Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lenry


Lenry
félisten

újságíróként lemaradtál? hogyhogy? mi volt ebben a kiállításban olyan hatalmas, hogy annyi ember vonzott, hogy az ország egyik legnagyobb sportcsarnoka is kevés volt hozzá?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2) KEndre válasza Lenry (#1) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Erős a gyanúm, hogy az iskolák igazgatói valami túlbuzgó minisztériumi embertől kaptak egy körlevelet, hogy ajánlatos kijönni, a tanulók meg úgy lehettek, addig sem kell az órán unatkozni. :(

Talán az is közrejátszhatott a zárás elrendelésében, hogy valakinek eszébe jutott a West Balkán.

Mindenesetre csodálnám, ha a fiatalok ennyire érdeklődnének az oktatási ügyek iránt. Ha ez mégis így van, át kell alakítanom a gondolkodásmódomat...

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#3) westcoastog


westcoastog
veterán

Ma voltam ott, a pavilonok között nem gyenge tömegnyomor volt, iszonyat sokan voltak..
Akkor a teltház miatt volt akkora tömeg kint, szerencsére mi bejutottunk könnyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

videó:

KLIKK!

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#5) Shad0w válasza KEndre (#2) üzenetére


Shad0w
senior tag

Ha jól tudom, ez többnyire a felsőoktatásról szól, ott pedig most vizsgaidőszak van, senkinek nem kell órára járnia (max. vizsgázni).

(#6) FPéter válasza Shad0w (#5) üzenetére


FPéter
aktív tag

Ezen a hozzászóláson én is csodálkoztam, itt nem voltak iskolaigazgatók meg kisdiákok... Újságíró létére ennyi háttérinfóval elindulni azért elég durva.
Nem véletlenül van vizsgaidőszakban meghirdetve, ez egy olyan rendezvény, ahol tájékozódni lehet a továbblépési lehetőségekről, mesterképzések, stb...

[ Szerkesztve ]

(#7) KEndre válasza FPéter (#6) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

ok. azért inkább középiskolásokat láttam a sorban várakozni...

kétségtelen, én egy informatikai eseményre (sajtótájékoztatóra) szerettem volna bemenni, ide volt meghívóm 12:30-ra, de nem engedtek be. A háttérrel nem vagyok tisztában, de amit láttam, az felbosszantott: nem jó az a szervezés, ahol órákat kell várni a bejutásra. Vagy ez természetes?

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#8) westcoastog válasza KEndre (#7) üzenetére


westcoastog
veterán

Mondjuk azért elég sok továbbtanulás előtt álló középiskolákban végzős diák van, ezen a rendezvényen pedig az egyetemek/főiskolák kiállításai voltak nekünk, nyilván ez nekünk szólt elsőroban. Mellettük voltak az előadások, oda voltál te meghívva..
Azért én nem csodálkoztam hogy tömeg van, végül is az ország minden középiskolájából voltak emberek, meg vannak ma is.

[ Szerkesztve ]

(#9) KEndre válasza westcoastog (#8) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Azt az információt kaptam ma, hogy nagyon nagy volt az érdeklődés, az Aréna biztonsági szolgálata folyamatosan figyelte a bent lévők számát, s ezért bizony néha szüneteltetni kellett a beléptetést.

Módosítom a véleményem, most már azt mondom: kicsi volt a Papp László Sportaréna ehhez a rendezvényhez. :Y Elnézést, ha valakit megbántottam volna azzal a megjegyzésemmel, hogy indokolatlanul túlszerveztek a pénteki napra. Ezt itt a fórumban mondtam, az írásomban egyébként ilyen megjegyzést nem tettem.

Azért valamit tudnak azok a szervezők, akik ennyi fiatalt meg tudtak mozgatni. :R

[ Szerkesztve ]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#10) la_cc


la_cc
addikt

Az se normális, aki elmegy egy ilyenre. Díszköcsög HÖK-ösöket raknak ki a standokba, ahol csak a fényezés, áradozás megy, közben meg semmi használható infót se kapsz.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#11) westcoastog válasza la_cc (#10) üzenetére


westcoastog
veterán

Már megbocsáss, voltál ott hogy tudod miről beszélsz?...
Azért ha kérdezett az ember lehetett kapni infót nem is keveset, legalábbis amiről én szerettem volna megkaptam.
Akkor én sem vagyok normális, meg még több ezren sem akiket a sulijuk elvitt oda ugye, azért ezt kicsit erősnek érzem. :U

[ Szerkesztve ]

(#12) sebo válasza la_cc (#10) üzenetére


sebo
tag

2x :W

[ Szerkesztve ]

(#13) sebo válasza la_cc (#10) üzenetére


sebo
tag

Az ott lévők nevében köszönöm a minősítést...
Én tegnap (22.) voltam, elképesztő tömeg volt. Vidékről mentünk elvileg 9-től volt, oda is értünk. Kb. 1,5 (max 2) óra alatt megnéztük ami érdekelt + begyűjtöttük az olvasnivalót. Akkorra már bent szinte lépni se lehetett, kifele jövet meg becsukták a kaput és bemondták hogy megtelt /11 előtt pár perccel/, párszáz ember kijövetele után engednek be újra látogatót.
Nem csak lógni mennek a diákok, tegnap ugye nem is volt tanítás!

westcoastog: Teljesen igazad van, ha valaki oda mert menni és kérdezett akkor sokat megtudott, aki csak járkált annak tényleg hasztalan volt. /Bár volt olyan hallgató aki nem állt épp a helyzet magaslatán, keresni kellett másikat. :) /

[ Szerkesztve ]

(#14) domi007 válasza Shad0w (#5) üzenetére


domi007
őstag

:W :W :W öcsém, de értesz te itt mindenhez...

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#15) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

azért valami lógási lehetőség csak volt azoknak, akik pénteken odamentek középiskolások... :F

"Tegnap kezdődött és ma ért véget a Papp László Sportarénában rendezett Educatio Kiállítás. Osztálytársaimmal ellentétben – akik egy újabb lógási lehetőségként viszonyultak hozzá –, én ma mentem el megnézni."

Forrás: Blogtér

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#16) westcoastog válasza KEndre (#15) üzenetére


westcoastog
veterán

A középiskolások kérlek nem lógtak, az iskolák vitték őket oda, nem maguknak mentek az emberek, mi is 2 busszal tanárokkal voltunk.. :)
Aki meg csak azért ment hogy ne legyen iskolában azt nem tudom sajnálni.

[ Szerkesztve ]

(#17) azbest


azbest
félisten

Szóval ez most egy állásbörze és nyílt nap kombinációja?

A komolyabb előadásokat rögzíthették volna és feltehették volna az NIIF videó streamelő rendszerébe ([link], ).

(#18) Entryy


Entryy
aktív tag

Én mint kiállító vettem részt az egyik fősuli részéről és kikérem magamnak a hökös díszköcsögözést!
Tőlünk például a felsővezetés nem is engedett HÖKösöket megjelenni!
Viszont a Rektorunk, a Dékánunk és még egy elég komoly delegáció is megjelent. Persze ők nem álltak a stand mögött.
Am ha ez nem volt jó szervezés, akkor a tavalyi nem tudom mi lehetett?!
A Symában volt és korlátlanul ment be mindenki. Nah tavaly levegőt venni sem lehetett, nem hogy megmozdulni.

Mikor középsulisként én álltam pályaválasztás előtt, elég nehéz helyzetben voltam és most hogy látom milyen lehetőségek vannak tudom,h teljesen máshogy alakult voln a az életem!!!

Egy dolog viszont nekem sem tetszett. Még pedig a sok kiöregedett professzor, önképzet tudósjelölt.
Mikor jöttek és elkezdték tolni a hülye elméleteiket az agyhullámok manipulációiról és a banditizmus megszüntetéséről, csak hogy a kedvencemet említsem. De sajnos félóránként megjelent egy-egy ilyen.

Itt megjelent minden olyan középiskolás és felsőoktatásban részt vevő, aki szeretne objektív képet kapni a lehetőségeiről és felelősségteljes döntést hozni.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#19) Shad0w válasza domi007 (#14) üzenetére


Shad0w
senior tag

Ööö, akkor mégis csak volt középiskolásoknak szóló rész is? Jó.
Én csak annyit tudtam a dologról, hogy a híradóban magyarázták, hogy a felsőoktatásban résztvevők mennyire nincsenek abban segítve, hogy kijussanak meg még pár felsőoktatásban résztvevőknek szóló program, azt kész.

Amúgy, kösz, tényleg nagyon sokat tanultam a hozzászólásodból, tele van tisztelettel és tanulsággal (most olyan jó jutott eszembe válasznak, de nem mondom mer flém lenne, namind1). Egészségedre!

[ Szerkesztve ]

(#20) Shad0w válasza Shad0w (#19) üzenetére


Shad0w
senior tag

... hogy kijussanak külföldre tanulni meg még...

Nem tudtam már rendesen megszerkeszteni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.