Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XmoD


XmoD
aktív tag

Vegre egy valaki aki elmondja a tenyeket, ertheto modon. Koszonom az irast. :R

(#2) xmaas


xmaas
őstag

Szegeny Tesla forog a sirjaban hogy ilyen gagyi kezdetleges ez a vezetekmentes energiatovabbitas meg mindig habar evtizedek ota megoldotta az egeszet

(#3) alevan


alevan
őstag

Remélem 10 év múlva ahogy belépek a lakásba, a zsebemben már elkezd töltődni a telefonom (ami egy töltéssel 1 hétig bírja :D).

Jó cikk, de ehhez telefon is kellene. Minnél több, gyárilag felkészített telefon. És kettő helyett egy szabvány.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#4) galocza


galocza
aktív tag

1. hiánypótló, tévhitoszlogató gyik, köszönet érte.
2. remekül mulattam az utolsó mondaton 8)

(#5) kameraman77


kameraman77
aktív tag

"A töltés az töltés. Az akkunak mindegy, hogy mivel töltik"

kb itt hagytam abba a cikk olvasását. Nem vitatom a tudásodat, szaktudásodat, de azért ilyet leírni...

(#6) Puro


Puro
aktív tag

A képen lévő samsung mobil alatt van még egy mobil, ami usb-n keresztül csatlakozik a wireless töltőre?

(#7) Buci21 válasza kameraman77 (#5) üzenetére


Buci21
addikt

miutan a telefonban van toltesvezerlo aramkor, igy valoban mindegy.

(#8) Blindmouse válasza Puro (#6) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Nem, az maga a vezetéknélküli töltő.

kameraman77 :Ha gondolod legközelebb Maxwell-től kezdem a cikket. Ja várj, nem, ugyanis mindig hittem abban, hogy érthető módon el lehet magyarázni dolgokat.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#9) iMaverick válasza kameraman77 (#5) üzenetére


iMaverick
addikt

Figyelj! Szerintem a cikk (illetve én inkább kérdezz-felelek-nek írnám) a hétköznapi embereknek készült, nem villamosmérnököknek! Szerintem teljesen jó. (Én speciel informatikus vagyok, így én sem látok bele olyan "mélységben" a merkász tulajdonságaiba.)

A cikk írójának: gratula! Csak így tovább! Esetleg arról lehetne szó még, hogy mire figyeljen oda a vásárló, ha esetleg ilyen "utólagos" szettet venne? (Értsd: olvastam neten, hogy lehet kapni ilyen utólag, az akkura csatlakoztatható QI töltőt. Ezeknél jól gondolom-e, hogy elég csak arra figyelni, hogy méretileg stimmeljen az adott készülékhez?)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#10) nikilauda válasza Blindmouse (#8) üzenetére


nikilauda
senior tag

Köszi az írást! Remélem mindenkinél sikerült rendbe tenned a dolgokat.

(#5)kameraman77: ezt kifejtenéd bővebben?

[ Szerkesztve ]

(#11) kcsa válasza Blindmouse (#8) üzenetére


kcsa
veterán

a kolléga már pár Qi topikot végigszórt ebben a stílusban, nem is kell különösebben figyelni rá.

[ Szerkesztve ]

(#12) Puro válasza Blindmouse (#8) üzenetére


Puro
aktív tag

Akkor miben fog feszültséget indukálni, amit az akku töltésként felvesz ?

(#13) Blindmouse válasza Puro (#12) üzenetére


Blindmouse
senior tag

A telefon hátlapjában, vagy külön tokban szokott lenni a vevő tekercs. A telefonnak alapvetően fel kell lennie készítve az ilyen töltésre. Keresek majd egy kompatibilitási listát.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#14) Puro válasza Blindmouse (#13) üzenetére


Puro
aktív tag

Köszönöm, nem kérem a listát :) Csak működés, műszaki szempontól érdekelt a téma. Tehát némelyik telefon fel van készítve wireless töltésre, és benne található a szekunder tekercs. Nem is tudtam :D

(#15) istnag


istnag
addikt

..vagy túltölthetjük az akkumulátort

Az akkumulátort nem tudod túl tölteni,ugyanis van benne túl töltés elleni védelem. (ugyanígy van benne egy mélykisülés elleni védelem is)

Tudomásom szerint nem létezik még kínai alternatíva a töltésvezérlőre

A telefonok töltőáramköre szabályozza a töltőáram értékét.

[ Szerkesztve ]

(#16) Blindmouse válasza istnag (#15) üzenetére


Blindmouse
senior tag

A töltésvezérlő alatt a vezetéknélküli töltés vezérlését értem, az adó áramkört (amiből nincs még kínai AFAIK). Arról van szó, hogy a legolcsóbb töltőkben valamin spórolnak. Írtam árakat, mennyibe kerül egy adó vezérlő, az árak 1000 darabos rendelésnél vannak, ha milliót rendelsz akkor sem lesz sokkal olcsóbb. Ha az adás vezérlőnél nem sokkal drágább a maga a töltő, abból valamit kispóroltak. Amennyiben az adó vezérlő van kispórolva belőle, ami elvileg lehetséges*, nem fog kikapcsolni a töltő a töltés végeztével, nem felel meg a szabványoknak. Láttunk már ilyet línából.
Abban különbözik pl az USB-től, hogy az USB 0-500mA-t is le tud adni, a fogyasztótól függ mennyit vesz fel. Itt is a fogyasztótól függ, de kommunikáció kell ahhoz hogy 0mA-t adjon le a töltő. Az a teljesítmény amit lead az adó, annak meg el kell mennie valahova.

*végülis csak egy négyszögjelet kell kapcsolni a tekercsre, és tölteni fog tőle a telefon.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#17) petipetya


petipetya
nagyúr

Köszi a leírást, informatív volt. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#18) haxiboy válasza alevan (#3) üzenetére


haxiboy
veterán

Persze, meg nekünk sem kell ennünk mert belépve a házba automatikusan megtörténik a táplálékbevitel/ürítés :C 10 év múlva ilyen még a katonaságnál sem lesz :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19) Sanya válasza kameraman77 (#5) üzenetére


Sanya
nagyúr

én meg itt:

A helyesírás ellenőrzését az Office 2010 (és a Logout.hu csapata :) - a szerk.) biztosította, a cikkben lévő helyesírási hibákat a support@microsoft.com-ra küldjétek.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#20) Dany007


Dany007
veterán

A konklúzió amúgy mi? Van értelme vez. nélküli töltést támogató telefont venni és wireless töltőt vagy inkább csak egy plusz divat hóbort az egész?

Csak mert ugye a fémhátlapú telefonok ha jól olvastam eleve kizártak. Magát a wireless töltőt rá kell dugni a 230-ra tehát annak a helye amúgy fix. Nonstop bedugva fogyaszt, ugyan kb semmit se, de mégis használódik, talán csökken az élettartama. Plusz ugye lassabban tölt fel vele a telefon. Ja meg az olcsóbb példányoknál az sem mindegy hova teszed a telefont - középre főleg.

Hát so-so. Igazából egy 2mp-es egykezes mozdulatot lehet vele spórolni az e-penis növelésen kívül.
Persze a cikk attól még kellett, hasznos lesz ez még a jövőben, akárcsak a hdmi faq-s cikk is az még ma is.

(#21) SUPERMAN1


SUPERMAN1
csendes tag

Jó kis írás!

Valaki rendelt már ilyet? ebay ről?
Szeretnék rendelni az S4-esemhez. Lehetséges, hogy van olcsó jó(ami nem árnyékolja le az NFC-m)?
Vett már valaki ehhez hasonlót?
http://www.ebay.com/itm/For-Samsung-Galaxy-S3-S4
4500 Huf

[ Szerkesztve ]

(#22) Sanya válasza Dany007 (#20) üzenetére


Sanya
nagyúr

szerintem nagyon jó találmány. Míg Nokia telefonom volt, addig kb 4 töltőm"tűnt" el a munkahelyemen a szobámból. Nem ellopták, csak elvitte tölteni az övét, majd nem került vissza, mert a munka hevében elfelejtették. Most a nexus 4-emhez kaptam egy vezetéknélküli töltőt. Senkinek a telefonjához nem jó, csak az enyémhez. Micro-usb kábeles töltőmet kb 3 nap alatt elvitték volna. (A legutolsó Nokia töltőm úgy maradt a helyén, hogy gyorskötözővel az asztalhoz kötöztem vagy 6-8 helyen.)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#23) B.i.L


B.i.L
senior tag

Kösz a cikket,nagyon tetszett.Jó tudni,hogy van aki érti is ezeket a megagigaherceket*.
Rendelést is veszel fel? :D ,mert lenne pár ötletem....

Horgászni mentem...B.i.L

(#24) XmoD válasza Dany007 (#20) üzenetére


XmoD
aktív tag

Kenyelmi szempont. Speciel ket telefont hasznalok. 1 publikus es 1 privat.(mielott valaki belekot, nem, nem jo nekem a 2kartyas) Es sajnos sokszor megfeledkezem a privat tolteserol. Ergo nekem sokkal egyszerobb lenne az elet vezetek nelkuli toltovel. Csak egy helyre rakom mindig a telefont es nincs merulesi gondom. Ezek utan erosen gondolkozom a dolgon. :B

(#25) Blindmouse válasza Dany007 (#20) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Direkt nem írtam konklúziót, többek között azért sem mert nincs ilyen telefonom. Lehet ugyanazt a pályát fogja a vezetéknélküli töltés bejárni mint a Wifi, lehet hogy mint a Zigbee. Ha azt nézem, lehet vízálló, csatlakozók nélküli telefonokat gyártani vele, lehet nagy jövője van, bárhogy tiltakozzon az EU az egységes töltővel.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#26) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Igértem egy ilyet:

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#27) sanyee75


sanyee75
tag

Dany007: +1
Amíg nincs elterjedve (pl.üzlethelyiségek, bárok, bankok stb.) és nem oldják meg a hatékonyság, távolság növelését addíg szerintem is úri hóbort de késöbb látok benne fantáziát.

Huawei Pulse, SE Arc, THL T100s, Jiayu G4SL, Huawei P7

(#28) Szoszo94 válasza Blindmouse (#26) üzenetére


Szoszo94
őstag

Sajnos ez a lista is kezd elavult lenni :) Egyre több telefon jön mostanában, amiket már felkészítenek Qi-re.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#29) Daniel Alves válasza Blindmouse (#26) üzenetére


Daniel Alves
őstag

LG Nexus5

Mellesleg kivallo iras. Gratula :K

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#30) Dany007 válasza Blindmouse (#25) üzenetére


Dany007
veterán

No még sose hallottam olyanról, hogy Zigbee. De rágugliztam.
Nem, persze nem a te feladatod lett volna konklúziót írni. Csak úgy eszembe jutott a végén a sok pozitívé és negatív véleményem után, hogy akkor most van-e valós értelme.

A teljes vízállóság jó dolog de azért azt most is megoldják így-úgy, másrészt meg szerintem a töltőcsatlakozás a sok közül csak az egyik hátráltató tényező. Általában azért van egy telefonon 3 másik csatlakozási pont, jack dugó meg egy hangszóró stb...

A kényelmi szempontot simán eltudom fogadni mellette. De a hagyományos csatlakozót nem fogja leváltani. Nyilván nem fogja az ember utazásra magával cipelni a tepsi telefon mellett a serpenyő méretű töltőállomást is. És ez szépen le is nullázza a mobiltelefonok egyik fő előnyét.

De otthonra eltudnám képzelni, vagy egy olyan munkahelyre, ahol az ember sokat futkározik cégen belül és közben rengeteget telefonál. Tehát hogy visszaér a gépe mellé és gyorsan rádobja tölteni a telefont, majd mikor 2 perc múlva hívják csak felkapja. Így nem kell csatlakozókat huzogatni ki-be.

@XmoD:

Az rendben van. Ürügyet én is kitudok találni az asszonynak hogy miért kell elköltenem megint x tízezer forintot! :D De valós érdemi indok kevés van. Lásd előtted író is, hogy melóhelyről lopják a töltőt... Okés. Nálad meg, hogy elfelejted tölteni a telefont... :U Tehát no, ezek még a "kényelmi" szempontnál is gyengébb lábakon állnak, annyira ritka "problémák". Tehát ilyen triviális dolog, hogy töltöm a telefonom mert úgyis csipog, hisztizik ha kevés van benne. Ha nem is elsőre de harmadikra biztos meghallom és megunom és feldugom tölteni. :) Nálunk a cégnél meg nem lopnak töltőt... :U Szvsz ez se egy gyakori jelenség.
Mondom, szerintem a 3.-4. bekezdésemben leírt két ok lehet valós érv mellette. Aztán persze ebből ezt le lehet ágaztatni más szituációkra is.

(#31) prwnd


prwnd
csendes tag

Én nem vagyok megelégedve vele, állandóan váltja a frekvenciát, mintha nem találnák meg a közös hangot (hallani a nagyon halk sípolást, ahogy az elektronika próbálkozik).
Ezen kívül nem megy le a telefon deep sleepbe, de melegedés az nagyon van. Ez annyit jelent, hogy amint töltőre rakom a telót, el kezd merülni - szó szerint. Bumper megemeli a telót, de nem 5 mm-ig. Bár a két tekercs helyzete minimálisan elmozdul.
Nincs időm most ezt debuggolni :(
Nexus 4 minden gyári, qi orb.

[ Szerkesztve ]

(#32) nikilauda válasza prwnd (#31) üzenetére


nikilauda
senior tag

Nexus 4-re többen panaszkodtak már a qi miatt.

(#33) solaris17


solaris17
aktív tag

Na mik vannak ! Mikor erről regéltem a másik topicban, lehülyéztek, hogy neeem nem tekercs az lehetetlen, akkor csináld meg otthon úgyse tudod stb.

Legalább látja mindneki, ezt a műanyagba bújtatott primitív, de hasznos technológiát, melyet egy kicsit hozzáértő műszaki ember összevág otthon egy óra alatt.

Nagyon jó cikk, köszi érte !

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#34) Blindmouse válasza solaris17 (#33) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Azért primitívnek nem nevezném. Amit dokumentációt láttam, abban 2 oldalra fért csak el az alkatrészlista (csak az elektronika) és négy rétegű nyomtatott áramkörre készült. Külön debugger port (JTAG) van a vezérlőre kapcsolva, tehát szerintem még programot is kell írni rá.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#35) Sanya válasza prwnd (#31) üzenetére


Sanya
nagyúr

töltés közben egyik készülék sem megy deep sleep-be. bármilyen töltés legyen is az.

Töltés közben mindegyik telefon melegszik, qi töltéskor kicsit jobban.

vedd le a bumpert.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#36) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szép munka :)
Mondjuk az akku csak tud vigyázni magára annyira, hogy ne töltődjön túl - illetve a töltőáramkör is a telefonban van, de amúgy a kínai töltők tényleg nem véletlenül olcsók, gondolom minőség, árnyékoltság, élettartam, kimeneti fesz stabilitása, az nem túl acélos :) Meg hát, nem szabvány, az pont elég, valóban bármi előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) BatchMan


BatchMan
senior tag

Nekem tetszett a cikk.

Kérdés: egy Qi-re felkészített telefont tönkre tehet egy komolyabb trafó közelsége?

(#38) Blindmouse válasza BatchMan (#37) üzenetére


Blindmouse
senior tag

A normál, 50Hz-es trafók működési frekvenciája nagyon messze van a 100Khz-től amin ezek működnek. Ha kapcsolóüzemű tápegységről van szó, az (nagy teljesítmény esetén) működhet ezen a frekvencián. Ha azonban arra gondolok, hogy egy direkt erre tervezett tekerccssel nehéz 1 cm távolságról tölteni, illetve mindent amit nyugaton hivatalossan eladnak, meg kell felelni az FCC elektromágneses sugárzás előírásainak, én elképzelhetetlennek tartom, hogy egy zárt készülékházból kijutó elektomágneses sugárzás el kezdje tölteni a telefont, vagy akár tönkretegye.
Esetleg ha villám csap be nagyon közel, azt elképzelhetőnek tartom, de attól majdnem bármi megpusztulhat.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#39) solaris17 válasza Blindmouse (#34) üzenetére


solaris17
aktív tag

Természetesen igazad van, egy mobiltelefon esetében számtalan dologra kell odafigyelni, és a gyártástechnológia is megkövetel bizonyos praktikákat.

Most alapjában véve a leegyszerűsített működési elvről beszéltem, nem specifikusan egy készülékhez gyártva, hanem mondjuk egy egyszerü indukciós elven töltött li-ion akksival működő zseblámpára, mely egyébként létezik, és párszáz forintba kerül.

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#40) Peterson_


Peterson_
addikt

Igazán hasznos írás!
Köszönet érte:R

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#41) appel


appel
őstag

Jó a cikk, és annak is örülök, hogy itt kérdéseket is tehetek fel.
Van egy Nexus 4 telefonom. A minap szereztem egy ~2.000 ft-os kínai qi-t.
Tölt szépen, de disznó módon forrósodik a telefon. Mindkét oldalon szabályosan forró. Ez normális? Szerintem ilyen hő nem tesz jót az akkunak. Van valaki, akinek nem kínai olcsó, hanem normális qi töltője van egy N4 mellett? Az mennyire melegszik?

(#42) Blindmouse válasza appel (#41) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Nem tudom, de szétkaphatnád a töltőt és tehetnél fel nagy felbontású képeket hogy megmondhassuk normális-e.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#43) appel válasza Blindmouse (#42) üzenetére


appel
őstag

Igazából azóta rendben van. A második töltés után már nem melegedett. Azóta sem megy 34 fok fölé a hőmérséklet, szóval így már össze vagyunk barátkozva.

(#44) freddirty


freddirty
senior tag

Azzal a nem teszi tönkre az akkut kijelentéssel csak csínján. Az én qi töltőm az este feltett telefont még reggel is forrón tartotta. Ráadásul a vezetékes töltésnél jóval melegebben. Ez pedig szép lassan tönkretesz az akksit.

fred

(#45) Rover623 válasza Dany007 (#20) üzenetére


Rover623
félisten

Hát so-so. Igazából egy 2mp-es egykezes mozdulatot lehet vele spórolni az e-penis növelésen kívül.
Nem tudom...én örülnék ha telóm tudná. Amióta micro USB csatik vannak a telcsiken, sérülékenyebbek lettek.
A mostani telcsimen és az elődjén is nagyon gagyinak érződik a csatlakozó. Még alig múlt fél éves, de bizonyos kábelekkel már most előfordul hogy ha bedugott állapotban csak odébb tolom a telcsit az asztalon, már ki-be kapcsol a töltés. Amilyen papírvékony az érintkezősor a microUSB aljzatokban, nem csodálom hogy nem bírják a (minimum) napi gyakoriságú dugdosást... :(

primus inter pares

(#46) Kari1


Kari1
aktív tag

Ha esetleg mást is érdekel, ennek az [Ebay-es] töltőnek ilyen a belseje: https://drive.google.com/folderview?id=0Bx4kUserf9UDWUFndUItVDJnaHc&usp=sharing

(#47) appel válasza Kari1 (#46) üzenetére


appel
őstag

köszi, így legalább nem kell nekem is szétkapni :)

(#48) gatmen


gatmen
csendes tag

Sziasztok, segítsetek nekem légyszi! Hamarosan egy kingzone k1 turbó tulajdonosa leszek. Ez a telefon a saját "okos tokjával" támogatja a vezeték nélküli töltést. Szeretnék hozzá venni egy vezetéknélküli töltőt.

Utána olvastam és azt írták valahol, hogy ha egy olcsó kínait rendel az ember akkor arra ráfázhatok.. Mivel ebben nincs töltésvezérlés és hogy túltöltheti az aksit.

Kérdésem tehét hogy érdemes-e ilyen, vagy ilyen töltőt rendelni?

Vagy kizárólag maradjak a magyarországon is kapható töltőknél (amik 10 ezer ft környékén mozognak)?

előre is köszi a segítséget! :D

(#49) Stonerice


Stonerice
őstag

Üdv!
Valaki tudja, melyik a legolcsóbb vezeték nélkül tölthető telefon amit M.o.-n kapni lehet?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#50) zozor76


zozor76
tag

Üdv!

Nem nagyon pörög az oldal, de hát ez van... :D

Néztem ezeket töltőket:

1: Nillkin
2: Avantree
3: Nillkin
4: Nokia
5: Noosy

Érdemes bármelyiket is megrendelni?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.