Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kansas


Kansas
addikt

220 GiB-nek látja a 240 GB-t :)

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#2) MineFox54


MineFox54
őstag

Hopsz, elfelejtettem válaszolni a T620al kapcsolatban :U

(#3) Uzsito


Uzsito
csendes tag

Jó kis gép.

Amúgy Delugehoz van WebUI, használtam is egy darabig. Ha kirakod a netre a deluge lábát akkor még androidos app segítségével is kezelhető.

-Aaaapaaa...már...itt van a karácsony?! -Igen, itt van. -Hol?!

(#4) MineFox54 válasza Uzsito (#3) üzenetére


MineFox54
őstag

Van ám!
Sőt (lehet csak Linuxon, a "deluged" daemon verziónál), asztali Deluge klienssel is rá lehet csatlakozni a "szerver" Delugera.

(#5) bambano


bambano
titán

pxe bootot tud?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) Victoryus válasza bambano (#5) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

tud
#MineFox54: hát igen. Van az úgy, hogy az ember teljesen el van veszve a feladatokban/munkában stb :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#7) Garrick


Garrick
csendes tag

Hol lehet ilyen masinát beszerezni? Neten már anno néztem, de hazai kínálatban sehol nem találtam. Pedig a mostani batár gépem helyett jó lenne egy ilyen, úgy is kevés dologra van már csak használva.

(#8) Victoryus válasza Garrick (#7) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Hardveraprón :)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#9) Garrick válasza Victoryus (#8) üzenetére


Garrick
csendes tag

Köszi szépen! Majd nyitva tartom a szemeimet. :)

(#10) fuwiradis


fuwiradis
tag

szivesen latnek egy ilyet magamnak, de linuxon hasznalva, nem igazan bizalomgerjeszto amit ubuntu-val tapasztaltal... errol azota sem derult ki semmi, mi volt a hasfajas oka?

(#11) Victoryus válasza fuwiradis (#10) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Lehet, hogy én szúrtam el valamit,de az is lehet hogy tényleg magától dobta a hibákat.Az Ubuntuval voltak problémák, raid tömbbel, nyelvi beállítással stb...

Tegnap néztem az első letöltött filmet dlna-n, hát... kb 20 perc után magától átugrott egy másik filmbe, egyik képkocka még a Vadonból volt a következő már nem. A dlna sose ment tökéletesen, pedig már 3x frissítem firmwaret a tv-n. Nem tudom eldönteni, hogy a tv ilyen béna, vagy maga a szabvány.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#12) fuwiradis válasza Victoryus (#11) üzenetére


fuwiradis
tag

valoban erdekes, pedig ahogy latom a hp-nak van valami os-e hozza, ami linux alapu, tan thinpro vagy mi.

(#13) fuwiradis


fuwiradis
tag

egyebkent, lajtos desktop-potlo szerepeben jol mukodhet?

ilyenre gondolok mint youtube, bongeszes, irodai jellegu dolgok.

azzal tisztaban vagyok, hogy reszben hasonlo szerepkorbe van kitalalva, de ha jol latom passziv a hutese, ami egy kicsit elbizonytalanit..

(#14) Victoryus válasza fuwiradis (#13) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Hőfokokat nem néztem még. Ennél kicsit gyengébb a munkás laptopom hardvere, de amiket írsz arra az is bőven elég. Nem hinném, hogy kihívás lenne a t630-nak. Youtube fhd-t simán viszi. Szerintem az az egy hátránya van, hogy a vga drivert nem frissítik hozzá. Egy darab driver van a HP oldalán, az AMD automatikus telepítője meg nem talál hozzá semmit. A windows 10 viszont talált magától valami frissebbet, mint a HP-s, most azzal megy.
szerk: most néztem AIDA-val, idle 37 fokot ír

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#15) Victoryus válasza fuwiradis (#13) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Úgy látom cseles a kicsike. Aida stabilitás teszt közben végig lenyomta az órajelét, és stabilan tartotta a 40-45 fokot. Viszont ha programot indítok, vagy használok akkor szépen felmegy az órajele a max 2,2 Ghz-re is, de próbálja tartani a 40 fokot úgy látom.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#16) fuwiradis válasza Victoryus (#15) üzenetére


fuwiradis
tag

koszi! :R

szerintem ez a motyo az en tervezett felhasznalasom mellett nem fog veszesen throttlingolni. a leghuzamosabb komolyabb terheles amit el tudok kepzelni nala, hogy megnezek youtubeon valamit.

(#17) bambano


bambano
titán

beszálltam a klubba :)
pxe bootos, nfs rootos debian x szerver a terv.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) Victoryus válasza bambano (#17) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ok :)
Eddig elégedett vagyok vele, 2 évad Deadwood-ot hiba nélkül lenyomtam dlna-val. Felirat is megy. Végre úgy működik a htpc, ahogy akartam.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#19) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Valaki használja linux-szal? Megy a 4k stabilan?
A win10 se tökéletes, frissítget, most az fhd youtube szaggat. Eddig jó volt.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#20) kenand


kenand
veterán

Hozzám talán t 530 kerül... m2 SSD-ből SATA-t támogat vagy PCIe-t is?
neten nem találtam választ...

[ Szerkesztve ]

(#21) Victoryus válasza kenand (#20) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

szia!

Az enyémben m2 sata van, konkrétan WDS240G2G0B 00EPW0. Azt nem tudom, a másikat támogatja-e.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#22) kenand válasza Victoryus (#21) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Köszönöm. m2 foglalat mindkettőt támogathatja, de nem biztos, alapban SATA SSD van benn az biztos.. t 530-as fényképeken SATA van, fiam Zenbook 310-esében SATA volt, de PCIe-t is támogat arra cseréltük, az gyorsabb és olcsóbb .Infót meg nem találtam a neten..

(#23) kenand válasza Victoryus (#19) üzenetére


kenand
veterán

Próbálj ki egy LibreElecet az mehet USB-ről is. nekem t520 és t530 van, azok 2 magosak. t530-nál írja a leírás, hogy a 4K csak álló kép, vagy mozgó esetén down scale.
Jó kis gépek, de nem TV boxnak lettek tervezve.
H megjön a DP-HDMI adapterem majd megnézem mit tud LibreElekkel. Nekem 1080p elég, de ha izomból stabilan vinné a Netflix 1080p-t elégedett lennék (TV Boxok nem viszik stabilan, csak 720p-ben, csak azok ahol Ntflix támogatta és hw codec megy mint pl MI BOX, de annak meg más hátránya van)
Végül is HP t530 5000Ft volt...

Egy nyavaja van vele, hogy ha nincs bedugva billentyűzet induláskor megakad, de szerencsére ez segít rajta, táv meg amúgy is kell...

(#24) Victoryus válasza kenand (#23) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Kíváncsi leszek, megy-e a 4k? Nekem is dp-hdmi átalakítóval megy, sima alis olcsó passzív, lehet az a gondja. A win10-ben max felbontás fhd. Nem rossz annyira, mert a tv felskálázza. A legtöbb sorozatot meg úgy is csak 720p-ben töltöttem le, pl. Csillagkapu sincs angolul jobb minőségben, illetve nem találtam.
Fhd youtube néha szaggat, a 4k-t szerintem nem is bírná.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#25) kenand válasza Victoryus (#24) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Sajna a Intel 6235 szívás lefagyasztja a Win 10 20H2-t, egyelőre nem találtam jó drivert (lehet nincs is)

t530-at próbáltam PCX-es elviekben aktív - DP-HDMI átalakítóval, de gondban vagyok vele. Ha közvetlenül monitorra kötöm jó, de ha nem mai Onkyo erősítőmön keresztül akkor csak 640x480 a kép..... így nem jó, majd megjönnek a kínaiak, megnézem azokat is. Fura hogy a TV box jól működik, az Onkyoval ugyan úgy bekötve
András

[ Szerkesztve ]

(#26) kenand válasza kenand (#25) üzenetére


kenand
veterán

Másik -kínai- DP-HDMI adapterrel jól működik

(#27) Victoryus válasza kenand (#26) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

ok :) Akkor lehet rendelek én is még egyet.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.