Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Fűtött kutyaház 😱 Volt már pár kutyánk és mindegyik kint volt, be a házba/lakásba nem való kutya (szerintem). Télen max kapott egy takarót maga alá és soha egyiknek sem volt semmi baja. Szerintem épp azért sok a beteg háziállat, mert a gazdi jót akarva rosszat tesz. A kutya felépítéséből adóbva nem kellene neki fűtött ház... Pláne, hogy már nincsenek -20 fokok.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) nikilauda


nikilauda
senior tag

Király megoldás! Én is sajnálom a kutyámat és mindig ellenőrzöm télen a házában a hőmérsékletet. Szerencsére egy szigetelt házat, szőnyegajtóval a bejáraton, fel tud fűteni gond nélkül. (Németjuhász) ettől függetlenül lehet kap ő is valami hasonlót.

(#3) Bjørgersson válasza total90 (#1) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Legalább annyi értelme lehet, mint a ruháknak, amit ész nélkül ad rá minden szakértő gazdi télen, nehogy megfázzon szerencsétlen kutya. Mi is néhány rossz pólót szoktunk bedobni a házukba, meg az "ajtóra felszegelni" egy törölközőt, hogy az is felfogjon valami kis hideget, s valahogy egyik sem fagyott még meg. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4) twollah1976


twollah1976
őstag

A szánhúzó kutyák meg a hóviharban kinn alszanak a havon vagy valami bódéban....

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5) TheMarci válasza twollah1976 (#4) üzenetére


TheMarci
addikt

Az eszkimók meg igluban. De szerencsére fejlődik a technika, és nekünk sem kell jurtában fagyoskodni. Nem is vártam volna más első pár hozzászólást, mint hogy mindenki okosabb a másiknál.

Nekem nagyon tetszett a cikk, ötletes megoldás! :)

Do You Dream?

(#6) kenand válasza TheMarci (#5) üzenetére


kenand
veterán

Aranyos :)

Lehet a miénk azért nem költözött be, mert nem volt fűtés:(
Viccet félre téve mi is készítettünk egy remek házikót, de sohasem ment bele.....inkább a garázsban alszik...ott sokkal nagyobb a hely, igaza van...

[ Szerkesztve ]

(#7) ncc1701 válasza total90 (#1) üzenetére


ncc1701
veterán

Izületeinek ugyanúgy szar a hideg, mint az embernek.

(#8) mrhero válasza total90 (#1) üzenetére


mrhero
tag

Valahogy nem lep meg, hogy rögtön az első hsz ilyen szűklátókörű..
Persze, semmi baja a kutyának. látszólag... Csak akár 10-30%-kal csökken a várható élethossz a hőingadozás okozta stressz miatt.

Gratula a házhoz a készítőnek!

[ Szerkesztve ]

(#9) Chaser válasza twollah1976 (#4) üzenetére


Chaser
titán

nekik kicsit másabb a bundájuk és a génjeik, arra születtek
jó ötlet ez :R
/nagy szőrű kutya is tud vacogni rendesen ha elázik, az enyém egy idő után benn élt a házban/lakásban, csak nyáron kinn/

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) oriic válasza Bjørgersson (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Attól meg ugyanugy fázhat.

Live-Die-Respawn

(#11) kmisi99


kmisi99
addikt

Na igen ez is olyan, hogy az ember se fagy meg ha beássa magát a mély hóba, hogy védje a széltől attól még nem érzi jól magát...

Nagyon jó lett a ház, kevés ember foglalkozik ennyit egy kutyával sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#12) Rick4


Rick4
félisten

Csak egy észrevétel: Látom a kutyaház padlója sima fa deszka. Ez kopik, ázik, ha a kutya sáros lábbal megy be, a sár beleverődik a deszkába, ráadásul a nedvesség miatt esetleg vezető kontaktus alakulhat ki az alsó fémlemez, és a kutya lába között, ami addig jó, míg a fűtőszál és a fémlemez valamilyen kapcsolatba nem kerül egymással.
Én is gondolkodtam hasonlón, ugyan nincs még kész, mert szinte mindig itthon vagyunk, főleg télen, de itt a terv az volt, hogy két réteg linóleum közé raknám a fűtést, tehát szigetelt burkolatba, alulról kifelé eps lappal szigetelném, hiszen abba az irányba (meg úgy általában kifelé a szabadba) teljesen fölösleges bármit is ereszteni a melegből, a házat belülről szintén eps lappal venném körbe, és oda már mehet a deszka- lambéria szigetelésnek, burkolatnak.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13) DRB


DRB
senior tag

Az, hogy egy kutya mennyire viseli el a hideget, az kizárólag azon múlik, hogy milyen szőrzettel rendelkezik. Írhattam volna azt is, hogy milyen fajta, de az nem annyira egyértelmű, igaz, hogy a fajtákra általában jellemző a szőrzetük is, de csak általában, azaz akadnak kivételek, ahol fajtán belül van ilyen is meg olyan is(mondjuk rövid vagy hosszú szőrű), a keverékekről nem is beszélve. Szóval általában a hosszú/dúsabb szőrű kutyák bírják a hideget(milyen meglepő :DDD), de ez sem elég egyértelmű, a hosszú szőr önmagában még nem elég, kell megfelelő aljszőrzet is, van olyan fajta is aminek többszörös aljszőrzete van. Csak egy példa: mondjuk egy malamut vígan elvan a -25 fokban, erős szélben, addig egy magyar vizsla egy éjszakát sem bír ki ilyen hidegben, szélben, legalább is valami védelem nélkül, hosszabb távon meg sehogy sem. Aztán a szőrzeten kívül még a testméret is befolyásolhatja a dolgot, a nagyobb kutyák jobban elviselik a hideget, mint a kisebbek, ha egyébként a szőrzetük ugyanolyan.

(#14) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

tudom ne ugassak bele, de egy hőbiztosítékot beletettem volna.
OK, hogy a kutya kimegy, ha forró a talaj... de azért jobb tudni, hogy nem csak a jószerencse védi a házat a leégéstől.
(no meg van vagy 100 Ft-os alkatrész, nem érdemes spórólni vele)

...csak én vagyok helikopter?

(#15) f(x)=exp(x)


f(x)=exp(x)
őstag

...a kuvasznak szerencsére nem kell ilyesmi! :DDD

(#16) iMaverick


iMaverick
addikt

Örülök, hogy vannak még gazdik, akik ennyire a szívükön viselik a kutyájuk sorsát! Fűtött kutyaház! Az igen!

Nálunk amikor 26 éve kutyások lettünk, még nem volt ilyen gond: panelban laktunk. Viszont ez azzal is járt, hogy így szoktuk meg, a kutya bent van velünk, gyakorlatilag családtag. (Éppen csak nem eszik az asztalról.)

Most hogy kb. 6 éve lakunk kertesben, még mindig nincs szívünk kizárni a kutyát a kertbe. (Most is itt alszik mögöttem az ágyon, mint a cikk végén a Bogyó.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#17) Lenry válasza iMaverick (#16) üzenetére


Lenry
félisten

még mindig nincs szívünk kizárni a kutyát a kertbe

félek, hogy én is így fogok járni a macskával, mert bár minden éjjel, amikor felébreszt, meg az almosláda mellé végzi a dolgát, meg random rohangál a lakásban, meg idegesítően nyávog ok nélkül, akkor elmondom neki, hogy egyszer költözzünk ki kertes házba és úgy vágom ki az udvarra, hogy többé az életben nem lát maga fölött tetőt, mégis féltem egy kicsit, hogy baja lenne kinn

cikkhez: ötletes megoldás, szeretem az ilyen DIY dolgokat :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#18) Szicskeee válasza Lenry (#17) üzenetére


Szicskeee
tag

Hat ez csucs :Y :C

(#19) 8th


8th
addikt

Aki mindenképpen tenni akar a szabadban tartott kutyája komfortjáért az építsen egy dupla falú kutyaházat rakjon a két réteg közé egy 3-5cm vastag szigetelést és terítsen szét benne vastagon szalmát amibe be tudja magát fúrni a kutya, hogy ne fázzon. Ja és téglákon vagy állványon álljon a ház ne a jéghideg fagyott talajon legyen, hogy legyen alatta légmozgás. Én biztos nem csinálnék fűtött házat kutyának attól max. csak könnyebben megfázik.

[ Szerkesztve ]

(#20) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Nagyon tetszik a megoldás, gratulálok! Nekem van egy magyar vizslám, akit azért eléggé féltek télen kint, de úgy néz ki, hogy a másik, jóval bundásabb kutyussal nem fázik. Esetleg, ha nagyon hidegre fordulna az egyik tél, akkor elgondolkodok rajta.

(#19) 8th: Nálunk is kétrétegű szigetelésű ház van téglákra állítva, gondolom ez is hozzájárul, hogy nem fáznak a kutyák.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#21) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

Szia!

Gratulálok a projekthez :C . Egész pontosan milyen vezérlőt vettél, és hogy kötötted be?

(#22) 8th válasza mbalint987 (#20) üzenetére


8th
addikt

Nekünk anno az állatorvos kifejezetten nem ajánlotta, hogy huzamosabb időre beengedjük a meleg házba vagy a fűtött folyosóra a kutyit mert nagyon könnyen megfázik ha aztán kirakjuk a hidegbe. Egyébként sem fáznak odakint még a rövid szőrű fajták sem. Évmilliók alatt már csak alkalmazkodtak a hideghez.

(#23) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Jópofa, de a 22-24 fok szerintem borzasztóan sok (bár nem tudom a kutya milyen szőrzettel rendelkezik). Gondold el, ha kint van 0 esetleg -5 vagy több, mekkora hősokk éri?!

Egyébként is van néhány dolog amit meg kell gondolni:
1. Ha a kutya meleg helyen van, nem alakul ki a téli bundázata, így könnyen megfázhat a hidegben.
2. A kinti-benti nagy hőkülönbség miatt szintén könnyen megfázhat, + 1. pont ezt fokozza.
3. Valami védelem mindenképp jó lenne, én nem bíznék a kínai csodában túlzottan.

Sajnos sokan még mindig a hagyományos kutyaház építési sémát követik, hibásan. Bár a képen látható ház esetén ez nem annyira gáz, mint a szokásos akkora az ajtó mint a ház típusnál, azért nem ideális.
Javaslom, hogy azt ajtó a hosszabbik oldalon legyen, igaz így kicsit nagyobb ház kell, viszont a kutya be tud húzódni teljesen szél és hidegvédett részre. Ha még kap egy lengőajtót, neadjisten a kutyaház szigetelt, és a kutya mérete, nem kell fűtés bele, simán befűti sajátmaga. A nagyon hideg napokra pedig be lehet rakni fűtőpárnát, 6 perc mikrózás és kb. 10 órán át kellemes langymeleg.

Reklám nélkül amiről beszéltem:
Kutyaház
melegítő

Nekem tacskó-németjuhász keverékem van (nem feltétlen egyenes ágon :)), a fenti kombóval roppant elvolt a télen is.
Persze ilyenkor elmarad a barkácsolás öröme.

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#24) bunnyhu válasza bunnyhu (#23) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Még annyit, én leteszteltem, fűtőpárna nélkül ajtóval a blöki 15 fokot emelt a kintihez képest a házában.

https://divecenter.hu

(#25) Ed_007 válasza twollah1976 (#4) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Az eszkimók pedig hókunyhóban, Te mégis fűtesz télen. ;]

(#26) elszabi


elszabi
tag

Egyszer mi is csináltunk ilyet egy kinti macskánknak, csak abban nem volt rendes vezérlés, szintén túlfűtötte az egészet. És egy napon elkezdett füstölni az egész! A macska szerencsére észnél volt és nem égett rá a kalyiba. Abban a hónapban már nem is akart többet bemenni oda. :)

Azóta amúgy - többek között a madarak és más állatok védelmében - bent alszik az a macska is, így abbamaradt a projekt.

(#27) wolfman


wolfman
veterán

Na én vagyis mi faterral már egy jó ideje szeretnénk a kutyunknak fűtést csinálni a házába. Mikor fiatal volt, nem volt kérdés, mert bement a házba csurom vizesen is -5 fokban, aztán kijött és ugrált. Most viszont 13 éves, lassú, hüsiben is didereg, kell neki a nagy hidegben valami melegebb a kuckójában.
Nekünk autós ülésfűtésre esett a választásunk, amit akkumulátorra kötöttünk. Kis gagyi kínai cucc (nincs hátmelegítő része), és pont olyan hőfokot csinál, ami elég lenne a kutyának, csak a baj vele, hogy egy 6cm-es körben van benne a fűtőszál, aztán ez így lássuk be, nem jó!
Testvérem hozott a munkahelyéről egy melegítő lapot, ami a munkahelyén használatos akkumulátorok fűtésére szolgál, ez meg azért nem jó, mert 100fokot is eléri a hőmérséklete mire lekapcsol.
Olyan cucc kéne, ami a fekvő felületet 10-12 C-ra melegítené, amin már kellemes érzete van a jószágnak, de nem melegíti nagyon be.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#28) bb0t


bb0t
senior tag

Egy kiskutyánál nagyon fontos, hogy legalább az első néhány hétben hónapban bent legyen a házban. Így alakul ki a hely iránti kötődése = nem fog elszökni, és a szocializáció, tanulás szempontjából is nagyon fontos. Egy kutyának nincs szüksége fűtött házra, a saját testhőjével fűti be. Bundája van. Mint mondtam, a kicsit meg be kell vinni, bár az én borderem novemberben született és kint aludtak a teraszon, nem voltak hajlandóak bemenni a kutyaházba. Csak mikor már kutya hideg lett. :U

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#29) a2d2


a2d2
addikt

Jó ötlet, de nagyon magas a 24 fokra beállított hőmérséklet!
Én maximum 10-15 fokot állítanék be neki. Így csak amolyan rásegítésként működne nagyon hideg téli éjszakákon (a kutya befűti a maradékot).

Én is februárban készítettem új kutyaházat az ebeknek, de én a zöldtetős megoldást preferáltam. Van a fejük felett 40cm földréteg, így nyáron hűt télen fűt.
Lehet írok majd én is egy cikket arról.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#30) opeter87


opeter87
senior tag

Jó ötlet és a kivitelezés is jó.

De én nem csinálnék ilyet a saját kutyámnak. Én egy legegyszerűbb barkácsáruházas kutyaházat vettem és az szigeteltem le belülről 1 réteg hungarocell és 1 réteg OSB lap.
A leghidegebb eddig kb. -15 fok volt amiben a kutya nagyon jól elvolt a házában. Bármilyen hideg is volt éjszaka a kutya soha nem fázott. Egy kan goldenünk van és meglepően kis helyre össze tud kuporodni télen és meglepően fel tudja fűteni a házát. -10 fokban ha a kutya is bent van a házban a leghidegebb, amit mértem az kb. +10 fok volt.

Szóval egy hosszú szőrű nagy testű kutyának nem kell ilyen fűtés. Kistestű és rövid szőrű kutyát, pedig nem tartunk kint -10 fokban. Szerintem ilyen egyszerű.

(#31) szaszlaci válasza total90 (#1) üzenetére


szaszlaci
addikt

Valóban megfagyhat egy fiatal, fél éves kutya, ezért is kell addig szobában/pincében/fűtött házban tartani.
Később már elég egy szigetelt ház és sok kaja. Ha a ház vékony, egy kistestű kutya még akkor is megfagyhat. Volt rá példa a közelemben.

Viszont a huszon fok biztos, hogy sok. Lehet, épp attól betegszik meg, ha kiszalad onnét télen, nem is nagyon szokja meg a hideget.
Plusz a bejárat fölé érdemes rakni egy függönyt, hogy ne menjen ki a meleg.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#32) salaud


salaud
aktív tag

Egy kérdés az összes olyan gazdához, aki nyugodt szívvel leírja: "sosem fázott a kutya".

Honnan tudod, megkérdezted? Netán annyira empatikus vagy hogy befeküdtél mellé hajnali kettőkor?

Költői kérdés volt, nem tudjátok. Remélitek, vagy úgy gondoljátok, nem fázik a kutya, jó az úgy.
Az írás készítőjének maximális tisztelet, hogy mindent megtett a kutyájáért, nem lerendezte egy á, kibírja, kutya felkiáltással. :R

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#33) opeter87 válasza salaud (#32) üzenetére


opeter87
senior tag

"Honnan tudod, megkérdezted? Netán annyira empatikus vagy hogy befeküdtél mellé hajnali kettőkor?"

Elég volt betenni egy digitális hőmérőt éjszakára a házába (lehet akár vezeték nélküli is) és megnéztem, hogy amikor kint -10 fok van mondjuk éjfélkor, akkor a kutya bent a házában és vajon, hány fokot mutat a hőmérő. Nekem eddig a legnagyobb hidegben is legalább +10 fokot mutatott, 0 fok körül simán +15 fokot mutat.

Szigetelt kutyaház, a ház fűtött fala mellett és raklapon van, nem a hideg betonon, így alulról nem hűti a beton.

(#34) salaud válasza opeter87 (#33) üzenetére


salaud
aktív tag

Eszerint te megmérted. :R Tehát nem csak felkiáltottál, hogy á, jó az neki, kutya.

Akinek nem inge, ne vegye magára természetesen.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#35) Chaser válasza salaud (#32) üzenetére


Chaser
titán

ez mindig adott kutyától függ, ahogy emberenként is egyénként változó
nagy szőrű kutya olyan génállománnyal amit hidegre "készítettek", legnagyobb hidegben sem fázik értelmes kutyaházban
én -10 fokban még simán elvagyok felöltözve, sőt, intenzív mozgás mellett izzadok is rendesen - orosz gének?:D -
az sem mindegy, kölyök korától a kinti léthez van szokva, vagy bentihez
az én kutyum ónémetjuhász volt, 13 évet élt, és hirtelen hagyott itt ahogy az a fajtájára jellemző, de amíg élt biztos nem sokat fázott:)
viszont attól semmi baja nem volt míg a fűtött - legalább 25 fok - lakásból kimentünk játszani akár -10-15 fokba, kifejezetten élvezte a hideget és havat, de azt is tudta ha vége a mókázásnak egy jó meleg helyen pihenheti ki magát, és -10 fokban is lihegett:D a mi felépítésünk ilyen szempontból - is -nagyon hasonló volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) Kalandor válasza 8th (#19) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem is inkább sok-sok szalma, amibe bevackolja magát a kutya.

(#37) orion1025 válasza Chaser (#35) üzenetére


orion1025
őstag

Nekem egy, maximum két vékony pulóver a téli ruházatom, pedig kinti munkát végzek többségében, de olykor pólóban vagyok hóesésben is ;]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#38) oriic válasza orion1025 (#37) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Te vagy Bear Grylls?? :D

Live-Die-Respawn

(#39) orion1025 válasza oriic (#38) üzenetére


orion1025
őstag

Úgy néz ki, közeli rokonságban állunk, általában már márciusban le vagyok barnulva teljesen ;]

De a témához is hozzászólnék:

Nálunk is van kutya, aki lakásban tengődik, bár nem preferálom ezt a fajta tartási módot, így 3/4-ed év után is totálisan szokatlan számomra, illetve a higiénia is. Szerencsére nem okozott akkora felfordulást az életemben, mint azt elsőre gondoltam, de mindkét tartási módnak megvan az előnye, illetve a hátránya. Egy kinti kutyával általában nem foglalkoznak annyit, amolyan kerti dísz szerepet tölt be, ellenben egy benti kutya sokkal inkább a "falka" tagja, és a bent létéből adódóan akaratlanul is többet foglalkozik vele a gazdája.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#40) davidsone


davidsone
addikt

jó dolga van Bogyónak ;)

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#41) batai15


batai15
félisten

Na ez igen, ilyen egy eb barát, respekt !

(#42) kovgab


kovgab
aktív tag

Ez jó ... :C
... valami olyan praktikus volna, ami akkor fűt ha a blöki benne van és ha nincs akkor nem fűt.

Ká Úr

(#43) A`rpi válasza kovgab (#42) üzenetére


A`rpi
addikt

Csak egy szenzorral kell kiegészíteni a meglévő vezérlést,
és akkor nemfűt "feleslegesen".

(#44) junkpod válasza DRB (#13) üzenetére


junkpod
nagyúr

A magyar vizsla már abba belepusztul ha egyedül van egy órát... :)

Box's don't touch!

(#45) davidsone válasza A`rpi (#43) üzenetére


davidsone
addikt

mondjuk -15ben nem árt ha fel van fűtve a kecó :D

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#46) wolfman válasza A`rpi (#43) üzenetére


wolfman
veterán

Nekünk a konyha ablakkal szemben van a kutyaház a kert végében. Az akkumulátorról megoldott ülésfűtés egy piros LED visszajelzős szivargyújtó aljzatos hosszabbítóval van ellátva. Látjuk ha üzemel a berendezés. Na most én arra gondoltam, hogy kínából veszek egy rádiós kapcsolót és lehet kapcsolgatni, ki se kell menni. Nehogy véletlenül az a minimális kontakt is meglegyen a kutyussal. :D

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#47) Chaser válasza wolfman (#46) üzenetére


Chaser
titán

és ő fogja kapcsolgatni?:) ;] idővel simán megtanulná egyébként

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) Kriza válasza ncc1701 (#7) üzenetére


Kriza
őstag

De az sem tesz éppen jót, ha a +24 fokból kimegy a -10-re.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#49) Chaser válasza Kriza (#48) üzenetére


Chaser
titán

enyémnek semmi baja nem volt tőle
volt egy rövid szőrű erdélyi kopónk is, az már akkor is vacogott ha ki kellett mennie a lakásból 5 percre, még benn...az ajtó előtt a gondolattól:D
mi is 24-ből megyünk -10-re, nekik a szőrük a kabátjuk, ennyi a különbség

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) Kriza


Kriza
őstag

Elismerés a gazdinak! Elhiszem, hogy maximálisan jót akart a kutyának. Nekünk idén volt az első kutyás telünk, és én is gondolkodtam hasonlóban, de sok helyen azt írták, hogy a kutya ízületeinek nem tesz jót az alulról jövő meleg hosszú távon (paldófűtéssel kapcsolatban is vannak hasonló vélekedések). Ezen kívül az sem szerencsés, ha a kutyaházban 20-25 fok van, kívül meg -10 (35 fokos különbség). Ettől a kutyus is hamar megfázik. Ha már fűtés, akkor beállítanám 10 fok körülre, és a falat fűteném. Kár a kutyát az emberhez hasonlítani hidegtűrés szempontjából, mivel más az "üzemi" testhőmérséklete.

Én végül nem raktam fűtést a kutyaházba a fent írtak végett, hanem ment a falba 5cm szigetelés (alulra és felülre kicsit több), és jó sok szalma a kutyaházba. Ezen kívül szilikonszalagos kutyaajtó, hogy a saját testhője által megtermelt meleg ne tudjon hamar kiszökni, és ne legyen huzatos a lak. Utóbbit hiányoltam a cikkben leírt és egyébként igényesen megépített kutyaházról.

A télen, amikor tényleg nagy hidegek voltak (-5 fok alatt), akkor bent aludt a kutyus, de "jobb" időben kint a helye.

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy nyáron hőségben mennyire hevül majd fel a házikó. Bízok benne, hogy nem, mivel árnyékban van a terasz alatt. Légkondit meg biztosan nem kap, legfeljebb leszerelem a szilikonfüggönyt... :)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.