Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tiv83us


tiv83us
veterán

Gondolom azert nem megy ki minden csip-csup esethez, mert nem hemzsegnek az ugyeleti autokban, sem az orvosokban es a 42 fokos lazas gyerek, meg az ajult szivbeteg apukak pedig nem ernek ra. /Gondolom az asszony fulladasa valoban elmult 20-30 perc utan es a Seduxen utan helyrealltak a dolgok/.
Ha pedig tenyleg sulyos, akkor azonnal mento, nem ugyelet.
A tisztelet elmaradasara termeszetesen nincsen magyarazat es mentseg.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#2) FRENK1988


FRENK1988
veterán

"Miért jattol a beteg, vagy hozzátartozója, ha úgysem kap jobb ellátást, mint az átlag?" ha nem jattolna rá se b@sznának. Többszörös tapasztalat SzSzB megyéből.
Szegény ember alig bírja fizetni a számláit, más orvos meg az évszakhoz illő autóval jár a kórházba (tél Tuareg; nyár Eos) :W

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#3) malwy


malwy
senior tag

:(

(#4) talmida


talmida
Közösségépítő

Vakegérke, szerintem azért vezették be a távgyógyítást, mert személyesen se biztos, hogy sokkal többet tettek volna. Gondolom, hogy a jól bevált módszert tanácsolták. :U

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#5) Ice!?


Ice!?
őstag

"Miért muszáj tejelni, hogy legalább emberszámba vegyenek?" - ez picit hasonlít a postára. a törékeny csomag több, mint kétszer drágább, mint a sima, holott alap szolgáltatásnak kéne lennie, hogy vigyáznak az ember cuccára.

bocs a hülye hasonlatért.

amúgy no comment.. m.o..

[ Szerkesztve ]

(#6) dízelracer


dízelracer
senior tag

"Hál' Istennek jó egészségnek örvendek. Maradjon is így, nem akarok a dokik kezébe kerülni."

Ne is. Ember számba sem veszik és lazán félrekezelik a beteget. Undorító a magyar egészségügy úgy ahogy van. Én mondom sokkal több külföldi orvos kéne ide ezeket a belterjes buszfejű parasztokat meg bunkósbottal kéne kikergetni a kórházakból... :(((

(#7) tiv83us válasza dízelracer (#6) üzenetére


tiv83us
veterán

Ilyen fizetes es korulmenyek kozt a kulfoldi orvosokbol is belterjes buszfeju parasztok lennenek egy het alatt. /Es nem hiaba menekulnek a magyar orvosok is kulfoldre/.
Aki meg maradt, mert mar ugye csaladdal van, /az 50-es, 60-as orvosok/, azok meg par ev mulva nyugdijba mennek, aztan lehet majd pislogni, mint hal a szatyorba.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#8) dízelracer válasza tiv83us (#7) üzenetére


dízelracer
senior tag

Nem lesz itt semmiféle pislogás. Én csak örülök neki ha a dinoszauruszok kihalnak végre.

[ Szerkesztve ]

(#9) Lauda


Lauda
félisten

Ezt en se tudom. Ezek hagynak megdogleni mindenkit. Magyar egeszsegugy jelenleg nem letezik, orvosok is nyilatkoztak, hogy nepirtas ami ebben az orszagban folyik. :(

(#10) Gergő_


Gergő_
őstag

Én hiszek a V-ban ;] , remélem legalább azt az állapotot ami előtte volt, vissza fogják állítani, már az is jó lenne. :(

(#11) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm a véleményeket.

Ami a távgyógyítást illeti, rendben is volna. Csakhogy szerintem meg kéne hallgatni a beteg mellkasát, hátát, ha már fullad. Vérnyomást sem ártana mérni. A mai telefonok erre nem alkalmasak.
Ami pedig a mentőt illeti, egyáltalán nem biztos, hogy ilyen esetben házhoz megy. Telefon kicseng, felveszik. Először ők is faggatóznak, és ha nem súlyos az eset, akkor hova irányítják a beteget, na hova? Az orvosi ügyeletre.
A kör bezárul.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) Lauda válasza Vakegérke (#11) üzenetére


Lauda
félisten

Allitolag ha a mento nem lett volna indolkolt (tehat sulyosabbnak allitod be az esetet mint valojaban), akkor meg is vagnak rendesen utolag. :(

(#13) Vakegérke válasza Lauda (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sajnos ez tény. De honnan a fenéből tudhatná a férj, hogy a felesége fulladása mennyire veszélyes, akár az életére is?
Szóval stimmt, a mentő az orvosi ügyeletre irányítja, ahol személyes kontaktus, vizsgálat nélkül kapták a tanácsot, hogy kunyeráljon nyugtatót.
Nem túl megnyugtató.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) Lauda válasza Vakegérke (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Nem fogja tudni, honnan is tudhatna. Egyebkent ilyet se hallottam meg, hogy mar az orvosi ugyelet is szarakszik, biztos ezen is sporolnak. :(((

(#15) Vakegérke válasza Lauda (#14) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sajnos igaz a történet. Felelőtlenül megállapított diagnózis személyes vizsgálat nélkül.
Fizetjük az EÜ járulékot. Ezért?

Talán túlzottan mellre szívtam a dolgot, és fölöslegesen háborgok. Nem tudom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) proci985 válasza dízelracer (#8) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

és ki fog helyettük dolgozni? mert a fiatalabbak közül az élelmesebbek mennek diploma után külföldre rezidensnek...

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17) Vakegérke válasza proci985 (#16) üzenetére


Vakegérke
veterán

Élelmesebbek? Én inkább hűtleneknek nevezném őket.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#18) GrandeP


GrandeP
őstag

Miért nem a 104-et hívták? :U Ügyelet maga dönt h kimegy-e avagy sem... mentőt kellett volna hívni és akkor nincs sár dobálás...

Ettől függetlenül osztom a véleményt miszerint s@r az egész úgy ahogy van.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19) hengerPHanda


hengerPHanda
csendes tag

Most akkor én is mesélek egy kicsit. Anyagi helyzetünkből és egyéb okokból adódóan nem tehetjük meg, hogy tejeljünk a dokiknak, vagy a nővéreknek. Az egyéb ok konkrétan az, hogy idén június 9-én ki kellett hívni a Nagymamámhoz a mentőt. Semmi gond nem volt a mentősökkel, szóltak, hogy ha rosszabbodna az állapota, jelezzük és akkor szirénázva küldik az autót. Mivel 3 stroke-on már túl volt, azt hittük ez a negyedik, amit anno a dokik megjósoltak... Rohamosan romlott az állapota, perceken múlt az élete... Itt kezdődik az igazi sztori.
Aznap hajnalban bevitték az intenzívre, ellátták rendesen, nem volt benne hiba, pár napig bent tartották, megfigyelték. Mivel nem tudták mi a baja, ezért miután jobban lett, átkerült a neurológiára, ahol szintén eltöltött pár napot, közben ugye rosszul lett, átrakták a belgyógyászatra, onnan intenzív, majd megint belgyógy. Később kiderült, hogy szívinfraktus volt a probléma, átvitték másik kórházba érfestésre, ott egy napot volt, majd visszavitték az eredeti helyére, a belgyógyra. Mivel sürgetett az idő, egyre többször lett ismét rosszul, megsürgették a műtétet, két koszorúeret cseréltek nála, egy másik kórházban. Ott ismét kezdődött a litánia... Szívosztály, onnan műtét, műtét után intenzív (ahol kiderült még aznap este, hogy bevérzés van a szívében, utána pedig, hogy a lábában is van egy szűkület, ismét műtét, ami mint utóbb kiderült, mindegyik életmentő volt), intezívről szívosztály őrzője, őrzőből a sima kórterem. Jobban lett a Nagyi, hurrá hurrá... Igen ám, de azt mondták, hogy ott nem tudnak vele mit kezdeni, így vitték vissza az első kórház belgyógyászatára, ahol most is fekszik. Tegnap hallottuk, hogy itt sem tudnak vele foglalkozni, átviszik ennek a kórháznak a rehab részlegére(másik utca, kb., de mentővel kell vinni), mert fel kell erősödnie, ugyanis Balatonfüreden van egy szívszanatórium, de oda csak akkor mehet, ha önellátó. Ha ez így menne... de persze senki nem sétáltatja, a sarka már felfekvéses, megy a hasa és még sorolhatnám...
Kérdem én... ha vkivel nem tudnak mit kezdeni, akkor miért kell ide-oda cibálni, miért nem lehet egy helyre (mondjuk egy rehabra, ahol van gyógytornász!!!) befektetni? Apukám megkérdezte a dokitól, hogy most addig fogják pakolgatni, amíg meg nem hal valahol? Doki válasza csak ennyi volt: "Uram nézze... Bármi megtörténhet..."
Egyes nővérek hozzáállását csak azért nem írom le, mert szerencsére nem az a jellemző, de ezalatt a két hónap alatt találkoztunk bicskanyitogató helyzetekkel és hozzászólásokkal...

Bocsánat, ez hosszúra sikerült, de dolgozik bennem az ideg... :B

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#20) dízelracer válasza Vakegérke (#15) üzenetére


dízelracer
senior tag

Nem hinném hogy túlzottan mellre szívnád a dolgot.

Apám 2005-ben ment el. A kórházban ahová kora este bevitte a mentő nem volt CT. Vizsgálat hiányában befektették a belgyógyászatra!! (egy magatehetetlen beteget) egy szobába, infúzióban kapott vérhígítót és szépen magára hagyták. Mire reggel az ország másik végéből odaértünk ott állt anyám zokogva meggyötörve az osztály várójában. Apám meghalt. Semmit sem tettek azért, hogy megmentsék. SEMMIT! Ha még este megvizsgálják és éjjel meg is műtik apámnak talán lett volna egy kis esélye, hogy még most is itt legyen velünk. Nem adtak neki esélyt. Elvették tőle ezt a lehetőséget ami talán az életébe került.

Három hete jött haza anyám ugyanabból a kórházból. A mellettük lévő szobába behoztak egy agyvérzés gyanús idős nénit. CT persze azóta sincs így őt sem vizsgálták meg csak ránézésre felállította a doki a diagnózist. Innentől a sztori ugyanaz mint apámmal. Befektették egy szobába és mivel nem képes kommunikálni a körülötte lévőkkel infúzión keresztül táplálják. Annyi. Vagy megmarad vagy nem. Pénteken voltam látogatni anyunál akkor mondta a doki a néni hozzátartozóinak, hogy 50-50%. Az állapota miatt egyenlőre nem szállítható majd jövőhét szerdán újra feljön megvizsgálni (az 5 nap). Most nem biztos, hogy kibírna egy 45km-es utat a legközelebbi CT -vel rendelkező kórházig. Fültanúja voltam mindennek. Nem sok kellett, hogy ne basszam le a dokit. Konkrétan nem csinálnak semmit az ilyen betegekkel. Bevágják egy szobába és azt lesik, hogy megmarad vagy nem. Ha nem, ők mossák kezeiket hiszen ők mindent megtettek, a beteg adta fel. De kérdem én. Hogy a kurva életbe fordulhat elő 2010-ben, a nagy Európai Únióban, hogy nincs egy rohadt kórházban CT? Az utóbbi 5 évben vajon hány embert tettek már el láb alól csak emiatt?

Az is milyen már, hogy egy végstádiumban lévő, nagyon erős fájdalmakkal küszködő rákos betegnek nem adnak morfiumot? Mikor ott voltak a kórházban a hölgy gyerekei akkor kapott egyébként hagyták egész nap szenvedni "ennek már úgy is mindegy, ne pazaroljuk rá" alapon. A szobatársai elmondtak ám mindent az utolsó pár napról. A felháborító szó ide most kevés. Undorító ami magyarországon egészségügyi ellátás címen folyik. Jól "ellátják" az ember baját csak kerüljön a kezük közé... :(((

Ha velem bármi történik inkább pusztuljak el csak kórházba soha ne kerüljek.

(#21) Vakegérke válasza GrandeP (#18) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem tudom. Részleteiben nem ismerem az ügyet.

Gondolkodjunk.
Szóval rosszul van az asszonyka, a háziorvos rendelési ideje nem aktuális. Fullad életünk párja, nem kap (elég) levegőt.
Nincs semmi olyan, amiért mentőt kéne hívni.
Valószínűleg a mentők az ügyeletre lőcsölték volna az ügyet, forduljon hozzájuk az aggódó férj. Ezt megelőzve hívta az ügyeletet munkatársam.

"Ügyelet maga dönt h kimegy-e avagy sem..."
Igaz, no persze. Csak telefonon nem működik a fonendoszkóp, és vérnyomást sem tudnak mérni. Márpedig ez alap a vizsgálatok során.

A kérdést már feltettem, de ott rejtőzik írásomban is: mi a frász van akkor, ha éjszaka meghal az asszonyka?

Mi a fenének fizetünk kényszeresen EÜ járulékot, ha még arra sem képes az ügyelet, hogy pár liternyi benzin árát feláldozva rohanjon egy fuldokló beteghez? Más költség nincs pluszban, hiszen a sofőr fizetése stabil, akár van riasztás, akár nincs.

Az országot azok éltetik, akik dolgoznak. Nem az lenne az elsődleges, hogy egészséges legyen mindenki? Félhullák nem tudnak melózni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Megszólalásom előtt jött két hozzászólás.
Ez kérem tragédia.

Soha a büdös életben ne legyek rászorulva a dokik "segítségére", mert abba bele fogok dögleni.

Bízom Istenben. Bízom, hogy nem ad a "készséges" dokik kezébe. Bízom, hogy ha lejár az időm, egyszerűen felborulok, és vége, vagy lefekszem aludni, és nem kelek fel többé.
Ennyit kívánok a sorstól, nem többet. Ámen.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) proci985 válasza Vakegérke (#17) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ha ugyanazért a munkakörért nagyságrendileg több pénzt, jobb munkakörülményeket és +25-30 év várható életkort kapnál (pszichiátereknél a várható érték 52 év, anesztesek mondjuk külföldön se élnek nagyon hoszú ideig), mit választanál?

szerk: és nyisd már ki a szemed, nem a doktorok hibásak azért, mert nincs CT, mert nincs elég ágy, mert nincs fekvőbeteggondozás, mert elégtelen a szolgáltatás. ill lehetnének ők is, de az egész országban minden orvos ilyen lenne? megsúgom: a TB a felelős az ágyakért, a gyógyszerért, az emberanyagért, az ellátásért. ez olyan, mint az iwiw programozóit szidni, mert a szerverpark nem bírja a terhelést.

egyszerű rájukhúzni a lepedőt, hiszen ők vannak ott és mégiscsak ők a felelősek az emberek életéért, csak éppen ha kevés az orvos és elégtelen a felszerelés, akkor mit tud csinálni?

nekik a kórház egy munkahely. megesik, hogy egy orvos 2-3 helyett dolgozik és 48 órát egyben leügyel. most képzeld el, ha a munkahelyeden hirtelen két ember munkája szakadna a nyakadba, nem fizetnének túlórát (vagy ha igen, akkor nevetséges pénzt), az egész éjszakás ügyeletből egy ebéd nem jön ki, valamint a munkádhoz szükséges eszközök egy részét egyszerűen elvinnék, hogy enélkül is meg kell tudnod oldani a problémákat. csinálnád? és Te lennél a hibás, ha nem tudnál mindent elvégezni, vagy nem megfelelő minőségben?

szerintem érdemes végiggondolni a dolgokat előbb, és csak aztán mérgelődni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24) FRENK1988 válasza proci985 (#23) üzenetére


FRENK1988
veterán

itt nem a dokik a hibásak hanem a hozzáállásuk rossz amit pénzzel lehet változtatni

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#25) Olcsi


Olcsi
senior tag

Nekem csak az a kérdés jutott eszembe, hogy miért telefonon kért segítséget, miért nem rohant vele személyesen ügyeletre?
Persze lehet, hogy ott sem foglalkoztak volna vele többet, de mégiscsak ránéztek volna, vagy ilyesmi...
Mondjuk én beszélek ügyeletről: engem 2x is majdnem elküldtek, hogy mit képzelek én, hogy odamegyek... Egyszer egy kullancsgyanús dolog miatt, másodszorra pedig egy durván hányós délután után vitt be párom. A kórház kapujában még rókáztam egyet, majd bent az ügyeletin is. Kicsit furcsán néztek és kvázi azt mondták, hogy ne egyek olyan sokat. :)
Azért adtak valami injekciót a derekamba, ami rendesen fájt...de úgy tűnt, mintha nem vennének komolyan. Na de végülis ez a dolguk...nehogy már a beteg érezze kellemetlenül magát amiatt, mert bemegy az ügyeletre!

(#26) proci985 válasza FRENK1988 (#24) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a gyógyszer-, ágy- és munkaerőhiányt az orvosok hozzáállásának változtatásával sajnos nem lehet megszüntetni. ez mind pénzbe kerül, és mint mondtam, az orvosok nem üzemeltetők, csak alkalmazottak, nem ők tehetnek arról, ha nincs CT vagy nincs elég ágy. attól függetlenül, hogy sok esetben őket teszik meg bűnbaknak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27) GrandeP válasza Vakegérke (#21) üzenetére


GrandeP
őstag

Most nem akarom védeni őket, mert semmi közöm hozzájuk, meg nekem is van negatív tapasztalatom.....de ha éhes vagy, akkor miért iszol és miért nem eszel?!

Nem azt hívták akit kellett volna, mentő meg kijön a szálka ment az ujjamba is...

Szóval ez egy kicsit el van ferdítve, h lehessen őket szidni...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#28) Dany007


Dany007
veterán

Egyetértek.
Ezt én is megtapasztaltam hasonló módon.

Nekem is pánik rohamom volt egyik reggel még februárban. A gond az, hogy nem tudtam, hogy az van és nem is tudtam mit kellett volna csinálnom. Mivel fogorvoshoz készültem, ezért elég sok gyógyszert szedtem be előző este és aznap reggel is. Aztán egyszer csak beütött a gond. Rosszul lettem.
Nem tudtam elmondani, hogy mit is érzek, mert én se tudtam pontosan. Csak azt, hogy valami nagy gond van, mert ilyet még sose éreztem.

Hát felhívtam az ügyeletet. Mi más hívhatnék reggel fél 7 kor, amikor 8-kor kezd a dokim?
Azért azt tudni kell rólam, hogy azelőtt ~ 5 éve nem voltam házidokinál sem. Nem is ismertem csak a családtól tudtam meg, hogy azóta 3 másik doki váltotta egymást és el is költözött... :U Szóval nem vagyok egy dokihoz járós.

Szóval felhívtam az ügyeletet, és elmondtam, hogy rosszul vagyok. Ver a víz, de közben jég hidegek a kezeim, a szívem úgy dobog, hogy majd kiugrik a helyéből. Nem bírtam se állni, se feküdni 2 percnél tovább. A gyomrom émelygett, hányinger, szédülés, beszélni alig tudtam, az összeesés határán voltam. Szóval mindez egyszerre!
Erre mit mond az ügyelet? Hogy üljek le és egyek valamit! Vágod? Ennyi. Arról nem beszélve, hogy étvágyam nem volt és fél kiflit alig bírtam lenyomni a torkomon.
Kértem őket, hogy jöjjön ki valaki megnézni hogy mivan, mert ilyen még soha nem volt.
Erre azt mondta, hogy mindjárt 7 óra és lejár az ügyeleti idő, menjek a háziorvoshoz! De az meg 8 kor kezd hogy basszák meg! És kész, leszarták!
A vége az lett, hogy a mentők bevittek és elláttak. Infúzió meg hasonlók.

Szóval egyszerűen röhej, hogy az orvosok nagyrésze mennyire szarik a betegekre. Elhiszem én, hogy ennek részben a beteg is az okozója, mivel sok nyugdíjas már csak hobbiból is dokihoz jár. De akkoris.

A pánikbetegség meg amúgysem vicc. Hiába az agy hiteti el a beteggel, hogy komoly gondok vannak, mivel a test produkálja a tüneteket! Csak valamiért itthon csak az orvosok kevés hányada képest ezt felfogni.
Talán azért is, mert csupán tanulnak erről, ismerni nem ismerik milyen. Egy-egy ilyen pánikrohamot senki nem tud elképzelni addig, amíg át nem éli! A saját családomon tapasztalom. Semmihez sem fogható.

(#29) Fecogame


Fecogame
veterán

Mondjuk melléfog a doki(?), és éjszaka meghal az asszonyka, akkor mi van?

Semmi. :(

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#30) Picike8 válasza dízelracer (#20) üzenetére


Picike8
aktív tag

Részvétem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.