Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27) finest válasza Varoz (#26) üzenetére


finest
őstag

Wass eredetileg Vass, német származású volt. :P

Ahelyett, h a nagypapa isteni kinyilatkoztatás szerűen megdorgálja az unokáját, kedvesen és szeretettel is taníthatta volna mások tiszteletére. Nem is beszélve arról, h a gyerek jó indokkal maradt el a találkozóról, meg is maradt benne a túlzott szigorúság élménye örökre. Ettől olyan egyszerű ez. Nekem a Pál utcai fiúk többet tanít emberségről és illemről, mint az egyszerű ember büszke öntudata.
Sajnálom, h magadra vetted, h nem estem hasra a szövegtől.
Más, hazug vagy, ha azt akarod elhitetni velem, h te soha senkit nem sértesz meg, h mindig illedelmes vagy, ha azt mondod, h soha nem várattál meg senkit. Ez nyilvánvalóan lehetetlen, megpróbálhatjuk becsapni magunkat, de az idő egész mást jelent egy nagypapának, mint egy gyereknek. - Mintha az idő valami rettenetesen drága dolog lett volna, horgászgatott a tóparton, és besértődött az unokára, ahelyett, h büszke lett volna, h beválasztották az iskolai csapatba. - De megértjük, a nagypapának már fogy az ideje, a gyereknek még sok van, ezért nem is tűnt föl a gyerek írónak, h milyen nagy gond a távol maradás a nagypapi szemében. Remélem, h te elnézőbb, türelmesebb és belátóbb leszel a saját gyerekeddel, unokáddal akik nem mindig úgy táncolnak majd, ahogy az a te illemkódexedbe beleillik. És igen, minden rosszindulat nélkül mondom, h ez a fajta büszke, érzelmeket elnyomó keménység, amivel a nagypapát Wass lefesti, "paraszti" vonás. Ma egyébként már nincsenek parasztok, nincsenek osztályok sem, és én nem tartalak annak.

Azon is gondolkodom, h vajon Wass olvasótáborából hányan értelmezik az írást Wassal azonos vonatkoztatási rendszerben. Például a fenti idézet kapcsán hányan veszik észre a tízparancsolaton kívül, h melyik bibliai idézetre utal Wass az elején? Úgy is lehet mondani, h Wass nem a mai embernek szól, ezt értem azon, h idejétmúlt.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.