79 (#29) üzenetére


zotyesz66
őstag

Tegnap újra raktam és eddig lekopogom, de jónak tűnik! :R Mondjuk volt egy fura dolog, amikor az Intel HD drivert pakolta föl magának a WU-ról, újraindulásig tükörírásban volt minden a kijelzőn, de reboot után helyreállt és stabilnak, na meg viszonylag gyorsnak tűnik. És a kamera is megy. Majd még kiderül, milyen lesz teljes belakás után. Várom már a 8"-os Ainol gépemre is a frissítést, azzal nem merek így berhelni, abban valami más érzékelő van, nem kionix(asszem valami Bosch). Egyszer csináltam rajta egy recoveryt és nagyon kínai lett rajta minden, fél napig szenvedtem, mire emberi nyelvet tudtam rá csiholni.

(#31) bisti79 válasza zotyesz66 (#30) üzenetére


bisti79
tag

Örülök, hogy sikerült, szerintem nem lesz vele már semmi baj! :)

(#32) Adila


Adila
újonc

Üdv.!
Én is szeretném feltenni a win10-et,de sajnos nincs hub-om és billentyűzetem sem. A wimbootos telepítést így elfelejthetem?

(#33) molnartom válasza Adila (#32) üzenetére


molnartom
aktív tag

Azok elengedhetetlenek,

(#34) molnartom


molnartom
aktív tag

Egyébként ma én is feltettem a winbootos Win10-et. Kicsit szöszmötölni kellett a driverekkel, de a több mint 6GB üres terület kárpótol. Köszi a telepítőkészletet. :C

(#35) Adila válasza molnartom (#34) üzenetére


Adila
újonc

Mindenképp felakarom tenni, WIMboot nélkül is jó lesz egyenlőre, úgy is kell billentyűzet? Csak egy OTG kábelem van meg egy 120Gigás pendrive. ;)

(#36) molnartom válasza Adila (#35) üzenetére


molnartom
aktív tag

Bill. nélkül elvileg bebootol, de lehet, hogy akkor még nem fog működni az érintőképernyő. Akkor bukta, szerintem szerezz egy billt, meg egy hub-ot, akkor nem érhet meglepetés.

(#37) Adila válasza molnartom (#36) üzenetére


Adila
újonc

Passzív hub is jó? Csak olyat tudok szerezni :F

(#38) molnartom válasza Adila (#37) üzenetére


molnartom
aktív tag

Persze!

(#39) MasterMark válasza Adila (#32) üzenetére


MasterMark
titán

Ha frissítéssel teszed fel, akkor menni fog minden.

Switch Tax

(#40) molnartom válasza MasterMark (#39) üzenetére


molnartom
aktív tag

Feltéve, ha van helye frissíteni. Tiszta telepítéshez úgyis kell a bill+ egér.

(#41) bisti79 válasza Adila (#37) üzenetére


bisti79
tag

Ha allview wi7-esre teszed fel, akkor ahhoz benne van az érintő driver, de mivel bootsorrendet kell módosítani a biosban, és a szkript meghívása is parancssorból történik, elengedhetetlen legalább egy usb-s billentyűzet használata. Passzív hubbal is megy természetesen, nekem is az van. A tablet legyen teljesen feltöltve, bár az egész gyorsan megvan, kb. 10-12 perc...

[ Szerkesztve ]

(#42) Adila válasza bisti79 (#41) üzenetére


Adila
újonc

Köszi, allview wi7- re akarom felrakni, lehet hogy lesz billentyűzet is, holnap beszerzem :)

(#43) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Sziasztok! Ez a leirás működik Lark taboknál is? Mert akkor belefognék én is. Pl ultimate I7

Bodnár Dávid

(#44) molnartom válasza bodnar10261 (#43) üzenetére


molnartom
aktív tag

Én pl. Modecom Freetab 8010 típusú tabra tetem. Volt olyan (igaz már nem tudom melyik) driver a Windows 10-hez ami pont egy Lark tabról származott. Esetleg a forgatással lehet gondod - mint néhány fórumtársnak- de jó eséllyel az is megoldható.

(#45) bisti79 válasza bodnar10261 (#43) üzenetére


bisti79
tag

A telepítőkészlet biztosan működik, mert ilyen esetekre gondolva szándékosan nem integráltam bele az összes készülékspecifikus drivert. Érdemes valamilyen programmal mentést csinálnod a 8.1-es driverekről, mert ha valamelyik eszköz ilyen gonddal küzdene (nincs driver), akkor a 8.1-es illesztővel jóeséllyel szórabírható!

(#46) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

A vicc az hogy win 10-t használom, avval vettem meg egy sráctol. A driverek megvannak hála. Csak az a kérdés működne e. A kezelésben van egy 450 MB-s helyreállito particio, 99 mb efi rendszer particio. Ebből. majd mit töröljek.3,91 GB szabad helyem van

[ Szerkesztve ]

Bodnár Dávid

(#47) bodnar10261 válasza bisti79 (#45) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Én Rufussal készitettem a Microsoft oldaláról letöltött Win 10-ből telepitőt. Telepitöből csinálhatom az újratelepítést vagy kell a Script előtte

Bodnár Dávid

(#48) molnartom válasza bodnar10261 (#46) üzenetére


molnartom
aktív tag

Ha most WIN10 van rajta és működik, akkor miért akarod lecserélni? :F

(#49) bodnar10261 válasza molnartom (#48) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Kevés a hely a helyreállito particiot szeretném törölni

Bodnár Dávid

(#50) molnartom válasza bodnar10261 (#49) üzenetére


molnartom
aktív tag

Aham. hát igen a hely az kényes dolog. Én már úgy használom ahogy szeretném és még midig közel 4GB szabad hely van a C-n. Úgyhogy HAJRÁ!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.