Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) frem1790


frem1790
tag

:DDD :)) :D
Remek lett!
Na nem a lencsefőzelék, hanem az írás. Az előbbit inkább kihagyom ha nem haragszol meg. :DDD
Amúgyis nálunk is ez a menű csak én hagyományos módon készítettem. :K

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#2) Vakegérke válasza frem1790 (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha leszámítom a mosatlan eszközöket, nem rossz ez a kaja. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) Narxis


Narxis
nagyúr

Kevesebb zsírt vigyél az étkezésbe, úgy egészségesebb. :)

Thanos was right.

(#4) Vakegérke válasza Narxis (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az olajban készült kajákat utálom, de lehet jobb, mint akár csak egy szelet zsíros kenyér zöldpaprikával, paradicsommal, vagy vöröshagymával?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) nullpoint


nullpoint
senior tag

Rendszerváltás környékén jött be hazánkba hogy úristen a zsírtól megdöglünk, együnk olajat. Jó oké. Aztán jött hogy az olaj szar, főzzél pálmazsírral. Jó oké. Aztán pár éve észrevettem hogyha libazsírral főzök attól nem eregetek , ellentétben az olajtól meg a pálmától. Azóta nekem magyarázhatja bárki a ne egyél zsírt dolgot, csak röhögök rajta. :)

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6) Bjørgersson válasza Vakegérke (#4) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7) Narxis válasza nullpoint (#5) üzenetére


Narxis
nagyúr

lol mi köze ez eregetésnek ahhoz, hogy mi egészséges és mi nem az? Egyébként én nem emlékszem arra, hogy azt állították egyáltalán ne együnk zsírt, mindig az arányokon variáltak, együnk kevesebbet/többet valamiből stb. Nagyon nehéz tisztán látni mert gazdasági érdek is van mögötte, pl. Magyarországon a sertéshús fogyasztása az elterjedt így sokakat rosszul érint ha kevesebb fogyna. De van kormány program a halevés népszerűsítésére is meg még egy csomó másra. Szerintem amúgy semmit sem szabad tiltani csak mértéket kell tartani.

Thanos was right.

(#8) totron válasza Narxis (#7) üzenetére


totron
addikt

A nátrium-nitritet azért nem árt tiltani, úgy egészében. Mint annyi területen, az étkezésben is egyszerűbb a bűnbak/boszorkányüldözés és igenis sokáig démonizálva volt a zsír. A szocializmusban meg éltetve a tej. Végletek, egykomponensek erőltetése vagy elűzése, az átlag fogyasztó eddig még soha nem volt magasabb szinten.

(#9) twollah1976


twollah1976
őstag

Szetfingom magam a sok lencsetol annyit ettem ma.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#10) Vakegérke válasza twollah1976 (#9) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nyisd ki az ablakot, oszd meg az örömöd a szomszédaiddal. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Szokásos minőségű Egérke recept! :DD

Amit hiányoltam, az a kolozsvári szalonna utáni császárszalonna után kimaradt bacon szalonna! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#12) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#11) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ízlés dolga, nem szeretem a bacont. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) Met válasza Narxis (#7) üzenetére


Met
nagyúr

Pedig volt ilyen.
Zsírt evett mindenki zsírral. Aztán jött az olaj, a margarin, ilyen vaj olyan vaj.
Van már jó meg rossz koleszterin is.

Most azt hiszem a mangalica zsír a menő.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#14) kenwood3 válasza Vakegérke (#10) üzenetére


kenwood3
őstag

:DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.