Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Raucher


Raucher
tag

Vakegérke, te már menthetetlen vagy. Nem így kell főzni!

Veszel néhány doboz konzervet, beleöntöd őket egy egy nagy edénybe. Minimális tűzön melegíted az éhező népnek. Közben meg nyugodtan borozgathasz.

Tegnap újabb találmánnyal futottam össze, egy élelmiszer üzletláncban. Tartósítószer nélküli uborkasaláta, amit 5 napig is el lehet tartani. Ezt is jó szívvel ajánlom. Borozgatás közben is könnyű elkészíteni.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#2) moonlight115


moonlight115
tag

Na, milyen volt az asztal alatt aludni? :)

tegnap direkt nem írtam, nehogy felébresszelek..... :D

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#3) Vakegérke válasza Raucher (#1) üzenetére


Vakegérke
veterán

A konzervügyben elkövetett főzésnek speciális szabályai vannak, még a katonaságnál tanultam.

Ha csak úgy hevítjük a konzervet, felrobban. Valami bödönben vizet kell forralni, és belerakni a zárt konzerveket. Miután már megint forró a víz, megfelelő a hőmérséklet. Ekkor egy szűrőkanállal egyenként kivesszük belőle a konzerveket, és a sorban következő éhező markába ejtjük. Ragyogóan megmutatkozik az illető vérmérséklete és mozgáskultúrája.

Ekkor jön a második felvonás. Nincs más dolgunk, mint lesni, miként nyitják a konzervet.
Ha óvatosan nyitja az illető, akkor rutintalan. Minél kisebb nyílást ejt a dobozon, annál nagyobb erővel, sugárban fröccsen rá a forró kaja.
Az öreg rókák ráteszik a dobozra a kés hegyét, a nyelére meg rávágnak egy jó nagyot. Elég nagy lesz a nyílás ahhoz, hogy fröccsenés nélkül kiszusszanjon a dobozból a gőz.

Na, akkor ki nem tud főzni? :)

moonlight115: Bevallom, semmire nem emlékszem... :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) Raucher válasza Vakegérke (#3) üzenetére


Raucher
tag

Jó a módszered, de lehetne jobb is konzerv ügyben.
Az a baj, hogy hangos a vízbe rakott doboz. Elkezd alatta gyűlni a gőz. Utána megemeli a dobozt, és puffan egyet amikor vissza esik.
Rakjál már a doboz és a fazék közé valamit a vízbe, hogy egy oldalán megemelje a konzervet. Akkor nem fog pufogni, és nem zavar a borozásban.
Merhát borozni csak nyugodtan lehet.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#5) Vakegérke válasza Raucher (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hatalmas "kondérban" kavargattam a konzerveket. Ha reklamáltak is, nem volt hallható jele, hiszen a "népnevelő" fakanál súrlódása, kocogása elnyomta.
Egy konzervnél tuti a te megoldásod az üdvös megoldás. :K

Megjegyzendő a volt melóhelyemen feltett a rezsóra melegedni egy babkonzervet az egyik kollégám. Ez idáig szép, csak megfeledkezett róla. Idő múltán öngyilkos lett a konzerv, és még a plafonon is babok röhögtek az éhesen álmélkodó kollégán. :)

Nagyon igaz, borozni csak nyugodtan lehet, meg kell adni a módját.
Részemről a félédes vöröset szeretem, mondjuk legyen egy behűtött Tihanyi Zweigelt.
Óvatosan húzom ki az üvegből a dugót, csak úgy finoman, szexisen cuppanjon.
Töltök a pohárba, úgy háromnegyedig. Rá lehet fogni, hogy azért, hogy ne lötyögjön ki, de inkább a mértani arányok miatt.
Berogyok a fotelembe, de arra vigyázok, hogy egy csepp se lötyögjön ki.
És eljöve a pillanat, komótosan a fény felé emelem a poharat. Gyönyörködöm a látványban, hiszen nagyon szép színe van a vörösbornak.
Lassan a számhoz közelítem, és egy apró kortynyit megízlelek. Hmmm, fincsi!
Innen már olyan, mint a szexualitás. Minden mozzanat az előzőből következik. ;)

Persze vedelni is lehet, pláne, ha babgulyást főz az ember. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) Raucher válasza Vakegérke (#5) üzenetére


Raucher
tag

Én a szárazabb vörösbort szeretem.
A könnyebb, olaszos ízvilágú borok a kedvenceim.
Fehérborból, a tokaji száraz szomorodni, bár mostanában nem ittam belőle. Kicsit túlárazzák, olcsóbban is lehet nagyon finom bort vásárolni.

De a vörösbor egészségesebb mint a fehér, ezért egészségmegőrzés céljából nyitom ki az üveget. A fehéret meg csak kedvtelésből fogyasztom.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#7) Vakegérke válasza Raucher (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

"De a vörösbor egészségesebb mint a fehér, ezért egészségmegőrzés céljából nyitom ki az üveget. A fehéret meg csak kedvtelésből fogyasztom."

Szóval akár egészségmegőrzés céljából, akár "csak úgy". ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Raucher válasza Vakegérke (#7) üzenetére


Raucher
tag

Akkor most kinyitok egy üveg ...... sört, és megiszom az egészségedre.

A sörnek nagy előnye, hogy egész évben főzhető. A bort, évente csak egyszer lehet készíteni.
A sör is nagyon egészséges ital, mert tele van ásványi anyagokkal.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#9) Vakegérke válasza Raucher (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egészségedre! ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) moonlight115 válasza Raucher (#8) üzenetére


moonlight115
tag

Altatónak se rossz. Nekem 2 korty,és szundi. :D
A bor is ilyen....álomital.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#11) Vakegérke válasza moonlight115 (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ja, ha nem dobog patájával a szőke herceg lova... :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) moonlight115 válasza Vakegérke (#11) üzenetére


moonlight115
tag

Ezért nem iszom soha. Doboghatna akárki lova, én csak aludnám Csipkerózsika álmomat... :K

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#13) Vakegérke válasza moonlight115 (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

Feldobtad a labdát, nem tudom nem lecsapni. :N

Kitől vennéd örömmel az ébresztő csókot?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) moonlight115 válasza Vakegérke (#13) üzenetére


moonlight115
tag

Huhh...Miközben 2 korty bortól részegen szunyálok??????
Senkitől!!!! :))

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#15) Vakegérke válasza moonlight115 (#14) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azt az alvós mindenségét! :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) moonlight115 válasza Vakegérke (#15) üzenetére


moonlight115
tag

Így is álomkóros vagyok. Bármikor el tudok aludni. Sőt. Ábrándozós is. Egyszer szembe mentem a forgalommal, mert vezetés közben elábrándoztam, és nem kanyarodtam be időben. Szegény buszos, (a belváros egy utcáján történt, ahol egy ideje csak buszok járhatnak) csak integetett, mit csináljak, megijedt, mert szembe jött egy másik busz.....húúúúúú
Megúsztam, szerencsére. :U

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.