Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

A hibákat, kérdéseket ide írjátok! Köszi :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#2) Wyll


Wyll
őstag

csak értelmesnek szánt bemenet esetén szóljunk, ha piros?
mert úgy pirossá lehet tenni, ha formázó karaktert formáznék, bár ennek nyilván semmi értelme, pl:

[[B]M[/B]]lorem ipsum[/M]

amúgy:
RI/OS gépház rangja: öreg motoros :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#3) Panther válasza Wyll (#2) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Érdekes, nekem nem piros attól amit írtál... ha kimásolod innen, neked akkor is az?
Egyébként bármilyen bemenetre zöldnek kéne lennie, nem csak értelmesre.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#4) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ez ha jól értem, a próba topikot váltja ki/fel? :F

[ Szerkesztve ]

(#5) cousin333


cousin333
addikt

Lehet, hogy későn szólok, és túl különleges az igényem, de ha jól látom ezzel sem lehet speciális (Opera) linkeket beszúrni. :O

Például:

opera:config#AuthorDisplayMode|UserCSS

[L:opera:config#AuthorDisplayMode%7CUserCSS][link][/L]

vagy

opera:/button/Manage,,,,%22Panel%20Collapse%20Right%22

[L:opera:/button/Manage,,,,%22Panel%20Collapse%20Right%22][link][/L]

Előbbi régebben működött, aztán valamelyik módosítás tönkre tette :(

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#6) Panther válasza cousin333 (#5) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ez szándékos, mivel a mindenféle egyéni linkek sajnos biztonsági problémát okozhatnak. (Pl a "javascript:..." típusú linkek.) Így hát a biztonság és az egyszerűség kedvéért maradtak a "http://...", "https://..." és "ftp://..." típusú linkek.

Vasinger!: Nem, ez az egész csak átmenetileg lesz elérhető, az új programkód tesztelésének céljából. Aztán hamarosan lecserélem erre a korábbi kódot, és minden megy tovább ahogy korábban, a Próba topikkal együtt.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#7) Wyll válasza Panther (#3) üzenetére


Wyll
őstag

valóban, arra mégsem lesz piros, de elküldöm magánba, amire pirosat kapok

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#8) Korcsii


Korcsii
őstag

nagy-nagy grat, megint nagyot alkottatok... talán a legjobb, amit eddig láttam... az egyedüli hiba, amit eddig találtam, hogy pl ha egy több bekezdésre vonatkozó jobbra zártba rakok bele egy sorkizárt bekezdést, akkor az nem lesz az :) nah de tudom, ez hülyeség... a nyit/zár sorrend javítását pedig tényleg le a kalappal, bár elég szép kódot generál így, de a w3c-ért meg kell szenvedni ;)

(#9) proof88


proof88
addikt

Örülök ennek, még az jutott eszembe, hogy kényelmes dolog, ha smiley-ra kattintok és berak elé egy szóközt, viszont lehetne olyan okos, hogy csak akkor rak smiley elé szóközt, ha még nincs előtte, mert sokszor ki kell törölnöm egy plusz szóközt a szöveg vége és a smiley között. :B
Nagy gondjaim vannak, mi? :D

(#10) Yany


Yany
addikt

Beírtam egy blablát, majd megnyomtam a normalizálást és törlődött az űrlap.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#11) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

én kifejezetten örülök hogy lehet "több bekezdést egyszerre formázni, illetve nem fog gondot okozni a keresztben-lezárt kódok használata sem". :R

mert ezt m[I]ost nem lehet[/I] :DDD

Aurea mediocritas

(#12) Panther válasza Yany (#10) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Igen, mivel az a lent már látható hozzászólást "nyitja meg szerkesztésre", ami jelen esetben üres volt.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#13) aram01


aram01
nagyúr

szerintem jó ötlet :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#14) cousin333 válasza Panther (#6) üzenetére


cousin333
addikt

És ha a "mindenfélét" leszűkítenénk

opera:

-ra? :U ;)

"We spared no expense"

(#15) dew28 válasza Panther (#3) üzenetére


dew28
aktív tag

ettol elpirul:

[IMG:][IMG:][IMG:][/IMG]

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#16) mhorvat


mhorvat
senior tag

Én csupán annyit jegyeznék meg, hogy a régi hozzászólásírásnál (amiben még most is írok) a "Félkövér" és "Dőlt" gomb megfelelően félkövér, illetve dőlt betűtípusú volt, ami szerintem igen praktikus. Apróság, de szerintem hamarabb felfogja az ember, ha látja, mit fog művelni a gomb, és nem kell elolvasnia, mi van ráírva. :B

(#17) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Miért nem minden szabvány BB kód, ha már hozzányúlsz a rendszerhez? Ez az egy érdekelne igazán engem. :R

(#18) cousin333 válasza mhorvat (#16) üzenetére


cousin333
addikt

Egyetértek!

"We spared no expense"

(#19) DarkByte


DarkByte
addikt

Várható hogy valamilyen videó linkelési lehetőség bekerül a cikk/hozzászólás szerkesztőbe? :F Sejtésem szerint már az is nagy segítség lenne ha pl. csak YouTube videókat lehetne beágyazni egyelőre és így nem kell a komplex objektumos kód bemásolását megengedni, csak a sima YouTube URL-t amiből aztán beszúrja a lejátszót a fórum motor az oldalra automatikusan. Nem tudom ez még mennyire fér bele a biztonsági megszorításaitokba mondjuk.

(#20) ReJim


ReJim
őstag

ezt a kódot beírva:
[C.][M.][C.]ez hibásnak jelzett. de normalizálás után már ok, mert lezárja egy /C-vel

(ponttal írtam, mert különben a jelenlegi sem jeleníti meg rendesen.)
Amúgy úgy generálódót, hogy formáztam egy szöveget programkódnak, majd megint kijelöltem és konvertálatlannak, majd "véletlenül" töröltem a végén található dolgokat, és formáztam még benne.

[ Szerkesztve ]

</end.?>

(#21) emitter


emitter
őstag

az hasznos lenne a linkekhez, hogy ha pl a szövegben a köv. szót akarom linkké alakítani: "prohardver.hu", akkor automatikusan felismerje h itt webcímről van szó. Így amikor kijelölöm, és a Link gombra nyomok, akkor rögtön bemásolhatná a prompt-ablakba a http:// után. Könnyű felismertetni, mivel "." van benne. De legalább a www-vel vagy http://-vel kezdődő szövegeket berakhatná automatikusan a link URL-jébe..

szerk: lásd gmail szerkesztője

[ Szerkesztve ]

(#22) Panther válasza cousin333 (#14) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Gőzöm sincs mit lehet elérni "opera:..." linkekkel, milyen biztonsági kockázatot jelentenek (ha jelentenek). Egyáltalán, miért is lenne szükség eme browser-specifikus linkekre a fórumban?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#23) Panther válasza dew28 (#15) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

dew28, ReJim: Ezek elvileg javítva (a Wyll által talált hibával együtt).

DarkByte: Jelenleg nem lesz videó-beszúrási kód.

[ Szerkesztve ]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#24) Dany007


Dany007
veterán

"ehetséges lesz több bekezdést egyszerre formázni, illetve nem fog gondot okozni a keresztben-lezárt kódok használata sem."

Köszönjük, a többivel együtt! :R

(#25) Panther válasza Peter Kiss (#17) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Milyen eltérések vannak azon kívül, hogy a linkeknél "L:" van az "URL=" helyett? Amúgy pl BBcode-ban nincs lehetőség képfeliratot csinálni, ha jól látom.
Illetve: miért lenne jobb ha úgy lenne?

[ Szerkesztve ]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#26) nyunyu válasza Panther (#25) üzenetére


nyunyu
félisten

[img]kep linkje[/img] (NEM pedig [img:link ][ /img]

[code]courier szoveg mindenfele formazas, tordeles nelkul, as is[/code]

[quote=ki irta@mikor]idezet[/quote]

stb...

Egyebkent kattinthato kepet+feliratot, ha jol emlekszem, akkor igy lehetett egymasba agyazni:

[url=nagy kep link][img]thumbnail link[/img]felirat[/url]

Jut eszembe, mennyit szorakoztam azzal, hogy ha trivialis volt a valasz, de nem akartam kapasbol linket adni, akkor a szoveg koze rejtettem a linket, fekete szinnel szedve :DDD

Tessek [url=www.google.hu][color=black]keresni![/color][/url]
Ilyenkor csak akkor szurta ki a szemedet a link, ha veletlenul rahuztad az egeret ;]

Szerintem azert kertek a BBCode-ot, mivel a forummotorok tobbsege ezt hasznalja, igy ha valaki sok helyen forumozik, akkor nem kell az eltero szintaxis miatt szopnia.
(Mint nekem az elso idokben, honapokig bajlodtam az itteni l: meg img taggel. Meg most is felrecsuszik neha a kezem a szmajlikkal, illetve keveslem az itteni kinalatot :DDD)

De mivel itt is vannak hagyomanyok, aztan a sok PH fuggo keze mar nagyon raallt az itteni furcsa szintaxisra, meg nyilvan fenn kell tartani a mar meglevo hozzaszolasok megjelenithetoseget, a parancsertelmezobe nem a mostaniak helyett, hanem MELLE kene rakni a BBCode szabalyait is, hogy mindenkinek jo legyen.

Nyilvan mivel a [C ] meg a [code] ugyanazt csinalja, ezek egymas szinonimai, az lenne az igazi, ha barmelyiket le lehetne zarni [ /C]-vel vagy [/code]-dal is :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27) Peter Kiss válasza Panther (#25) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Valóban az egyszerűség (szabványosság?) miatt lenne klassz. Emellett van pl. BBCode kiegészítő a Firefox-hoz, amellyel még egyszerűbb az ember dolga.

Világos, hogy a RIOS saját fejlesztés, így nyilván saját eszközök kerülnek bele, ami nem baj, csak sok kötözködő jár erre (élükön velem).
Egyébként a képaláírásos rész tetszik. :R

(#28) tlac válasza Panther (#23) üzenetére


tlac
nagyúr

előnézet lesz majd?

(#29) Panther válasza nyunyu (#26) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

IMG: olyat nem lehet csinálni a BBcode szintaxissal, hogy alt/title taget adj a képnek, ami megjelenik ha fölé viszed az egeret, az ittenivel pedig ilyet is lehet. Butítani nem sok értelmét látom.
CODE: a C tag épp most lett kétfelé bontva: az M lett a monospace font + as-is, a C pedig az hogy nem figyeli, nem konvertálja belül a további kódokat. Így külön is használható a két funkcionalitás, együtt pedig épp azt adják amit a régi C (avagy CODE).
QUOTE, COLOR: Ilyenek nálunk egyelőre egyszerűen nincsenek, így hát nincs hova szabványosítani :)

Kérdés hogy ha már ezek nem egyeztethetőek össze, akkor érdemes-e az L-t URL-re, a kettőspontot meg egyenlőségjelre cserélni.

[ Szerkesztve ]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#30) Panther válasza tlac (#28) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Jelenleg nem.

Jut eszembe: Bugot talált még valaki?

[ Szerkesztve ]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#31) orbano válasza Panther (#30) üzenetére


orbano
félisten

Ha erre a kódra bentmarad a hozzászólásban egy [/U], az bug?

[B]adasd asd[M]asdadas dadsasd[/M][M][C]asdasdasdasdasdasdasd asd asd as asd [/C][/M]

[/B]

(ajjaj, nemigazán tudom beilleszteni, ha kell elküldöm mailben , vagy nemtom :) )

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#32) Lenry


Lenry
félisten

a bekezdés gomb pontosan mire is jó?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#33) tlac válasza Panther (#30) üzenetére


tlac
nagyúr

igen

Újrakonvertálás eredménye: HIBÁS

[IMG:&#106;&#97;&#118;&#97;&#115;&#99;&#114;&#105;&#112;&#116;&#58;&#97;&#108;&#101;&#114;&#116;&#40;&#39;&#88;&#83;&#83;&#39;&#41;][/IMG]

[ Szerkesztve ]

(#34) Lenry válasza Panther (#30) üzenetére


Lenry
félisten

ha ez annak minősül

kipróbáltam, nem dőlten sem töri a monospaces sorokat. ez bug vagy feature? :U

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35) Panther válasza tlac (#33) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Javítva! :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#36) Panther válasza Lenry (#34) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Az [M] tag valójában nem csak monospace fontot csinál, hanem megtartja a teljes formázást (tehát a sortöréseket, space-eket) is. Ez szándékos, csak sajnos a nevéből / tooltipjéből nem derül ki. Szívesen fogadunk javaslatokat a jobb elnevezésre / tooltipre :)

Egyébként neked milyen verziójú a Firefoxod? A legújabb meg kéne hogy jelenítsen egy vízszintes scrollbart is a hosszú sor miatt.

MOD: A bekezdés arra jó, hogy új bekezdést nyiss, ami default igazítást kap (ez a fórumban a sorkizárt, de máshol akár más is lehet). A lényeg hogy ugyanolyan bekezdés lesz, mintha magától generálta volna a motor, csak ott ahol te szeretnéd. Így pl lehetséges sorköz nélkül új bekezést nyitni.

[ Szerkesztve ]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#37) Panther válasza orbano (#31) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Nem gond ha itt nem látszik jól a kérdéses kód, "szerkesztés" gombbal meg tudom nézni mit írtál be :)
Amúgy a (/U) az normális, mivel (C)-n belül van, és ott nem konvertál a motor.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#38) tlac válasza Panther (#36) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem is megjelenítette a scrollbart

egyébként a hozzászólás előnézetnél direkt kisebbek a betűk, mint itt a topikban?

ubuntu ff 3.0.14

(#39) Panther válasza tlac (#38) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Igen, 12px a 13px helyett.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#40) cousin333 válasza Panther (#22) üzenetére


cousin333
addikt

Például könnyen lehetne beállításokra mutató közvetlen címeket linkelni, vagy akár hozzáadható gombokat is. Csak egy kattintás, és ott van az eszköztáradon. Nem élet-halál kérdése, de egy hasznos kényelmi eszköz, ami - ismétlem - korábban elérhető volt, a fejlesztések után pedig nem... :(

"We spared no expense"

(#41) Lenry válasza Panther (#36) üzenetére


Lenry
félisten

Firefox 3.5.5
a régi értelmező által formázott szövegekben ott is van a scrollbar (pl tlac #33-as hsz-e ebben a topikban, ott is látom)
de az újjal nincs talán ezért is hittem bugnak :B

tesztelgettem: (továbbra is Lorem Ipsum)
monospace formázás - nincs scrollbar
monospace formázás, plusz a szövegbe beszúrtam egy :)-t - lett scrollbar
programkód - se smileyval, se anélkül nincs scrollbar

egyébként ha jól értem:
monospace - nem állítja át a formázást, monospace betűk, vannak smileyk
programkód - nem állítja át a formázást, monospace betűk, nincsenek smileyk
konvertálatlan - autoformat, proporcionális betűk, nincsenek smileyk

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42) Panther válasza Lenry (#41) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Akkor az egyéni CSS-eddel lesz valami bibi sztem, ha jól látom van vmi ilyened.

Programkód: (M)+(C) együtt.
(M): monospace font, megtartja az eredeti formázást (space, sortörés)
(C): nem konvertálja le belül a kódokat (félkövér, dőlt, smiley, stb)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#43) Lenry válasza Panther (#42) üzenetére


Lenry
félisten

userChrome.css-ben van ez:

@namespace url("http://www.mozilla.org/keymaster/gatekeeper/there.is.only.xul");
.tabs-newtab-button {display: none}
@namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);
@-moz-document domain("prohardver.hu") {

#page { background-color:#F2F1E7 !important; margin:0 auto !important; position:relative !important; text-align:left !important; width:984px !important; }

}

meg ne kérdezd mit csinál, lövésem nincs már :D

meg a Greasemonkey-ban van 1280px-re széthúzó script, de a scrollbar annak letiltása után sem jön elő

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#44) ollie


ollie
MODERÁTOR

És direkt nem működnek a jelenlegi formázógombok? Tehát ha rákkattintok mondjuk a Félkövér gombra, nem történik semmi. Gondolom a javascripttel lehet valami. Egyébként semelyik sem működik (FF3).
Sőt, mintha globálisan nem lennének scriptek a PH-n, mert a hozzászólás után sem visz tovább, hanem az a felirat van a végtelenségig, hogy "katt ide ha nem akarsz várni".

[ Szerkesztve ]

***

(#45) Panther válasza Lenry (#43) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

OK, végre rájöttem miért nincs scrollbar. Mert egysoros a bekezdés. :D Úgy néz ki ez valami FF-bug... ha a bekezdés magassága kisebb mint egy vízszintes scrollbaré, akkor nem jár a scrollbar. Nálam 17px a limit, ha legalább olyan magas a <p> akkor helyesen működik.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#46) Panther válasza ollie (#44) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

...Nem lehet hogy letiltottad a JavaScriptet? :) Ugyanis az éles rendszerhez nem nyúltam, ráadásul nekem működik is minden script.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#47) Lenry válasza Panther (#45) üzenetére


Lenry
félisten

mostmár jó :R

ollie: a hiba az ön készülékében van, nálam működik az éles rendszer

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#48) ollie válasza Panther (#46) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor nem értem mi van. Nem tiltottam le semmit, még az options-ben is megnéztem. Na majd kiderítem mi a gond.

Sőt, az az érdekes, hogy a többi oldalon működik a javascript, csak a PH! lapcsaládon nem.

[ Szerkesztve ]

***

(#49) Panther válasza Lenry (#47) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Jah, feltornásztam 17px-re a bekezdés minimális magasságát... Elég gáz megoldás, de csak ez jutott :U

ollie: cache törlés, beállítások reset, gép reset, reinstall...?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#50) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Respect! :R

"Education is important but big biceps are importanter"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.