Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) Menthirist válasza repvez (#9) üzenetére


Menthirist
veterán

Azért na, amit láttam, az átkozott messze van a wolfensteintől. Az Elite Dangerous, az Assetto Corsa már most is piszok jól néz ki, csakúgy mint azok a techdemo-k amiket próbálhattak az emberek. Azt kell megérteni, hogy az egész élmény annyira más, hogy nem kell tökéletesen hibátlanul fotorealisztikus grafika ahhoz, hogy piszok jól érezd magad és meglegyen a "presence" érzés. Abrash is mondta az egyik előadásán, hogy kipróbált egy demót, gyenge minőségű fények, alacsony felbontású textúrák, iszonyat low poly grafika, két magas torony közti pallón kellett átmennie, és annyira tökéletes volt a fejkövetés, hogy azonnal jött a beleélés, jött a tériszony, stb.

Az butaság hogy az emberek azt várják el hogy azonnal a legjobb minőségű képernyős grafikát tapasztalják meg, mert olyan mást kapnak a vr-tól, amit 10x ilyen grafika sem tudna pótolni. Persze majd később jöhetnek a nagyobb felbontások, addig a grafikát kell úgy alakítani hogy támogassa megfelelően a riftet (pl megfelelő betűmérettel). Ha arra várnánk hogy a vr ott kezdjen ahol a monitoros grafika, akkor sosem lenne vr. A kulcs az, hogy most már olyan szinten tud lenni a vr, olyan áron (köszönhetően a mobilkijelzők fejlődésének és tömeggyártásának), hogy már nem féltéglányi pixeleket látsz, már tud olyan élményt nyújtani, amivel el lehet indulni.

Szóval speciel nekem ez nem tűnik wolfenstein grafikának. Nem a legszebb grafika amit láttam életemben, de bőven a megfelelő kategóriában van. Vagy ez...
De nem kell egetverő grafika, lásd:
ezt
ezt

Az emberek gtx 680-on simán Assetto Corsa-znak dk2-őn, nem tartok attól hogy egy 970-en vagy 290X-en ne lenne ilyen élményben része az embernek majd a CV1-el is. Lehet hogy nem Ultra grafikán, de bőségesen vállalható kompromisszumokkal.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.