Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) nemlehet válasza Cifu (#25) üzenetére


nemlehet
őstag

10 éve nem létezett még ARM szerver. 5 éve nem volt még a piacon versenyképes ARM szerver. Ehhez képest nem hinném, hogy ennyire távoli jövőről kellene beszélni. Az ARM saját óvatos becslése is 20% körüli eladási részesedést vár 2020-ra.

Ezzel nem tudok vitatkozni, nem rátok rá a dologra. Amennyire tudom az ARM magok számítási teljesítménye messze elmarad az X86-tól és bár vannak olyan felhasználások ahol ez nem probléma mert jól párhuzamosítható a feladat, de a nagy pénz nem ezekben van. Ok hogy 8 meg 64 magos ARM szerver is kapható, de ha még csak most kezdik el magukat vakarászni a professzionális szoftverfejlesztők hogy HSA meg ilyenek akkor ebből 2020-ra sem biztos hogy lesz szalonna. Amúgy meg 5 év azért nagy idő, sok minden lehet addig. Az ARM brutális fejlődést produkál de ez nem biztos, hogy fentartható.

Ott már most is jelen van.
Ezt tudom, de még nem piacvezető (tudtommal) és az intel sokat tesz azért, hogy ez ne is legyen így. Ráadásul ez pont az a terület ahol legkevésbé van hátrányban az ARM és még így sem....

Nem tudom te mennyi ilyesmivel találkozol, de az ilyenek ugyanúgy kiütköztek Windows Vista / 7 / 8, majd most a Windows 10 esetében. Továbbá ugyebár egyre több jel mutat arra, hogy a Windows 10 jön majd rendes ARM porttal (Win10 Rpi2 kiadás)..

Igen, de nem mindegy, hogy 100-ból 5 program nem megy az új win verzióban vagy 100-ból 5 megy mert van ARM portja/normálisan tudja emulálni.

A "Youtube downloader" meg létezik pluginként, platformfüggetlenül...

Én ezt tudom, de mancika vajon tudja? Pl a munkatársam is profin kezeli a szimulációs szoftvereket, de unokaöccse által felrakott ősrégi youtube downloaderrel szedi le a zenéket gagyi minőségben. Mondtam, hogy használjon plugint mert az jobb és kényelmesebb, de láttam az őszinte rémületet a szemében, hogy jajj akkor most újra meg kell tanulni.... És ez a nem IT-s érdeklődésű emberek 99%-ra igaz.

Pont fordítva látom, konzumer szinten nem foglalkoznak ezzel annyira az emberek. 5 éve is voltak például Linux-al árult lapitopik, de akkoriban még nagyon sokan azzal kezdték, hogy rakjunk rá windows XP-t. Mostanság egyre több embernél látok én is Ubuntu-val felvértezett laptopot. Hétköznapi használatra (böngészés, videónézés, zenehalgatás, szövegszerkesztés) tökéletesen funkcionál...

A linux részesedése nem nagyon mászik 1% körülről. (tudtommal) Ergo lehet te egyre több ilyet látsz, de attól ez még nem trend. Mai napig megveszik az emberek gépet linuxal mert az olcsóbb majd megy rá a virágbolti windows. Arról nem is szólva, hogy a cégek legnagyobb része is windowst használ és sajnos már ott elvérzik a linux hogy nincs rá rendes MS Office. TUdom, hogy elvileg a libre office teljesen kompatibilis, de gyakorlatilag nem az.
Az egyetemen egy srác azért bukott meg mert libre office-ban írta meg a beadandóját amit a tanár nem tudott megnyitni, pótleadás meg nem volt. Kalap kabát.
Ettől függetlenül elismerem, hogy az emberek nagy részének elég lenne egy Ubuntu vagy hasonló átgondolt GUI-val rendelkező disztró.

Ismét nem értek egyet. Miért merül fel az embergenerációs kérdés? 10 éve az okostelefonok is buták voltak a mai utódaikhoz képest. Én is Commodore Plus 4-en meg Amigán nőttem fel, még se AmigaOS-re vágyom...

20 éve az vett gépet akinek szüksége volt rá és nem nagyon tudta megkerülni. Ma már mindenkinek van gépe, annak is akinek valójában nem létszükséglet, csak szórakoztató eszköznek használja mert a TV már nem menő. Tehát vannak olyanok aki SOHA nem fognak egy középiskolai prezentációnál több tartalmat előállítani, soha nem fognak egy DVD-t megírni és a játék számukra kimerül a Candy Crush-ban. Nekik nem lesz igényük a visszafelé kompatibilitásra. Ez a generáció jelenleg kb 6-8 éves szóval még fel kell nőjenek a fizetőképes kereslet szintjére.
Én se vagyok videóvágó vagy PS bubus, mégis ha egy visszafelé x86-al nem kompatibilis platformot kéne használnom meg lennék lőve. Ahogy pl a cégünk is. De anyám is akinek 1 személyes könyvelő BT-je van. De a tesóm is pedig ő is csak egyetemista, és nem műszaki szakra jár oszt mégis.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.