Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Szvsz messze van a víztől egy ilyen ház, mondhatnánk van még mit gyúrnia :) Egy rendes, vízre tervezett házba ez befér, és megeszi reggelire :D

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#2) 7time válasza BlackSoft (#1) üzenetére


7time
senior tag

Igen de vannak emberek akik nem akarnak 2-300.000 forintot elkölteni vízre és házra azoknak tökéletes.

(#3) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Fractal Design Core 3000 kópia? Talán.

Vízhűtésre alkalmas? Talán(kompaktra úgy tűnik, hogy eléggé).

Hát nekem személy szerint nem jön be.

"A Thermaltake Core V31 ház előreláthatólag 60 euróba fog kerülni."
A 60€ a Google szerint 18 376.2455 Ft, de ez a ház a megjelenésekor lesz 25-30k(tippre).

(#4) BlackSoft válasza 7time (#2) üzenetére


BlackSoft
addikt

Én csak azt mondom - ha kicsit nyersebb akarok lenni -, hogy ez egy közönséges, fasza kis ház, első sorban léghűtéshez. Vízre annyira van rágyúrva, mint az elmúlt években az összes 20-50k közötti gépház...

(Egyébként a vízhűtést illusztráló fotón el van költve 150k vízhűtésre...)

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#5) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Nem is rossz enyiért,méretéhez képest egész jól variálható.

(#6) BlackSoft válasza DR|FTK|NG (#3) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nem magyar ár az a €60... 25k körüli ház szerintem, abba a kategóriába is illik szerintem. Jó, kényelmes, minőséges, de semmi különleges.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#7) DR|FTK|NG válasza BlackSoft (#6) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Tudom, tudom.

Off: milyen az i7 5960X? Játékok alatt próbáltad?

(#8) ViZion válasza DR|FTK|NG (#3) üzenetére


ViZion
félisten

Hááát, nekem Core 3000 van és nem alkalmas vízre... :(
Hobbivíz odafér, de ventinek hely már nincs. Ez is ilyesmi lehet, a rackek tetszenek, de amúga csak egy ebben az ársávban. Majd Shellkretor teszteli és megmondja hol a helye. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#9) DR|FTK|NG válasza ViZion (#8) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Ja. :)

Nekem is van egy Core 3000-em, USB 3.0-ás. Valaki(nem PH!-n) azt modta, hogy belefér egy 280mm-es radi. Alaplap nélkül igen, azzal ööööö nem.

Bár én úgy érzem, hogy egy komolyabb vízhűtéssel bajok lennének, de egy olyan embernek, aki meg szeretne ismerkedni a vízhűtéssel, ideális lehet.

[ Szerkesztve ]

(#10) BlackSoft válasza DR|FTK|NG (#7) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ram még nincs, addig nem tudom megmondani, mert még nem láttam működés közben :(

Játékok alatt szerintem semmi érdekes nem lesz... Tök mindegy, hogy 4790K vagy 3970X vagy 5960X van a gépben, mindegyik kihajtja a 780-at, és a játék a sok magból úgysem profitál, többnyire 2 magot használ, és órajelre érzékeny, tehát ugyan az lesz az eredmény a felsorolt procikkal. Max +/- 5fps, de az is random, nem a proci miatt...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#11) #97716736 válasza Milka 78 (#5) üzenetére


#97716736
törölt tag

Pontosan :K

(#12) monchichi20


monchichi20
aktív tag

Tegnap ezt a házikót én is nézegetem de most nézem hogy már v41 is van :D

(#13) aAron_ válasza DR|FTK|NG (#3) üzenetére


aAron_
őstag

Nem hasonlít rá külsőleg sem, meg eleve az nem is alkalmas vízhűtésre. Biztosan tudom, mert itt van mellettem egy. :)

What is your ikigai?

(#14) mukurisho válasza BlackSoft (#4) üzenetére


mukurisho
tag

"A processzorhűtő limit fixen 155 milliméter..."

Ha valóban léghűtéshez lenne, akkor szerintem bele kellene férnie valami
méretes bordának nemde? :U

:R

(#15) oettinger01


oettinger01
őstag

Ezek a házak manapság nagyon egy kalap alá készülnek...

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#16) BlackSoft válasza mukurisho (#14) üzenetére


BlackSoft
addikt

Azoknál többet használ egy kopaktvíz, az meg elfér minden léghűtéses házban :U
Batár nagy hűtök ideje lejárt már rég, lassan eltűnnek. Nagyok, nehezen szerelhetőek, nem túl effektívek.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#17) ViZion válasza BlackSoft (#16) üzenetére


ViZion
félisten

Azért ezt nem mondanám, hogy eltűnnek... azt meg főleg nem, hogy nem effektívek. Nyugodtan nézz tesztet és kérdezz meg pár Silver Arrow, K2, Baram, vagy Noctua D14 tulajt. Ezek a kompaktvizeket is verik, FX topikban többen megbánták amikor cseréltek: hangosabbak, hűtésben gyengébbek. Szerelhetőségben annyival jobb a víz, hogy VGA-t, ramot nem kell kiszednem a proci szereléshez.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18) KAMELOT válasza BlackSoft (#1) üzenetére


KAMELOT
titán

Egy rendes vízhűtésre tervezett házba vannak HDD helyek is. Itt a második képen egy hdd-t sem látok!
SSD-re meg nem fér rá semmi! Vagyis ráfér csak jó sokba kerül! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19) Chrys_


Chrys_
addikt

Ez a ház egy vicc, vízhűtés szempontjából. Ennyi radiátorral is magas fordulaton kell járatni a ventiket. Persze tudni kell, mi a vízhűtéses rendszer célja: Hűteni max. fordulatú ventikkel, vagy halk gép építése? Nekem ehhez 3 radiátor kellett: 2x240mm és 1x360mm. És még előlapi eszközök is férnek a gépbe (nem úgy, mint itt).

(#20) HUfantom válasza BlackSoft (#4) üzenetére


HUfantom
őstag

Azok a 780asok érdekes jószágok....
Egyszerre hőcsöves léghűtés + Vízhűtéses blokk...

BlackSoft
Nem szeretnék kukacoskodónak tűnni, de a vízhűtéses képen látható konfigon inkább 300.000-hez van sokkal közelebb az alkatrészek ára mint a 150-hez.

360+240+120as radi 2 VGA 1 CPU blokk Tartály pumpa és a DESIGN Y szerű könyök vagy döntött csatlakozók...

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#21) mukurisho válasza BlackSoft (#16) üzenetére


mukurisho
tag

Ez tiszta sor, de aki csendes PC-t szeretne, az vagy normális vizet rak össze, vagy léghűtést.
Nekem volt H70 kb két hétig bírtam és váltottam Ashurára.
Lakótársnak H100i van, hangja miatt inkább nem overclockol amíg lecseréli D15-re....

De persze ezek csak személyes vélemények, kinek, hogy...

:R

(#22) 7time válasza mukurisho (#21) üzenetére


7time
senior tag

Nekem a H60 (a legkisebb kompakt) ilyen paraméterekkel működik hangtalanul persze tudni kell belőni a biost mert alapból maxon teker és valóban zajos, egy nagyobb kompaktak a VGA-t is simán lehűtöm.

APU Trinity A10-5800 + R9-270X.

[ Szerkesztve ]

(#23) oraihunter válasza 7time (#2) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Kezdetnek, esetleg.

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#24) proci985 válasza ViZion (#17) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egy EK L120 kb egy Thermalright IFX14/Silver Arrow szintjen van. csucs leghutok tudnak meglepeteseket okozni. az az EK meg a legkisebb build your own kit, egybevizeknel mar jobb (bar csak szimplaradis). mas kerdes, hogy az EK majd ha lesz idom szerelni kap egy 280as radit aztan ugy mar azert mennie kene szebben. de ha maradnek szimpla radinal nem erte volna meg a csere.

---

hazhoz: legozhato, ugyesnek tunik. mas kerdes, hogy egy harom radis fullos vizes rendszert szerintem senki nem fog egy 60euros hazba epiteni, meg kerdes 6-10 kilo radival mennyire lenne stabil / mennyire massziv a vaza. 200+ks vizhez szerintem vannak realisabb hazak is.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.