Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Moddingboy válasza radi8tor (#50) üzenetére


Moddingboy
Modder

Nem rossz ötlet ez a szigetelőszalagos megoldás, mert így az alaplap beszerelésekor nem kell a kábelek igazgatásával bajlódni. Ötletes :K
Hasonló módon a kábel menedzsment nélküli házban is nagyon jól el lehet rejteni a kábelek egy részét.

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#52) beteg


beteg
őstag

tudnátok segíteni?
Ha méterre akarok kábelt venni, mire kell figyelni, milyen jellemzőjüvel lehet helyettesíteni mondjuk a vga betápot?

Csak futni kell!

(#53) jones965 válasza beteg (#52) üzenetére


jones965
Modder

1,5mm2-es tökéletes lesz, sodrott rézkábelből.
A színe meg rajtad múlik. :D
Hivatalosan azt hiszem mcu kábel a neve.

[ Szerkesztve ]

(#54) beteg válasza jones965 (#53) üzenetére


beteg
őstag

:R

Csak futni kell!

(#55) tomyoy válasza jones965 (#53) üzenetére


tomyoy
senior tag

MCU az tömör réz kábel, Mkh a sodrott h07vk jelzéssel. :R

beteg:
MKH-Cu 1,5 és szín

nyiknyiknyiknyik

(#56) beteg válasza tomyoy (#55) üzenetére


beteg
őstag

köszönöm

nekiállok lassan a kébelrendezésnek is

Csak futni kell!

(#57) radi8tor válasza beteg (#56) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyönyörű gép. :Y :C

VGA kártya alatt mi van? Hangkártya?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#58) beteg válasza radi8tor (#57) üzenetére


beteg
őstag

:R igen, és pont ez a bajom, ezért vagyok nagy gondban :) mert gyárilag olyan szép a ház, hogy félek, csak elrontom :DDD
az egy "vinyó", azon van az oprendszer. ocz revodrive. egy ssd gyakorlatilag

Csak futni kell!

(#59) becsitibi


becsitibi
senior tag

Sziasztok!

Itt látható néhány kép a házamról:[link].Mivel szűkös a hely,ezért TI MESTEREK,hogyan oldanátok meg a processzor vizhűtését?Én mondjuk ezt a modot venném alapul amit majd alább linkelek is,azzal a különbséggel hogy atx maradna,és a tartály a takarólemez alatt lenne,és csak egy EK XTC 140-es radi lenne a ház elejébe rakva az első venti mögé,tehát nem látszódna,csak a cső.Igy nézne ki:BTX MOD,fekete plexi takarólemezt csinálnék,ez olcsóbban kijönne mintha alulemezből vágnék majd csiszolnék és festenék.

Mi a véleményetek??

(#60) jones965 válasza becsitibi (#59) üzenetére


jones965
Modder

Jó lenne egy olyan kép, amin rendesen látszódik az egész ház, nem csak világítva.

(#61) radi8tor válasza jones965 (#60) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ilyen háza van: [link]

⭐ Stella

(#62) jones965 válasza radi8tor (#61) üzenetére


jones965
Modder

Ebbe vizet építeni kompromisszumokkal, átalakítással, vagy a hőcserélőt házon kívülre helyezve lehet.

(#63) becsitibi válasza jones965 (#62) üzenetére


becsitibi
senior tag

Szerbusz!

Valami ilyen átalakitásra gondoltál?:[link]

Kikaptam a hdd keretet,illetve az alsó odd keretet,igy akár egy EK 240 XTC radi is belefér,szerintem jobb választás lesz mint a 140 XTC.Most már csak az a nagy kérdés hogy a tartály a takarólemez alatt legyen,vagy pedig a ház hátulján,de még a gépházba a vga mellett,Mi erről a megoldásról a véleményed?

Köszönöm megtisztelő válaszod!

(#64) jones965 válasza becsitibi (#63) üzenetére


jones965
Modder

A link alatt nincs semmi sajnos.
De egyébként a kompromisszum alatt azt értettem, hogy a bővítő helyeket feláldozod, lesz hely a radiátorodnak. Így csak a rögzítését kell megoldani.
A tartály pedig mehet a hőcserélő és az alaplap közé.
Szivattyú értelem szerűen a gép aljába.

(#65) becsitibi


becsitibi
senior tag

[link][link]
[link]
[link]

Igy ahogy irtad,kikaptam néhány dolgot,igy már elfér egy EK 240 XTX.

:R

(#66) jones965 válasza becsitibi (#65) üzenetére


jones965
Modder

Látom van megfelelő géped.
Én akkor az egész alaplapi tálcát annyival lejjebb szerelném, hogy a gépház tetejébe beférjen a dual radi.
Sokkal hatékonyabb lenne, mint az elejében.

(#67) becsitibi válasza jones965 (#66) üzenetére


becsitibi
senior tag

Azt is fontolóra veszem,már el is képzeltem,a fenti 2 db ventillátor rácsnak kiszedném a kerek részét ahol feldomborodik,oda rakok 2 db apollish vegas ventit,arra rá a radit,majd egy kupolát csinálni neki :F

(#68) Moddingboy válasza beteg (#56) üzenetére


Moddingboy
Modder

Nagyon brutális ez a ház! Grat hozzá ;) ... aztán szépen-igényesen elrendezni a kábeleket ;) (képek majd jöhetnek)

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#69) beteg válasza Moddingboy (#68) üzenetére


beteg
őstag

:R

Csak futni kell!

(#70) szab.tam


szab.tam
nagyúr

olvastam a bevezetőt, de:

itt minek van inkább prioritása? a komplett gépi moddolásnak, vizuális átalakításnak, vagy a funkcionális részegységek módosításának is?
mint tudjátok, nálam a kinézet sajnos az ide vonatkozó ügyetlenségem miatt egyelőre másodlagos, inkább a hűtők szétfűrészelését, és más módon összrakását művelem.

most pl. egy mugen 2-t fogok újból megkopasztani, a csöveket széthajlítani, a lamellákat szétvágni, majd úgy visszatenni. (külön oszlopok leszenk, mint a thermalright sentinelben.) és széthalítások után keletkezett helyre, a hűtő közepébe, némi fűrészelés, (marás?) után egy htx2 szerű bontott hűtőt +-ban belegyógyítani.
kvázi 2 hűtőt egymásba építek, szintén passzív üzemre kihegyezve.

tehát: az ilyenek részmoddoknak is van itt helye, vagy inkábbb csak a komplexen moddolt gépkiépítéseknek? :U

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#71) jones965 válasza szab.tam (#70) üzenetére


jones965
Modder

Mindennek, ami más mint az eredeti.

(#72) szab.tam válasza jones965 (#71) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:C :R :))

(ilyen sorrendben...)

de akkor viszont a kínai hamisítványok is jöhetnek. legalábbis definíció alapján. :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#73) LLKobe


LLKobe
veterán

Na akkor mostmár a jó helyre:

Ezek az átalakítások vannak jelenleg tervben: 1, 2
Vélemények? Az elejére a logót plexiből akarom kivágni, és rá matrica, talán még valami kis ledes megvilágítás. Az oldalsó meg egy átlátszó fóliára nyomtatott matrica, mivel paintbrushos ismerősöm nincs.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#74) Moddingboy válasza LLKobe (#73) üzenetére


Moddingboy
Modder

Az elején a logó tetszik, de a figura az oldalán már kevésbé (persze ez csak az én véleményem). Nem tudom, hogy mennyire akarsz nagy átalakításba kezdeni, de talán érdemes lenne a ház elején ill. oldalán levő rácsot narancsos-citromsárgás színre fújni (a borítóról vettem az ötletet) majd a logó körül pl. ecset segítségével megfesteni a képen is látható fekete részt.
Az oldallapi rácson a festés előtt akár ki lehetne maszkolni egy szöveget is ami lehet a te nick neved is. ;)
Matricával kapcsolatban őt nyugodtan keresheted.

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#75) LLKobe válasza Moddingboy (#74) üzenetére


LLKobe
veterán

Nekem is átfutott már sok lehetőség a fejembe... Azért erre szavazok egyenlőre, mert szeretem a visszafogott stílust, ezért vettem ezt a házat is. Nem akarom túlcsicsázni, a matricás megoldás még visszafordítható ha később nem tetszene/megunnám :D
A matricázásra már van bejáratott kolléga:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#76) Moddingboy válasza LLKobe (#75) üzenetére


Moddingboy
Modder

"a matricás megoldás még visszafordítható" - Nos igen... mindennek megvan a maga hátránya/előnye. :)
Kíváncsi vagyok, hogy végül mit hozol ki ebből a témából :K

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#77) LLKobe válasza Moddingboy (#76) üzenetére


LLKobe
veterán

Majd posztolok képeket :K Na igen, és a matricán kívül már csak a paintbrush lenne, az meg nem egy olcsó/gyors/egyszerű dolog...

Egy kérdés: ha a logó sziluettjét kivágom plexiből, az élét feketére fújom hogy ne ott lépjen ki a fény ha beledezem, hogy tudom megoldani hogy a kivágott forma "lapja" világítson? Csiszoljam fel a plexit?

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#78) mpierre


mpierre
veterán

Ugyan semmilyen tapasztalatom nincs modding terén, de lassan én is belefogok valami ilyesmibe. Majd jövök kérdezni. :B

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#79) becsitibi


becsitibi
senior tag

Szevasztok Modderek!

A plexiről vágás után mivel szoktátok leszedni a sorját?A dremel melyik korongjával?

Üdv Néktek!

:R

(#80) Moddingboy válasza becsitibi (#79) üzenetére


Moddingboy
Modder

Szia!

Sorja eltávolításra inkább ajánlanám a normál reszelőt vagy csiszolópapírt (először durvábbat majd egyre finomabbat). Dremel vagy bármely más multifunkciós gép csiszoló korongja is alkalmazható, de a nagy fordulat miatt könnyen megolvadhat a plexi és ismét sorja keletkezhet. Ezt a megoldást inkább, akkor alkalmazd amikor a plexiből még van pár mm amit el kell tüntetni. Tehát sorjázásra inkább az elején említetteket ajánlanám. :K

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#81) jones965 válasza becsitibi (#79) üzenetére


jones965
Modder

Kolléga valójában megválaszolta.
Talán annyiban egészíteném ki, hogy ha a durva csiszolás után egészen polírozott felületet szeretnél, javaslom a 800-1000-es vizes papírt.
Víztisztára lehet vele polírozni. Persze türelem és kitartás mellett.

(#82) becsitibi


becsitibi
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek! :R Holnap meg is csinálom,asszem mára elég volt. :B

(#83) szab.tam


szab.tam
nagyúr

kezdődnek az új kísérelteim. a 20-30 kilós hűtések helyett inkább a sok cső, és sok könnyű lamella felé nyitogatnék.
egy két alappróba, és ha sikeresek, akkor az megalapzza az új irányt.

elsőként egy kompakt méretű, 2 az 1 ben hűtő a terv.

első lépés...

és a folytatás:

a lemezeket tőben letörni nem tudtam. és úgy ráadásul az emeleti hűtő talpa túl távolra került volna a hőforrástól. itt 1 mm is rengeteget számít.
így a kockázatosabb megoldás mellett választottam. fűrész.

állandóan nézuni kell pár mozdulat után, nem tértem-e el a síktól. közel vannak a csövek...

pont olyan, mint az orális önkielégítés. a vége tuti jó, de odáig eljutni elég maceerás.
a sok hajolgatástól kitörik az ember nyaka. stb, stb, stb...

aztán eljött a 9, és befejeztem. majd holnap.
de még mindig kérdés, hogy a csövek a visszahajtáskor nem nyílnak-e szét. de talán megúszom. de elég meggyalázottan fognak kinézni....

időt kihasználva egy csendesebb művelet. az emeletre, azaz középre szánt, ma beújított xigmát átműtöttem a passzív üzemre.
ilyen volt:

ilyen lett... (kopasztás, félbevágás, egyengetés, cső "V"-be elhajlítás, lamellák 20% ritkítás.)

ha ez működne, akkor a következő lépés egy ninja megemelése, fekvő lapra felkészítve.
valószínű 2.5 db. ninja lesz egymásra gyógyítva. magyarul egy kb. 35 centi magas, jó 2 kilós ninja... :U :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#84) radi8tor válasza szab.tam (#83) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó kis legózás! :)

⭐ Stella

(#85) Engineer086 válasza szab.tam (#83) üzenetére


Engineer086
Modder

Jesszus, te nem kispályázol! :)) Arra a "giganinja"-ra nagyon kíváncsi leszek!

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#86) Yeffy válasza beteg (#56) üzenetére


Yeffy
veterán

Hello!

Nagyon kemény ház, tetszik. Megmondanád, hogy milyen típusú?

Sok sikert egyébként a modhoz, épp most cserélgetem a fél gépemet, szóval lehet, követni fogom én is ezt a topicot, ház is kellene új, kis tuninggal.

Up a topicnak! :R :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#87) radi8tor válasza Yeffy (#86) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az adatlapján megtalálod a típusát: CM Cosmos 2

⭐ Stella

(#88) Yeffy válasza radi8tor (#87) üzenetére


Yeffy
veterán

upsz, igazad van, nem néztem szét, elnézést... user error :B
köszi az infót!
pff, csöppet drága ez nekem, úgyh hanyagolom.... kár érte, tetszik.

szerk.: jó az "avatarod", csipázom azt a "rajz"filmet... :D

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#89) Atke


Atke
senior tag

Érkezik hamarosan pin szétszedőm, sokan kérdeztétek hogy tudok-e szerezni, most igen

-jones965 engedélyével-

(#90) blasko92 válasza szab.tam (#83) üzenetére


blasko92
őstag

Látom nem unatkozik a mester. :)

szab.tam a passzív hűtések királya, a hőcsövek ura :D

pont olyan, mint az orális önkielégítés. a vége tuti jó, de odáig eljutni elég maceerás. ez egy igazi aranyköpés :D

Amúgy nagyon tetszenek az ilyen módosított hűtéseid, és kíváncsi vagyok rá, hogy ezzel milyen eredményeket tudsz majd elérni :R

Sok sikert!

(#91) Stylewars_kp válasza Atke (#89) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Jó kis cucc. Esetleg a modder uraknak 30g-os hűtőpaszta?

(#92) beteg válasza Yeffy (#86) üzenetére


beteg
őstag

:R

Csak futni kell!

(#93) blasko92 válasza becsitibi (#79) üzenetére


blasko92
őstag

Kisebb csiszolgatás után a durva, matt felületet lánggal is el lehet tüntetni.
Nem kell agyonégetni a szélét, csak annyira, hogy újra fényes legyen.

(#94) Stylewars_kp válasza blasko92 (#93) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Az is jó. Én ezt a dremmel csiszoló kő fejével csináltam simára gyors fordulaton.

[ Szerkesztve ]

(#95) blasko92 válasza Stylewars_kp (#94) üzenetére


blasko92
őstag

Szerintem sokkal gyorsabb megoldás, mint a polírozás, ha a moddernek a fényes szélre van szüksége :)
Csak oda kell figyelni, hogy ne égessük szét, hanem annyira olvasszuk meg, hogy a barázdák elsimuljanak rajta.

(#96) szab.tam válasza blasko92 (#90) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

kb. pénekre kiderül. először a copper helyére jön egy sima nagy ninja. E5700 alapon, majd megrángatrva megnézem passzívan és 400 rpm aktívan, hogy melegszik.

és utána jön az új mugen & xigma loki kombó. ha beválik, megmoddolom a p5qd turbo alaplapi hűtőit, és ennyi. még esetleg a pucér ramokra eszkábálok valamit.
és lesz egy belépő szintű passzív eyefinity gép: E5700@?, hd5750, 4*1gb, winyó himoróban, sziavcs + hungarocell kuckóban....

jó lesz tartaléknak. és majd egy belép szintű eyefinity logout cikkre... :))

aztán jön a htpc ház ikertesójának a tovább szabdalása, méhsejtrács beszerzés Wasquez-nél, és stb, stb, stb. ha a 3. konfigon beválik az új kombó, akkor a htpc-be megy a moddolt óriás ninja.

na, de először ez legyen kész....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#97) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv Uraim!

Tapasztalt(abb) modder társakhoz lenne egy kérdésem:

A házam elejére szeretnék egy világító logót csinálni plexiből. Legyen mondjuk egy 5cm átmérőjű kör, ezt kivágom plexiből, erre megy egy átlátszó fóliára nyomtatott matrica. A plexi kör élét feketére fújom, hogy a fény ne ott lépjen ki.

Azt szeretném hogy ha látszana a logó, tehát hogy a plexi lapján lépjen ki a fény. Ezt hogy tudom elérni? Csiszoljam fel a plexi lapját?

Köszönöm előre is a tanácsokat :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#98) jones965 válasza LLKobe (#97) üzenetére


jones965
Modder

Attól függ, mit szeretnél elérni. Amennyiben homogén felületet, akkor a csiszolást javaslom, mivel gyakorlatilag prizma hatás jön létre, a csiszolásból adódó barázdákon a fény megtörik, és jobban szétterül.
Ezt kipróbálhatod kisebb darabon, mielőtt a véglegeset elkészíted.

(#99) Titagyerek válasza LLKobe (#97) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

így gondolod mint ebben a hsz-ben???
belemarta házi cnc-maróval a mintát és mögé rakott led-et....

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#100) LLKobe válasza jones965 (#98) üzenetére


LLKobe
veterán

Ahogy mondod, homogén felületet. Gondoltam hogy a csiszolás lesz a megoldás, köszi :R
Most már csak azt kell kitalálnom hogy a LED-et hogy varázsolom bele a plexibe.

(#99) Titagyerek: Igen valami ilyesmiről lenne szó. Csak mint mondtam én nem gravírozni akarom a plexit, hanem egy átlátszó fóliára nyomtatott matricával fogom befedni. Kb. akkora lesz az egész mint az általad linkelt ház alján az egyik kis kör.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.