Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Ez a telefon kívül esik az értelmezési tartományomon a fél giga memóriájával és a nevetséges tárhelyével.

Amúgy milyen szép EB-s tojáslabdád van, Bog! ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#2) gerii


gerii
addikt

Ipari hulladék, 512MB rammal kiadni telefont... 10.000Ft kidobott pénz annak aki megveszi.

[ Szerkesztve ]

(#3) lolal


lolal
senior tag

Ipari hulladék :DDD . Talán a röhejesen olcsó ára menti föl valamennyire . . . :U

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#4) rdt89


rdt89
addikt

Miért nem 256mb ram 7 ezerért, vagy 128mb ram 5 ezerért? XD

(#5) Wesder


Wesder
félisten

Különösen NEM ajánlott plecsni nincs?

#4
Azért mert "ikszdé"

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

ehhez nehéz mit hozzátenni max annyi, hogy 4 mag felesleges ennyi RAMhoz.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#7) athomi


athomi
veterán

Van hasonló kategóriájú okostelefon a családban.

A kijelző rettenetes, napfényben semmit nem látni belőle, ha pedig nem szemből nézed, azonnal inverzbe kezd átmenni az egész. A fényképező csapnivaló. A mindennapos használata pedig idegőrlő, lassú, állandóan gondolkodik.

Anyósnak vehetitek, mert büntet a telefon! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8) Ixion77


Ixion77
őstag

Gondoltam, hogy a tesztből is sugárzó negatív hozzáállás fog dominálni a fórumon is, de vállalva az ördög ügyvédjének szerepét én megvédem ezt az elavult hulladékot. Vannak ugyanis rengetegen - különösen az idősebb korosztályban - akik nem telepítenek "Egy Waze, egy Facebook, egy BKK Futár, egy Viber, egy Messenger"-t, sőt, a play áruházat sem indítják el soha. A fényképező csak azért kell hogy valaminek az árát lefotózzuk a boltban mert nincs nálunk toll, a böngészőnek meg átlagosan egy, maximum kettő oldalt kell tudnia megnyitni. A felbontásról azt se tudják hogy mi fán terem, SD kártya meg csak azért kerül bele mert az eladó azt mondta hogy az jó dolog, de sose lesz használva semmire. A navigáció meg a kihangosítható rádió kell papának, telefonálás és sms a mamának - ezek megvannak. Egyetlen komoly hiányosság a túl kicsi akku. Attól eltekintve a vevők megdöbbentően nagy részének optimális választás az ára által.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#9) Halkow.


Halkow.
senior tag

Ingyen kéne osztani, cserébe egy feltöltésért.

(#10) athomi válasza Ixion77 (#8) üzenetére


athomi
veterán

Nagymama meg nagypapa az unokájáról szeretne képeket csinálni a telefonnal, nem a tejfel áráról, szóval elég használhatatlan a kamera, de legalább a kijelző gondoskodik róla, hogy az elkészült képek még használhatatlanabbak legyenek. :DDD És tök általános használat mellett is idegőrlő tud lenni a telefon.

Ha kicsi a keret, akkor használtan kell felhajtani egy megkímélt 4" körüli telefont. :)

[ Szerkesztve ]

(#11) amanoba


amanoba
őstag

Végre egy olyan teszt, egy olyan nevetségesen gyenge telefonról, ami miatt anno elkezdtem olvasni az oldalt és cikkeit. Szórakoztató, stílusos, változatos a tesztalany ellenére is. Brávó, még több ilyet! :C

A telefon legnagyobb és egyetlen érdeme szerintem ez az írás.. :))

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#12) janeszgol


janeszgol
félisten

Tragédia. Nem is értem, hogy a Vodafone hogyan is adhatta engedélybe ezt? Pedig eddig minden telefon legalább az alapfunkciókra alkalmas volt. Smart 3 mini, Smart 4 Mini. Teljesen jók voltak. Kell az egy giga ram!

Ixion77 Sem a gyerekemnek (ha lenne), sem a szülőmnek nem adnék a kezébe ilyet. Mondjuk én feltúrom a használt piacot is. Bármilyen telefon jobb ennél. Bármilyen! Az alcatel Pop C1 is és ettől felfele. A Mini 7 ettől alább van.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) SkyLine3000 válasza Ixion77 (#8) üzenetére


SkyLine3000
addikt

A nagymama és a nagypapa nem nagyon vesz okostelót. Jó nekik a feature phone is.
Ez egy szar. 10ezret meg értelmes dologra kell költeni, vagy félre rakni.

[ Szerkesztve ]

(#14) Bog válasza Ixion77 (#8) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A tesztnek szerintem ugyanez a kicsengése, az elején és a végén is le van írva kábé szóról szóra az, amit te is írsz: Mert ha mondjuk úgy közelítünk a termékhez, hogy 10 darab ezresért ad telefonálási funkciókat, emailezést, némi internetezési opciót, pár primitívebb játék futtatásának lehetőségét és neadjisten még valami navigációs megoldást is, akkor persze mondhatjuk, hogy akinek ennél nem kell több, az ne is keressen tovább.
Az a baj, hogy plusz 512MB RAM klasszisokkal javított volna a megítélésen, mert látszik, hogy ha valamit sikerül elindítani, akkor az fut rendesen, a chipset simán elég. Ostobaság volt ezen is spórolni, 11-12 ezer forintért is simán rohadt olcsó maradt volna, csak mondjuk működne is rendesen és az ember nem tépné ki az összes haját közben.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#15) Hallosz


Hallosz
senior tag

"Amíg lósz/\r van, addig van veréb is." Gondolja a Voda.
Ez a telefonok verolexe :))

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#16) margithid válasza Ixion77 (#8) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem ha nagymamának az a fontos, hogy egy árat lekapjon akkor vesz valami nyomógombos telefont.
Pont, hogy neki kellene egy normálisabb kijelző.
Tessék rááldozni 25k-t, azért kap az ember egy lumia 550 vagy egy doogee X5 pro telefont, mindegyik használható!

(#17) Csapoati válasza Ixion77 (#8) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Attól, hogy valakinek nincs nagy igénye, még nem biztos, hogy van türelme a fél giga RAM miatt szívni. Gyorsan meg akarsz nézni valamit a térképen vagy a neten? Na pont ez nem fog menni ezzel a telefonnal.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#18) vadkörte válasza SkyLine3000 (#13) üzenetére


vadkörte
addikt

Édesanyám - 70 év - egy Nokia 1616-tal nyomul. Ahhoz képest még egy ilyen primitív vacak is szuperszámítógép. Neki mégis elég. Édesapámnak - 77 év - valami ócska Alcael feature phone-t vettem, mert nem tudta a kis Nokia gombjait megnyomni. Hiba volt. Egyszerűen nem hajlandó megtanulni a kezelését.

Na ilyenek kezébe adjak egy ilyen izét? :U Nem érdemes.
Ezt még gyereknek sem venném meg, ad1. hülyére égetném a többiek előtt, ad2. a bekapcsolást követő 3. percben kinövi a lehetőségeit.
Tartaléktelefonnak venni sem látom értelmét. A SoC még csak csak, a TN-es kijelzővel is együtt lehet élni (ha nehéz is) de a RAM megöli szerencsétlent.

Üdv. V. Körte

(#19) Dzsekkk


Dzsekkk
csendes tag

Az a használhatatlan, tejfölösdoboz-műanyag headset helyett kapott volna +512 mega RAM-ot egyből más lenne a gyerek fekvése

(#20) Rozisoft_Bp válasza janeszgol (#12) üzenetére


Rozisoft_Bp
tag

Csak vigyázva az alsó kategóriákkal...
Nekem Alcatel Pop C1-em volt, elégedett voltam vele, táblagép mellé tökéletes volt, pont a cikkben is leírt minimál dolgokat lehetett vele kényelmesen csinálni. Eltörtem. Gondoltam elég lesz az utódja is a Pop C2. Megőrjített: az 5. csengetésre tudtam csak felvenni, addigra reagálta le a mozdulatomat. A tárcsázót, névjegyeket, sms-eket lassabban töltötte be mint a Youtube alkalmazást (lemértem, tényleg). A normál telefon funkcióra nem lehetett rendesen használni. Dobtam a fenébe.
Szóval vigyázni kell az alsó kategóriákkal, mert egyetlen célközönség lesz vele elégedett, a versenyhajítók. :)

(#21) TTTotya válasza Csapoati (#17) üzenetére


TTTotya
senior tag

Teljesen egyetértek. Arról nem is beszélve, hogy ott a használt piac, plusz még a kínai webshop-ok kiárusításaiban is ki lehet fogni ennél jobb készülékeket ezen az áron.

(#22) hemaka


hemaka
nagyúr

Olcsón, szart. Az a 10e forint csak kidobott pénz az ablakon.

(#23) janeszgol válasza Rozisoft_Bp (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Bevallom, Pop C2 csak addig volt, míg megvettem és pár nap múlva eladtam. Minimálisat használtam, csak kipróbáltam, szóval nem alkotnék véleményt róla. De nem lehet, hogy valami szériahibásat* kaptál ki? Nem bagatelizálni akarom a véleményed! :R
C1, C3 és C5 volt és az utóbbi van is. A kijező csak két ujjas, ráadásul a gyengébb fajtából, de simán használható telefonok. Az Alcatel nagyon eltalálta a 4.2.2-t.

*C5-nél panaszkodtak páran, hogy eldobálja a MicroSD-t. Hát nekem ilyet nem csinál. Gyanítom ebből a C-szériából sok lehetett a hibás darab. Mint a Lumia 520-ból. De ha kikaptál egy jót, az ma is működik.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#24) Obyboy


Obyboy
addikt

Ez arra lesz jó, hogy a sóher vásárló megveszi mert olcsó "okostelefon" aztán majd szidja a droidot, hogy ilyen sz@r meg olyan sz@r...

2016 van könyörgöm, honnan tudtak még 512 MB RAM-ot szerezni. :F Az egész hardver egy hatalmas vicc, ennyi pénzért inkább egy butatelefont vennék az legalább csak telefonálásra való.

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#25) gerii válasza Ixion77 (#8) üzenetére


gerii
addikt

Pont hogy nem való idősebbeknek. Anyámnak van Ace valahanyasa, annak sem látja kültéren a kijelzőjét, hát akkor ez a förmedvény 260 nittel vajon mit mutathat? Kamerából is használható kell nekik.
Ezt a telefont még munkásoknak sem, egyszerűen tényleg ipari hulladék, a saját rendszerétől összefossa magát, kijelzője láthatatlan, remélhetőleg telefonálni még lehet vele fagyás nálkül.

(#26) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Ezt inkább egy MP3 lejátszónak tudom elképzelni, mintsem okostelefonnak
és ha úgy vesszük, akkor arra talán jó is lehet. Már ha van még olyan ember akinek erre külön kell egy olcsóbb cucc.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#27) Örni


Örni
senior tag

Azt olvastam, hogy a háziorvosok ezt írják fel alacsony vérnyomás ellen :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#28) Csapoati válasza --HARDCORE-- (#26) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Kivéve ha szar a hangzása, amire elég jó esély van.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#29) Rozisoft_Bp válasza janeszgol (#23) üzenetére


Rozisoft_Bp
tag

Megeshet, hogy tényleg szériahibás darab volt. Én inkább arra tippelek, hogy eloptimalizálták a szoftvert: túlságosan rámentek az okos tulajdonságokra. s keveset foglalkoztak az alapfunkciókkal.

Ennek ellenére Alcatel párti maradtam, nem is panaszkodom az Idol 3-ra. :) :)

(#30) --HARDCORE-- válasza Csapoati (#28) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Gyári fülessel pláne. De egy jobbal talán elmegy csukott szemmel..

Sajnos valamikor 2 éve belefutottam egy olyan mp3 lejátszóba ami ehhez képest siralmas volt. szóval bármit megadtam volna hogy ne azt kelljen használni. 128*132-es kijelző semmi hangszínszabályzás, lassú szoftver, jó ha 100mAh akksival 30 perc zenelejátszás.. ez mind 15ezerért.

ehhez képest egy ilyen telefon áldás.

[ Szerkesztve ]

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#31) benike1999


benike1999
tag

Kiváló ár/érték arányú készülék, vissza is mondom a OnePlus 3 rendelésem még ma!

(#32) Obyboy válasza benike1999 (#31) üzenetére


Obyboy
addikt

+1 :C én is arra gondoltam, hogy ez lesz az OPO-m utódja... :DD

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#33) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Nem értem minek adnak ki itthon ilyen telefont. Idősek felzárkóztatásához? Ez még arra sem jó sőt, meg is utáltatja velük az ilyen világot. Inkább vennék egy hagyományos készüléket. :N

Finn the human

(#34) siti válasza athomi (#10) üzenetére


siti
senior tag

hidd el, nagymama a régi nokia 3100 telefonjával is lelkesen fotózza az unokát és mutatogatja a fotókat a 128x160-as kijelzőn, és kell bele sd kártya, mert kb 15 kép fér el rajta és ki kellene törölni egy full maszat képet. az hogy Terus néni a gazdaságos olvasó szemüvegével se látja a képeket a kijelzőn, nem zavar senkit.

de egy lassú, alapból gyenge telefont nem türelem használni, hanem büntetés, tudom, nekem is 512mb ram van...

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#35) aelod


aelod
veterán

Android 6.0 512 mega rammal. Igen megcsinálták :Y :W
Értelme nulla. Használhatóság only gsm hívásra maximum. Azért van az az olcsó ami alá nem megyünk.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#36) sixpak


sixpak
nagyúr

...viszont a kamera nem olyan vészesen szar, mint amilyenre gondoltam, az alapján, ahogy beharangoztátok...persze nem is jó, de legalább látni mi van a képen. :) Én rosszabbra számítottam.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#37) janeszgol


janeszgol
félisten

A tesztelő kipróbálhatta volna (ha megtette, sorry), hogy "kiherélve" a telefont (alkalmazások letiltogatása, Google Szolgáltatások és a Play letiltása) mennyire üzemképes a mobil. (Hívás, sms, fotó, naptár, net, jegyzetelés, mail alternatív levelező appon.)
Ha már a nagymamáknál/gyerekeknél tartunk.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#38) csongi


csongi
veterán

És a Voda megalkotta az elképzelhetetlent!
Megalkotta az érintőkijelzős buta telefont. Ki a fene vesz ilyet? Vagy inkább kinek adjál el?
Időseknek? Kérdezem én, nincs bennünk vagy bennük annyi tisztelet, hogy az egyébként is korral járó nehézségek mellé,még egy életnehezítő eszközt adjanak?
Rettenet! Szabályozásért ordít a világ!! Ezek különösen környezet szennyező termékeket ki kellene vonni a forgalomból, ajándék vésztartalék telefonnak lehetne adni, de csak a vásárló kérésére, és a környezetvédelmi adó megfizetése után.

Hogy csak10 ezer? Igen, jó olcsó, közben az egyik legdrágább készülék amit valaha láttam!!
10ezer forintért pont arra jó, hogy elköltsük a pénzt, cserébe semmit nem kapunk, csak egy darab xart!
Förtelem, rosszabb a helyzet mint a PC ágazatban volt valaha is. Pedig a sulinet és társai nem semmi szemetet termelt ki magából :D

(#39) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Ez egyedül kártyás csomagban érheti meg valakinek. Számlás előfizetés esetén (nem tudom, hogy a Vodánál így van-e, de Telenornál igen) ha telefont veszel helyből nő 1.500 Forinttal a havidíj, úgy pedig ez a telefon eszméletlen drága, bármi jobb ennél függetlenül.

(#40) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Mintha időutazásban lenne részem... 2006-ban kígyózó sorokat látok ezért a készülékért... :))

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#41) vadkörte válasza csongi (#38) üzenetére


vadkörte
addikt

Sikerült végre a teljes cikket elolvasni, nemcsak felületesen átfutni.
Megvan mire lehetne használni eme remeket, mert vésztelefonnak a harmatos akku miatt nem az igazi.

Egy olyan GPS-szel kombinált médialejátszónak - szigorúan lossless mentes lejátszáshoz - amivel ha a szükség úgy hozza lehet telefonálni is. És kb. ennyi... :(((

Üdv. V. Körte

(#42) janeszgol válasza .Szaki. (#39) üzenetére


janeszgol
félisten

Van. Ez a telefon E kategóriában van, ami 500 ft per hó. (A készülék ingyenes.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#43) radírfej


radírfej
senior tag

ééés akkor itt van a lumia 425 droid verzió:

- használhatatlan kamera
- rettenetes kijelző
- ordenáré design

egy különbség van: az L425 1GB ramból gazdálkodik, ami wp -n olyan, mintha droidon 1.5 GB lenne.

a lumia 425 emiatt még használható, viszont ez a VODA-csoda sajnos nem.

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#44) .Szaki. válasza vadkörte (#41) üzenetére


.Szaki.
addikt

Vagy acélbetéteseknek headbangelés közben elhagyni a sáros rock fesztiválokon. ;]

janeszgol: Úgy még elmegy, de az is határeset szerintem, más ennyiért tényleg nincs, ami okos is, de ezen se lesz egy élmény ezeket a funkciókat használni, ha valaki ennyire nem szeretne költeni telefonra, akkor inkább valami gombos, abból ennyiért már van használható, vagy (ennek viszont nagyon nem vagyok híve) valami használt, komolyabb készülék.

[ Szerkesztve ]

(#45) Obyboy


Obyboy
addikt

Talán bulitelefonnak elmegy. Elviszi magával az ember kocsmázni és ha nagyon meggörbülne az este akkor sem fogja sajnálni másnap, hogy elhagyta a telefont, betörte a kijelzőt, jobb híján sörbontónak használta ezért lekopott a sarka, stb... Jelen esetben jó pont lehet a lassúság így nem tud az ember részegen olyan üzeneteket elküldeni amit másnap megbánhat. Normális (esetlegesen kompromittáló) fotó sem készülhet az estéről mert teljesen felismerhetetlenek lesznek az arcok. Teljesen ideális darab egy bizonyos rétegnek.

[ Szerkesztve ]

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#46) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Puszta véletlen, hogy a tesztpéldány hátulján egy jókora “not for sale” matrica díszelgett, de akár figyelmeztető jelnek is tekinthetjük.

:C

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#47) vadkörte válasza .Szaki. (#44) üzenetére


vadkörte
addikt

Mégjobb!

(#45) Obyboy:
sarka? 4-5 üveg után a fél telefon elvásna... :))

Üdv. V. Körte

(#48) opr


opr
veterán

Nekem ezekkel a telefonokkal az a bajom, hogy sokan, nagyon sokan meg fogják venni, aztán meg lehet hallgatni mindtől, hogy az android mekkora hulladék, bezzeg az iphone!
És ezeknek a szépéletűeknek egyszerűen lehetetlen elmagyarázni, hogy rendszerfüggetlenül egy 10-20-30kHUF-os telefont hasonlít egy 300kHUF-oshoz. Meg kell tanulnom valahogy ezeket nem meghallani, mert csak felidegesítem magam rajta, meg megpróbálok segíteni a szterencsétlen flótáson, hogy ne vegyen már 36hó részletre iphonet, elég lenne neki egy 80-100kHUFos droid is (de ugye neki droid nem kell még egyszer, az ziher), de haszna semmi, az időt viszi elfele, a vérnyomást meg felfele. :DDD

Komolyan be kéne vezetnie a guglinak a kötelező jellegű frissítések mellett minden rendszerverzióhoz egy hardware-es minimumot is, mert amíg nem teszi meg, addig ilyen szörnyekkel fossák tele a piacot sajnos. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#49) .Szaki. válasza opr (#48) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nem tehetnek róla, ha nem értenek hozzá. Ha iOS-t akar, mert kíváncsi rá, vagy ki akarja próbálni, az egy dolog, azzal nincs baj, de akik ebből indulnak ki, amit te is leírtál, azokat ha jót akarsz magadnak csendben végig hallgatod, mosolyogsz mellé, majd elbúcsúzol. Ismerős szitu, de én ezt már megtanultam, mert a végén még le is leszel egyszer hülyézve, ezt most mondom. :D

(#50) opr válasza .Szaki. (#49) üzenetére


opr
veterán

Igen, tudom, pont ezért írtam, hogy meg kéne tanulni elengedni a dolgokat a fülem mellett. Csakhát rohadt nehéz, pláne ha olyan ember mondja, akivel még törődik is az ember. :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.