Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) LordX válasza schawo (#135) üzenetére


LordX
veterán

Tuningolsz, leokéztad, hogy innentől nem érvényes a garancia, és még perelnél egy 1 héten belül megtalált hiba miatt (amit gyorsan javítanak is)? Hát.. sok sikert.

(#152) schawo válasza LordX (#151) üzenetére


schawo
titán

Ettől függetlenül, ha megállapítható, hogy a gyártó hibázott, akkor jó eséllyel lehet nekimenni. Tök mindegy, hogy mit "okéztál" (ezen egyébként is külön el lehet majd elmélkedni, hogy mennyire ér egyáltalán valamit a gyártó szempontjából ez az okézgatás), ha a termék igazolhatóan a gyártó hibájából eredően hibásodott meg, akkor a jogszabályok szerint szavatossági igénnyel léphet fel a felhasználó. A jogszabály előrébb való mindenféle polgári szerződéseknél. Még Amerikában is. Az Apple már egyszer megpróbálta ledobni ezt a felelősséget egy hasonló ügyben, de csúnyán bukták a pert.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#153) Reggie0 válasza schawo (#152) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez igy van. De annyi valtozik, hogy innentol a felhasznalonak kell bizonyitani a gyarto hibajat, es nem forditva mint a normal gari idotartamon belul.

(#154) FLATRONW válasza Abu85 (#45) üzenetére


FLATRONW
őstag

NV esetén meglehetett kerülni a hibát. Manuálisan egy fix ventifordulatot kellett beállítani és nem volt probléma.

Természetesen minden tuningnak számít, ami eltér az alapértelmezettől,de ettől függetlenül mindenki az órajel és feszültség növelést tekinti annak (én még a feszültség csökkentését alap órajel meghagyása mellett is annak tekintem).
Persze nem az számít, hogy mit gondol erről mindenki hanem az hogy mi van az EULA-ban. Ezzel nincs is semmi baj. Azonban ez az AMD-nek mindenféleképpen óriási presztízs veszteség (ha egyáltalán még volt nekik az). Nekem ebből az egészből az jön le, hogy nem szabad "finomhangolni" a hiper-szuper nagy tudású AMD kártyákat, mert óriási bajok lesznek. Pedig az AMD szerint az ő termékeik (legalábbis a legújabbak) a tuningolók álma.

[ Szerkesztve ]

(#155) fanti


fanti
addikt

Nekem három SSD-n három Win10 Pro x64 HUN van fönt, a 290x-em a legújabb driver telepítése óta semmiféle hibát nem produkált egyik Windowson sem, pedig mindhármon frissítettem.

Stabil, gyors, ventivezérléssel sincsen baj.

Ennyi.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#156) duc válasza Anfänger (#148) üzenetére


duc
aktív tag

Itt a hír maga nem volt negatív, a célja a mosdatás volt. Arra volt kihegyezve hogy a tuningra nincs garancia, és természetesen amd nem tesztel driver kiadás előtt 3rd party szoftvert. Mert azok ördögtől valók ugye. OC dream, mi?

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#157) #85552128 válasza duc (#156) üzenetére


#85552128
törölt tag

Külön ironikus ezt egy olyan gyártónál felhozni ami egyébként is harmadik fél által fejlesztett cuccot (Gaming Evolved app - Raptr) rak a drivercsomagba - automatikus telepítésre állítva... :))

[ Szerkesztve ]

(#158) LordX válasza #85552128 (#157) üzenetére


LordX
veterán

A Gaming Evolved App az amikor legutóbb néztem (azaz kb. 3s-e) AMD brand alatt fut, tehát nem 3rd party. Most az, hogy nem házon belül fejlesztették, hanem szerződtek egy külső céggel, az irreleváns.

(#159) #85552128 válasza LordX (#158) üzenetére


#85552128
törölt tag

"Most az, hogy nem házon belül fejlesztették, hanem szerződtek egy külső céggel, az irreleváns."

Nem persze, akkor mitől 3rd party a 3rd party ? Ha nem házon belül az adott cégtől van fejlesztve
csak úgy simán berakod a driveredbe a más szarját amiben kitudja milyen bugok, biztonsági rések vannak [link]
Az AMD brand jelen esetben egy piros raptr skint jelent.

[ Szerkesztve ]

(#160) LordX válasza #85552128 (#159) üzenetére


LordX
veterán

Attól, hogy bugos, még mindig nem lesz 3rd party..

(#161) #85552128 válasza LordX (#160) üzenetére


#85552128
törölt tag

A Raptr nem az AMD tulajdona, az amit nekik fejlesztenek még mindig nem az AMD szoftvere, hanem egy külső cégé - Intel "skinjük" is van. Semmi keresni valója nincs a driverben - csak ugye ehhez írni kéne házon belül egy videórögzítő/streamer szoftvert amire évek óta nem került sor... Na de majd most az új felülettel minden helyre jön és végre egyensúly lesz az erőben... :DD

[ Szerkesztve ]

(#162) MongolZ válasza #85552128 (#161) üzenetére


MongolZ
addikt

Az AMD a "neve" alatt adja ki, ezért nem 3rd party.
Ezeket az alapfogalmakat tényleg magyarázni kell?

[ Szerkesztve ]

(#163) #85552128 válasza MongolZ (#162) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem a "neve" számít hanem, hogy ki fejleszti attól még nem az AMD fejlesztése... Az MSI Afterburnert/ASUS GPU tweaket/Sapphire Trixxet meg az AMD partnerei adják ki akiktől a tényleges kártyákat veszed a "nevük" alatt :U Szóval az AMD-nek semmi köze nincs hozzá, hogy használod e ezeket a szoftcereket, főleg nem garanciát megvonni a használatuk miatt mert nem tőlük veszed a HW-t... (jelen esetben nem is ezek okozzák a problémát).

[ Szerkesztve ]

(#164) LordX válasza #85552128 (#163) üzenetére


LordX
veterán

FYI, az MSI Afterburner és a Sapphire Trixx is egy hatalmas warningal indul (vagy települ), hogy ha a tuning miatt elszáll a kártyád, akkor így jártál.

(#165) #85552128 válasza LordX (#164) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az MSI AB-ban külön kell bekapcsolni csak akkor dob figyelmeztetést ha ezt megteszed. És pl. a Fan control nem része ott sem ennek, az elfogadása/bekapcsolása nélkül is tudod állítani :K
Szóval "harmadik féltől származó tuningprogramoknak" leegyszerűsíteni ezeket a hivatalos gyártó alkalmazásokat elég merész kijelentés, már rég nem csak ez a szerepük. MSI AB pl. OSD kiírásra/monitorozásra, képkészítésre, videófelvételre is használható, az ASUS ezen keresztül oldja meg a vBIOS frissítést stb...
Sőt, AMD support fórumon az egyik AMD-s épp maga kérte, hogy egy MSI AB logfájlt csináljunk már az egyik hibajelenség bekövetkeztekor.

[ Szerkesztve ]

(#166) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Úr Isten mi megy itt :Y
Egy AMD VGA megfőtt, most hogy valami Pistike valahogy szétfőzte a kártyáját (ami nem is biztos hogy a driver hibájából történt, persze így hasra könnyű mondani hogy a leszabályzott venti miatt, de nem lehet tudni mi játszott még közre) , és most majd többszáz hsz-en keresztül megy a haddelhad az EULA és egyéb marhaságokon :W
Még ha sorozatosan főnének meg a VGA-k megérteném, de így ... AMD elbaxta, majd jön a fix. Ennyi. Addig lehet használna a 15.10 bétát, az úgy tűnik bugmentes.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#167) #85552128


#85552128
törölt tag

Letöltéskezelővel (pl. Free Download Manager) már tölthető:
Radeon-Software-Crimson-Edition-15.11.1-Beta-64Bit-Win10-Win8.1-Win7-Nov30.exe

A Display driver is újabb lett, remélem a grafikai bugokat is sikerült javítani:

[ Szerkesztve ]

(#168) LordX válasza #85552128 (#165) üzenetére


LordX
veterán

Csak szólok, hogy egyedül te kardoskodtál, hogy a GEA 3rd party, én nem mondtam semmi ilyesmit egyik programról sem.

(#169) #85552128 válasza LordX (#168) üzenetére


#85552128
törölt tag

Te nem, de más és a cikk igen. Semmi közük nincs az említett hibához, kár volt belerángatni "őket" A Raptr-ről meg továbbra is tartom amit írtam...

A hotfix nálam kijavította az (eddig tapasztalt) grafikai hibákat Battlefrontban :K

[ Szerkesztve ]

(#170) Laja333 válasza mcwolf79 (#166) üzenetére


Laja333
őstag

Redditen már külön thread van arról, hogy a "Crimson miatt leégett GPU"-k nagy része BullShit. :D

(#171) MongolZ válasza #85552128 (#163) üzenetére


MongolZ
addikt

Óóóó, te jó ég...
Kímélj meg attól, hogy ezer sort írjak, és inkább fogadd el, hogy NEM 3rd party.

(#172) #85552128 válasza MongolZ (#171) üzenetére


#85552128
törölt tag

Felőlem írhatsz tízezret is... Ha egy gyártói alkalmazás, amit az adott gyártó akitől a kártyát veszem fejleszt és a nevét adja hozzá 3rd party akkor ez is az, még a digitális aláírás is a Raptr-től van nem az AMD-től a telepítőn, ahogy a Terms of Service is a Raptr szolgáltatásra szól...

[ Szerkesztve ]

(#173) KRi2


KRi2
aktív tag

Bakizott az AMD rendben...
De hogy a pH kapásból miért védi a mammutcégeket a kisemberekkel szemben, egyből mentegetőzik helyettük, és Te vagy a hibás kedves olvasó, mert miért pipáltad ki. Bennevolt az 1000oldalas ÁSZF-be. Oh wait, a pH kikért is van?

||| | || ||||| | ||| ||

(#174) #85552128 válasza KRi2 (#173) üzenetére


#85552128
törölt tag

"egyből mentegetőzik helyettük"

Itt a lényeg...

(#175) Rickybobby válasza KRi2 (#173) üzenetére


Rickybobby
újonc

Abu titokban amd párti, de ezt szerintem már sokan tudják itt. Így nem csoda, ha mindig a pirosakat védi :)

(#177) actival63


actival63
aktív tag

Egy kicsit utána olvastam a dolognak.. Nem kell semmilyen tuning szoftvert felrakni ahhoz, hogy az Overdrive funkció hülyeségeket csináljon. Sokan írták, hogy a a szűz gépre felrakott Crimson van akinél 20%-on járatja egyfolytában a ventiket és van akinél 100%-on.

Itt a javítás: [link]

Ezeket javították:

Resolved Issues with AMD Radeon Software Crimson Edition 15.11.1 Update
[82050] Star Wars™: Battlefront - Snow flickers in a few locations in the game
[82240] Star Wars™: Battlefront - Sky rendering may be broken in some game locations
[82645] Fallout 4 - The compass may flicker during gameplay on AMD Radeon R9 390 series products. We continue to investigate the issue with AMD Radeon R9 290 and AMD Radeon R9 295X2 series products
[82667] Star Wars™: Battlefront - Shadowy textures are visible around hills/structures/caves
[81890] Just Cause 3 - Texture corruption may be experienced during gameplay
[54874] Call of Duty: Black Ops 3 - Poor AMD Crossfire™ performance may be experienced
[82338] The driver installation may fail while installing the ACP component
[82426] The font size in Chinese language installations may be too small
[82438] The label range values in some AMD Freesync™ installations may be incorrect
[82536] The Radeon Settings dropbox does not close when it is clicked on a second time
[82603] The AMD Overdrive™ fan settings is always set to ON after first edit on reboot
[82586] Language shows up as Chinese Simplified when Chinese Traditional is selected in Windows® 7
[82656] Radeon Settings crashes on the Display tab when cloning a display via HDMI on some notebooks
[82671] Overdrive™ fan speed is reset to Manual on exiting from a 3D game or application
[82766] Radeon Settings does not get upgraded in some install scenarios
[82691] AMD Overdrive™ cannot revert to default settings in some situations

[ Szerkesztve ]

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#178) Baryka007


Baryka007
őstag

2008 óta... A Glaciátor hűtős Asus EAH 4850 esem óta használok Asus GPU Tweaket, vagy MSI Afterburnert.... Soha nem bíztam a CCC vagy a VGA biosába beépített ventilátor szabályozókban. Mert megeszem a kalapom, ha jó az ha gyárilag 80 fokra engedik a kártyákat melegedni... Mert tök jó, ha új VGA-t veszel magadnak pár év múlva !

A hűtést magamnál mindig úgy állítom hogy legrosszabb esetben 71-72 fokig melegedhessen... 70 foknál áll a kártya 100% ra.... Míg 48 fok alatt 23% A kettő között pedig hiperbola mintázat szerint emelem a ventilátor fordulatszámát ha Sebesség / Hőmérséklet grafikonra lehetne rajzolni azt.

(#179) RedCactus válasza actival63 (#177) üzenetére


RedCactus
senior tag

Ahogy nézem Béta javítás, de legalább gyors volt.

(#180) schawo válasza RedCactus (#179) üzenetére


schawo
titán

A whql minősítést még nem kaphatta meg ennyi idő alatt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#181) csongi


csongi
veterán

Es honnan tudja majd a garanciaztatott termekrol, hogy tuningolt kartya volt ami tonkre ment vagy nem? :)

(#182) guftabi96 válasza #85552128 (#169) üzenetére


guftabi96
addikt

Mindet? :Y
Végre valami jó hír :K

#KeepFightingMichael

(#183) nonsen5e válasza Rickybobby (#175) üzenetére


nonsen5e
addikt

Na ne mondjad! Tényleg?! ;] :P

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#184) gbors válasza mcwolf79 (#166) üzenetére


gbors
nagyúr

Ennél azért kicsit nagyobb ez a probléma. Ha olyan bugról lenne szó, amitől pl. a Battlefrontban a fegyverek nagy kék háromszögeket lőnének ki, akkor ez lenne a helyzet - könnyű észrevenni, semmi gondot nem okoz. Ez a hiba viszont egy olyan infrastrukturális dolgot borít meg, amiben az emberek bíznak, és nem is feltétlen veszik észre, hogy gond van, valamint lehet következménye is. Nem hiszem, hogy az AMD-nek túl sok eljátszani való "bizalom-tokenje" van...

Az EULA-s móka persze vicces, mert kitűnően el lehet vele terelni a figyelmet magáról a problémáról. Meg az is megerősítést nyert, hogy ha egy AMD termékkel gond van, akkor az a felhasználó hibája. De ezekben nincs semmi új. :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#185) do3om válasza KRi2 (#173) üzenetére


do3om
addikt

Pár napja még ugyan az ment hogy mekkora király már hogy minden játékhoz külön tuningprofilt támogat az új driver. Vagy rosszul emlékszem? (most komolyan) :U Most meg az megy: ki az a hülye aki tuningolni mer?

Annyira szánalmas és annyit ilyet lehetne felhozni amikor jön valami és az lezúz mindent aztán magyarázkodás.
Teljes mértékben hiteltelenné teszi a dolgokat, ha valamit olvasok élőrre tudom hogy nem az lesz, persze görcsösen ragaszkodni kel hozzá, mert na ezt mondja valaki az úgy lesz. Lassan év vége mennyi mindennek kel még a hónapban történnie, de nem baj majd jövőre.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#186) guftabi96 válasza do3om (#185) üzenetére


guftabi96
addikt

De ebben mi az újdonság?
A tuning az mindig, mindenhol úgy ment, hogy a felhasználóé volt a felelősség. Ha tönkremegy a tuning miatt, az a te hibád.
Tuning miatt tönkrement cuccra senki nem ad garanciát.

Most képzelj el egy másik élethelyzetet.
Veszel egy vatta új robogót. Azt mondod, hogy neked nem elég a teljesítmény, veszel rá egy nagyobb hengerszettet, karburátor, kuplung stb.
Örülsz, hogy jobban megy, de mondjuk valami gebasz van és széthullik. Erre lehet érvényesíteni a garanciát? Még szép, hogy nem.

Le van írva, hogy csak saját felelősségedre tuningolj. Ez van, ezzel együtt kell élni.
Ha tuningra is járna a gari, akkor én is szadiznám a kártyát rendesen :B

#KeepFightingMichael

(#187) schawo válasza guftabi96 (#186) üzenetére


schawo
titán

A "miatt" a kulcsszó. Nem a tuning miatt, hanem tuning mellett, a hibás gyári szoftver miatt van a probléma.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#188) Béééla válasza csongi (#181) üzenetére


Béééla
őstag

Valószínű egy EEPROM flaget billent be (ha nagyon figyelni akarják) de kérdéses, hogy egy döglött kártyán hogy olvasod ki ;]
Szerintem egyszerűen nem figyelik és belefér, ha egy-egy user erroros átcsúszik. Vannak olyan kártyák, amikre akkor is érvényes a gari, ha bordát cserélsz rajta, és ezek nem a low power szériásak, hanem a villanybojlert kiváltók, és ott ki nézi, hogy a szarul felrakott borda miatt főtt-e meg, a tuning tette tönkre vagy gyárilag volt hibás? Egy 200e+-os kártyánál az ember a gariztató arcába vágná erőből, élével, ha benyögné: nem garis mer' miszerintünk húzva volt. (emlékezzünk a "szerviz szerint beázott a telefon ezért nem garis, közben nem is látott vizet" történetekre)
Mellékesen én meg jártam úgy gigabyte kártyával, hogy gari után 2-3 hónappal nem szólalt meg többet, és szétszedéskor láttam: a borda felfeküdt egy kondenzátorra és a GPU fele nem hogy nem érintkezett bordával, még paszta se jutott...
Akkor egy másik állítólagos trükk, hogy kicsit megmikrózod, és akkor megdöglik annyira, hogy ne működjön, de külsérelmi nyoma nem lesz. Na ezt speckó doziméter nélkül meg nem mondod.
És akkor mi van, ha olyan házba teszed, ahol nincs légcsere és "természetes úton" fő meg, de nem 5 perc alatt, hanem fél-egy év alatt döglik meg valami a megnövekedett terhelés miatt?

Bélabá

(#189) #73029888


#73029888
törölt tag

Felraktam a 15.11.1 BETA drivert. Természetesen DDU és társai nélkül,rendes uninstallt csináltam majd telepítettem az újat és ugyanúgy 20%-on pörög a venti.....hiába terhelem én szörösfánkkal vagy World of Warships játékokkal.

Ez mi lehet?

[ Szerkesztve ]

(#190) #85552128 válasza #73029888 (#189) üzenetére


#85552128
törölt tag

Mit kéne ezen látni ? Vidd fel 60-70°C-ig pl. Furmarkkal és mondjuk GPU-Z-vel/OD felületen nézd meg mennyin megy úgy...

(#182) guftabi96 Várjál még mert ma jött update ha azzal meg előjönne akkor várhatunk megint két hetet... Fallout 4 iránytűt viszont állítólag nem javítja 390-en sem.

[ Szerkesztve ]

(#191) NandoXXL válasza Abu85 (#45) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Akkor itt lenne az ideje elbeszélgetned a kollégáiddal, akik ész nélkül ajánlják a tesztekben a tuningot. Mintha természetes dolog lenne. Én maximálisan egyet értek veled csak mást sugalltok a teszteknél. A tuning extrem dolog, aki profin csinálja tisztelem, nem home usernek való.
Itt van egy szakmainak mondott oldal ahol a vga topikokban a házi-gizda-gazdák ajánlgatják a volt modot, bios modot. Szerinted ez normális? Az egész oldal támogatja a hülyeséget, utána ha tönkre megy valami akkor megy a pufogás minden hírnél. Természetesen nem a profi tuningra gondoltam :R

[ Szerkesztve ]

(#192) sakal83


sakal83
addikt

Micsoda vita megy itt pro kontra :)

ABU egyre durvább, mert már jogászkodásba is átment az AMD védelmében ;]

ha nem lenne hibás ez a driver, az AMD nem javította volna...

Tehát az AMD ezzel elismerte, hogy hibázott.

Nem tudom mit kell ezen rágódni... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#193) zseko


zseko
veterán

Én feloldottam ugyan az Overdrive funkciót, de nem állítottam el semmit, ott "40% (auto)" jelzést mutat a ventillátornál. Azóta már játszottam jó pár órát (FC3, Wolfenstein, Fallout 3, TR), gondolom ha probléma lett volna akkor az már jelentkezett volna. Este monitoroztam kicsit a gpu-z progival Wolfenstein alatt, 50 foknál és 48% ventinél nem ment feljebb. De azért feldobtam a javítást.
Kétlem bármihez is köze lenne, csupán széljegyzet, én semmit nem távolítottam el előtte az előző driverekből, egyszerűen csak rátelepítettem az előzőre, mint az elmúlt években eddig is.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#194) sakal83 válasza guftabi96 (#186) üzenetére


sakal83
addikt

Mondd már meg, hogy valaha láttál-e már olyat, hogy nem gariztak egy vga-t azért, mert tuningolástól ment taccsra?

Nem is tudják megállapítani..., nem is foglalkoznak vele (nincs is rá lehetőségük)

Megnézik, hogy működik-e, van-e rajta fizikai sérülés, oszt adnak egy újat/javítottat/javítják.

(#195) guftabi96 válasza sakal83 (#194) üzenetére


guftabi96
addikt

Itt arról volt szó, hogy a tuning milyen következményekkel jár.
A gyakorlat az megint más kérdés.
Alapvetően, ha tuningolsz, akkor elfogadod, hogy te vagy a felelős a kártyádért. Ennyi.

#KeepFightingMichael

(#196) mcwolf79 válasza #73029888 (#189) üzenetére


mcwolf79
veterán

Nyomj már egy képet arról a fánkról.
Egyébként jó hogy nem azt akarod, hogy 0 terhelés mellett tekerkjen 100 %-on a venti :P

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#197) #73029888 válasza mcwolf79 (#196) üzenetére


#73029888
törölt tag

Szőrősfánk alatt 69C-fok és 48% ventilátorra megy fel.

(#198) mcwolf79 válasza #73029888 (#197) üzenetére


mcwolf79
veterán

És???
Ez teljesen normális érték, nem tudom mit vagy kiakadva rajta :F

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#199) csabi0805


csabi0805
aktív tag

Én azt vettem észre,hogy ha az asztali ikonnal amit alapból berak adom hozzá a profilt úgy nem történik semmi.
De ha azzal az ikonnal ahová telepítettem a játékot akkor már működik szépen.
Tehát az exet rakjátok be.

(#200) Pyzoo


Pyzoo
aktív tag

1. Win 10 alatt is visszaraktam a gadget-eket, hogy mindig lássam a hardverek állapotát.
2. Játék csak monitoring programmal.
3. A lónak is 4 lába van mégis..... A zöld oldalon is voltak ilyen hibák. Előferdül néha.

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#201) Anfänger válasza #85552128 (#190) üzenetére


Anfänger
őstag

"Fallout 4 iránytűt viszont állítólag nem javítja 390-en sem."
Az iránytüvel is gond van AMD-n? :DDD wtf?

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#202) wattafaka válasza Anfänger (#201) üzenetére


wattafaka
senior tag

Persze, visszafelé mutat, mint..

(#203) Anfänger válasza wattafaka (#202) üzenetére


Anfänger
őstag

Az úgy még tanulható :)
Mindig az ellentétes irányba kell haladni. :D

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#204) syler123


syler123
veterán

Érdekes dolgok vannak. Én ugyan a tuning részét nem használom, sőt fel sem tettem, de Radeon tulajként lassan remegő kézzel kell drivert frissíteni. Eddig nekem nem volt gondom driverekkel, de amit ennyi felhasználó jelez (túlmelegedés, grafikai anomáliák), az bizony komoly hiba, bátorság volt így kiadni, ráadáaul nem is béta. Mondjuk nem tuningoltam, hanem alulfeszeltem a kártyát(1.280V ->1.037), de azt módosított bios-al, szóval abba ennek a drivernek nincs beleszólása. A kártyám így witcher 3 alatt max 60 fokos. Remélem rendbeteszik ezt a drivert, mert ígéretesnek látszott.

[ Szerkesztve ]

(#205) LordX válasza syler123 (#204) üzenetére


LordX
veterán

Már rendbe van téve..

(#206) MongolZ válasza syler123 (#204) üzenetére


MongolZ
addikt

Alulfeszelés is tuningnak számít.

(#207) actival63


actival63
aktív tag

Ha a gyártókon múlna akkor csak addig kapnál garanciát míg kívül tartod a vásárolt kütyüt a gépeden. Magyarán ne rakd be a gépedbe mert ezzel kitetted annak veszélyének, hogy elromlik.

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#208) kisbalázs válasza actival63 (#207) üzenetére


kisbalázs
tag

Én ha nagy gyártó lennék addig se adnék, annyi félkegyelmű szaladgál szabadlábon. Láttam már habzó szájjal üvöltöző embert mert nem ment az új vason a hálózat (mert a dupla tűzfal levédte internet ellen is), vagy radeon x300 firmware frissítés csak a 256 os verzió helyett 512 est talált és kein móka anymore, vagy a vadászgörény hugy ellen se volt védelem és még neki állt feljebb amikor a szagtól nem lehetett élni. És így tovább. Ha valaki nem tud felelősséget vállalni a tetteiért amiért olyanba piszkál ami fokozott figyelmet érdemel inkább vegyen egy dellt vagy macsóleses almát. ott nincs ilyen "tuning" gond.

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#209) sityuka89


sityuka89
tag

Sziasztok! olyan kérdésem lenne, van egy Radeon (RX 580 ARMOR 8G OC) Videokártyám MSI afterburnerrel nem tudom megnézni a kártya hőfokát tudna ebben segíteni valaki?
Esetleg a helyes beállításban?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#210) Viktor77 válasza sityuka89 (#209) üzenetére


Viktor77
titán

Mással sem? HWInfo, AIDA pl.?

Csinálni kell. Kész. Pont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.