Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _Voyage_


_Voyage_
aktív tag

Kezdő post :)

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#2) tildy


tildy
nagyúr

Szerintem az a rendszermérnöki diploma közel sem olyan mint itthon egy diploma, hanem inkább mint valami cisco , vagy okjs képzés. Ha valamelyik szülő hálózati szakember, amit elmutogat a gyereknek, és az megjegyzi, mert ugyebár könnyen tanul, akkor már nem is olyan meglepő.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) gorogdinnye3


gorogdinnye3
csendes tag

itt valami kamu lehet, mert ez a felvételen egy lány. :D

(#4) Lenry


Lenry
félisten

nem diplomát kapott, hanem Microsoft Certified System Engineer minősítést szerzett ami MCP vizsgák teljesítéséért jár.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) _Voyage_ válasza Lenry (#4) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

:R

Így mindjárt másképpen hangzik. :)
Köszi. :)

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#6) Móci válasza gorogdinnye3 (#3) üzenetére


Móci
addikt

Hát jah, ez nem igazán fiú. :D

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#7) szablya válasza Móci (#6) üzenetére


szablya
tag

Ki beszél? :U

Pár éve valami valóságsóba láttam egy kisfiút, aki 3 évesen beszélt angolul, 5 évesen Shakespeart olvasott, 9 évesen meg többet tudott mint egy orvosi egyetem végzősei.
Én gondolkodom azon, hogy majdani gyerekeimet hasonlóképpen neveljem.... szerintetek?

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#8) Psychonaut válasza szablya (#7) üzenetére


Psychonaut
addikt

Szerintem inkább hagyd élni őket.

(#9) jookomak válasza szablya (#7) üzenetére


jookomak
őstag

azért nem hiszem, hogy csak nevelés kérdése. természetesen vannak született zsenik.
volt középsulimban volt egy kissrác, 12 évesen csinálta meg a nemzetközi érettségit, aztán ha jól tudom ösztöndíjjal kiment külföldre agykutatást tanulni.
más kérdés, hogy nem sokat láttam az osztálytársaival ökörködni. még az ebédlőasztalt is alig érte föl

(#10) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Maximum shemale, de semmiképpen sem fiú. :DDD

(#11) dzsambo válasza jookomak (#9) üzenetére


dzsambo
tag

Szerintem annyi mindent nem lehet megtanulni a szülőktől, hogy csak úgy meglegyen egy vizsga. A videón sem mutatják meg igazából, hogy mit csinál.

Szerintem is egy lány van a videón.

(#12) _Voyage_ válasza szablya (#7) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Engem így neveltek volna, lehet, hogy jól keresnék, de hogy nem lenne életem az biztos. Simán megőrültem volna... :(

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#13) tildy válasza jookomak (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha valaki érdeklődő, elmélyülhet egy témában akár fiatalon is.
Exem 12 évesen olyan programot írt az apjának, ami akkor a piacon kb 2 millióért volt kapható (geodéta az apukája, assemblyben írta a srác a geodéziai programot)

Ettől függetlenül még nem zseni valaki, ő sem. Én is írtam 11 évesen basic programokat, mégsem tartom semmiképp sem magam zseninek.
Egy ismerős gyereke 2.5 évesen már olvasni tudott.

Talán emlékeztek még Szász Marcira páran, Friderikusz-showban szerepelt, most huszonéves alig hallani róla.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) szablya


szablya
tag

Az szinte biztos, hogy megtanítom legalább egy gyerekemet pár évesen olvasni meg angolul, utána meg programozni. Azon kívül szerintem még lehet normális életet élni :)

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#15) _Voyage_ válasza szablya (#14) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

meg programozni. Azon kívül szerintem még lehet normális életet élni

Ez a kettő kilövi egymást... :DDD

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#16) Mawyx válasza _Voyage_ (#15) üzenetére


Mawyx
senior tag

:DDD

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#17) dzsambo válasza szablya (#14) üzenetére


dzsambo
tag

És mi van ha a gyereked nem akarja? :)

(#18) _Voyage_ válasza dzsambo (#17) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Veszekedés... :K

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#19) szablya válasza dzsambo (#17) üzenetére


szablya
tag

Őőőő, ne haragudj, nem értem a kérdést.
Eltudsz képzelni olyan kisfiút, aki nem rajongana 5 évesen a számítógépekért, ha arra szoktatnád? Meg nekem is 6-7 éves koromig hatalmas tudásvágyam volt, 5 évesen már olvastam, stb.

Ha nem akar programozni, akkor az nem az én fiam :N :DDD

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#20) _Voyage_ válasza szablya (#19) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Simán el tudok képzelni.
Van a közelemben jópár 5-15 éves fiú, akik nem szeretik a gépet. :K

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#21) phaet0n válasza szablya (#7) üzenetére


phaet0n
tag

Azt hogyan mérték fel, hogy 9 évesen többet tudott, mint egy orvosi egyetem végzősei? Kikérdezték belgyógyászatból, urológiából, oxyológiából stb.?
Az mióta indikál intelligenciát, ha valakinek Shakespeare könyv van a kezében?

Szász Marci óta nem hiszek a csodagyerekekben. (na, meg azóta, hogy rólam is azt hitték. Aztán mégsem vagyok az. :) )

(#22) dzsambo válasza szablya (#19) üzenetére


dzsambo
tag

És mi van ha lányaid lesznek? Nem kötekedés, csak én úgy vagyok vele, hogy ne a szülő döntse el a gyerek érdeklődését/szakmáját.

(#23) tildy válasza dzsambo (#22) üzenetére


tildy
nagyúr

Miért, a lányok nem lehetnek informatikusok, programozók? :U :DDD ;]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) dzsambo válasza tildy (#23) üzenetére


dzsambo
tag

De lehetnek, csak sokkal kevesebb olyan csaj van mint te :B

(#25) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Braindumpokbol egy idomitott majom is megtud csinalni barmilyen vizsgat, az mas kerdes, hogy a valos eletben, konkret problemakkal mit tud kezdeni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#26) kraftxld válasza tildy (#2) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Engem itt kirohogtek volna az SZTE-s muszaki informatikus diplomammal (ha elvegzem), de az MS papirokkal volt eselyem eljutni par interjura, es ott jol produkaltam, majd fel is vettek.
Az MS papirokat csak nyugtaztak, hogy oke megvan, aztan ultettek is a gephez, hogy itt a feladat hajra tessek csinalni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.