Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) jones965 válasza seniman (#4800) üzenetére


jones965
Modder

Már össze van hozva. :)

Így néz ki átépítve, illetve a monitor bekapcsolva.

(#4802) seniman válasza jones965 (#4801) üzenetére


seniman
addikt

Mint a gyári. :C Nem 4:3-as volt a CRT?Vagy akkora kávája volt oldalt,hogy simán kiadta a vágást?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#4803) jones965 válasza seniman (#4802) üzenetére


jones965
Modder

16:9-es volt az eredeti képarány, ez most 16:10. Hosszirányban 50 mm-t, magasságban 20 mm-t kellett bővíteni. Lecsupaszítva éppen befért a merevítők közé, még ki is kellett faragni belőlük.

(#4804) tailor74 válasza jones965 (#4803) üzenetére


tailor74
őstag

Szép munka.. ismét... :C

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#4805) jones965 válasza tailor74 (#4804) üzenetére


jones965
Modder

Köszi! :)

Srácok, mivel nagy valószínűség szerint címlapos írást készítek róla, így aki kíváncsi, az alábbi linken folyamatosan képek formájában nyomon követheti az átalakítást a megjelenés előtt.

(#4806) oriic válasza jones965 (#4805) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na ez is szép lesz Uram. Jó munkát a továbbiakban is. :C

Live-Die-Respawn

(#4807) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Lenne egy kérdésem...
Mennyire "gáz" az, ha az ember épít egy, vagy akár több mod-ot és abba nem "csúcsvégéástriplaradisvizes" hardvereket pakol?
Úgy tudom, h például egy versenyre nevezett mũnek mũkõdõ gépnek kell lenni, ennyi.
Nem azért mondom, mert neveznék bárhova is, csak egyszerũen érdekel, mennyire bántja/bánthatja a hozzáértõk szemét, ha nem az aktuális technika csúcsával van kitömve egy konfig? Ezért is kérdeztem például a plasti dip-es ötletet is, valahogy nem lenne szivem egy 775-ös deszkát se lefújni vele.
Én is tervezgetek két-három gépet egyszerre, de 478-775 platformnál egyszerũen nem ér tovább a takaróm, de ez nem is zavar. Lehet ez vérciki, de ezeket a magam szórakoztatására építgetem/tervezgetem, az már csak hab a tortán, ha másnak is tetszene, látna benne fantáziát, nekem ennél nem kell több. Már csak be kéne mutatnom végre egy elkészült gépet. :D
Nagyon sok hasznos ötletet lehet meríteni a külföldi és a hazai mesterek munkáiból, ha tehetem mindig figyelemmel kísérem a készülõ worklogokat.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#4808) matyee


matyee
őstag

Sziaszok!
Nem tudok esetleg egy forumtársat, aki kisebb moddingot vállalna? Természetesen a munkadíjat megtérítem :) Egy CoolerMaster CM130 házon kellene egy 12cm ventilyuk, meg egyik oldalát kivágni , és egy jobban szellőző rácsot felszerelni, hogy vga kevésbé melegedjen.
Köszönöm előre is a segítséget!

(#4809) flymi válasza matyee (#4808) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Moddolj és moddoltass ez a topic címe ha jól tévedek amit keresel, de eléggé kihalt. A profik gõzerõvel dolgoznak a saját modjaikkal.
Van aki elvállalná (nem a munkát akarom elvenni elõlük), de jobban jársz, ha megkérsz valakit ismerõsõk/kollégák közül, aki nem flexszũz és kivágja neked seperc alatt. Egy kisflex vagy multigép és reszelõ bõven elég ehhez a munkához. Ha mindenképp szakértõt vennél igénybe számíts rá, hogy nem lesz a szomszédban. ;)
Szerintem...

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#4810) matyee válasza flymi (#4809) üzenetére


matyee
őstag

Szia,
köszi a gyors választ, én is gondoltam rá, de inkább bíznám profira, akkor rácsot is biztos meg tudnák oldani igényesen, de úgy hogy jól szellőzzön. Ha valaki még is csak vállalna írjon rám!
kösz és üdv

(#4811) FID válasza flymi (#4807) üzenetére


FID
őstag

Egyáltalán nem gáz! Nekem mindig az aktuális gépem van egy modba, utána megy bele valami fos :D

Egy dual slot1 p3 kombós mod nagy álmom, de akkor még nem volt Asrock :DDD

[ Szerkesztve ]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#4812) flymi válasza FID (#4811) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

A jelenlegi konfigomra is van egy elég sajátos tervem, de nem nagyon szívesen piszkálnám, még a végén tuti tönkrevágnám. :D
478 pont az a kategória, ahol megfizethetõ áron lehet nem trágya gépet összedobni. Lehet felszívom magam és neki is állok összerakni végre. Sajnos túl sok minden kell még az építéshez (festékek, alapanyagok, idõ), 775-höz is már "csak" procit kell vadásszak, minden mást beszereztem.
A hobbim (és a közelgö esküvõnk) mellett elég nehéz lesz összehozni a gépház átalakítást, de nem ismerünk lehetetlent ugyebár.

Nincs valakinek maradék dirib-darab plexirúdja esetleg? :S

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#4813) jones965 válasza flymi (#4807) üzenetére


jones965
Modder

Egy modnál ha versenyre viszik, soha nem kitétel, hogy milyen hardverek vannak beépítve, viszont ellenben működő képesnek kell lennie. Itt nem a hardvereket díjazzák, hanem a köréje épített munkát.

(#4814) feco72 válasza flymi (#4812) üzenetére


feco72
Modder

Nekem a "csúcs" konfigom Veletechen eddig egy apple g4 volt. Nálam is állandóan a pénzhiány volt az ok.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#4815) jones965


jones965
Modder

Innen.......

.....ide került átépítésre a monitor vezérlő panel. :)

(#4816) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Riser kábel szigetelését alufóliával és

-Kapton szalaggal, vagy
-textil szigetelőszalaggal, vagy
-PP alapú szálerősített (ragasztó)szalaggal
-alumínium szalaggal

oldjam meg?
Vagy csak annyi a lényeg, hogy az alufólia legyen ott árnyékolónak, a többi nem számít?
Tényleg érdekelne, mert nem akarok feleslegesen próbálkozni, vásárolni. Natúrban biztos nem hagynám a kábelt.

jones965: Nézem a galériában a képeket, nagyon jó a szerkezet megvilágítása, így pont jó! Bár én már kicsit unom a pirosat.
Valóban sokkal szebb, összetettebb lesz, mint az általam linkelt mod az tény!
Mi fog kerülni a monitor tetején tátongó lyukhoz?
Tényleg kettévágtál egy SSD tartót? :U Ejnye... ;]

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#4817) mrbig25 válasza flymi (#4816) üzenetére


mrbig25
őstag

Az alufólia a lényeg, mert az szigetel. Kívülről már azt raksz rá, amit akarsz.
Az enyémen ilyen textil szigetelőszalag van, ez nem merevít pluszban a kábelen...a többi anyaggal nincs tapasztalatom.

...

(#4818) flymi válasza mrbig25 (#4817) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Olvastam, hogy nem azt kaptad amit rendeltél. Sikerült szerezni? Nekem szerencsére 16x jött + rendeltem egy AGP foglalatost is. :D
Textil szalagom van itthon, holnap meg is csinálom. :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#4819) mrbig25 válasza flymi (#4818) üzenetére


mrbig25
őstag

Igen, sikerült. Innen az jött végül, amit rendeltem.

Tegnap sikerült is beüzemelni gyorsan, eddig működik rendben.

Jövőhéten majd játszogatok egy kicsit, aztán majd kiderül, hogy lesz-e esetleg probléma vele.

[ Szerkesztve ]

...

(#4820) jones965


jones965
Modder

Elölről a hátulja, illetve a motorháztető alatti rész.

(#4821) GG888


GG888
senior tag

Üdv a mestereknek!

Egy olyan égető kérdésem lenne, hogy a barbed fittinget ti értelmesen milyen csatlakozóra fordítanátok?
Nagyon off: EKWB kiemelt viszonteladó lettem, építem a webshopot, fordítom az összes leírást vadul, ahhoz kellene. Majd ha összeál minden, akkor szponzorálással kapcsolatban is kereshettek. Aug eleje-közepe kb.

Egész pofás lesz a monitoros build. is.

Modi plis ne törölj :D

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#4822) seniman válasza GG888 (#4821) üzenetére


seniman
addikt

Nem fordítanám semmire,aki ilyen körökben mozog,tudja miről van szó.Esetleg a webshopban csinálj egy GYIK részt,ahol a szakkifejezések részletesen körül vannak írva.Esetleg az árlistából a "barbed" megnevezésről egy direkt link mutathatna a GYIK megfelelő részére.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#4823) jones965


jones965
Modder

Bár beépítve már nem annyira fotogén mint szabadon, de azért valamennyire látszódik a végeredmény.

Illetve a kész "ház".

(#4824) GumisPeter válasza jones965 (#4823) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Jones,

Szép lett nagyon!
Hozod DCMM-re?

Tényleg, idén ki jön ki?
Soccer-Baluc gondolom jönnek, talán Feri is.....

Innen esetleg?
:F

[ Szerkesztve ]

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#4825) jones965 válasza GumisPeter (#4824) üzenetére


jones965
Modder

Köszi, holnap viszem fel Pestre Csabinak, így aki bemegy élőben megtekintheti, illetve ki is próbálhatja. :)
Sajnos idén kimarad részemről a DCMM. :(

(#4826) feco72 válasza GumisPeter (#4824) üzenetére


feco72
Modder

Biztos nem, nem tudtam megoldani az utazást. Már szóltam Floriannak, hogy visszavonom a nevezést (érdekes, nem tudom törölni).

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#4827) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Van itt valaki aki tudna alumíniumot szépen megmunkálni? A házamra szeretnék egy új előlapot csináltatni, természetesen megfizetném a dolgot:R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#4828) mrbig25 válasza LLKobe (#4827) üzenetére


mrbig25
őstag

szmore84 kolléga CNC-vel dolgozik nagyon profin és korrekt áron, de jelenleg nem tudom, hogy merre lehet...napok óta nem érem el, mert itt nincs bejelentkezve és az emailre sem válaszol.

Más hirtelen nem jut eszembe.

...

(#4829) seniman válasza mrbig25 (#4828) üzenetére


seniman
addikt

Biztos nyaral. :U

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#4830) GumisPeter válasza LLKobe (#4827) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Szia

Andris is meg tud oldani bármit.:)

[link]

:)

[ Szerkesztve ]

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#4831) jones965


jones965
Modder

Ma készítettem a fullcover blokkokhoz teljes pcb-t takaró kiegészítőket. Az elsők alatt a riser kábelt is eltudtam vezetni. :)

(#4832) Atke válasza jones965 (#4831) üzenetére


Atke
senior tag

Ez a thermaltakes Mod?

(#4833) jones965 válasza Atke (#4832) üzenetére


jones965
Modder

Igen, a Core P5.

(#4834) seniman válasza jones965 (#4833) üzenetére


seniman
addikt

Kicserélődtek a VGA-k?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#4835) jones965 válasza seniman (#4834) üzenetére


jones965
Modder

A Mátrix-ok kikerültek belőle, mint ahogy a R5E alaplap is. Ellőbbikre sajnáltam annyi pénzt kiadni, hogy vizesblokkok kerüljenek rá. Az elképzelésem a hybrid hűtésre nem jött össze, ahhoz nagyon szét kellett volna szedni az eredeti hűtőrendszert, ami miatt abban a formában nem lett volna később működőképes. Így a látvány mellett a számomra bőven kielégítő teljesítményt céloztam meg 2 db Titan társaságában egy 4690K procival. Így a 480-as radiátor kicentizve, de éppen elég lesz.

Készülök egy újabb projekttel, ahhoz várom most az új alaplapot, és abba fognak bekerülni a 980Ti kártyák.Hétköznapra brutálisan sok a teljesítményük.

[ Szerkesztve ]

(#4836) jones965 válasza jones965 (#4831) üzenetére


jones965
Modder

Gyakorlatilag működik, bár vannak még feladataim.

(#4837) F e Z o válasza jones965 (#4836) üzenetére


F e Z o
veterán

Ezt a konfigot használja is majd valaki egyébként nap mint nap?
Egyébként ez a modod is frenetikus lett. :R

H2O über alles!

(#4838) jones965 válasza F e Z o (#4837) üzenetére


jones965
Modder

Szerény személyem. Köszi! :)

(#4839) zolee5016


zolee5016
őstag

Üdv
sajnos megint volt 2,5 hónap kihagyásom......mindenhonnan....de rendbe jöttem,úgyhogy folytattam a moddingot is
talpon a terv,igaz erősen demoverzió még
Kb 1 kiló aluminiumreszelék lett 1,5 nap alatt....... :B

.

KÉPEK

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#4840) gery2123


gery2123
őstag

Hali!

Én is elkezdtem egy saját építésű HTPC/Szerver házat összerakni, az alapok már megvannak, mondjuk lesz még módosítás szépen :)
Lehet az egészet újra fogom vágatni, hajlíttatni aluból, írtam is az egyik itteni lakónak akit fentebb említettetek. Ha valakit érdekel itt lesznek a képek és frissítve is majd. Egyenlőre csak az alap + elrendezés.

[link]

-- PSN_ID: GerY2123

(#4841) mrbig25


mrbig25
őstag

Üdv Mindenkinek!

Remélem még belefér a topik a témájába...ha nem, akkor elnézést / törölhető.

Nincs valakinek kimaradt / megmaradt felesleges alumínium lemeze 2-2,5mm-es vastagságban?
Kettő 20 * 30cm-es darab kellene (egyben is jó) legalább.
Sajnos errefelé "vidéken" még nem találtam helyet, ahol kisebb mennyiségben is kiszolgálnának.

...

(#4842) gery2123 válasza mrbig25 (#4841) üzenetére


gery2123
őstag

Mekkora mennyiségben szolgálnak ki. Nekem is jó lenne ha úgy van. Debreceni vagyok én is :) te mivel formálód? Vagy ilyesmi. Komoylan érdekelne ha tudsz segíteni esetleg.

-- PSN_ID: GerY2123

(#4843) mrbig25 válasza gery2123 (#4842) üzenetére


mrbig25
őstag

A szokásos 2 négyzetméter az alapméret.
Lehet, hogy van olyan hely, ahol adnak kisebb méretet is...de nem hívogattam végig az összes létező boltot. Ismerősök meg szintén nem tudtak ilyen helyet ajánlani.

Megmunkálás; van egy asztalom egy satuval. Gépek: flex, dekopír, fúró...ennyi, meg rengeteg reszelés.
Hajlításnál meg rögtönözni szoktam, mert nincs hajlítógépem se.

...

(#4844) gery2123 válasza mrbig25 (#4843) üzenetére


gery2123
őstag

A 2 m2 az nem kevés, mert nekem max fél m2 elég lenne, de még az is sok.... Azért körbe kérdezek valahol jó? És csak a 2-2,5 mm -es jó? Attól vékonyabb nem ?

-- PSN_ID: GerY2123

(#4845) mrbig25 válasza gery2123 (#4844) üzenetére


mrbig25
őstag

Nekem a 2mm kellene minimum.
Méretben pedig max. ~60 * 60 cm.

...

(#4846) Engineer086 válasza mrbig25 (#4845) üzenetére


Engineer086
Modder

Én annak idején a Gizella utcai MÉH telepekről túrtam össze különböző méretű plexi és fém lemezeket. Érdemes kinézni, kincseket lehet találni :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#4847) mrbig25 válasza Engineer086 (#4846) üzenetére


mrbig25
őstag

Hmm, észben tartom :R

...

(#4848) OutsideR válasza Engineer086 (#4846) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Sajnos jó ideje nem lehet bemenni túrkálni, pedig tényleg kincseket rejt a hely.

(#4849) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok. Hosszú kihagyás után újra tudtam egy kicsit haladni.
A láb végső formáját alakítottam ki, lealapoztam. Készülnek a matricák, akkor kapja meg a végleges színét.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#4850) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Tiszteletem!

Remélem jó helyre jöttem.
Ha karbon fóliát szeretnék vásárolni, akkor milyen fajtát, illetve honnan érdemes?
Valami olyan lenne jó ami bírja, ha fogdossák.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.