Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) freeapro


freeapro
senior tag

Jöhet

(#2) Mr President


Mr President
senior tag

Remélem árat csökkentenek a nagy gyártók is. LG vagy Samsungból itthon becsúszhatna a 250-300as sávba egy 47es modell.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#3) MortalVenoM


MortalVenoM
tag

az ilyen hírek után gondolkozok el rajta, hogy ki kéne költözni :O

(#4) elefant válasza MortalVenoM (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát vagy kéne valaki, aki foglalkozik a márkával....

(#5) micimacko válasza MortalVenoM (#3) üzenetére


micimacko
aktív tag

De miért is? Összeomlik az életed, ha nem lehet ilyen TV-d? :)

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#6) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Hm... egy ilyen jöhetne monitornak :)

(#7) atike


atike
nagyúr

Ez már korrekt ajánlat. ....és HDMI 2.0 van benne... :)

(#8) canniball válasza elefant (#4) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha lenne is ilyen mire ideérne az árcédulán már kétszer ekkora összeg szerepelne...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9) kovsol válasza atike (#7) üzenetére


kovsol
titán

És milyen vga van hdmi2.0 val szerelve?

May the Force be with you!

(#10) imibogyo válasza kovsol (#9) üzenetére


imibogyo
veterán

NV 980? 970? Legalábbis az volt a hírben. :K

[ Szerkesztve ]

(#11) atike válasza kovsol (#9) üzenetére


atike
nagyúr

Az összes korábbi olyan hírnél ahol olcsó UHD tévé volt, az volt a sírás tárgya többször is már, hogy miért nincs benne HDMI 2.0.... Na ebben van. :)

(#12) TESCO-Zsömle válasza kovsol (#9) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Olyan, ami el is bír ekkora felbontással. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"a valós képfrissítési ráta egyébként 120 hertz" Ez a jövőre nézve jó hír. Ha a későbbi, 3D-s modellek kapnak DP 1.3-as csatit, akkor mehet rendesen a 3D4k játék:)) Csak VGA legyen alá, ami bírja.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14) MortalVenoM válasza micimacko (#5) üzenetére


MortalVenoM
tag

remélem, azért összeomlani nem fog ;) de jó lenne olyan helyen élni, ahol minden probléma nélkül be lehet szerezni egy ilyen készüléket és haladni a korral, nem pedig 2-3 év múlva drágábban hozzájutni itthon. amúgy meg nem a TVn van nálam a hangsúly, de megszámlálhatatlan olyan termék és szolgáltatás van pl az usában, ami itt éveken belül elképzelhetetlen, hogy megjelenjen. sajnos amíg nem egységes az eu piac, addig nem is lesz :(

(#15) malomkaorm


malomkaorm
tag

Mire ideér, úgyis meglesz 500.000 minimum. És akkor már örülhetünk, hogy csak annyi.... (ugye a fantasztikus $=€ logika....)

Üdv.: Dani

(#16) malomkaorm válasza t72killer (#13) üzenetére


malomkaorm
tag

Már az 1080P-s 3D is kidögleszt majdnem minden kártyát :DDD
Egy GTX 980 4way SLI elég lesz alá :K

Üdv.: Dani

(#17) orbano válasza malomkaorm (#15) üzenetére


orbano
félisten

ezt nem logikának hívják, hanem vámnak és ÁFÁ-nak...

A vér nem válik VAZZE!™

(#18) DigitXT válasza HUN_Sector (#6) üzenetére


DigitXT
félisten

+1

(#19) TESCO-Zsömle válasza t72killer (#13) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lehet én vagyok túl különc, de inkább VR, mint 4K3D... :))

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20) malomkaorm válasza orbano (#17) üzenetére


malomkaorm
tag

De attól még egy Iphone nem lesz 150 helyett 330.000. Esetleg 200, vagy 250 talán, de nem 330....

Kb. minden cuccra igaz ez. Nem 30-40% az árnövekedés, hanem van hogy 100-150 is.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Dani

(#21) malomkaorm válasza TESCO-Zsömle (#19) üzenetére


malomkaorm
tag

Akkor már ketten vagyunk különcök :)

Üdv.: Dani

(#22) kovsol válasza TESCO-Zsömle (#12) üzenetére


kovsol
titán

Nekünk van itthon egy samsung 40" 4k tv monitorként használva, meg egy 290x igaz többnyire melóra van használva, de jó volna ha lenne hdmi2 a kártyán a dp portok mellett, mert hdmi 1.4 csak 30hz re elég.

May the Force be with you!

(#23) flexxx2


flexxx2
őstag

És a számok szerint nem is TN panel van benne:
Viewable Angle (H/V)176°/176°

(#24) StLui válasza malomkaorm (#20) üzenetére


StLui
veterán

Pedig nem, általában 1usd = 1 eur a váltó, és ez valóban pont azért van mert az USA ár nettó, áfa nálküli, igaz ott legtöbb helyen minimális az áfa, nálunk pedig 27%, és milyen meglepő jelenleg pont 1,28 az eur/usd váltása

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#25) malomkaorm válasza StLui (#24) üzenetére


malomkaorm
tag

Amazon

Magyarország

Hát ez pl sehogy sem 27%. 30.x, nem nagy különbség, de azért több mint 27. És akkor elvileg ez a legolcsóbb Magyarországon, viszont nem a legolcsóbb odakint. Szóval ennél még nagyobbak a különbségek.

Még ha nem is minden esetben olyan nagy az eltérés, de néha szeretik túlzásba vinni :)

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Dani

(#26) big-J válasza StLui (#24) üzenetére


big-J
őstag

És akkor még nem vetted a szállítást, ami ekkora árura nem kicsi, és a kereskedői hasznot.
Bőven lehet annyi.

#25
Igazából pont annyi.
460*240*1.29=140000.

[ Szerkesztve ]

(#27) DigitXT válasza malomkaorm (#25) üzenetére


DigitXT
félisten

470$ * 242 Ft/$ = 113,740 Ft Ezt 1.27-tel megszorozva 144450 Ft.
Nem látom azt a bődületes eltérést, amit bele akarsz magyarázni,
sőt, árgépen 142K-ról indul, ráadásul ez a 242 a középárfolyam.:U

(#28) orbano válasza malomkaorm (#25) üzenetére


orbano
félisten

VÁM!!!! Kb. 1.37-es a szorzó a vám + áfa kombóra... (2014-es adatokat nem tudom, nem rendeltem még értékhatár fölött semmit EU-n kívülről)

egyébként ha nem ez lenne, mindenki ebayről meg amazonról venné a cuccokat tengerentúlról meg japánból. de valahogy mégsem, mert mire ideér, pont annyi, sőt igazál a postaköltséggel legalább több...

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#29) malomkaorm válasza DigitXT (#27) üzenetére


malomkaorm
tag

Igaz :R
Félreszámoltam.

Attól függetlenül előfordul a jelenség, PL ugye az Apple termékeknél, amiknek az ára lazán a duplája mire ideér.

(Ha állítok valamit, legalább olyan linket küldenék ami alátámasztja :W )

Orbano, neked is szól amit most írtam :)

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Dani

(#30) orbano válasza malomkaorm (#29) üzenetére


orbano
félisten

biztos van pár termék, ami itthon valamiért nagyobb árrésel van értékesítve, de ebből általánosítani a kereskedelemre, meg a kereskedőket vádolni nem fair :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#31) DigitXT válasza malomkaorm (#29) üzenetére


DigitXT
félisten

Egyébként nem tudom, mit akarsz ebből az egészből kihozni. Szerinted ez a TV "ide fog érni" valaha is? Úgy picikét nehéz, ha nem forgalmazzák nálunk az adott márkát. Max. ha egyedileg megrendeled magadnak, de ott meg érvényesül a VÁM + ÁFA + combos szállítási költség triumvirátusa. Szerk: utóbbi durva tud ám lenni.

Abban persze igazad van, hogy egy átlag-amerikainak valószínűleg kevésbé fájdalmas egy ilyen TV-t megvenni az ottani áron, mint lenne az az átlag-magyarnak az itteni áron, de hogy őszinte legyek, akár az ottani áron is.:) Nem értek a lovakhoz, de a vásárlóerő paritás fogalma mintha itt jönne a képbe.:R

[ Szerkesztve ]

(#32) orbano válasza DigitXT (#31) üzenetére


orbano
félisten

bezony, egy belga, vagy német (holland, svéd, stb) pont ugyanolyan könnyen megveszi az itteni áron, mint az amerikai az ottanin :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#33) malomkaorm válasza DigitXT (#31) üzenetére


malomkaorm
tag

Jogos :DDD

És igen sajnos, már az ottani ára is húzós lenne egy átlag magyar embernek.

Az lenne a legjobb, ha az ÁFA le lenne vonva a termékkek árából. Na akkor örülnék neki, hogy ilyen magas :K

Alapból nem értem, hogy minek erőltetik annyira ezt a 4K-t. Tulajdonképp az USA-ban lesz eladva belőlük pár száz*, más országokban pedig csak az veszi meg, akinek munkához kell, vagy csak nem bírja ki, hogy elverje a pénzét olyanra, ami még kb 5 évig használni sem tud rendesen, mivel ugye például itt Magyarföldön még a fullhádé adás is luxus, csak pár csatorna sugározza.

*Ott szerintem már jövőre elkezdődik a 4K tévézés.

Orbano :R

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Dani

(#34) orbano válasza malomkaorm (#33) üzenetére


orbano
félisten

ha 300k alatt lenne, már most vennék 65" UHD TV-t... perszer én a nappaliban netezek, pazar lenne egy ilyen kijelző. a 4K filmekre meg nem kell sokat várni szerintem....

A vér nem válik VAZZE!™

(#35) DigitXT válasza malomkaorm (#33) üzenetére


DigitXT
félisten

Én speciel NEM TV-ként tekintek rá, hanem egy bazi nagy monitorként.:K
(Arra jó - pláne, hogy ez már hajtható 2160p/60Hz-en, bár ha a panel tudja,
akkor akár 120Hz-en is mennie kéne... Csak hát a HDMI 2.0 azt már nem.)
Megjegyzem, nincs is olyan videokártyám, ami ilyet tudna: a jövő zenéje.:B
Szerk: a mostani 40"-os FullHD TV-vel nem vagyok igazán megelégedve.:(
Persze filmre tök jó, de monitorként nem igazán tetszik a pixelelrendezése.
És hát ekkora méretben "csak" Full HD használatnál, közelről ez is zavaró.
Szerk: de a Blu-Ray film hasít rajta, ahogy kell. Ha a lejátszó úgy akarja.:D
Játékban sem szoktam "pixelvadászkodni", szóval arra is megfelel, de na...

[ Szerkesztve ]

(#36) malomkaorm válasza orbano (#34) üzenetére


malomkaorm
tag

Hát azért az ritka, hogy valaki úgy netezik :D

Szubjektív vélemény :

Én azért, hogy netezzek, biztos nem költenék ennyit egy TV-re, maximum egy 1080P-s példányt vennék feleennyiért..
A film megint olyan, hogy ÉN biztos, hogy nem költenék ennyit egy TV-re, csak azért, hogy a 1 hajszállal többet lássak.

Majd ha 200 körül lehet már értelmeset kapni, akkor lesz értelme megvenni.

Valószínűleg azért gondolom így, mert a pénztelen kategóriába tartozom.

Szerk:

DigitXT

Hát igen, leginkább egy nagy monitornak kell venni, alapból mivel TV adás nincs még 4K xD
Nekem is 40-es fullhádé van, tényleg nem valami jó. 3-4 méterről kell nézni a játékokat, hogy valami értelmes képet adjon.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Dani

(#37) DigitXT válasza malomkaorm (#36) üzenetére


DigitXT
félisten

Elhiszed, hogy ha lenne 4K TV adás, az sem nagyon hozna lázba?:))
Foci VB-t néztem (és az a Full HD sem az, valójában), meg F1-et szoktam.
A többi szarság nem érdekel. Arra itt az internet. Ééés, mivel monitorom az
nincs, természetesen ha otthon vagyok, ÉS nem a telefonomon nézek be a
fórumra, hát nem máson, mint a 40"-os TV-n netezek.:D El tudnék képzelni
egy 55"-os hajlított UHD TV-t ugyanerre a célra, csak az árát sokallom még.

Hogy valamennyire ON maradjak: a legjobb 4K TV-k (a techradar szerint).:D

(#38) r4z


r4z
nagyúr

Korrekt ár, tetszik ez az irány. :K

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#39) Los Angeles válasza Mr President (#2) üzenetére


Los Angeles
csendes tag

Samsung UE50HU6900 - 50" - 285.000 HUF

(#40) Duree


Duree
veterán

Jó tv korrekt áron,de sajnos nem nekünk.

duree54

(#41) mzso


mzso
veterán

A HDMI 2.0 átviszi az UHD 120Hz-et?
Display port nincs?

(#42) DigitXT válasza mzso (#41) üzenetére


DigitXT
félisten

1: nem. 2: passz.:)

(#43) bteebi


bteebi
veterán

Azt az eget! Jobb, mint gondoltam. Gyakorlatilag mindent tud, amit kell - a képminőség persze kérdéses, de az se lehet rossz. Ennyiért tényleg ajándék! :C

#39: Ez egész jó ár, már-már közelíti ennek a Vizio TV-nek az árát.
#41: TV-re nem szoktak DisplayPortot tenni, én legalábbis még egyetlen modellen se láttam. Mondjuk az 1.3-as DP tudja az UHD@120 Hz-et, ellenben a HDMI 2.0-val.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#44) orbano válasza malomkaorm (#36) üzenetére


orbano
félisten

a 65" a 40"-hoz képest neked mindössze egy hajszállal több? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#45) malomkaorm válasza orbano (#44) üzenetére


malomkaorm
tag

Nem mondtam, hogy egy pixellel több 25 col. Én a felbontásra gondoltam. 720P és 1080P között még van különbség, de az 1080P és 4k között szerintem túl sok már nem lesz. Arra mondtam, hogy 1 hajszállal többet látok a karakter fején.

Üdv.: Dani

(#46) DigitXT válasza malomkaorm (#45) üzenetére


DigitXT
félisten

Wut?:D 720p és 1080p közt KISEBB a különbség, mint 1080p és 2160p közt.
Más kérdés, mekkora felületen nézed, milyen messziről, milyen jó a szemed.

(#47) malomkaorm válasza DigitXT (#46) üzenetére


malomkaorm
tag

Tudom, hogy a pixelszám között kisebb, mivel a 720 a fele az 1080P-nek, ami a negyede a 4K-nak. Az a baj, hogy már az 720P-s filmeken is látod az utolsó porszemet is, 1080P-n pedig a véletlenül pont a közelben sétáló hangyát is az ablak mögött. Akkor a 4K mit hoz majd?

Valószínűleg még szebb lesz, de amennyiért jelenleg árulják, elég kevés ember gondolja úgy, hogy megéri. PC-re jó tulajdonképp, mert nagyobb az asztalon a terület, és ezzel le van zárva.

(nem tudom ismeritek-e) Dancsó Péter már kifejtette, hogy még nincs felkészülve a filmipar a 4K-ra, a sminktől kezdve mindennek sokkal részletesebbnek kell majd lennie. Tulajdonképp annyi különbséget látnánk az 1080P és a 4K között, hogy 2160P-ben gagyin néz ki minden, mert olyan részletek is előjönnek, amik 1080P-ben láthatatlanok, és ezért nincsenek kidolgozva.

Lehet baromságokat beszélek, de ez az én szubjektív véleményem.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Dani

(#48) DigitXT válasza malomkaorm (#47) üzenetére


DigitXT
félisten

Vonatkoztass el az árától.:D Ha nem jött volna a (Full) HD, akkor még
mindig SD adással és DVD-vel szöttyögnénk. Ehhez képest hatalmas
ugrás történt képminőségben... A DVD-nél sokkal szebb egy Blu-Ray,
pedig a DVD nem 720p. Igazából nem is tudom, utóbbi milyen forrás?
(Most eltekintve attól, hogy egy lekonvertált Full HD valami torrentről,
vagy saját videofelvétel 1280x720-as felbontású DVR segítségével...)

Felesleges azon pörögnöd, hogy minek, meg hogy drága! Nem neked
gyártották, ez tiszta sor... de mire odáig eljutsz, hogy a saját házadba
veszel egy TV-t, valószínűleg drága sem lesz és lesz 4K adás is.:R

Egyébként 1000 dollárért már egyáltalán nem drága, s csökkenni fog.
6 éve 130K-ért vettem 32-es HD Ready TV-t. Tavaly 100K-ért 40-est.
(Ez ugye már Full HD.) 200K körül egy 50-es UHD szvsz már megéri.
Megjegyzem, élénken él bennem, mikor 10+éve egy sima DVD filmet
8K-ért tudtam megvenni, és az akkor sokkal jobban fájt, mint most...
Ami most fáj, az nem a Blu-Ray 5-6-8K-s ára, hanem a köcsög DRM
rendszerük, ami miatt nem lehet egy sima* mediaplayerrel lejátszani.
Szóval mai napig veszek DVD-t, és nézem messzebbről, úgy még jó!

*: mondjuk MPC-HC, vagy VLC, bár utóbbin hackeléssel sikerült LOL.

[ Szerkesztve ]

(#49) malomkaorm válasza DigitXT (#48) üzenetére


malomkaorm
tag

Tény, hogy nem nekem gyártották és hogy mire saját házam/lakásom lesz, már fillérekért hajigálják.
Aki megteheti, az nyilván vegye meg, hátránya nem lesz belőle :)

1080P is van évek óta, de azt hiszem 6 csatorna sugározza össz-vissz. A 4K még 10év múlva sem lesz érezhető szerintem, max 2 csatornát ha lehet majd nézni ilyen felbontáson, de ne legyen igazam.

Az áron csak azért pörgök, mert a feléért lehet venni 1080P-s TV-t, amin még évekig ugyan azt fogod látni, és akik nem a tehetősebb rétegbe tartoznak, azok nem fogják megvenni még jó ideig

A lényeg, hogy akik nem szeretnék szórni a pénzt, azoknak jobban megéri egy 100ezres 1080P-s, aztán ha beindul rendesen a 4k, akkor azt is egy százasért megvenni majd. Így okosabb, magyarosabb :K

Üdv.: Dani

(#50) mzso válasza malomkaorm (#47) üzenetére


mzso
veterán

"Az a baj, hogy már az 720P-s filmeken is látod az utolsó porszemet is, 1080P-n pedig a véletlenül pont a közelben sétáló hangyát is az ablak mögött."
Jó nagy baromság. Rég olvastam ekkorát.

(#51) Peat;) válasza malomkaorm (#20) üzenetére


Peat;)
veterán

Mivel itthon lassan mindenhol van különadó, így a mobilszolgáltatóknál is ezért nem meglepő az árrés folyamatos növelése. Mivel ingadozik a forint megint csak tágabban kell tervezni, minden kereskedőnek. Itthon ha egy szektor nyereséges lesz azt azonnal megtámadják extra adókkal, így épülnek új stadionok, grippenkísérettel és születnek sok értetlenkedő hozzászólások a fórumokban. De ha beiratkozol az új vallás, hit, önfényező eszme, szóval ha beiratkozol majd az új mnb persze hogy a mi pénzünkből szponzorált közgazdaságtan oktatásra akkor érteni fogod a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#52) DigitXT válasza malomkaorm (#49) üzenetére


DigitXT
félisten

Amúgy kit érdekel, hogy a TV csatornák (Kanális? Abban nincs ennyi sz*r...) mit sugároznak?:F Megjegyzem, most SEM 1080p-t...:N Annak idején Médiatechnológiából nekem azt "tanították", hogy hát igen, aki 16:9-es TV-t vesz, az csak a szomszédnak tud vele "villantani", és csak addig, amíg be nem kapcsolja, mert hogy a "Maunika só!" kövér arcai szétnyújtva még undorítóbbak.:DDD Tehát kvázi értelmetlen ilyen TV-t venni, pont. (Akkor, és ott.) Csakhogy a kor előrehaladt, és idővel elterjedtek a 16:9-es TV-k, ezért ezt követték a TV adások is (hol gyorsabban, hol lassabban). Ahogy a digitális átállás is hol gyorsabban, hol lassabban történt meg. Nálunk lassabban, de legalább MPEG4-re. Azonban! Azokon a TV-ken már akkor is bőven jobb minőségben lehetett (volna, ha lett volna egy egyetemistának ilyesmire zsetonja) 16:9, vagy még szélesebb vásznú DVD filmet nézni, mint egy hagyományos 4:3-as CRT-n, tehát akkor is volt (lett volna) értelmük, csak nyilván nem a(z SD) TV adás bambulására. Ennyi.:))

Amúgy a történelem ismétli önmagát. Régen (értsd '80-as évek) a C64-et simán rá lehetett kötni a színes TV-re. (Más kérdés, hogy mind a színes TV, mind a C64 rohadt drága volt.:o) Aztán a dolog erősen ketté vált, a PC-t már inkább csak monitorra tudtad kötni (és az elején töredék mennyiségű színnel rendelkezett, mint a C64!), aztán a monitorok is felfejlődtek a VGA-kkal egyetemben (monochrome->4 szín->16 szín->256 szín->1,6 millió, stb. Nade TV-re kötni csak valami kifejezetten TV-Outos VGA-val lehetett könnyen, RCA csatival, vagy S-Video-val/SCART átalakítóval... Aztán jött a HDMI, és az LCD TV-k, amik olyan hűdenagyon nem különböztek már az LCD monitoroktól (oké, SCART is volt rajtuk, de sok esetben D-SUB is!), és láss csodát: a PC-t ma ugyanúgy rá tudod kötni a TV-re, mint anno a C64-et, a dedikált TV-Out meg egyszerűen okafogyottá vált.

És ha már itt tartunk, akkor VAN értelme a 4K TV-nek ma is, pl. monitorként.:DD Eleve egy 120Hz-es panelnak is ott lenne inkább értelme (eltekintve a mozgóképfelbontás növelésétől, amiben az LCD-k annyira nem jók a mai napig), csak azt meg HDMI 2.0-án nem tudod átpasszírozni.:( Szóval van fejlődés, és van értelme a fejlődésnek: nem kell(ene) így lehurrogni, hogy "minek" az...:R Szerintem. Az meg, hogy ugyanazt látod-e egy 1080 soros, meg egy 2160 soros megjelenítőn: max. ha ugyanabból a forrásból "eteted", de PC-nél egy desktop, meg egy munkafelület már jobban elfér az utóbbin. Nem kicsit. De ezt írtad is. Próbálj mondjuk egy Full HD videót szerkeszteni Full HD monitoron. Kicsinyítened kell, amivel dolgozol, mert a program kezelőfelülete biztosan elfoglal néhány sort... Szóval a végeredményt csak teljes képernyőn tudod visszanézni. Amit mzso ír, abban is van valami, csak nem akarnálak megbántani, de: nem tudom, milyen porszemekről beszélsz, de ez így csak "porhintés".:DDD Eleve nem értem a "filmkészítők aggályait", hiszen amikor "csak" DVD-n adták ki a filmeket, akkor sem 720x576-ban forgattak... Érdekes is lett volna, utólag kiadni belőle a Blu-Ray verziót 1920x1080-ban... (Az analóg technológia idején meg a filmek felbontása elég nagy volt. Szóval "sminkelni" eddig is kellett, amikor a moziban a képedbe nyomták házfal méretben a főszereplő arcát.) Amúgy ha már filmkészítőkre hivatkozol, akkor nem biztos, hogy egy magyar amatőr forrás a leghitelesebb ebben (ki, mire készült fel), de ha mégis, akkor nem tudom, hogy a 720p honnan jön, mert tudtommal ilyen formátumban nem igazán adtak ki filmeket. A DVD ugye nem az. A Blu-Ray sem az. Akkor?:F Linket, pls...:D

Amit most boncolgatsz, az tulajdonképpen az early adopter-ek problémája. Érdemes-e egy "új fejlesztést" akkor megvenni, amikor azt még nem igazán lehet kihasználni (átlagember TV-ként gondol rá, és csatornákról elmélkedik, tehát jelenleg abszolút negatív a válasz)? Nos a helyes válasz, hogy attól függ. Te ne vegyél ilyet, és én sem veszek, mivel ha jól tudom, a konkrét termék csak egyelőre továbbra is csak Amerikában elérhető, viszont HA ilyen paraméterekkel, és ilyen árban jönnének kis hazánkba is "komolyabb" megjelenítők, szerintem lenne rájuk kereslet. (1 db-ra biztosan... Moi.;])

Mondom az 55"-os hajlított UHD engem egészen elvarázsolt. A 800K-s árcédulája viszont nem. De nem mondom rá, hogy valami baj van vele, vagy tök értelmetlen, csak egyelőre számomra (!) túl drága, tehát sajnos nem nekem gyártották. De jön majd másik, ennek meg megy szépen lefelé az ára, mielőtt eltűnik a piacról...:K A műszaki cuccok fejlődésénél ez az általános trend.

Kianekdotáztam magam: többiektől bocs a "grafomán" OFF-ért.:R

[ Szerkesztve ]

(#53) malomkaorm válasza DigitXT (#52) üzenetére


malomkaorm
tag

Fú. Minden szösszenetre válaszolni most nehéz lenne, úgyhogy egy kettőspont errel elintézem inkább :R

Üdv.: Dani

(#54) orbano válasza malomkaorm (#45) üzenetére


orbano
félisten

Az eddigi vélemények alapján (sajnos nekem nem volt még hozz á szerencsém) brutálisan jobb a 4K a FHD-hoz képest... néztem most pl. otthon a Hogyan rohanj a vesztedbét, amit elég szépen fényképeztek, és fotós szemmel nézve azért van még hova fejlődnie a felbontásnak. az igazán apró részletek, textúrák még nem jönnek elő. És ez nem olyan, mint egy hangya, hogy figyeled, hogy fúúú az is látszik, egyszerűen csak minden sokkal élőbb, mert szinte minden olyan részlet ott tud lenni, mint a valóságban. Persze ehhez jó anyag és megfelelő nézési távolsás szükséges. de a többség 4K TV-t is alulméretezve fog venni, 40, meg 50 collosakat, amiken szeirntem soha nem fog kijönni, mivel ezeket senki nem fogja 1-2 méteres távolságból kuksolni, 60-70-80" TV-re meg keveseknek telik, illetve elhelyezni sem könnyű a panelban :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#55) malomkaorm válasza orbano (#54) üzenetére


malomkaorm
tag

:R

Üdv.: Dani

(#56) mzso válasza orbano (#54) üzenetére


mzso
veterán

Az UHD-t már nem igazán fogják tudni hozni a 35mm-es filmre vett filmek.
Ahogy valaki rámutatott eredendően kb. hozzák a felbontást te mire odakerül hogy kész film lesz belőle átmegy egy pár másoláson. Viszont a 70mm-es és a digitális filmekkel nem lesz baj.

(#57) orbano válasza mzso (#56) üzenetére


orbano
félisten

vesznek még analóg kisformátumra filmet? azt hittem mindenki digitálissal nyomja már :Y

A vér nem válik VAZZE!™

(#58) TESCO-Zsömle válasza orbano (#57) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A kis stúdiók mindenképpen, de a FULLHD filmek is úgy kezdődtek, hogy elővették a nagy címek filmtekercseit és digitalizálták őket...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#59) malomkaorm válasza TESCO-Zsömle (#58) üzenetére


malomkaorm
tag

:K Látszik is a minőségükön :DDD

Üdv.: Dani

(#60) TESCO-Zsömle válasza malomkaorm (#59) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hogy min? ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#61) malomkaorm válasza TESCO-Zsömle (#60) üzenetére


malomkaorm
tag

A digitalizáltakon. Elég sok érdekesen néz ki, hogy 1080P, de homályos.

Üdv.: Dani

(#62) TESCO-Zsömle válasza malomkaorm (#61) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hát, ezt most nem értetted... :P

"minőségükön" -> "Hogy min?"

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#63) malomkaorm válasza TESCO-Zsömle (#62) üzenetére


malomkaorm
tag

Jajj! :C

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Dani

(#64) Partz válasza orbano (#57) üzenetére


Partz
senior tag

A régi 35mm-es filmek részletessége meghaladja a 4k felbontást (6k körül tudják kihozni) persze ehhez utólag hozzá kell még nyúlni, képhibák javítása, színkeverés terén. Igen ma is készülnek analóg filmek ilyen lesz pl az új 2015-ös Star Wars, 70mm-en forgatják. Pont ez a hihetetlen felbontás fejlődés miatt, most a 4k biztos vagyok benne hogy 5 év múlva elkezdenek szállingózni a 8k-s kijelzők is, ezt hangsúlyozta a rendező is. Igazából pont digitális átállás idején készült filmekkel vannak a legnagyobb gondban, mert azokat csak 2k-ban rögzítették. Könnyebb dolguk van a régi analóg filmekkel 4k esetén is, nem véletlen hogy a régi Star Wars-oknak már elkészült a 4k-s digitalizálása.

[ Szerkesztve ]

(#65) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

1000 dollárt sem kell fizetni a P széria 50 hüvelykes tagjáért.

jah, csak 999....! igaz....! efféle vásárlásnál simán elkérem azt az 1 dolcsit :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#66) DigitXT válasza - = Zk = - (#65) üzenetére


DigitXT
félisten

És simán vissza is adják, hidd el.:D (Ha kéred, ha nem.;])

(#67) orbano válasza Partz (#64) üzenetére


orbano
félisten

Ehhez képest egy csomó filmes, utólag digitalizált anyag nagyon lágynak tűnik, ez miért van?

A vér nem válik VAZZE!™

(#68) malomkaorm válasza orbano (#67) üzenetére


malomkaorm
tag

Erre én is kíváncsi lennék :DDD

Üdv.: Dani

(#69) - = Zk = - válasza DigitXT (#66) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ha min 100 dolcsi, akkor azt mondom helyt álló a szöveg... de így?! :D :C
pff :W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#70) TESCO-Zsömle válasza - = Zk = - (#69) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

999,95$ ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#71) DigitXT válasza - = Zk = - (#69) üzenetére


DigitXT
félisten

Sose vettél még semmi drága dolgot? Visszaadják, ha mondom...
Hiába töredéke a vételárnak, nem fogad el a pénztáros borravalót.

(#72) - = Zk = - válasza TESCO-Zsömle (#70) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nah, az a másik fele :))

(#71) DigitXT
dehogynem! :K
nekem csak az általános szöveggel van a bajom. de lényegtelen a dolog. csak írtam pár sort :C

(#73) malomkaorm
naigen :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#73) malomkaorm válasza DigitXT (#71) üzenetére


malomkaorm
tag

*...elméletileg és hivatalosan nem fogad el... (a tisztességes nyilván nem, de van aki örül egy kis +pénznek)

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Dani

(#74) DigitXT válasza - = Zk = - (#72) üzenetére


DigitXT
félisten

Most már leesett.:B Bulváros hát, de egyben tényszerű.;]
(Az lenne durva, ha "jóval $1000 alatt megvásárolható"...)

(#75) mzso válasza orbano (#57) üzenetére


mzso
veterán

Szerintem igen, de én most nem erről beszéltem. A filmek java része a 20. században készült. Vagy te csak 2000 után készült filmet nézel? :DD

[ Szerkesztve ]

(#76) - = Zk = - válasza DigitXT (#74) üzenetére


- = Zk = -
félisten

na az jó lenne... én abból min 100 dolcsira gondolnék :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#77) mzso válasza orbano (#67) üzenetére


mzso
veterán

Gyanítom azért amit korábban írtam. Plusz a filmek meg a felvétel minősége miatt is.

Amúgy nekem a 6k is gyanús, én több helyről 4k körülre emlékszem. (Max lehet, hogy valami ultraszuper pérmium film amit még mozgóképre senki sem használt. :) )

(#78) priti válasza DigitXT (#35) üzenetére


priti
addikt

Kezdek kiborulni a HDMI 2.0 témán. Ha egyszer ott figyel valamin a DVI-D bemenet, akkor ki nem xarja le a HDMI-t, de most komolyan? Totál szoftveres az egész téma amúgy is, mert ha a panel tudja, akkor akármilyen evolúciós retket felragaszthatsz a TV hátuljára utólag majd kötheted a kimenetét a DVI-D bemenetre, de még csak véletlenül sem egy normális DVI-D bemenet miatt lázad egyik sem, hanem a HDMI 2.0 akar, ami bevallottan egy retek. 4k@60Hz és azzal passz. Ha akarom nem is létezik, mert ha megnézed a kábelét szvsz... Könyörgöm, képátvitel a lényeg.
Ennyi sorba külön van szedve a nagy parasztvakítás, hogy ez mind a HDMI 2.0 nagy "újítása", számold meg hány sor tartozik a hanghoz, a képet ugye meg már most nem tudja 120Hz-en frissíteni, tehát marha életképes, főleg, hogy nem is létezik olyan, hogy 2.0 aljzat, akarsz szerelni és nincs. Az egész egy kitaláció.

4K resolution support at 60 fps
Rec. 2020 color space support
YCbCr 4:2:0 support
32 channel audio support
1536 kHz audio support
4 audio streams support
2 video streams support (Dual View)
21:9 aspect ratio support

Szerk.:
A képaránynak amúgy hogy a rákba lesz köze a csatihoz? Adatsűrűség még oké lehetne, de hogy a 21:9-es arány hogy lett a hdmi 2.0 saját ficsőre hát lol

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#79) bteebi válasza priti (#78) üzenetére


bteebi
veterán

"Ha egyszer ott figyel valamin a DVI-D bemenet"

Az ötlet tök jó - lenne, de sajnos az ilyen készülékeket úgy egyelőre hívják, hogy monitor. Ennyi erővel akkor már lehetne rajtuk DP is (akár a DVI mellett is, bár az már hab lenne a tortán), mert az még jobb. (Mondjuk valamivel drágábbak hozzá az átalakítók.) Én legalább is még egyetlen TV-n se láttam DVI-t, ettől függetlenül persze nem kizárt, hogy létezik olyan, de elterjedve tutira nincs. Jó lenne, de nem úgy van.

A HDMI ezzel szemben egy abszolút kommersz csatlakozó a TV-ken, és gyakorlatilag minden sza mindenféle eszközön megtalálható, ráadásul elég olcsó is. A 2.0 egyelőre megfelel(ne) az igényeknek, még ha nem is az a legszebb/jobb, de ha már lehet választani, akkor sokkal inkább a HDMI 2.0, mint az 1.4 :D.

Egy analógia: lehet szidni az USB-t, hogy a Thunderbolt/FireWire mennyivel királyabb, de ha szinte semmilyen kommersz cucc nem támogatja...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#80) orbano válasza priti (#78) üzenetére


orbano
félisten

DVI-n megy a hang? HDMI-vel az életed annyival egyszerűbb, hogy közös interfacen dolgozik az erősítő, a lejátszó és a megjelenítő, nem kell 2x annyi kábel.
azt persze én sem értem, hogy miért kell ilyen retek specivel kiadni egy új csatlakozót, miért nem lehet kicsit jövőtállóbb... biztos így olcsóbbak a vezérlők 3 centtel...

A vér nem válik VAZZE!™

(#81) priti válasza bteebi (#79) üzenetére


priti
addikt

Nincs olyan, hogy TV már régen, csak tuneres monitor van. Így persze a legfaékebb példány feneke is kinézhetne bármilyen méretben.
A DVI-D 2 csavar kötéses és bármikor megtart egy DVI-HDMI passzív átalakítót. Fordítva nincs csavar és már nyírod is ki az aljzatot. Az elejétől kezdve semmi értelme ilyen nagy eszközökön. A HDMI mindent csak hátráltat. A HDMI egy adó amivel kb. annyit értek el, hogy megszületett a DP.

(#80) orbano

Amikor nem ismeri fel a felbontást a projektor csak amiatt, mert átmegy egy audio erősítőn a HDMI a BR-től akkor mondd, hogy jó, hogy a hang HDMI-n van :DDD Én már láttam ilyen tréfát. Van ám cumi, amikor hosszabb a HDMI kábel, ha meg nem hosszabb, akkor meg mit nyersz azzal, hogy benne van a hang? Kit zavar egy átjátszókábel a hangnak, ha kell belőle egy másfél méteres?

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#82) orbano válasza priti (#81) üzenetére


orbano
félisten

nem tudom, engem sosem izgatott a digitáli audio, de sokanak ez kényelmes. nekem a laptopomnál számít, hogy nem kell 2 kábellel összekötnöm a TV-vel, kényelmes. szerencsére a hátrnyaival még nem találkoztam személy szerint. bár TV-m sem régóta van :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#83) Fr3eWar válasza Mr President (#2) üzenetére


Fr3eWar
őstag

(#84) TESCO-Zsömle válasza Fr3eWar (#83) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ne egy ilyen szemétről legen szó. :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#85) bteebi válasza TESCO-Zsömle (#84) üzenetére


bteebi
veterán

Azért felesleges túlzásokba ne essünk :N.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#86) TESCO-Zsömle válasza bteebi (#85) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Igaz, 30Hz elég mindenre...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#87) Cool Face


Cool Face
aktív tag

Szerintem ez egyáltalán nem rém olcsó ha azt vesszük figyelembe, hogy egy LG 1300 dodó, ami szerintem nem egy kategória. A rém olcsó 700-800 dollárnak mondanám noname tvre Böngésszetek

(#88) bteebi válasza TESCO-Zsömle (#86) üzenetére


bteebi
veterán

"30 Hz ought to be enough for anybody", vagy nem is így van? :)

A 30 Hz tényleg kevés lenne, de a duplája azért már megfelel. Elvileg HDMI 2.0 van rajta. Oké, 4K 3D már tényleg csak 30 Hz lenne, de az még a 4K-tól is odébb van, meg engem nem is érdekel annyira. FHD-ban viszont jó a 3D is. Amúgy ha már 4K felbontás, akkor igazán lehetne passzív 3D is, a felbontásból futná rá.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#89) SRII


SRII
őstag

egyre jobba terjed a korság :K még a végén megfizethető kategóriák is lesznek.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#90) priti válasza bteebi (#88) üzenetére


priti
addikt

Tökmindegy. Nem alszik ki két frissítés között a panel. A 60FPS meg úgy sincs meg a 60Hz-hez. Nincs erre cucc még. Ez kb. úgy megy mostanában, hogy kidobnak egy kamerát ami 4k-ban tud rögzíteni és ha az 30FPS-el rögzít, akkor 30Hz-et tudjon a panel az a lényeg. Rátolják a kamerát a boltban aztán vakuljál. Gondolom be van dobva a klasszikus termékmarketing trükk, hogy az megy a TV-ben, amit a kamera lát és együtt adják el a kettőt...

Hardverlesen

(#91) robagp


robagp
tag

Hello!
Honnan tudnék letölteni egy uhd videót, amit usb pendrive -ra feltöltenék, hogy teszteljem a tv-t?
Próbáltam számítógéppel, de borzasztóan akad....remélem nem a tv miatt. Youtube-n az egyik uhd-s videót teljes képernyőn el kezdtem lejátszani, és nagyon akadt, ezért szeretném kiszűrni, hogy a gép v a tv.

(#92) orbano válasza robagp (#91) üzenetére


orbano
félisten

google? mondjuk 4K sample?

A vér nem válik VAZZE!™

(#93) robagp válasza orbano (#92) üzenetére


robagp
tag

Szerinted?
Ha ilyen könnyű lenne, nem írtam volna...
Azóta megvan, ha kell vkinek.
Youtube-on van sok 4k-s video, ahhoz van másik oldalon youtube 4k video letöltő progi, és tadaaaaam

(#94) robagp válasza robagp (#93) üzenetére


robagp
tag

Sajnos ez sem jött be, azt írja a file nem támogatott :(
/mp4/
Akkor most hogyan teszteljem?

(#95) robagp válasza robagp (#94) üzenetére


robagp
tag

Már nem tudtam hozzá írni.

Sikerült! Tökéletes!
Az mp4 file-t lejátszottam a gépemmel, és így nem akadt! :D

(#96) orbano válasza robagp (#93) üzenetére


orbano
félisten

nekem google első találata kiadott egy tucat videót :D Téged biztos nem szeret :)

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.