Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chrys_


Chrys_
addikt

Vélemény:
A Ubisoft monnyonle!!

30fps-sel BF4 nagyon szar, tapasztalat.

(#2) adamssss


adamssss
veterán

Nekem nem a 30 fps-el van a bajom. Az egy ac-hoz boven eleg. A felbontas a gaz h 2014 nem tudnak fhd-t kicsikarni ezekbol a "nextgen" vasakbol.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Ugyan már, a 30 és a 60FPS között ég és föld a különbség. A játék folyamatossága nem olyan vajsima 30-nál mint a kétszeresénél (nem laggról beszélek).
Alapnak kéne lennie a 60-nak felbontástól függetlenül imho.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#4) D.Va


D.Va
senior tag

Háát... én 1x poénból Quake 3 Arena-ban konzolparanccsal 120 fps-ről leszabályoztam 30ra a játékot, és hiába... elvileg szaggatásmentesnek kéne lenni már 30-nál is a képnek, és nem is akadozott... de valahogy mégis olyan fura volt 120-hoz képest mintha képregényt néznék... Persze van olyan játék amihez elég lehet a 30... ( PointNClick ;] )

(#5) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Ülj le Ubisoft fiam, egyes!

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#6) gghrtz


gghrtz
őstag

Hát nem azért, de én mar 60 és 120 FPS között is látom a különbséget, persze csak akkor, ha a monitor is 120Hz-es.

(#7) r00r1


r00r1
aktív tag

Az szerintem kimaradt, hogy szemenként 30 fps.... :U
De Bf4 multiban, ha 75-ről beröccen 45-re, már érzem, hogy nem folytonos. Akkor a 30 az mi??? :W

(#8) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Nekem 100 alatt olyan, mintha lagban lennék:D

(#9) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Filmnezeshez eleg a 30, jatekhoz, foleg multi fpshez (shooter), karcsu.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#10) ViZion


ViZion
félisten

Ez kicsit olyan, mint a régi viccben, hogy MS irodában kiég az égő, senki nem tudja hogy kell kicserélni... inkább szabványba foglalják a sötétséget. ;]

Mindig szimpi, h megmondják mi a jó nekünk. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#11) Angel1981 válasza fornettisuti (#9) üzenetére


Angel1981
veterán

+1 :K

(#12) tomas51


tomas51
senior tag

Ez egy faszság!
Most komolyan ezt magyarázzák meg.
Ez vicc.

(#13) Taybore


Taybore
aktív tag

Mi a problémátok? "a másodpercenként 30 képkocka ad igazán filmes hatású élményt" - tehát, ha esetleg csak nézni szeretnéd, hogy mások hogy játszanak, arra tökéletes. ;]

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Nyilván az Ubi mondja meg, hogy nekem mi az elég FPS.

(#15) bozont válasza fornettisuti (#9) üzenetére


bozont
veterán

Elég a fenét. Csak filmnél nem annyira feltűnő, az interaktivitás hiánya miatt, na meg a motion blur-nak köszönhetően. Én összehasonlítgattam pár felvételt (30vs60 fps) és filmnél is ég és föld a különbség, a 60 fps javára. Ez a 30+filmszerű hatás is egy nagy baromság, a felvétel sebességének semmi köze hozzá.
Engem még a motion blur is baromira idegesít, nem csak játékoknál, filmnél is (feltéve hogy nem indokolt a használta az adott jelenet miatt).

Arról nem is beszélve, hogy az alacsony fps miatt jobban fárad az ember agyilag. Minél folyamatosabb a mozgókép annál kevésbé. Sokkal komfortosabb érzés. Sőt, a szemeket is jobban kíméli.

[ Szerkesztve ]

(#16) satz18


satz18
őstag

Gondolom a 900p is a filmszerű érzés miatt van. Egyszerűen az ubi az egy trehány banda. Csesznek megírni egy játékot normálisan, aztán jól megideologizálják. Nálam ők már ezerszer leírták magukat, lejjebb nem süllyedhetnek még az ilyen kijelentéseikkel sem.
Aki meg nem látja a 30 és a 60 fps között a különbséget, annak meg rossz a szeme.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#17) Griff55


Griff55
senior tag

Már bocsánat Ubisoft de a krva anyád! Lehet nekik elég az igénytelen 30fps, de könyörgöm a pc-s társadalomnak ez a fos nem kell!(vagy legalább rakják bele a választási lehetőséget, hogy 60 vagy 30fps...) Nevetségesek a kifogások és magyarázkodásokat hallunk mostanában az Ubisoft-tól. Komolyan mondom mostanában csak felb.sznak a híreik. Egyik kedvenc kiadóm volt, de így 2014-re a sorozatos baklövéseik miatt nagyon megutáltam őket. :(( :(((

[ Szerkesztve ]

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#19) Polllen válasza bozont (#15) üzenetére


Polllen
nagyúr

"Arról nem is beszélve, hogy az alacsony fps miatt jobban fárad az ember agyilag. Minél folyamatosabb a mozgókép annál kevésbé. Sokkal komfortosabb érzés. Sőt, a szemeket is jobban kíméli."

Ezt azért fejtsd ki bővebben. :) Főleg a szem kímélését és az fps közötti összefüggést!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20) Menthirist


Menthirist
veterán

Én pedig igenis szeretném bírálni a Ubisoftot az ilyen kijelentésekért. Nem várom azt, hogy álljanak ki és vallják be hogy nem voltak képesek megcsinálni 60 fps-re a dolgokat mert költségkímélés és egyéb okokból az "egyszerűbb" megoldást választották. De legalább ne etessék az embereket ilyen bullsh*tekkel. Ezekből lesz az, hogy fenn marad mint az "ember csak az agyának 10%-át használja" mendemonda. Ami simán csak nem igaz. Szóval inkább ne mondjanak semmit, de ne nézzenek hülyének, mert hajlamos leszek NEM venni a termékeiket. Ha ők így, én is így.

És közben képesek előadni a "mindent megteszünk hogy jobb kapcsolatunk legyen a felhasználókkal" zenés-táncos mutatványt.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#21) Abu85 válasza Cobra652 (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Te vagy nem olvastad el a cikket, vagy nem olvastad el a cikket. :D

Menni fog. Már a mostani béta kód fut 60 fps-sel PS4-en Full HD-ben. Xbox One-on ment 900p-ben. Az Xbox One is menni fog nekik, mert az XDK már sokkal gyorsabb, mint egy éve.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) ALLAT001


ALLAT001
senior tag

48 fps-től miért betegedtek meg az emberek? :F

Csak a nagymamák vagy a gamerek is?

(#23) #10691584


#10691584
törölt tag

Számokkal bűvészkednek a kóklerek, mert a sz@rul optimalizált és félkészen kiadott játékaik bagzanak normális FPS mellett. Hülyíteni próbálják a népet kamurizsával, erre van eszük, de hogy normálisan megírják a gémeket, ahhoz nincs elég szufla.

(#24) pzstm válasza Cobra652 (#18) üzenetére


pzstm
titán

Aha...900p / átlag 45 fps Ps4-en a HArdline Beta...Akkor One-on nyilván menni fog az 1080/60..:D

azért beta....fog menni annyin nyugi van ;)

amúgy meg láttam én 900p-s Ryse-ot, kanyarban sincs továbbra sem egyik konzol egyik játéka sem.....

másrészt Destiny BETA-val játszottam One-on, ami 900p volt, a végleges meg 1080p...50"-os TV-n soha nem mondanám meg, hogy melyik volt 900p melyik 1080p :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#25) ALLAT001 válasza Menthirist (#20) üzenetére


ALLAT001
senior tag

"ember csak az agyának 10%-át használja"

Ez az urban legend abból ered (gondolom) h egy ingerületben lévő idegsejt blokkolja a körülöttelévőket, így kvázi tényleg sosem lehet az agy idegsejtjeinek több mint 10%-a egyszerre ingerületben, illetve ha ez mégis megtörténik, akkor epilepsziáról beszélünk. De úgy érzem még ez a magyarázat is sántít :-/

Egyébként a 10% is sokkal több a szokásos semminél ;]

[ Szerkesztve ]

(#27) Griff55


Griff55
senior tag

a jövőben egy fillért nem adok ki ubisoft játékért. ennyit értek el nálam a fejlesztők.

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#29) Polllen válasza Griff55 (#27) üzenetére


Polllen
nagyúr

Itt a fórumokon az ubi már három magyarországnyi játékost vesztett el az elmúlt években, de még mindig valaki veszi itthon is a játékaikat. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#30) parampa


parampa
aktív tag

Ubisoft re-defines the meaning of Frames Per Second from Consol perspective.

A hír igaz mer' lítólag konzolvasnak jóttesz, smég afogyasztás izs cökkentöle. :Y

(#31) Malachi válasza Cobra652 (#28) üzenetére


Malachi
addikt

nem tűnt fel, hogy az írás sehol nem védi a Ubisoftot? tényeket közöl és enyhén szkeptikus, sőt kritikus.

értő_olvasás.

[ Szerkesztve ]

(#32) bozont válasza Polllen (#19) üzenetére


bozont
veterán

Alacsony fps-nél és most inkább játékról beszélek, én gyorsabban lefáradok, mint egy szép folyamatos kép esetében. Például, régebben mikor még sokat játszottam a BC2-vel és gyenge gépem volt, a játék 30 fps körül mozgott (25-40), 2-3óra után már éreztem hogy fáradok. A szemeim is már égtek picit. Viszont mikor erősebb vga került a gépbe és meglett a stabil 60fps, sokkal tovább is tudtam játszani anélkül hogy érezhetően lefáradnék.
Eleve az ugye nem igaz, amit sokszor hangoztatnak emberek, hogy márpedig 25fps-től folyamatos a mozgókép, mert hát a filmek...
Azért az, mert egyszer ott a motion blur és azért is mert a többit az agy kiegészíti. Egyértelmű hogy többet dolgozik a kevesebb információ miatt és ezért jobban is fárad az ember. Több fps esetén kevesebbet kell pótolni.

(#33) Abu85 válasza Cobra652 (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Először is ismerd a tényeket: BF: Hardline: [link] ... Xbox One-on ment a béta 900p-ben, de már azt is 1080p-re mondják a végleges játéknál, ugyanis folyamatosan gyorsul az XDK.

Ha végigolvastad, akkor pontosan tudod, hogy az Ubisoft problémája, hogy nem a legalacsonyabb szintű hozzáférést használják, ami a Sony bevallása szerint is sok százezerszer lassabb parancspuffer generálást tesz lehetővé, tehát rengeteg processzoridő megy el vele, amikor ez nem szükséges az alacsony szintű elérésekkel. Még mindig ugyanazt a hibát követed el. Csak a hardverre figyelsz, amikor a gyorsulások a szoftverben rejlenek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#34) mlinus


mlinus
őstag

Tényleg vicces amiket az ubisoft nyilatkozik mostanában. Egyébként konzolon a stabil 30 fps már kurvajó, PS3-on és X360-on rengeteg játék volt 24-25 fps-re "belőve". A Ubisoftos játékok nagyon jó példák erre, PS3-as Far Cry 3 és AC3 nagyon gyakran 20 fps alatt nyomta gameplay közben is :D

(#35) Polllen válasza bozont (#32) üzenetére


Polllen
nagyúr

És az új vga-val felbontás is változott vagy csak az fps?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#36) ittakary


ittakary
nagyúr

Persze 30 FPS.... Apja f...ülét.

(#37) Taposo válasza mlinus (#34) üzenetére


Taposo
aktív tag

Amúgy konzolon tökéletes a 30 képkocka, csak a PC-n nem, amúgy lehet nézni a jó oldalát is, látni hogy az Ubi nem adja a lovat a hardverfejlesztők alá, igy az ő játékai alá nem kell Titánt venned elég közép-alsó kategóriás vga is ;) 30 fps-hez

[ Szerkesztve ]

(#39) #31600896 válasza Griff55 (#27) üzenetére


#31600896
törölt tag

Én eddig sem adtam :DD

(#40) haxiboy


haxiboy
veterán

Most megpróbálják magyarázni hogy a kevesebb jobb mint a több mert lusták/és vagy nem tudnak kihozni megfelelő teljesítményt a vasakból? :(

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#41) 7time válasza Cobra652 (#38) üzenetére


7time
senior tag

Az ilyen hozzászólásokat nem lehetne mellőzni esetleg az írójával együtt.

(#42) bozont válasza Polllen (#35) üzenetére


bozont
veterán

Csak az fps, a monitor nem változott és én mindig a natív felbontást használom. Más beállításhoz sem nyúltam.

(#43) Locutus


Locutus
veterán

Hány év is kell még ahhoz, hogy ne véres verejtékkel hozzák ki a 1080p60-at a kvarcjátékokból? :U
Valszeg addigra itt lesz már a következő generáció is... PC-n meg csak röhögünk ezen továbbra is, és az is teljesen mindegy végülis, hogy mi van ennek a hátterében...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#44) Fontos?


Fontos?
tag

Hát ez úgy hülye kifogás, ahogy van...
Az Ubisoft egy nyomoronc, fos ha nem képes a játékaiban hozni a kívánt sebességet, folytonosságot.
-pláne, hogy ilyen kifogásokkal okoskodik!

Ja, egyébként meg én és a haverjaim is rosszul vagyunk a 30 fpstől, pont azért mert játszanánk, erre diavetítés fogad....2014-ben bakker!

Példa...tisztán látni a különbséget, hogy a 30fps csak diavetítés és, hogy milyen szörnyen akad:

http://www.youtube.com/watch?v=9DFbNn3YpWM

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#45) #10691584 válasza Cobra652 (#38) üzenetére


#10691584
törölt tag

Most miért kell ezt a stílust erőltetni? Valamivel nem értesz egyet, van véleményed, oszt jóvan. Lehet normálisan is kifejteni, nem szükséges hangulatkeltés hozzá.

(#46) Abu85 válasza Cobra652 (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tehát a linked szerint egy optimalizálástól teljesen mentes, a játék kiadását háromnegyed évvel megelőző kód képes futtatni a programot 40-60 fps között Full HD-ben. Tekintve, hogy az első béta kódokhoz képest a teljesítmény a kiadás idejére legalább 40-50%-kal nő, így mi is a probléma az EA-nek azzal az állításával, hogy ebből a megjelenésre mindkét konzolon Full HD/60 fps lesz?
Egyébként az EA kivételes helyzetben van, hiszen PC-n is van Mantle-jük, szóval sosem lesz jobb a konzolon az adott játékportjuk. Az Ubisoft helyzete nem ilyen szerencsés.

Olvasd el még egyszer a cikket, ha Ubisoft védelmet látsz benne. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#47) huszar90


huszar90
aktív tag

Nem bírják a nagy next gen konzolok a mai játékot.... valamivel megkell magyarázni ezt a blamázst... :U

(#48) GeryFlash válasza Abu85 (#46) üzenetére


GeryFlash
veterán

Hagyjad, funkcionális analfabéta szegény :U

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#49) bozont válasza Fontos? (#44) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk érdemes letölteni az eredeti videót, ami a leírásban van linkelve, mert a youtube-on lekonvertálja 30fps-re és úgy nem annyira látszik a különbség, csak lassításnál.

(#50) gyuribácsi88

Sírnak mint a fürdős qrva (az ubi is meg a konzolgyártók is) hogy túl nagyok az igényeink mert minek nekünk az a 60fps. :U

Könyörgöm, generációváltás előtt ŐK MONDTÁK AZT HOGY MINDEN JÁTÉK 1080P ÉS 60FPS LESZ!

És most sírnak hogy ki vagyunk akadva ha 900p meg 30fps-el megy a játék! Azzal kábítottak minket hogy azért lesz érdemes konzolt cserélni mert itt aztán hű meg juj.

És ne az ubisoft mondja már meg nekem hogy én mi között tudok különbséget tenni, és mi között nem :U Mother of god, ők élnek belőlünk, nem mi belőlük.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.