Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33) Dany007 válasza bandus (#29) üzenetére


Dany007
veterán

Hát most erre nem tudok mit mondani. Igazad van. 1,4 milliós havi keresetnél az már tényleg akár százezres tétel is lehet. Lehet adott esetben gyűjtést kéne szervezni az 1 milliós havi kereset fölöttieknek, hogy a nép így kompenzálja nekik a kiesést.

Biztos rohadt nagy bunkó burzsuj vagyok, de engem k...ra nem érdekel, hogyha az 1,4 milliós fizetésből az állam elvesz plusz 100 ezret tőle. :U
Nálam kicsit más kategóriába esik amikor egy 150 ezres keresetből vonják le majdnem a felét, mint amikor az 1,4 milliósból plusz pár százalékot a határ fölötti összegből. Tényleg szörnyű lehet nem is tudom hogy tudnak így megélni.

És igazad van, nem igazságos. De az élet sem. Az sem igazságos, hogy ilyen orbitális nagy különbségek vannak az országos átlagfizetés és egy ilyen jellegű fizetés között. Mert igazából az 1,4 millió - gondolom bruttóra gondoltál - még nem is "olyan nagy".
Szóval igen, ez tényleg nem lenne igazságos, de amikor van közel 300 ezer minimálbért kereső, kitudja hány százezer létminimumon élő ember és család Magyarországon, akkor igen, inkább azt terheljék jobban, akinek bőven(!) van miből megélnie azon kívül is. És nem arról van szó, hogy ha 50k-val többet viszel haza, mint az átlag, akkor vegyék el a felét. Véletlenül sem erről van szó. Az 1,4 millió már jócskán egy felsőbb kategóriába esik.

@Vladi:

Most erre mit mondjak? :) Aki 83-84 előtt született annak még kötelező volt a katonaság... És? A dolgok változnak. Jó vagy rossz irányba arról lehetne vitatkozni. De hogy mi volt meg mi van... Azt kár felhánytorgatni. 10 éve jobban éltünk. 15 éve mégjobban.
Egyelőre azt se lehet tudni, mi lesz itt 5 év múlva... nemhogy már most - gondolom te se vagy túl idős - a nyugdíjon gondolkodni... Lehet addigra már nyugdíjad se lesz úgyhogy muszáj lesz dolgoznod mert majd az állam felajánl max 10k-t havonta, abból meg nem fogsz tudni megélni...
Egyébként addig még ez is változhat párszor... De ezen tényleg kár még ilyenkor kiakadni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.