Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) unrealnoise válasza aram01 (#855) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Az egy dolog, hogy kaphat ilyen támogatást egy konzol, a fejlesztőknek ezt ki is kell használni, hiszen teljesen más érzékenységet kell alkalmazni egy egeres vezérlésnél. Szóval nehogy azt képzelje valaki, hogy kiadnak egy egeret PS4-re/X1-re és akkor onnantól az minden FPS-el TPS-el fasza lesz... Messze nem ilyen egyszerű a dolog.

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#902) aram01 válasza unrealnoise (#901) üzenetére


aram01
nagyúr

Örülök hogy elmagyaràztad ami kézenfekvő ;)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#903) unrealnoise válasza aram01 (#902) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Lehet neked az, de másoknak nem. Egyik ismerősömnek behalt a DS4-e ravasza, és most egeres, billes kontrollert akar PS4-re. Aztán nem fogja fel, hogy azzal jól tökön lövi magát, ha nem lesz közben ott "tartalékként" egy igazi kontroller.

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#904) aram01 válasza unrealnoise (#903) üzenetére


aram01
nagyúr

Jah bocs, azt hittem nekem szàntad vàlasznak.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#905) nyisziati válasza unrealnoise (#900) üzenetére


nyisziati
veterán

És aki csak azért vesz csippelt boxot, hogy a krekkelt játékokat tojja, mer az a fájintos??? :Y

[ Szerkesztve ]

(#906) unrealnoise válasza nyisziati (#905) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Az vegyen.. :D Hirtelen nem tudom hogy jön ez ide. Erre eddig is volt példa. De next-gen vonalon szerintem a warez még nem elterjedt dolog... Amúgy van aki PC-n warezol, van aki konzolon, mindenki azt csinál, amit akar, persze a véleményem megvan a dolgokról. :)

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#907) aram01 válasza unrealnoise (#906) üzenetére


aram01
nagyúr

aki warezol az megfosztja magát a lényegtől: a multitól (xbox) aki meg tört szerveren nyomja gépről, annak gondolom hamar elege lesz a csalókból.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#908) nyisziati válasza unrealnoise (#906) üzenetére


nyisziati
veterán

Elsősorban a steam miatt írtam, mert előtérben volt erősen a hozzászólásodban. Sok fiatal kölyköt inkább a konzol vonz, ahogy én tapasztalom. Tört gép + játékok azt szevasz. Én is n
A törés persze erősen országfüggő. Amerikában gondolom jóval a magyar arány alatt vannak. Itt ha megnézed az apróhirdetéseket kb. minden második gép flash-elve van. Sokaknak nincs pénze erő hardverre, meg állandó GPU cserére ill. Steamre.
Megveszi használtan 30-ért a Boxot, aztán jöhetnek a warezok ingyé.
PC-n is meg lehet ezt persze csinálni, csakhát ott erősebb a hardverkorlát. Xbox 360-ra most is tudsz viszonylag új cuccot szerezni (vagy venni), pedig 2005-ös hardver (!). Próbáld meg ugyanezt egy 2005-ös PC-vel... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#909) nyisziati válasza nyisziati (#908) üzenetére


nyisziati
veterán

(a nagy szerkesztgetésben lemaradt egy mondat)
Én is nehezebben adtam el a Boxomat pár éve, mert nem volt törve. Nagyobb az igény a flash-eltre.

(#910) slloyd válasza nyisziati (#909) üzenetére


slloyd
senior tag

Hali,
Boldog Gaming pc és ps4 tulaj vagyok :)
Ezek nem harcolnak mert jól megférnek egymás mellett.
Mind 2 vel joy al játszom valamint minegyiknek meg vannak az előnyei hátrányai.
Ps az exkluzívoknak van tartva pc a high end vizuális orgazmusra :K
Mondjuk az igazsághoz az is hozzátartozik,hogy a kedvenc online lövöldémet ps4-re is meg kellett vegyem (cod ghosts) mert pcén a Steam mindig kidobált a party-k ból csalással vádolva :(((

(#911) CommandDos válasza slloyd (#910) üzenetére


CommandDos
újonc

A joystick egy elavult x@# nevezzük dolognak ennyi.
Örülök hogy még 2001-ben kidobtam a kukába a ps joyomat :D
ps-t azért eladtam és vettem egy pc-t helyette azóta se bánom
Unreal tournament, Max Payne, Doom 3 akkoriban simán végig verte a konzolt élményben még a gta vice city is sokkal jobb volt mint ps-n akkoriban ultra gagyi volt a konzol most jutott még csak oda szerencsétlen hogy beérje a pc-t látványban (3d) 2015-ben :Y

Irányítás elképzelhetetlen konzolon nem véletlen nincsenek közös szerverek mert besírnának a vereségtől :DD

(#912) slloyd válasza CommandDos (#911) üzenetére


slloyd
senior tag

Nézd én egér+bill -el is ugyan olyan jól tudok játszani mint joyal.
De tudod ki a tököm akar a pc elött görnyedni....
Nem kösz fő a kényelem én fotelből ágyból fekve nyomom joy al pcén is :K
Úgy alázom a gamer egereket mint a huzat,mert aki tud az joyal is tud ;]

(#913) idegen lény válasza unrealnoise (#903) üzenetére


idegen lény
őstag

Nagyon hullanak ezek a DS4-ek. Régen ilyen silány minőségű kontrollereket el sem mertek volna adni.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#914) idegen lény válasza unrealnoise (#900) üzenetére


idegen lény
őstag

Project Ascension: [Steam, Origin és Uplay összecsomagolva egyetlen szolgáltatásba] Meg van Kodi is, meg GameGo.

Nem értem. Te most melyik oldalon is állsz? Tudom, hogy mostanában nagyon trendi tartózkodni, de tessék színt vallani, nehogy köpönyegforgatónak tűnj.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#915) slloyd


slloyd
senior tag

Én pc és ps4 tulaj vagyok.
Mindkettőt jágtékra használom minimum napi 2-3 órában....
Most akk. indítsak saját magam ellen hadjáratot? :DDD

(#916) Senkifia*


Senkifia*
csendes tag

83.000 ft volt a ps4, 3 játékkal (zero dawn horizon, Ratchet and clank, meg valami autós, összesen 22-23.000 ft értékben) szóval 60.000 a ps4... A pc mellett minden fórumon azzal érvelnek, hogy a computing power lenyomja a konzolt (az i5-i7 az AMD Jaguar-t)... Ok. Az i7 processzor önmagában 90-100.000 ft. Amit mondogatnak még, hogy a pc-n fel lehet nyomni az fps-t, a felbontást, stb.... Ehhez ugye kell egy erős videókartya.... Még plusz 70-180.000 ft.... Attól függ, mennyire akarod lenyomni a ps4et...
A következő érv, hogy hosszú távon olcsóbb a pc, mert online játékhoz nem kell előfizetés a ps+ra(évente 18.000 ft... 250-80=170 Ez kb 10év ps+ előfizetés )... Ez tény. A Steam-en olcsobbak az akciós játékok.... A ps4 store-ban 20 dollár volt a Dark souls 3. A Steam-en, 75%os kedvezménnyel, 15 dollár....nyert 5 dollárt a pc.
Egy konfigurátorral össze rajtam egy pc-t(ami feltételezi, hogy értek hozzá, és később is én fogon fejleszteni, még több pénzért). Megnéztem egy 2018ban megjelenő ps4 játék pc rendszerigényét....250.000 lett a pc vége oprendszer nélkül .. 60.000 a ps4.És nincs lag, nincs összeomlás....
I rest my case.

[ Szerkesztve ]

(#917) NandorHUN válasza Senkifia* (#916) üzenetére


NandorHUN
addikt

Probléma, hogy a gépet és elég rosszul kalkulálod. PS4 nem egy mai gép, hanem több éves, tehát illene a PC alkatrészeket is akkorról kiválasztani. Egy K szériás i5-s processzort OC-al, ami már rég lenyomta a PS4-et meg lehet venni akár 25-35 ezer forintért is.
VGA-ból GTX 970 50 ezer forint és az is jóval erősebb a PS4-nél... folytassam? A végére kapsz egy gépet, ami picivel drágább mint a PS4, sokkal több funkcióval bír, jobb grafikával, nagyobb fps-sel és még olcsóbb is hosszútávon.
Már csak egy Origin Accessel visszakaptad az árkülönbséget.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#918) Senkifia* válasza Gebriel (#219) üzenetére


Senkifia*
csendes tag

Azért az igaz, hogy sokkal nehezebb precízen célozni kontrollerrel, mint egér - billentyűzet kombóval... :)
Most vettem a viszonylag erős laptop mellé egy ps4et... A pc párti "hagyjál engem, kérdezd a másikat , nem kell konzol, pc jobb" nagyfiam csorgó nyállal nyomatja a Horizon Zero Dawn-t 😂

(#919) Senkifia* válasza NandorHUN (#917) üzenetére


Senkifia*
csendes tag

Nem, nem kalkulálom rosszul.... Most veszem mindkettőt, és 2018as játékokkal szamoltam... Ami a ps4en röccenés nélkül elmegy... Ahogy a 2017es játék is... Egy 3-4 évvel ezelőtti pc-t már rég tuningolni kellett volna. Mert a 3-4 évvel ezelőtti hardver nem viszi el az új játékot. Mert az a cél, hogy vegyél új gépet. És újfent elérem az új videókártyával, több memóriaval, új processzorral a 250.000t. És mindehez vedd hozzá, hogy ez feltetelezi, hogy értek hozzá, és én csinalom. Mert ha nem, akkor felmegy 300ra a munkadíjjal együtt. A konzol meg simán viszi a 2017es full extrás játékot. És a fhd 1 m-es tv-n olyan a kép, hogy tátott szájjal nézem. Lehet, pcn fel lehet húzni az fps-t, meg a felbontast... De amíg az én szememnek tökéletes, folyékony, és gyönyörű a ps4en, addig engem nem győznek meg ezek az érvek.
A Tom's hardver pont azt mondja, hogy "nehéz, de inkább lehetetlen egy 250-300 dolláros konzol árából egy gamer pct össze rakni"....
Szóval hidd el, jól számoltam :)

(#920) konci79 válasza Senkifia* (#918) üzenetére


konci79
őstag

Megszokás kérdése, sokáig konzolon nyomtam,nekem a joy precizebb .

(#921) cskamacska válasza Senkifia* (#918) üzenetére


cskamacska
addikt

Ezt a Horizon Zero Dawn-t? ;]
Zelda Breath of The Wild VS Horizon Zero Dawn | Details Comparison 1
Zelda Breath of The Wild VS Horizon Zero Dawn | Details Comparison 2

Lehet inkább Switchet kellett volna venned. :P

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#922) Senkifia* válasza Senkifia* (#918) üzenetére


Senkifia*
csendes tag

Az az érv, hogy de az i5 lenyomja az amd jaguar t, és sokkal több az fps, meg a felbontas, az akkor áll, ha fel tudom húzni a pc-n maxra. Ami régebbi hardverrel szinte biztos nem áll meg... A gamer pc-t egy 2018ban megjelenő játék gépigénye szerint néztem. És a konfigurátorban úgy lett 250.000 ft, hogy messze nem az ajánlott i7es procit vettem, hanem amd-t, és videókártyából is a közepeset. Ami messze nem lett volna az a hiperszuper teljesítmény, amivel pc kapcsán mindenki érvel. 91 óta van pc-m, a masodiktól mindig én raktam össze, ha asztali volt....és tudom, hogy működik a juzerek átb@szása, mikor a gépigény töredéke elég lenne az egyes játék futtatásához... De az a cél, hogy vedd meg az újat, igy a régebbi hardveren szinte kizárólag csökkentett módban fut az új program... Ha egyáltalán elindul... A ps4re meg amit kiadnak, lehet le van tiltva a videó állítás opció.. de úgy néz ki, hogy ledobod a láncot, főleg ennyiért. Ja és a ps4 pro-t meg nem is nyomja le olyan könnyedén az az i5. És azt is megvehettem volna 130.000....vs 250.000....és a fennmaradó 120ból azért pár játékra, vagy pár év ps+ előfizetés kijön, azt hiszem...
Ami a pc olcsóságát illeti, a nagyfiam hangosan felkacagott, mikor azt mondtam, hogy a Steam az olcsó... Persze, a régi játék... Na de gratulálok annak aki azért rak ossze többszázezres gépet, hogy retro játékot nyomjon rajta.
A Dark Souls 3at megvettem 20 dollárért ps marketen. Steam - en 75%leárazással volt 15 dollár... Szerintem a 120.000 ből kijön egy darabig az a plusz 5 dollár....
Ezek a tények.
Amúgy ha pénzem lenne, annyi, amennyi nincs, valszeg nem a ps4 olcsó verziója mellett döntök. De hogy az ár - érték aranya kiváló egy pc vel szemben, az biztos...
Ja és mielőtt azzal jön valaki, hogy na de a pc sokoldalú... Gamer pc-t nem birotika miatt vesz az ember. Ha meg 3d-s animációkat kell gyártania, nem a játék miatt kellett a gép. Birotikára meg a 120.000ből még veszel 60-70 ért egy kozepes asztali gépet... És még mindig maradt 60.000 az 5 dolláros(1400 ft, ugye) különbségekre, egy darabig...

(#923) Senkifia* válasza cskamacska (#921) üzenetére


Senkifia*
csendes tag

Kiscsillag, hülyeségeket lehet osztogatni estig... Azt a Horizon Zero Dawn-t a nyáladon csúszva játszanád... Csak mondom....

(#924) Senkifia* válasza cskamacska (#921) üzenetére


Senkifia*
csendes tag

https://youtu.be/EhPPlEEyfj8

Ilyeneket én is tudok 😁

(#925) Senkifia* válasza cskamacska (#921) üzenetére


Senkifia*
csendes tag

Ilyen alapon ide linkelhetném az összes Assassins Creed-et.... Mikor először láttam 2008ban,asszem, leesett az arcom... Aztán jöttek sorozatban... És rájöttem, hogy a gepigenyen kívül alig valtozik valami.... Olyan "húzzunk le még egy bőrt róla" feelingje lett az egésznek..
Ja és 2008ban pc-n láttam meg.
Szóval az, hogy a mezőn szalad egy ijas karakter, 1998ban, es 2017ben is a Horizon Zero Dawnban... És akkor ettől de szar ez a játék... Hát ez viszonylag primitív érvrendszer... Illetve poénkodás 😀

(#926) Polllen válasza Senkifia* (#916) üzenetére


Polllen
nagyúr

És nincs lag...

Mese habbal. Régen játszottam a Destiny-vel ps4-n, de tudott az laggolni. És hát nem nagyon volt grafikai beállítás opció, hogy elkerüljem. Így inkább a játékot kerültem el.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#927) Senkifia* válasza NandorHUN (#917) üzenetére


Senkifia*
csendes tag

Senkifia*
(újonc)
Az az érv, hogy de az i5 lenyomja az amd jaguar t, és sokkal több az fps, meg a felbontas, az akkor áll, ha fel tudom húzni a pc-n maxra. Ami régebbi hardverrel szinte biztos nem áll meg... A gamer pc-t egy 2018ban megjelenő játék gépigénye szerint néztem. És a konfigurátorban úgy lett 250.000 ft, hogy messze nem az ajánlott i7es procit vettem, hanem amd-t, és videókártyából is a közepeset. Ami messze nem lett volna az a hiperszuper teljesítmény, amivel pc kapcsán mindenki érvel. 91 óta van pc-m, a masodiktól mindig én raktam össze, ha asztali volt....és tudom, hogy működik a juzerek átb@szása, mikor a gépigény töredéke elég lenne az egyes játék futtatásához... De az a cél, hogy vedd meg az újat, igy a régebbi hardveren szinte kizárólag csökkentett módban fut az új program... Ha egyáltalán elindul... A ps4re meg amit kiadnak, lehet le van tiltva a videó állítás opció.. de úgy néz ki, hogy ledobod a láncot, főleg ennyiért. Ja és a ps4 pro-t meg nem is nyomja le olyan könnyedén az az i5. És azt is megvehettem volna 130.000....vs 250.000....és a fennmaradó 120ból azért pár játékra, vagy pár év ps+ előfizetés kijön, azt hiszem...
Ami a pc olcsóságát illeti, a nagyfiam hangosan felkacagott, mikor azt mondtam, hogy a Steam az olcsó... Persze, a régi játék... Na de gratulálok annak aki azért rak ossze többszázezres gépet, hogy retro játékot nyomjon rajta.
A Dark Souls 3at megvettem 20 dollárért ps marketen. Steam - en 75%leárazással volt 15 dollár... Szerintem a 120.000 ből kijön egy darabig az a plusz 5 dollár....
Ezek a tények.
Amúgy ha pénzem lenne, annyi, amennyi nincs, valszeg nem a ps4 olcsó verziója mellett döntök. De hogy az ár - érték aranya kiváló egy pc vel szemben, az biztos...
Ja és mielőtt azzal jön valaki, hogy na de a pc sokoldalú... Gamer pc-t nem birotika miatt vesz az ember. Ha meg 3d-s animációkat kell gyártania, nem a játék miatt kellett a gép. Birotikára meg a 120.000ből még veszel 60-70 ért egy kozepes asztali gépet... És még mindig maradt 60.000 az 5 dolláros(1400 ft, ugye) különbségekre, egy darabig...

(#928) Senkifia* válasza Polllen (#926) üzenetére


Senkifia*
csendes tag

Jó, akkor helyesbitek:egyelőre nincs lag... És a Tom's hardveren pont a pc ellen és a konzol mellett érvelt nálunk sokkal okosabb, hogy a pc időnként ok nélkül osszeomlik, besz@rik...és a konzollal nem fogsz fél éjszakát azzal tölteni, hogy drivereket frissits, mert épp nem tudod, mitől sz@rt be a gép... És én ezt az érzést qrvajól ismerem.. Az isten pcje is össze sz@rja magát időnként... És néha minden látható ok nélkül. És vissza érünk oda, hogy feltételezve van, hogy értek hozzá, és megbuherálom magamnak. Mert ha nem, akkor így jártam... A konzollal ilyen viszonylag ritkán van.
Persze, lehet, fog laggolni is. Egyelőre nem teszi. Ez a tény. Meg minden, de amit fent leirtam :)

[ Szerkesztve ]

(#929) Senkifia* válasza Polllen (#926) üzenetére


Senkifia*
csendes tag

Melyik Destiny? A 2es? Azért kipróbálnám.. Csak hogy végre lássak laggot 😂

(#930) Senkifia* válasza konci79 (#920) üzenetére


Senkifia*
csendes tag

Én régen játszottam kontrollerrel pc-n... Azért most meg kell szoknom...
Biztosan gyakorlat kérdése....

(#931) Senkifia*


Senkifia*
csendes tag

Amúgy elnézést, én senkit nem akarok se meggyőzni, se megsérteni :)
Nekem a ps4 sokkal jobb ár - érték aranyú, mint egy gamer gép.

Én is szivesen vennék egy ilyet :

http://www.computerimperium.hu/images/Imperium_Maximus_PC.jpg

Sajnos momentán nem erre kell a pénz :D
Mindenki azzal játszik, ami jobban fekszik neki, illetve az erre szánt költség keretének... Peace :D
Jó játékot mindenkinek... És boldog új évet :)

(#932) kicsako


kicsako
őstag

Remélem tisztában vagy vele, hogy a konzolos grafika, az a pc-s low-medium között van valahol, ahhoz pedig bőven elég egy ócsóbb gép, ami nem kerül +200ezerbe..

(#933) kwzatz válasza Senkifia* (#922) üzenetére


kwzatz
őstag

Ahhoz, hogy 720p high-on, meg 1080p low-mediumon 30fps-sel futtass egy játékot, nem kell 250.000 Ft-os gép. (csak úgy érdemes összehasonlítást végezni, hogy a PS4 teljesítményével egyező és az ehhez kapott vizuális megjelenítéssel megbirkózó gépet raksz össze) A 250.000 Ft-os gép teljesítményéhez igencsak kevés lesz a sima PS4 meg XBox One.

Tessék két videó, csak hogy lásd, kb. milyen pc-t kell összeraknod:
I3-4130+750TI vs PS4 vs XBox One
PS4 vs Budget PC

Mivel a videók nem ma készültek, azóta ennél lehet sokkal erősebb i3-at, meg kártyát is venni hasonló áron, és ez elég ahhoz, hogy lehagyja ezeket konzolokat. Sőt, ma már egy Pentium G4600 (23.000 Ft) is elég, i3 sem kell. Ha valakinek megfelel a PS4 és XBox One szintje, nem szükséges olyan mélyen a pénztárcába nyúlni, mint ahogy írtad.

A játékok kérdése: Steam-es árat írtál, az esetek 90%-ában az a legdrágább, máshol érdemes venni. Nem szürke oldalakról beszélek, mint a G2A vagy a Kinguin, hanem legális forrásokról, pl. Gamersgate, Gamesplanet, Humble Bundle, Fanatical, Green Man Gaming stb (ezek is steam/uplay kulcsok). Emellett nem kell előfizetés pluszban ahhoz, hogy online tudjak játszani.

A bővíthetőség kérdése: Vannak, akik még mindig sok éves i5-öt használnak, 8GB RAM-mal, csak videokártyát bővítenek, és bőven PS4/XO szint felett játszanak.

A PC-vel előforduló problémák: Nem tudom már hányadik gépem így kb. 16-18 év alatt, de soha nem kellett pl. driverrel idegeskednem. Utoljára néhány hónapja frissítettem, azelőtt meg kb. 1 éve, és egyetlen játékot leszámítva (Wolfenstein: New Order), ami kifejezetten nem szereti az RX 470-et, semmivel nem volt problémám (és ezt is meg lehetett oldani).

A PC legnagyobb előnyét, a sokoldalúságot pedig nem lehet félresöpörni. Szerintem nagyon kevesen lehetnek, akik csak és kizárólag játékra használják a számítógépüket. Nekem a játék mellett betölt még legalább 5 hasznos funkciót, amik között van, ami havonta hozza vissza az árát, ez pl. egy PS4-gyel elég nehéz. :)

Ha csak játszik az ember, és különösebben nem érdekli a valamivel jobb grafika vagy a fix 60 fps, nem akar foglalkozni az optimális beállításokkal, jó neki a készen kapott élmény, érdekli néhány exkluzív cím, és valamivel olcsóbban szeretné megúszni (legalábbis a jelenben, lehetséges, hogy hosszú távon ugyanannyiba fog kerülni) akkor van létjogosultsága a konzolnak. Rám pl. ezekből egyik sem érvényes, így nem merülne fel bennem, hogy konzolt vegyek. (az a néhány konzol exkluzív meg, ami érdekelne - Last of Us, Uncharted széria - nem igazán ér ennyit) Mára már a sokat hangoztatott "kényelmesen akarok a fotelben ülve a tv előtt játszani" érv is megdőlt, mert olyan gamepadet veszel a PC-hez, amilyet akarsz és ha minden igaz a Steam Linkkel tudsz tv-re streamelni.

A legnagyobb gond most PC összerakásánál, hogy a RAM, SSD és a videokártya, hogy úgy mondjam "önmagához képest" viszonylag drága különböző "gyártási nehézségek" miatt, kb. 1-1,5 éve sokkal olcsóbban lehetett hozzájutni. (elég meredek, hogy ugyanazt az SSD-t és RAM-ot kb. féláron tudtam megvenni a maihoz képest)

A leírtaktól függetlenül nem vonom kétségbe, hogy nagyon jól fogtok szórakozni a PS4-gyel, illetve a Horizonnal, legyen is így. Szerintem ma a játékostársadalom már nagyon el van kényeztetve, legyen szó konzolról vagy PC-ről, hiába a sok panaszkodás. :)

[ Szerkesztve ]

(#934) Senkifia* válasza kwzatz (#933) üzenetére


Senkifia*
csendes tag

De hát pont az a lényeg, hogy " a pc (i5) leveri a ps4et (amd jaguart) mint vak a poharat" szóval legyen durva :)
És én a konfigurációt efy 2018as ps4re es pc re is kiadandó játékra néztem, valahok a ninimum és a közepes rendszer igény között.... És ebből lett s 250.000 na jó, 20.000 volt a bluray lejátszó... Mett a ps4 úgy e lejatssza, akkor legyek korrekt....

(#935) Senkifia* válasza kwzatz (#933) üzenetére


Senkifia*
csendes tag

"5 hasznos funkciót, amik között van, ami havonta hozza vissza az árát, ez pl. egy PS4-gyel elég nehéz. :)" hát pont ezt mondom én is... Hogy nekem (gyakorlatilag a gyerekeknek... Én csak élek a lehetőséggel :) ) kizárólag a játék a szempont. És arra a ps4 tökéletes... Meg tv boxnak... Meg HBO go nézéshez.... Meg ilyesmi.... És nem is arra van, hogy visszahozza az árát, arra van lehetőség egyéb :)

[ Szerkesztve ]

(#936) kwzatz válasza Senkifia* (#934) üzenetére


kwzatz
őstag

Ha "leveri, mint vak a poharat" szint kell, akkor miért kerüljön ugyanannyiba? :) Mert egy i5 és egy olyan videokártya, ami belefér a 250.000-es keretbe, azt garantálom, hogy magasan a PS4 teljesítmény felett lesz. Ha meg PS4 teljesítményt akarsz, akkor nem kell i5+GTX 1060, bőven elég lesz a Pentium G4600+GTX1050 is. És még mindig egy többfunkciós számítógéped lesz, amivel PS4 vizuális minőség fölött játszani is tudsz.

De igen, ezt írtam, ha csak a játék a szempont, van létjogosultsága a konzolnak. Viszont másik oldalról nézve, elég ritka, hogy valaki csak játékra vesz számítógépet.

[ Szerkesztve ]

(#937) Polllen válasza Senkifia* (#929) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez az első rész volt. Még régen. Szóval ez a vas már akkor is képes volt lagolni.
Igen a PC-t néha rendbe kell tenni. Mindennek megvan a maga előnye és hátránya.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#938) Senkifia* válasza kwzatz (#933) üzenetére


Senkifia*
csendes tag

Az i3 4130 30-35.000
A ps 4 60.000 volt, tokkal, vonóval :)
Csak mondom.

(#939) kwzatz válasza Senkifia* (#938) üzenetére


kwzatz
őstag

Így van, de a videó 2 éves. A g4600 erősebb, mint az i3 4130 és 23.000 Ft. Csak mondom. :)

Emellett soha nem állítottam, hogy olcsóbban tudsz PC-t összerakni, mint venni egy PS4-et. Annyit mondtam, hogy egy PS4 szintű PC nem 250.000 Ft, hanem inkább 130.000 Ft. És utána jön az, hogy nem csak arra lehet használni, amire a konzolt.

(#940) Senkifia* válasza Polllen (#937) üzenetére


Senkifia*
csendes tag

Valóban. Sokáig csináltam... 😀 Már ki öregedtem a buherálásból... Nincs sok kedvem hozzá :( Tudom, ez itt biztos szentségtörés, de ez van. Majd ha az Y generációs gyermekeim akarják csinálni, csinálják :) szóval az igazsághoz ez is hozzátartozik. Van egy laptop, amd fx 7500zal, 2 gigás radeon videó kártya, 8 giga ram, 1 terra hdd. .. Célnak megfelel. Tudom, nem mérvadó, de azert
. A 2016os jatekok full grafikával nem mennek rajta zökkenőmentesen.... Asztali gépben nem lenne 160.000 csak 100 körül, gondolom. De a ps4 60 ért klasszisokkal jobb :)
Gyerekjátéknak tökéletes. Ha meg majd buherálni lesz kedvük, buheráljanak...
U. I.
Még egy adalék, amiről mindenki nagylelkűen megfeledkezik:a jogtiszta win még rá tesz pár tízezret a gépre.
A 250.000es gamer gép oprendszer nélkül lett ennyi :D

[ Szerkesztve ]

(#941) Senkifia* válasza kwzatz (#939) üzenetére


Senkifia*
csendes tag

Sokan írtak olyanokat, nem feltétlenül itt, hogy jaa az én i7esem leveri az amd jaguart... Én meg : téényleg?? Asztaaa... Ki hitte volna, azért a 90-100.000 ftért 😂
És igen, másra is lehet használni... Csak nálunk gép az van, nem is kimondottan gyenge..A gyermekek steam-elnek rajta ezerrel... És valszeg fognak még ps4 mellett is .. Szóval ezért lett harmadáron ps4

[ Szerkesztve ]

(#942) Senkifia* válasza kicsako (#932) üzenetére


Senkifia*
csendes tag

Természetesen tisztában vagyok.. Azért a low-tól erősen messze van, de nem vitatkozni akarok...
Csak azt mondon, hogy 60ezerért vettem egy olyan eszközt, amivel olyan 100-150ezres pc szintjén játszom. Ez tény. A maradék pénzből meg veszek játékot :)
Mint mondtam, nem akarok senkit meggyőzni. Se megsérteni. De az biztos , hogy pcn dupla ennyibe kerül ugyanez a minőség... És ha gyermekjátéknak kell, már meglevő, célnak megfelelő, közepesen erős laptop mellé, akkor még inkább ps4re szavazok :)
Amúgy elég rossz a szemem.... A fhd méteres tvn qrvajól néz ki a ps4 buta grafikája is :)

[ Szerkesztve ]

(#943) Senkifia*


Senkifia*
csendes tag

Amúgy nem vagyok teljesen meggyőződve arról, hogy a ps4 platformjára készített játékot nem optimalizálják jobban, mint a pcre írtat... Mert mint ahogy mindenki felhivta a figyelmemet rá, a ps4 egy több éves konstrukció. Azóta kihoztak mellé a ps4 pro-t, ami viszi, elvileg, a 4K-t,de annyi. És ha úgy menne a dolog, mint a pcn, hardveres frissítés nélkül, ami ugye a ps4nel nem jatszik, már rég besz@rtak volna a konzolok a maguk 4 - 5(?) éves hardverúkkel... Mikor a pcn már a 1-2 éves konstrukción az új játék kezd köhögni, ha nem upgrade-ol az ember.
De lehet, rosszul látom.

(#944) #21946880 válasza Senkifia* (#943) üzenetére


#21946880
törölt tag

Ember. Értjük, megvetted a konzolt és bizonygatod a világnak, hogy remek döntést hoztál. Örülünk neked. Pont.

Három platformon vagyok jelen és jövőre beszerzek egy switch-et is, de konzolosként is zavaró már olvasni a hozzászólásaidat.

Tudod kiknek találták ki a konzolokat? Akik nem a péniszüket akarják méricskélni és a neten szájkaratézni értelmetlen dolgokról, hanem csak játszani.

Jó szórakozást a ps4-hez.

(#945) Senkifia* válasza kwzatz (#936) üzenetére


Senkifia*
csendes tag

Van egy amd fx7500as, 8 giga rammal, 2 gigás radeonnal... És hétszentség, hogy a Horizin Zero Dawn-t nem vinné el ott, ahol a ps4. És asztali gépben olyan 100.000 lenne....

(#946) Senkifia* válasza #21946880 (#944) üzenetére


Senkifia*
csendes tag

😂
Köszönöm szépen

(#947) kwzatz válasza Senkifia* (#945) üzenetére


kwzatz
őstag

Érdemes még valamit tisztába tenni. Amiről írsz, az egy laptop. Az abban lévő fx 7500 lényegesen gyengébb, mint egy 23.000 Ft-os Pentium G4600. És mit jelent pontosan a "2 gigás radeon"? Mert gyanítom, hogy egy R7 m265-öt illetve hasonlót, ami egy abban az időben megjelent GTX 750Ti szintjét meg sem közelíti. Szóval a laptop, amiről írsz, az már a megjelenésekor is az asztali alsó kategória tetejét, középkategória alját hozta teljesítményben (azóta eltelt 2-3 év) és jelentősen gyengébb, mint a ma 130.000 Ft-ból összedobható PC (amibe már inkább egy GTX 1050 fér be, nem egy 750Ti, megint más szint), amivel a PS4-nél is valamivel jobb teljesítményt érhetsz el.
Horizon meg nincs is pc-re, szóval nehéz így ebben a kérdésben okosnak lenni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.