Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moonlight115


moonlight115
tag

Ezt jó volt olvasni.
Jó neked. (A péházást kihagytad.) :D

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#2) #56230144


#56230144
törölt tag

Érdekes olvasmány volt így estére :)

(#3) Vakegérke válasza moonlight115 (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm, hogy elolvastátok. :)

A fórumozás valami más. Valós életbe kevert csoda, ha már mesének nem nevezhetem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) rw-ultra


rw-ultra
tag

Jó volt olvasni.
Úgy 35 év múlva bedobom ezt a csajozós dumát (már ha megengeded h használhassam) :D
Hmmm, megéheztem egy kis pásztorrihonyára :K

*http://www.youtube.com/watch?v=ZTu0yvlI8MA*http://jelvenyem.hu/gar/index.html*

(#5) Vakegérke válasza rw-ultra (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs jogvédelem, élj a dumával nyugodtan. Bejövős. :K

Ami a rihonyát illeti, 25 dekából főztem, van még benne 40 deka krumpli, 1-1 zöldpaprika, paradicsom. No meg a stb, nem képez tömeget. Annyi kaja lett, hogy eltettem a jégre 4 vacsira valót, és még mára is jut. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Jó látni, hogy nem csak én vagyok ilyen összetett (vagy éppen szedett-vedett).
Igaz, nálam már a való élet is kétfelé szakad. Van az az életem, amit élek és van az az életem, amiről tudom, hogy élnem kellene, de valahogy mindig későn jut eszembe, hogy "már megint elszalasztottam valamit". Mintha valami blokk lenne az agyamban.
Az álmaim viszont átszivárognak a valóságba, hiszen sok versemet álmomból felriadva írtam. Ráadásul álmomban jobban működik az "elemző üzemmód" (időnként úgy össze tudom rakni az apró részleteket, hogy szinte úgy tűnik, látom a jövőt).
Az álmodozás viszont minden normális embernél jelen van. Most azon vagyok, hogy az álmodozás valósággá váljon!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#7) Vakegérke válasza Geri Bátyó (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ahhoz képest, hogy sokan nem is élnek, csak vegetálnak, nekünk sokkal jobb. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Nekem is van 3.

A teljesen átlagos, a zenefüggő, és a szerelői :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#9) Vakegérke válasza Earl_Muttley (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

Feltételezhetően a háromból kettőt egyszerre élsz. Két végén égeted a gyertyát? :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) Earl_Muttley válasza Vakegérke (#9) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Igen. Amikor szerelgetek, az csak üvöltő zenével megy :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#11) Vakegérke válasza Earl_Muttley (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Legalább nem hallatszik, ha vaskosan káromkodsz. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) Earl_Muttley válasza Vakegérke (#11) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Ha valami nagyon felhúz, akkor bizony hallatszik az :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#13) Vakegérke válasza Earl_Muttley (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mi vagy te, ordibáló művész? :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) Earl_Muttley válasza Vakegérke (#13) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Hááááát, ha anyagi kár ér, akkor igen :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#15) Vakegérke válasza Earl_Muttley (#14) üzenetére


Vakegérke
veterán

Olyankor a fogaim közt morzsolom a szitkokat halkan, de folyamatosan. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) Earl_Muttley válasza Vakegérke (#15) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Nálam most van egy ilyen delikvens, amivel nem tudom mi legyen.
Nekilássak-é, vagy nem-é.

Motorola V8 a szentem, ingyen kaptam, csak törött. :O :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#18) Vakegérke válasza #40993792 (#17) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Provokatív kérdés: te hány életet élsz? :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) Vakegérke válasza Earl_Muttley (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azt tudod, hogy itt épp a te rovásodra szórakozunk? :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#20) Earl_Muttley válasza Vakegérke (#19) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Na megyek széjjelcsapni közétek :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#22) Vakegérke válasza #40993792 (#21) üzenetére


Vakegérke
veterán

A dedós feláll, és olyan gyorsan növekszik, hogy jé, már ballag a suliban...
Repülnek az évek. Jól kell élni ezeket az éveket, mert csak úgy érdemes. Sokan csak akkor jönnek rá, hogy nem jól tették, amikor már késő.

Ha elvesztetted a fantázia világát, az sajnálatos. Mondjuk nem hiszem, ugyanis megemlíted, tehát ott van az még benned. Vagy már csak emlék szintjén?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Jó hosszan szóltam hozzá, de nem jó gombot nyomtam meg. Most írjam le újból? Tetszett az írásod. Úgy hatott rám, hogy viszonyítottam olvasás közben. Igen, Te így? Én viszont emígy. Álmodban nem sikerül valami munka? Nekem viszont a valóságban. Még szerencse, hogy csak kedvtelésből faragtam napokig a követ. Sokan dicsérik, de szerintem nem jó. Tudom mi a hiba, mégse sikerül kiküszöbölni. Legjobb a főzéssel kapcsolatos kérdezősködés. Téged is szórakoztat, és a megkérdezettnek is örömet szerzel. Ugyanis nem csak üres duma az, hogy "örülök, hogy segíthettem" Tényleg jó érzés.

(#26) Vakegérke válasza potyautas (#23) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sajnálom, hogy elveszett a mondandód.
Nem kívánhatom, hogy újból nekirugaszkodj, de ha megteszed, bizonyára tanulságos olvasmány lesz.

Bizony a való életben is volt olyan, hogy nem haladtam egyről a kettőre. Minden feltétel adott volt, de mintha összeesküdött volna ellenem a gép, az anyag, az idő, hogy a fene egye meg. Talán ezek az emlékeim dolgoznak álmomban.

Általában szomorú, fásult nőket szólítok le kedveskedő mosollyal. Mikor eljutunk odáig, hogy megköszönöm értékes, bár sokszor felesleges segítségüket, már egyikük sem szomorú, fásultságnak nyoma sincs rajtuk. Mosolyognak, és nem túlzás, megszépülnek. Ebben biztos benne van az anyáskodó ösztön, de valószínűleg az is, hogy akad egy vén bolond, aki kedveskedve beszél velük, nem fukarkodik a "köszönöm" szóval, és érezteti velük, hogy nőként tekint rájuk.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27) moonlight115 válasza #40993792 (#24) üzenetére


moonlight115
tag

A sírás egészséges. A könnyben stresszhormonok vannak, ezért könnyebbülünk meg egy jó kis kiadós zokogás után. Nem szégyen.

potyautas Milyen követ faragtál? Mi volt a cél, és mi lett belőle?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#28) Vakegérke válasza #40993792 (#24) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor megvan a három világod. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#29) moonlight115 válasza Vakegérke (#28) üzenetére


moonlight115
tag

Nekem csak kettő van.
Egy reális és egy képzeletbeli. Néha nagyon kell koncentrálnom, hogy ne keveredjen össze a kettő. :B

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#31) moonlight115 válasza #40993792 (#30) üzenetére


moonlight115
tag

Örülj neki. Szerintem a nők nagy százaléka nem csípi a macsókat. Csak ezt a férfiak nem tudják, ezért megjátsszák magukat. Őszinteség és humorérzék. Ezek a legfontosabbak. :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#32) potyautas válasza moonlight115 (#27) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Korinthoszi oszlopfő, de egész kicsi méretben sóskúti homokkőből. A szimmetria fog ki rajtam. Az lett, aminek szántam, csak nem jó.

(#33) moonlight115 válasza potyautas (#32) üzenetére


moonlight115
tag

Erre kíváncsi lennék. Egy képet esetleg? :F

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#34) potyautas válasza moonlight115 (#33) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

majd inkább a saját oldalamon

[ Szerkesztve ]

(#35) pgyorgy59


pgyorgy59
csendes tag

Üdv Vakegérke.Nagyon tetszett az írásod. Azt hiszem hogy az ÉLET ettől a három dologtól szép és élhető !

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

(#36) Vakegérke válasza pgyorgy59 (#35) üzenetére


Vakegérke
veterán

Értsem úgy, hogy nálad is megvan ez a hármas? :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38) Vakegérke válasza #40993792 (#37) üzenetére


Vakegérke
veterán

Na látod, már majdnem megfeledkeztél róla, pedig "ő" az élet sava-borsa. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40) moonlight115 válasza #40993792 (#39) üzenetére


moonlight115
tag

Engem aztán nem zavar, csak a cikkeknél van "azoldalnyelvemagyar" szabály, de ott se mindig szorul egyértelműen javításra. :P

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#41) Vakegérke válasza #40993792 (#39) üzenetére


Vakegérke
veterán

Látod, csak egy parányi löket kell ahhoz, hogy tudomást végy arról, ami eddig is benned lakozott.
Te örülsz, én örülök, múncsájld korrigátor hölgy nem tiltakozik...
Kell még több a boldogsághoz? :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42) Csoffadalom válasza moonlight115 (#40) üzenetére


Csoffadalom
tag

Hali Mentor. Engedelmeddel én is hozzá szólnék.

Én csak egy életet élek, jelentős része a napjaimnak a munkával telik. Az álmaimra meg nem emlékszem mostanában. Régebben mindig jobbnál jobb csajokkal álmodtam, csak arcuk sosem volt, vagy nem emléxem rájuk. A cumigyárral meg nem szoktam álmodni, vagy ha mégis, az vérben úszó horrorfilmeket megszégyenítő álom.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#43) Vakegérke válasza Csoffadalom (#42) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nocsak, van munkád? Nosza, mesélj. :K

Nem létezik, hogy legalább ne álmodozz. Ha pedig igazat mondok, máris két életed van. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44) moonlight115 válasza Vakegérke (#41) üzenetére


moonlight115
tag

"Korrigátor" :))

Csoffadalom Tessék szépen mesélni! Milyen munka? Jobb, mint az előző?

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#45) Csoffadalom válasza Vakegérke (#43) üzenetére


Csoffadalom
tag

Van melóm, május 21 óta. Egy italnagykerben vagyok raktáros. Napi 12 óra. a pénz elég jó. Nem jobb és nem is rosszabb mint az előző. Csak nagyon közel van, ez az egyetlen előnye.

Legyen igazad Mentorom, szoktam álmodozni, de mindig elhessegetem mert úgysem válik valóra.

[ Szerkesztve ]

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#46) Vakegérke válasza Csoffadalom (#45) üzenetére


Vakegérke
veterán

Őszintén örülök, hogy van melód. Mondjuk a 12 órát sokallom, de te még szemtelenül fiatal vagy, bírod. :)

Mondtam már, hogy ne légy pesszimista? Ja, persze, most már biztos igen.
Ha nem kevered az álmodozást a valósággal, épülésedre szolgál. "Álmodj rétet, kis patakot", ahol jól érzed magad, és ha a valóság keserű, jusson eszedbe, hogy oda bármikor visszatérhetsz.

Nehéz veled. Nem lehet beléd lelket önteni, makacsul bezárkózol önös világodba, ahol te festettél mindent sötétszürkére. Pedig ha kilépnél belőle, bizonyára meglátnád, hogy süt ám a Napocska, vagy hogy egy eső után hogy lélegzik fel a növényzet.
Colos vagy, talán meg sem látod, hogy akármerre jársz, még az apró virágok is örülnek az életnek.
Ugyan miért nem melankolikusak az állatok? Mert nem töprengenek, hanem élik világukat.
Csak az ember képes arra, hogy saját maga rombolja saját elméjét hasztalan, önkínzó gondolatokkal.

Próbálj már meg élni!
Induljunk a kályhától. Van étel az asztalon? Igen. Van fedél a fejed felett? Igen. Az alap meg is van. Minden más csak extra, ha a vegetálás szintjét nézzük.
Lám, köztünk vagy, tehát ha nem is hús-vér, de társaságod is van.
Lásd már meg a szép dolgokat is az életben, és bizony nem kell azoknak hú, de feltűnőknek lenniük. Mikor élvezted utoljára egy virág illatát? Mikor kortyoltál bele utoljára az italodba, bár legyen az tea, hogy ez aztán hú, de fincsi? Mikor csettintettél utoljára, hogy na, ez a kaja aztán igen? Mikor csodálkoztál rá utoljára tiszta szívvel egy szépségre, legyen az egy kép, naplemente, egy kéz a busz kapaszkodóján, egy épület részlete, egy feszület, vagy bármi más?
Ne vegetálj, élj. Nem nehéz. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47) Csoffadalom válasza Vakegérke (#46) üzenetére


Csoffadalom
tag

Igazat adok neked mindenben. Minden úgy van ahogy írtad. Azt is tudod miért zárkóztam be ennyire. Igen, miatta! Így védem magam az újabb sérüléstől. Lassan azért változok, nagyon lassan. Már gondolok néha arra, hogy változtatni kéne, de ez nem megy csettintésre. Egyenlőre marad a vegetálás, de szép lassan haladok kifelé a mélységből. Majd egyszer......

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#48) Vakegérke válasza Csoffadalom (#47) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Az élet szép. Tenéked magyarázzam?"

Ki is mondta? Nagyon nem mindegy.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#49) Csoffadalom válasza Vakegérke (#48) üzenetére


Csoffadalom
tag

Hát nekem eddig inkább csak a sötétebbik oldalát mutatta.

Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják.

(#50) pgyorgy59 válasza Vakegérke (#36) üzenetére


pgyorgy59
csendes tag

Kicsit elcsúszva ugyan de a válaszom: IGEN, IGEN !

A jó nem mindig jó, mint ahogy a rossz sem biztos hogy rossz !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.