Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Laraxior


Laraxior
titán

:K :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#2) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Dat hűtés! :DDD
Egyébként menő. Kéne egy kompresszor és behűteni még jobban. :K
Csak így tovább! :K

© asszongya'hogy

(#3) ViZion


ViZion
félisten

Beteg... :D
Eldiablo télen kivitte a gépét a fagyba, ez dúúúvább azért.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4) tomcat78


tomcat78
őstag

Remek :R Én fokoznám egy rendes ital hűtővel,legalább sörözgetni is lehetne egy-egy kisérlet alkalmával :DDD
Mondjuk ez a fagyasztó dolog bennem is felmerült...de kis családom nem értékelte a kezdeményezést... :Y :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#5) CMST2015


CMST2015
tag

Nekem télen is kint a radi -20 fokba is / nyáron meg a 50 fokon sugarak melegitik xd

[ Szerkesztve ]

(#6) proci985 válasza ViZion (#3) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

q6600 topik egyik rekordja ugy szuletett, hogy a forumtars kiult telen picivel fagypont felett a panel sokadik emeletere, aztan tolta nagykabatban.

---

a rendszert mutato kepen hangosan felrohogtem egy uramatyam tarsasagaban.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#7) Laraxior válasza proci985 (#6) üzenetére


Laraxior
titán

Hányan voltunk úgy... :DDD Kesztyű, kabát a gép előtt a szobában, mert tárva-nyitva volt az ablak... :C
De ezt manapság is megcsinálom, nem probléma. :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8) domos


domos
senior tag

Szép eredmény, gratula! :R

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#9) Redneck


Redneck
veterán

Frankó kis elvetemült projekt... :)) 2 modullal nem ment jobban?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#10) Weareus


Weareus
addikt

To all: :R

(#9) Redneck: igen, 2 db ram-modullal teszteltem, de az "installáció" miatt az időm eléggé szűkös volt, mert a frigó ajtaját nem tudtam becsukni a csövek miatt (lehet, körbe kellett volna szigetelni hungarocellel meg ragasztószalaggal :DDD ), így aztán versenyezni kellett az idővel is, mert az alap hőfokok (a processzor 6 fokról indult terhelés nélkül, a hűtőfolyadék <deszt. víz + etanol> - 16 fok körül volt) a tesztelés során szép lassan kúsztak felfelé. A mora a frigóban jó kis visszapufferelő lehett volna, de a tartály mellé már nem fért bele sajnos. Lehet, szólnom kéne a szomszédnak, hogy ha legközelebb hűtőszekrényt vesz, akkor figyeljen a mélyhűtőrész megfelelő méretezésére. :DDD :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#11) Redneck válasza Weareus (#10) üzenetére


Redneck
veterán

Mindenképp, és mindig az övét kérd el, inkább az menjen tönkre mint a tiéd... :DD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#12) Robert07


Robert07
aktív tag

Nagyon meno hutes, egyszer en is kiprobalnek valami hasonlot. :D

Az eddigi legmagasabb tuningom az egy Xeon E5-1620-al (i7 3820) volt, ha jol tudom, akkor 4.75Ghz volt a max. amit stabilan tartott. 4.875-on meg bootolt, de az 5Ghz-et mar 1.5V-al se tudta, egy percen belul kekhalalozott. A hutes egy 140mm-es Prolimatech Armageddon torony volt, de egy 40W!-os Nidec VA450DC ventivel, 5300rpm korul. Kb. olyan hangja volt, mint egy sugarhajtomunek, es igy is felment 80C-ig. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) Weareus válasza Robert07 (#12) üzenetére


Weareus
addikt

Nidec VA450DC?
Az a venti beteg! Hol szerezted? :DD

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#14) Robert07 válasza Weareus (#13) üzenetére


Robert07
aktív tag

Tudom :DDD

Ebayrol van, es tenyleg felvesz kb. 40W-ot, egy atx vagy xbox tap kell hozza.

(#15) Mokó


Mokó
aktív tag

erre csak ennyit tudok "mondani" :R és grat :C

azért 167 gflop tyúúú én 35 (oc 50)el elvagyok manapság is videót mindent ennyivel csinálok

(#16) Weareus válasza Mokó (#15) üzenetére


Weareus
addikt

:R Köszönöm.

Mint utóbb megtudtam, azokon a gflop eredményeken lehetett volna javítani, azonos órajel mellett, de hát engem első körben csak az ötös szám érdekelt és főleg avx-es linx alatt.
Kicsit több fesszel magasabb értéket hozott volna (mivel a stabil 5 Ghz-es fesz alsó határán voltam, meg-meg akadt néha a linx), továbbá a ht-t érdemes lesz kikapcsolni linx alatt - mint utóbb megtudtam (érdekes módon többet hoz állítólag...), illetve a ramok 1866 mhz helyettt mehetnek majd 2133-on, talán többön is, az is "hálásítja" az eredményt.
Meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#17) Mokó válasza Weareus (#16) üzenetére


Mokó
aktív tag

azt olvastam valahol memória időítést/sebességet kellemesen tolerálja valóban

egyébként kipróbáltom lefojtott xeonnal mit kezd a lynx,2 mag,2.66ghz ht off ~18.5 gflop ht on 17.3 gflop
érdekes valóban

szerk;a Cb pontszámom 4,2-őn 652 pötty.

[ Szerkesztve ]

(#18) Weareus válasza Mokó (#17) üzenetére


Weareus
addikt

Szóval akkor kipróbáltad ezt a ht on off dolgot.
Van még két érdekes része, amit elfelejtettem megemlíteni: ht off-nál a terhelést a ht helyett a magokra "testálja" és ennek megfelelően kikapcsolt ht-nél magasabb lesz a tdp és a procihőmérséklet is, pedig ugye nem ezt várnánk...

A linx eredményhez pedig grat! Jó az! :R

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#19) Alpi.


Alpi.
addikt

Szép eredmények ! Örülök, hogy látom, van még jelene ennek a nem "ready-made" tuningnak ! Igenis, jó érzés összebarkácsolni otthon egy hűtést, amivel ha csak kis ideig is, de azelőtt sosem látott magasságonban üzemeltethető a gépünk ! :C Nem utolsó sorban, boldog vagyok, hogy örömödet leled a processzorban és nem 4.4-en kell "sínylődnie", hanem használva van, arra, amire ennyire jó ! ;)
Várom az 5.3-as cpu-z képet ! :K

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#20) Weareus válasza Alpi. (#19) üzenetére


Weareus
addikt

Uram, mélységesen megtisztelve érzem magam, hogy benézett szerény blogomba! Ez az első sufnituning eremény csak jobb lesz, legalább is remélem, hogy kihozok még némi extra kraftot azokból az áramkörökből.
Ötleteim vannak. :R :R :R
A türelmet, segítséget, ötleteket pedig: :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#21) Johni5 válasza Alpi. (#19) üzenetére


Johni5
őstag

;] Ja,hogy ez volt a te 5800-as procid.

(#22) Alpi. válasza Johni5 (#21) üzenetére


Alpi.
addikt

:K

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#23) Weareus válasza Alpi. (#22) üzenetére


Weareus
addikt

Mi az az 5800?

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#24) Alpi. válasza Weareus (#23) üzenetére


Alpi.
addikt

Mhz. :)
Anno meglatogatott Joci egy csutortoki napon. Tortenetesen volt nala vagy 10 kg szarazjeg es 2 db. vizes gtx 580-as ! :P
Osszedobtam a cuccot, belottem es utana orakon keresztul ment hibatlanul 5800 Mhz-en a cpu 3d-s tesztek alatt. Volt Win 7 telepites is 5.2-n ! Siman leszurta ! :P Mintha csak 24/7-es setup lett volna, ugy tekert vegig. Innen az "5800-as proci:. ;)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#25) Weareus válasza Alpi. (#24) üzenetére


Weareus
addikt

:C :Y :R
Azt a rézfán fütyülő...
Tyű!
Képeket szabad kérni? :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#26) Johni5 válasza Alpi. (#24) üzenetére


Johni5
őstag

:P Az 20 Kg volt,nem 10. ;] Weareus :Aláírásunkban van egy face link.Ott szerintem fent van.

[ Szerkesztve ]

(#27) Weareus válasza Johni5 (#26) üzenetére


Weareus
addikt

Ennél a linknél nem találtam, végignéztem az egyébként nem kevés eredményt, gratula hozzá. :R

Megvan, a facebookos link az. Kérdés, mennyit enged belőle megnézni, mivel hogy nincs facebookom.
Tudom, tudom, akkor nem is élek, de hát ez van. :DDD

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#28) Johni5 válasza Weareus (#27) üzenetére


Johni5
őstag

Nyilvánosra állítottam alapból az oldalt,tehát mindent elvileg.

(#29) Weareus válasza Johni5 (#28) üzenetére


Weareus
addikt

Próbáltam megnézni, de belépés nélkül nem engedi. Azért egy bizonyos fotó alapján sikerült valószínűsíteni, hogy melyik tuning lehet az az 5.8 Ghz-es szárazjeges esemény.
Csak nem ez:?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.