Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) razorbenke92

Mi ugyan ezt vettük csak 55uc6306-ban.
Olvasgattam előtte, volt egy-két elrettentő írás, de nekünk egyelőre tetszik. TV csatornákat sose néztünk rajta (be se húztuk a szobába a tv-t) filmezésre elég kellemes.

Nekem a használati utasítás nem kellett. Ami azt illeti, az elmúlt 10 évben elektronikai szórakoztatócikkeknél fölösleges papírszemétnek tartottam a manualt.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#2) Victoryus válasza razorbenke92 (#1) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nekem a wifi jelszó beírása miatt kellett volna, de végül rájöttem :)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#3) Castell


Castell
aktív tag

Nekem rettentő élményeim voltak ezzel a típussal. A TCL szerintem még nem nőtt fel a feladathoz, vagyis a TV gyártáshoz. Bugos szoftver, alulméretezett dobozhangzású hangszóró, pocsék képminőség. Nálunk 2 nap után be is döglött - hála Istennek - így visszakértem az árát. És szerintem nem hiába akciózzák. Egyszer és mindekorra megtanultam, hogy egy darabig TCL gyártmányt nem veszek, de ugyanígy tiltólistán van nálam a Vestel csoport termékei is...

[ Szerkesztve ]

(#4) Victoryus válasza Castell (#3) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Lehet, hogy nagy a szórás náluk is minőségben, mint a Lenovonál meg a Xiaominal is. Ilyenek a kínaiak, sajna nincs már magyar Videoton. Ha lenne azt vennék.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#5) voyager4.4 válasza Castell (#3) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Egyértelműen belefutottál egy selejtes darabba. Én semmi ilyesmit nem tapasztaltam a sajátomon. Persze bizonyos gyártástechnológiai korlátok vannak, de ilyen ordító hibák nem.

no fate but what we make

(#6) Castell válasza voyager4.4 (#5) üzenetére


Castell
aktív tag

Felajánlottak cserét, de előbb leteszteltem és ugyanezek voltak a hibák, egyedül csak a bugos szoftvert nem tudtam olyan gyorsan reprodukálni, de a többi "hiba" ugyanúgy megmaradt:

- A pocsék képjavító áramkör (gyatra képminőség)
- Alulméretezett doboz hangszórók

Tehát hiába a 4K marketing blöff, mikor a képminőség pocsék. A smart egy zárt rendszer, ennek ellenére pl. a YouTube dicséretesen működött. Ami viszont fájó pont, hogy sikerült elbaltázni a csatlakozókat is, mert csak koaxális hangkimenetet kapott a toslink helyett.

Már az ára miatt is gyanús, hiszen ez a modell 120 ezerről indult, most meg 86 ezer Ft.

Persze ez csak az én véleményem, valakinek bejön, de pl. egy Samu UE40M5002 simán lekörözi...

(#7) bpeterm


bpeterm
csendes tag

Hogyan lehet Tv-ről lejátszani hálózatról?
Nem találom a menüpontot.
Telefonról hogyan lehet lejátszani?
A set-top-box távirányítóját hogyan lehet párosítani?
Telekomtól vásárolt.

Köszönöm a segítséget!

(#8) Victoryus válasza bpeterm (#7) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Telefonról legegyszerűbb a Tcast app-pal. Az rajta van a tv-én is, csak össze kell őket hozni. Egy hálózaton kell lennie a két eszköznek. Képet/videót/youtubeot is átlövi tv-re.

Hálózatról a legegyszerűbb: én feltettem a laptopra az Universal media servert. Meg kell adni neki egy mappát, abba mehetnek bele a filmek. Tv távirányítón van bemenetek gomb, ott lehet a hálózati meghajtót/pendreive-ot kiválasztani. Ha azonos a filmmel a felirat neve, akkor felirattal együtt is megy hálózatról. Pendrive-ról is, csak abba tekerni is lehet.

A Windows is tud vezeték nélküli kijelzőt használni, de ezt a módszert még nem próbáltam.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#9) voyager4.4 válasza Victoryus (#8) üzenetére


voyager4.4
senior tag

"A Windows is tud vezeték nélküli kijelzőt használni, de ezt a módszert még nem próbáltam."

Én igen és szépen működik.

no fate but what we make

(#10) Victoryus válasza voyager4.4 (#9) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Hogy sikerült? Win8 és win10 alatt próbáltam, de egyikkel se megy, nem látnak 2. kijelzőt. Win8 mint eszköz látja a tv-t, de kijelzőként nem.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#11) LilProphet90 válasza Victoryus (#10) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Procid támogatja a Miracast-et?

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#12) Victoryus válasza LilProphet90 (#11) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Utána kell olvasnom a miracastnak. A tv lan kábelen van, valahol azt írja wifin kéne legyen. A laptop wifijének is tâmogatni kéne a miracastot ha jól értem.
Egyik gép se mai darab, minimum 6 évesek. B820Celeron meg Amd A8?
Szóval úgy látom kicsit másképp működik, mint gondoltam.
Wifi direct kéne... szóval nem elég ha egy wifin lógnak, a tv-hez kéne kapcsolódni?

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#13) razorbenke92 válasza Victoryus (#12) üzenetére

W10 alatt nem kell feltétlenül WifiDirect, még wifi sem.

Jobbklikk a médiafájlra -> Átvitel eszközre -> Megjelenik az IP-vel a TV

Néha nem azonnal jelenik meg, hanem várni kell rá.

Ha konkrétan Miracastként működik, akkor ahhoz általában külön progi kell (azt még én sem próbáltam)

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#14) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Kb egy hete vettem ilyen tv-t, eddig teszi a dolgát. Szín beállításokat ki milyet használ?

Maine coon

(#15) Victoryus válasza atosan (#14) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Attól függ, milyen filmet nézünk. Szokásost általában.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#16) akom


akom
senior tag

Szia Victoryus!

Szeretnék a TV-vel kapcsolatban kérdezni.
Leginkább DLNA-ról szoktam lejátszani videókat.
Két kérdésem lenne DLNA támogatással kapcsolatban.
1. Codec-ek terén mennyire van eleresztve? Matroska, MPEG-4, Flac-et le tud játszani?
2. 4K anyagok lejátszása sima, akadásmentes? (LAN portja gigabit vagy 100Mbit/s?)

Előre is köszönöm a válaszodat. :R

(#17) Victoryus válasza akom (#16) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Én feladtam a dlna-t, mert a feliratokat hol játszotta, hol nem, át kellett őket nevezni mindig a film nevére, és ráadásként feliratos filmben nem bír tekerni. Csak srt-t játszott le, sub-ot nem. Egyszerűbb pendrivre- másolni, megszünteti az idegeskedést. Biztos van erre is valami megoldás, de nincs se türelmem, se időm nagyon kísérletezni.
B verzió, átküldeni a filmet vezeték nélküli kijelzőként mondjuk vlc.vel, de ez se mindig sikerül. Bezzeg ha youtube-ot küldök akkor ok. Nem megy normális vezeték nélküli monitorként.

Néztünk rajta 4k filmet, youtube-ról, pendrive-ról gond nélkül vitte. Pontos kódolását nem tudom megmondani, Trónok harca, StarWars, ReadyPlayer...
Általában csak 720p meg fhd anyagokat töltök le, Walking dead-nek mindegy. Fhd is majdnem olyan jól néz ki rajta, ha normálisan van tömörítve.

Lan portja szerintem csak 100mbites, ez a gyenge kis androidos hardver nem is nagyon tudná kiszolgálni a gigabitet. Speedtest.net 30-40mbit körüli értéket mért a tv-n.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#18) bpeterm


bpeterm
csendes tag

Hogyan lehet alkalmazást telepíteni, mint pl. Speedtest-et?

Köszönöm!
Péter

(#19) Victoryus válasza bpeterm (#18) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Alkalmazásoknál tudsz telepíteni is, de nem igazán vannak jók. Gyakorlatilag mind csak weblap alapú. Speedtestet a böngészőjében néztem.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20) zsolt20


zsolt20
tag

Sziasztok. Vettem egy ilyen tv-t. Kérdésem plex serverem van ithon , de a tv-n nincs plex , xplay kliens . Megoldható emlitett kliensek telepitése a tv re?

(#21) Victoryus válasza zsolt20 (#20) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nem valószínű. Az alkalmazások leginkább weblap alapúak. De azért nézz utána, hátha. Ha nincs a tv-n a telepíthető alkalmazások között, akkor nem lehet szerintem.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#22) zsolt20 válasza Victoryus (#21) üzenetére


zsolt20
tag

Ok nincs appok között, igen korlátozott a kinálat. Akor esetleg playz media az web alapú lg esetén usb ről inditható. Ennél nincs valami ilyesmi lehetőség? Firmware jelenlegi V8-S586T02-LF1V059 ezt neten nem frissiti azt irja legújabb, de thomson oldalán V8-S586T02-LF1V299.zip verzió van közzétéve gondolom újabb.

(#23) Victoryus válasza zsolt20 (#22) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nem frissítettem még így firmware-t, talán az elején weben frissült egyszer. Mondjuk nem ártana egy ipdate, mert néha csinál hülyeséget, pl. műsorlista nem frissül, meg a képarányt nem ismeri fel automatikusan, de alapvetően rendben van.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#24) zsolt20 válasza Victoryus (#23) üzenetére


zsolt20
tag

Szia. Ha neked is ilyen van köszöném ha megnéznéd a menüben a szoftver verzió számát.

(#25) Victoryus válasza zsolt20 (#24) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog


Online nem talál frissebbet, usb-vel nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#26) razorbenke92

Én most feltoltam egy frissítést, nálunk a Youtube mobilról castolása elhalt a közelmúltban, pedig sokáig ment.

Korábban a hálózati megosztás lejátszásáról olvastam, hogy a források között ott kéne lenni a hálózatnak, de nekem az Istenért sem jött be az a kép, csak az USB-t láttam.

A frissítés egyszerű, a lépések benne vannak a ZIP-ben hozzá:

- Kicsomagolni a ZIP-ben a ZIP-et, az update.zip-ig, ez utóbbit nem szabad kibontani
- FAT32-re formázott pendrive gyökerébe fel kell másolni az update.zip-et
- Kikapcsolt TV-be be kell dugni a pendriveot - meglepő módon nem a szervíz USB-be, hanem abba, amit amúgy is használun
- Ezután a TV-n lévő bekapcsológombbal (nem távirányító!) hosszan nyomva be kell kapcsolni a TV-t, amíg meg nem jelenik a frissítés képernyő.

A Youtube sajnos továbbra sem megy, megnézem majd, hogy mi változott a verzióval.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#27) zsolt20 válasza Victoryus (#25) üzenetére


zsolt20
tag

Köszönöm. Én ma frissitettem az enyémet, hálózatról - menü usb röl nem lehet, de bekapcsológombal igen. Jellenleg 299 verzió ra lett frissitve. Most már felismeri a dlna servert, de sajnos a plex app most sincs rajta. A média station app- ot tudja valaki hogyan kell használni? Próbáltam dlna, web szerver el is de nekem nem ismerte fel a hálózatott.

(#28) Victoryus válasza zsolt20 (#27) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Dlna-t felismeri nálam. Forrás választó gombbal, vagy menüből is. Minden ugyanazon a routeren van, így tuti egy alháló.
Az más kérdés, hogy a feliratokkal mindig bajom volt, csak akkor látta őket ha a filmmel egyező a nevük. Inkább pendrive-ra másolok mindent, vagy hdmi-n laptopról, vagy htpc-ről.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#29) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Hétvégén megpróbálom frissíteni én is... Muszáj neki a FAT32-es pendrive? Vicces, mert amíg a filmes pendriveom fat32-es volt, mindig hibát jelzett bármilyen Windowsos gépre csatlakoztatva a tv után.. mióta ntfs azóta ok. Akkor ez a fájl lenne az ugye? 677MB, nem is kicsi
http://www.mediacenter.tcl.eu/uploads/common/V8-S586T02-LF1V299.zip

Most olyan gondom van, hogy a Xubuntu minidlna szerveremról egyedül képeket hajlandó megjeleníteni, zenéknél 1-3 másodperc után network errort ír és kilép... filmet meg el se kezdi, csak látja, hogy jééé ott van.

Az újabb firmwarekben frissül normálisan a tv műsor? Most amikor bekapcsolom a tv-t akkor ok, de utána nem frissül. Rámegyek a távirányítón a ch_list-re és azokat írja amik a tv bekapcsolásakor voltak adásban. Van amikor másik csatornára is azt írja ami nem is az övé... pl: Disdcovery-re a Cartoon Network adását.. Érdekes, mert a másik gombra, amikor tejes képernyős músorlista van ott szokott frissíteni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#30) bpeterm válasza Victoryus (#29) üzenetére


bpeterm
csendes tag

Szia!

Én ezt tettem fel:
http://www.mediacenter.tcl.eu/uploads/common/V8-MS586T02-LF1V373.zip

Itt a "Software" gombra kattintva tudod letölteni!

Egy kicsit nagy.
Set-top box-ról használom, így a TV műsort nem tudom.

DLNA nem minden formátumot ismer fel. :-( Más alkalmazást nem sikerült találnom. Pendrive-ról szoktam még lejátszani vagy notebookról-

(#31) janiesmoni


janiesmoni
újonc

Szia
Most vettünk mi is egy ilyen tv-t (Thomson 43UC6306 tv), és segítenél abban , hogy az alábbi részt hol lehet beállítani:
"Kikapcsolva egy fehér led világít az alján, ezt ki lehet kapcsolni menüből"

Mert nagyon zavaró éjjel, hogy teljes fényárban úszik a szoba a led világítástól.

Köszi a segítségedet!

(#32) atosan válasza janiesmoni (#31) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Beállítások/rendszer/speciális videó és ott lesz a led jelzőfény

Maine coon

(#33) janiesmoni válasza atosan (#32) üzenetére


janiesmoni
újonc

Köszönöm! :DD :R

(#34) azozo


azozo
senior tag

Sziasztok !
Én a most akciós 32he5606-os néztem ki édesanyámnak.
Mennyire lehet rá wifin (úgy tudom bluetooth nincs a kicsiben) esetleg usb-n billentyűzetet és egeret rákötni? :F
A webböngészés miatt.... vagy lehet mobillal vezérelni ?

[ Szerkesztve ]

(#35) Stewe7109


Stewe7109
friss újonc

Sziasztok!
Egy éve van ilyen tv-m és nekem teljesen megfelel...ne.
De..
Kb. egy hónapja a NETFLIX csatlakozásnál mikor már 99 százalékban betöltötte a nézni kívánt anyagot a következő hibajel olvasható a képernyőn.
"We're having trouble playing this title right now.
Please try again, or select a different title"
a jobb alsó sarokban pedig a hibakód
tvq-pm-100 (5.2.12)
Amit tudtam lecsekkoltam...de megállt a tudomány. Nem tudná valaki, hogy mi lehet a gond?
(A NETFLIX látja, hogy gáz van nálam a műsorok lejátszásával a tv-n)
Tanácstalan vagyok.
Előre is köszönöm!

(#36) Baxeelelle


Baxeelelle
csendes tag

Üdv, olyan gond van a tv-vel, hogy a T browserbe beírom a keresőbe amit szeretnék, de nem hajlandó utána a találatokat végigpörgetni, sem megnyitni, tehát kb használhatatlan netezésre.
Van valakinek hasonló tapasztalata, vagy megoldási javaslata? Legfrissebb szoftver van rajta. Köszi

(#37) Stewe7109


Stewe7109
friss újonc

Ismét sziasztok!
Esetleg a legfrissebb szoftver verzió számát megírná valaki? Gyanakszom arra, hogy a frissítések "nem annyira naprakészek".
A NETFLIX problémám legalábbis nagyon gyanús, hogy emiatt van. Hol juthatok hozzá ilyen szoftverekhez?
Köszönet!
Látom, másnak sem kerek a sztori, de itt pont erről írtok, ok...

[ Szerkesztve ]

(#38) oszaHUN


oszaHUN
csendes tag

sziasztok nekem is van egy 1 éves 55uc6303 tipusu thomson tv-m. olyan problémám van hogy szoftver bajos lett egy ideig nem reagált semmire csak a fehér led világitott 1 hétig ki volt huzva a konektorbol es ma bedugtam ki irta hogy thomson a led elhalvanyodik eltunik a felirat es vege a jateknak...
ki ne huzgaltam meg vagy 5-6x es egyszer csak elindult de csak 10 mp-ig megy utanna ujra indul es a thomson feliratnal befagy... pendriveren rajta van a szoftvere de nem tudok belepni a menube mert nem reagal a taviranyiton csak 1-2 gombra már széééét ba..... az ideg... :( valakinek valami otlet? azon kivul hogy szemet telep.... elore is koszonom :)

(#39) axlfsi


axlfsi
veterán

Falra vajon rogzitheto? Melyik szabvany, hogy tudok hozza (elore) konzolt venni?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#40) razorbenke92 válasza axlfsi (#39) üzenetére

Elég régen írtad, lehet, hogy kaptál választ azóta.

Nekünk a falon van állítható karos VESA állványon az 55-ös.

Többieknek: A TCL mostmár csak viszonteladóknak, szervizeknek adja ki hivatalosan a firmware-eket.

Kis bruteforce után 443-ig találtam verziókat:

http://www.mediacenter.tcl.eu/uploads/common/V8-S586T02-LF1V411.zip

http://www.mediacenter.tcl.eu/uploads/common/V8-S586T02-LF1V443.zip

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#41) razorbenke92 válasza razorbenke92 (#40) üzenetére

A v411 instabilnak mutatkozik néhán fórumon. v424-től felfelé javítva.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#42) axlfsi válasza razorbenke92 (#40) üzenetére


axlfsi
veterán

Igen, koszonom, kozben azota mar regen a falra kerult, vegulis kicsit jobban utananeztem, akkor rajottem, hogy melyik VESA szabvany (100x100 volt talan, mar nem is emlekszem :) ).
Koszi azert, hogy irtal!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#43) CsizmaKo


CsizmaKo
tag

Sziasztok!
Lenne egy TCL 65dp670 tv-m véleményetek szerint érdemes a rajta lévő V8-S586T02-LF1V299 et lecserélni V8-S586T02-LF1V443 ra?
Mi a különbség, frissitett már közületek ilyenre, mi a tapasztalat, van érdembeli különbség?

(#44) razorbenke92 válasza CsizmaKo (#43) üzenetére

Szia!

Amennyiben semmi nem hiányzik belőle, fölösleges frissítened. 299-443 között gyakorlatilag semmilyen észlelhető különbség nincs.

Mint korábban írtam, nálam csak a 443-al működött a Youtube screencastolása, ami a boltból kihozott állapotban működött, majd megszűnt működni egyik napról a másikra, és a 443-nál kisebb verziókkal sem ment.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#45) CsizmaKo válasza razorbenke92 (#44) üzenetére


CsizmaKo
tag

Nekem igazából amivel gondom van, pl ha elinditok egy filmet pendriveról, a kép nem jó méretű, mindig rá kell mennem az automata pásztázásra, hiába van bekapcsolva, a hangnál annyi gondom van ( bár esélyes hogy az hardver probléma), hogy elég halk optikai kimeneten. Néha ledobja magát a hálózatról és nálam eddig mikor a "home" gombot benyomva rámentem pl az elején a videóknál a zenékre, akkor betöltött a YouTube, de már ezen a részen nem csinál mást csak teker a karika és valami hibát dob ki.
Ezért gondoltam,hogy bepróbálkozom egy frissitéssel.
De egy percig nem bántam volna, ha alapból veszi a gyártó a fáradságot és optimalizálja a tv hez a softwaret, vagy legalább menet közben küld rá értelmes frissitést...

(#46) razorbenke92 válasza CsizmaKo (#45) üzenetére

A Youtube problémát valószínűleg megoldja a frissítés.

A pendrive-ról való videólejátszásnál nem tapasztaltam problémát soha.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#47) uvyp válasza razorbenke92 (#46) üzenetére


uvyp
csendes tag

Köszi,hogy megosztottad a firmwareket! 443-at fel is tettem. Kiváncsi lennék van -e ettől újabb? Nekem sajnos több problémám is van a TV-vel. Hálózatról elindított lejátszás pár perc után vagy megáll, vagy lefagy, vagy magától a következő filmre ugrik át... Netflix következő bekapcsoláskor hibát ír ki, miszerint nem tud csatlakozni.. resetelni kell az appot, név jelszó újból beír és utána működik. Kiváncsi leszek a 443-ban javítottak-e ezeken.

(#48) razorbenke92 válasza uvyp (#47) üzenetére

Pár naponta ránézek van e újabb verzió, csak nem merem túl sűrűn, nehogy rájöjjenek a lékre, és befoltozzák.

A hálózaton én Windows-ről használom a "Lejátszás eszközön..." opciót, és néha a kép megáll, és csak hang van. Jelenleg van valami gyík az otthoni hálózattal, így még nem a TV az elsőrendű gyanúsítottam.

Tájékoztass majd, hogy sikerrel jártál e a 443-ban.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#49) CsizmaKo válasza razorbenke92 (#46) üzenetére


CsizmaKo
tag

Ma rászántam magam és feltettem a leg újabb verziót ami itt volt.
A helyzet az,hogy a kiirt verzió nevén kivül semmi más változást nem tapasztaltam :( , se jobb,sem roszabb.
Ésetleg arra gondoltam,hogy elképzelhető, kellene csinálni egy visszaállitást ?

(#50) uvyp válasza razorbenke92 (#48) üzenetére


uvyp
csendes tag

Ki próbáltam a 443-at. Netflix problémát megoldotta, most már hibátlan. Hálózatról lejátszás 4k film esetén nem javult. 5 perc után magától visszaugrik a film elejére. BDRip-nél jó lett a lejátszás. Talán egy újabb frissítés és a 4k is jó lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.