Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KAMELOT


KAMELOT
titán

És hogy lehet ilyen drivert kiadni? Ott nem vették észre, hogy nem jól szabályozza???? Vagy kik ülnek ott valami brigádosok a miunkanélküli osztályról? Nem csak tuning mellett hanem alapból is rossz!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2) Hegasus


Hegasus
senior tag

az kimaradt a cikkből, hogy vannak jó páran akiknek már szét is égett a kártyája...
[link]
forrás

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#3) Abu85 válasza KAMELOT (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem, mert ők nem ellenőrzik 3rd party programmal. Ha feltelepíted a drivert és csak hagyod működni, akkor hibátlan. Ha bekapcsolod az OverDrive tuningfelületet, vagy mellé raksz valami 3rd party tuningizét, akkor előjön a gond. De mindkettő kívül esik a tesztprotokolon, mivel garancia sincs ezeknek a működésére.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) #85552128


#85552128
törölt tag

"Tuning mellett nem jól szabályozza a Radeonok ventilátorát az új AMD meghajtó"

Nem tudtam, hogy tuningnak számít, ha a max venti sebességet 100-ról mondjuk 70-re állítom, vagy a max hőmérsékletet 85-ről 70-re... Ugyanis ezeket is az Overdriver felületen kell ami benne van a hivatalos kezelőpultban.
A fent leírt tortúra helyett meg pont egy harmadik féltől származó programot ajánlanak a venti vezérlésére...
Persze szokás szerint megy a mosdatás, hogy a tuning, meg 3rd party cuccok miatt van, az AMD erre meg arra nem vállal felelősséget (még ha benne van a hivatalos kezelőfelületben is). Az órajeleknek semmi közük nincs ahhoz, hogy működik e a venti vagy sem, a venti profilok ugyanúgy ott vannak csak "valamiért" a driver nem alkalmazza őket, mert egy igen komoly bug/hiányosság van benne...

[ Szerkesztve ]

(#5) Abu85 válasza #85552128 (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Bármi, amihez az OverDriver felület kilakatolása kell az nem ajánlott, tuningnak számító funkció. Ezért jön fel az EULA, hogy innentől kezdve bármi amit csinálsz a felületen belül kizárólag a te felelősséged. Ha elfogadod engedélyezi a hozzáférést, elutasításnál pedig marad a lakat.
Az AMD hivatalosan azt ajánlja, ami benne van a hírben. Ugyanis a 3rd party tuningprogramok nélkül inaktív OverDrive felülettel nincs gond. A 3rd party programokat a Guru3D ajánlja, csak ez nem hivatalos ajánlás. Természetesen bárki ajánlhat bármit, de ilyen esetben a termék gyártójának ajánlása a hivatalos, ami ellentéte annak, amit a Guru3D ajánl.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) #85552128 válasza Abu85 (#5) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az új kezelőfelületen ugyan nem jön fel semmi EULA...
Ki sem lehet kapcsolni az Overdrive-ot, a régi CCC-ben volt egy pipa rá de itt nincs.

[ Szerkesztve ]

(#7) nonsen5e


nonsen5e
addikt

És milyen hőmérsékleti értékeknél veszi vissza az órajeleket a kártya?
Tegnap a kártyám 1-2 óra GTA V után 95-96 fokra hevült, a VRM pedig 110 fölé. Ha nem veszem észre akkor rip in peace neki. Sosem alt-taboltam még ilyen gyorsan az Afterburnerre, hogy 100%-ra húzzam a ventillátorokat.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#8) Abu85 válasza #85552128 (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert korábban elfogadtad. A meghajtó egy registry beállításban megőrzi, hogy az EULA el lett-e fogadva vagy sem. Amennyiben ez a beállítás 1, akkor sosem kérdezi meg többet, és alapból fel lesz oldva a lakat. De ahhoz, hogy ez a beállítás 1 legyen egyszer el kellett fogadnod.
Az auto beállítás a kikapcsolás.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) KAMELOT válasza Abu85 (#3) üzenetére


KAMELOT
titán

És miért nem ellenőrzik? Az a munkájuk. Komolyan ez már vicc kategória. te kiadnál úgy drivert, hgoy szarul megy? Szerintem nem!

(#7) Gertrius: Nekem pl. GTA5 (1440p very high) alatt be sem kapcsol a venti 58 fokos a GPU és 70 fok körül a VRM

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#10) Abu85 válasza KAMELOT (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem munkájuk ellenőrizni, hogy a meghajtó működik-e a tuningfelületek aktiválásával, vagy bármilyen 3rd party programmal. Erre van egy hivatalos ajánlás, hogy ilyet ne telepíts, mert nincs garancia arra, hogy működni fog. Ennyi.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) lemusz


lemusz
addikt

Kíváncsi lennék, hogy akiknek leégett a kártyája mennyi időbe telik majd mire ismét AMD mellett teszik le a voksukat. 5-10-15 év?

(#12) #85552128 válasza Abu85 (#8) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az említett "kikattolós" részt nem látom: [link]
A CCC-ben ott volt a Crimsonban nincs, ha egyszer lett rajta valami állítva nincs lehetőség (újratelepítés nélkül) kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#13) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Hát az enyhe kifejezés arra, hogy rosszul szabályozza, nekem konkrétan egyik alkalommal el se indult az MSI 390 hűtése. Csak lestem, hogy WoT alatt miért 95+fok a gpu, utána látom, hogy a ventik mozdulatlanok.... :U

Nem volt eddig semmi bajom az AMD driverekkel, de ez most valami katasztrófa, komolyan mondom nem értem ezt hogy lehetett így kiadni. Nem kicsit kiábrándult vagyok :(

(#14) mqm


mqm
senior tag

Érdekes.. Ha az NV csinálna hasonlót kicsit nagyobb lenne a hype az oldalon.. AMD4Ever! ;)

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#15) zoltanz


zoltanz
nagyúr

"Az AMD szerint önmagában nem vezethet meghibásodáshoz a beragadt ventilátor. A hardver visszaveszi az órajelét, és ha erre már nem képes, akkor leáll."

Múltkor egy Radeon HD2xxx szériás kártyám halálozott el, 5 perc alatt,elromlott a ventilátor. Elvileg pedig van bennük hővédelem. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16) vndlczndr


vndlczndr
tag

Tehát megeshet, hogy szénné ég a kártyám az új driver miatt (ugye az előző driververzióval tökéletesen ment minden), amire az AMD az EULÁ-ra mutogatva reagál, és mossa kezeit?
Ekkora öntökönrúgást a világ nem látott, ez ki tudja hány millió dollárban mérhető presztizsveszteség a cégnek.
Nem tetszik, hogy az nVidia elviszi lassan a teljes VGA piacot, de amíg ilyeneket húznak, addig nem tudom sajnálni a pirosakat.
Az meg, hogy miként lehet egy ilyen drivert kiadni stabil verzióként, az örök rejtély számomra.
G.

[ Szerkesztve ]

ex AtomNyúl

(#17) Baryka007


Baryka007
őstag

CCC is elég tréül szabályozta... Mindig kellett Asus GPU Tweak, vagy TriXX vagy MSI Afterburner....90 foknál szokott mindig valami l**aszt is csinál a CCC szabályozója... Az meg már rég rossz...

(#18) #85552128 válasza vndlczndr (#16) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ugyanez volt a 15.7-nél, 6 hónap után kiadták a WHQL-t és egy hétre rá jött a 15.7.1-es hotfix, bár ott csak kisebb bugok voltak.

[ Szerkesztve ]

(#19) Cifu


Cifu
nagyúr

Én is így jártam a Radeon 7950-el. Örültem, hogy csendben van a gép, még szerencse, hogy a második képernyőn futott az Afterburner, és láttam, hogy rohadtul megy fel a hőmérséklet.

Azt hittem, hogy az Afterburner a probléma, és visszavettem a tuningot, amíg nem jön új verzió. Erre ma látom a Guru3D-n, hogy nem az Afterburner volt a ludas... :(

Mentegetőzhet az AMD úgy, ahogy akar, de a régi driverekkel szépen ment minden, a tuning is. Jön az új agyon dícsért driver, erre kiderül, hogy fizikailag veszélyes a kártyára? :U

Legalább adták volna ki béta szinten először, és akkor feltehetően időben kiderül a probléma, még mielőtt a szélesebb közönségnek is kiadják. Szánalmas, amit az utóbbi időben művelnek, komolyan. Az a mentegetőzés, hogy EULA így meg úgy ráadásul méretes öngól, hiszen a kártya melegszik, ez az átkozott hulladék driver meg leszabályozza a hűtést, tudomást se véve erről. :(((

Jar-Jar Binks-ekkel töltötték fel az AMD tesztlaborjait, vagy mi a péklapát van?!?

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20) lemusz válasza #85552128 (#18) üzenetére


lemusz
addikt

Link plz. Nem emlékszem, hogy ott lett volna ilyesmi.

(#21) pkornel


pkornel
aktív tag

Látom az AMD megint hozza a formáját , jól megreformálták a dolgokat :DDD Ha szétég a kártya akkor van kártalanítás? Vagy így járt az ember és szopacs?

[ Szerkesztve ]

(#22) #85552128 válasza lemusz (#20) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem pont ugyanez a bug volt, de azt sem tudták normálisan megcsinálni hónapok alatt...

(#23) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Csak nekem van olyan érzésem, mint a VW esetében? A laborban minden szép és jó, de real life... :U

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#24) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Nyugodj békében AMD.

(#25) Cifu válasza pkornel (#21) üzenetére


Cifu
nagyúr

Éljenek a szelektív memóriájú emberek. Mert ugye az nVidia 196.75 WHQL driver problémáját már elfelejtetted?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#26) Baryka007 válasza Cifu (#19) üzenetére


Baryka007
őstag

Én más érdekességet is mondok ám neked evvel a szipi szupi drájvörrel kapcsolatban...

HD 5870 mellé telepítettem... Többet a gép nem indult el. Azzal a Windowseal amire ez a Driver betette a lábát.... Kingston V300 SSD NOW 120gb os AHCI merevlemez driverét letörölte a cs***ba és a gép nem ismerte fel a merevlemezt amin a Windows volt.... De van még egy másik érdekesség is azóta.... Pedig Bios defaultot is nyomtam... Hol x8 ban indul el a kártya hol x16 ban... Ha fogom újraindítom, gondol egyet és más sebességgel indul a kártya.

Szerk.: Ezt azóta csinálja, hogy találkozott a Crimson Driverrel... Csak 120.000 Ft os videó kártyáról van szó... Igaz hajdanán volt ennyi, de azért lehetne az AMD ben annyi gerinc. Hogy ha régi is, de sok pénzt adott ki érte az AMD nek megbecsüli őket.

[ Szerkesztve ]

(#27) Kirrr


Kirrr
aktív tag

Szóval, ha veszel egy AMD kártyát, berakod a gépbe és felteszed az új drivert, akkor minden oké?

(#28) Abu85 válasza #85552128 (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ott vannak fönt az opciók. Több..., alaphelyzet.

Ezt a problémát nem is lehet helyrehozni újratelepítés nélkül. Ez le van írva a hírben is.

(#16) AtomNyúl: Olyan nem eshet meg. Akkor eshet meg, ha telepítesz mellé olyan programot, ami felülírja a driver beállításait. De minden ilyen esetben csak úgy tudod ezt megtenni, ha elfogadod az EULA azon részét, hogy mindenki mossa a kezeit, és csak te vagy a felülős. Dönthetsz úgy is, hogy nem fogadod el. Ezért van ott a decline gomb.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) Bici válasza Kirrr (#27) üzenetére


Bici
félisten

Nálam minden oké, bár én nem tuningolok, így az overdrive-val és külső progikkal nincs tapasztalatom.
Egyszer raktam fel pár éve valami Atitool, vagy hasonló nevű fost, na attól megnyekkent kb. minden. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#30) mcwolf79 válasza Kirrr (#27) üzenetére


mcwolf79
veterán

Amíg nem tuningolod addig igen.
/eltekintve pár grafikai bug-tól néhány játékban/

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#31) #85552128 válasza Abu85 (#28) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az alaphelyzet nem hozza vissza a fan controlt és az Overdrive "bekapcsolásával" létrehozott "PP_EscapeInput" registry kulcs sem tűnik el.

"Ezt a problémát nem is lehet helyrehozni újratelepítés nélkül. Ez le van írva a hírben is."

Tehát akkor nem 3rd party alkalmazásprobléma hanem driver, mert a hivatalos kezelőfelületen sem állíthatok semmit olyannyira, hogy még az "alapbeállítás" sem működik.

[ Szerkesztve ]

(#32) Kirrr válasza mcwolf79 (#30) üzenetére


Kirrr
aktív tag

Akkor nem értem a sok felháborodást. Aki húzza-nyúzza a kártyát annál mindig ott a baki lehetősége. Rendeltetés szerinti üzemeltetés esetén ezek szerint nincs gond a driverrel.

(#33) Abu85 válasza #85552128 (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha egyszer bekapcsoltad, akkor nem hozza vissza. Ezért írtam le a cikkben, hogy újra kell telepíteni mindent, és az úgy visszahozza. Ha visszahozná, akkor csak annyit írtam volna, hogy bökj rá az alaphelyzetre és működni fog.

A 3rd party alkalmazást is le kell törölni. Ez is benne van a hírben.

Nagyon egyszerű az egész. A problémát olyan komponensek okozzák, amelyekre eleve senki sem vállal garanciát. Ha ezeket nem használod, vagyis nem tuningolsz, akkor nincs is gond.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#34) #85552128 válasza Abu85 (#33) üzenetére


#85552128
törölt tag

Azt írtad, hogy "a globális OverDrive felületen kérni kell egy alapértelmezett beállítást, ami lelakatolja az OverDrive felületet" ez pedig nem így van, nemhogy nem lakatol le még az UI-ban sem semmit, de a registryben is ott marad a nyoma...
A cikk többi része meg tologatja a felelősséget a 3rd party toolok és "EULA" irányába miközben ez egy elég súlyos driver hiba.

"A problémát olyan komponensek okozzák, amelyekre eleve senki sem vállal garanciát."

Mit keres akkor a hivatalos driver vezérlőközpontban ? Legyen külön telepíthető mint a Raptr, de amíg benne van felőlem védekezhetnek az EULA-val igenis az ő felelősségük...
A problémát pedig nem az okozza, hogy használom e vagy sem, hanem hogy bugos, CCC-vel érdekes módon nem szarta el a venti kezelést ha 85-ről 75-re állítottam a thermal limitet... :U

[ Szerkesztve ]

(#35) Bici válasza Kirrr (#32) üzenetére


Bici
félisten

Ez nem ilyen egyszerű. Ha eddig a húzás-nyúzás is ment, és a konkurenciánál is megy, akkor "jogosan" várja el a gémer tábor, hogy most is menjen. Ezt erősíti, hogy az AMD is szó nélkül adja ki rá a javítást hamarosan.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36) Abu85 válasza #85552128 (#34) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ne emelj ki egy részmondatot a szövegkörnyezetéből.
A lakat, ha egyszer már elfogadtad, akkor eleve nem fog feljönni. Viszont az alaphelyzet gyakorlatilag egyenlő a lakattal.

Mert annak a része, viszont pont úgy nem vonatkozik rá garancia, mint a tuningra úgy általában. Mint írtam van egy EULA. Ott megkérdezte, hogy elfogadod-e a feltételeket vagy sem. Szabadon kattinthattál volna a nemre is. Viszont ezt a részét nyilván az AMD nem hagyja így, ezért adnak ki javítást. De ettől ez egy olyan felület a driverben, amire sosem vállalt senki garanciát. Ez nagyon kihangsúlyozandó, hogy ha ez nem tetszik, akkor nem kell az acceptre kattintani.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37) Cifu válasza Kirrr (#32) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért van felháborodás, mert az előző driverekkel gond nélkül működött a dolog. Az MSI Afterburner és a hozzáhasonló programokat a kártyagyártók sokszor a kártya mellé mellékelt lemezre felteszik. Tehát a piaci szereplők fejlesztik, támogatják ezeket (MSI Afterburner, Sapphire TriXX és így tovább, beszélő nevek, gondolom nem kell mondanom).

Szóval itt nem olyan programokról van szó, amelyekről az AMD nem tud. Ezeket a felhasználók jelentős része feltelepíti és használja. Eleddig probléma nélkül működtek is.

Most jön egy új driver, és kiderül, hogy semmilyen szinten nem voltak letesztelve a 3rd party tuningprogramokkal... Ez pedig nagyon felháborító dolog, ahogy az is, hogy a felelősséget egy csuklómozdulattal áthárítja a felhasználókra...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#39) #85552128 válasza Cifu (#37) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nincs köze a 3rd party programokhoz. GCN 1.2-vel az MSI AB nálam semmit se tudott állítani, úgyhogy eddig is a drivert használtam... Most beállítom a driverben a +50-es power limitet és utána még ha visszaállítom sem működik a venti kezelés csak Speedfannal...

[ Szerkesztve ]

(#41) Abu85 válasza Cifu (#37) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez nem ilyen egyszerű. Azokra a programokra még a fejlesztőik sem vállalnak garanciát. Az AMD meg aztán pláne. Nekik a hivatalos álláspontjuk az, hogy ne is telepítsd őket, és ez évek óta így van. Viszont gond nincs, mert amikor feltelepíted, akkor elfogadod, hogy onnantól kezdve a működésre senki sem vállal garanciát. Ha nem fogadod el, akkor a telepítő kilép.

3rd party tuningprogramokkla az AMD sosem tesztelt és sosem fog a jövőben sem. Az adott tuningprogram fejlesztői teszteli a programokat a meghajtóval, és a gondokat a programok frissítésével lehet javítani.

Önszántadból vállaltad magadra a felelősséget, amikor elfogadtad az EULA-t.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42) #85552128 válasza Cifu (#40) üzenetére


#85552128
törölt tag

Mondjuk amint kiderült nem mentegetőztek BS nyilatkozatokkal, hanem elismerték és kerek perec leírták, hogy váltsanak vissza egy korábbi driverre miközben levették a bugos drivert...
Itt meg még mindig fent van, úgyis, hogy tudnak róla.

[ Szerkesztve ]

(#43) Televan74


Televan74
nagyúr

Ezért a írásért kár volt.Csak a trollok alá adtatok lovat.

Nálam a a driverbe beállítva 1100/1600 -on ment az OC,a kisebb kép hibákat leszámítva tökéletesen ment a Witcher3. Nem kellet volna ezt a drivert ilyen gyorsan kiadni.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#45) Abu85 válasza #85552128 (#42) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem kell levenni a drivert. Az NV esetében maga a meghajtó okozta a problémát, amit a felhasználó nem tudott megkerülni. Az AMD esetében az eleve garancián kívül eső tuningfunkciók okozzák a gondot. A driver ventilátor szabályozása ezek nélkül hibátlanul működik. De lesz egy új meghajtó, ahol a tuningfunkciókat is helyrehozzák. Mivel önmagában a meghajtó nem hibás, így maradhat.

A tuningra sosincs garancia. Ez nagyon fontos kijelentés.

(#46) Szaby59: Az nem ventiszabályozása. Bár megjegyzem, hogy a Battlefrontban nekem nincs grafikai bugom.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46) #85552128 válasza Abu85 (#45) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ha a játékokban jelentkező grafikai bugokat/anomáliákat nem nevezzük hibáknak akkor tényleg nem...
Most meg még hozzájön ez is, meg a különböző kisebb bugok mint az asztal színbeállítások (nem)alkalmazása és megkaptuk minden idők legbugosabb driverét.
Komolyan elkéne gondolkodniuk, hogy jövőre valami új nevet kap, mert a Crimsontól már az is fél akinek 15.8 van feltelepítve és amúgy azt sem tudja mi az :))

[ Szerkesztve ]

(#47) Cifu válasza Abu85 (#41) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az adott tuningprogram fejlesztői teszteli a programokat a meghajtóval, és a gondokat a programok frissítésével lehet javítani.

Erre szolgáltak régen a béta verziók. Amit az AMD az új driver verzióknál kihagyott, ha jól tudom...

@kekegsm: Személyeskedünk, személyeskedünk?
Ha humorizálni akarsz, használj smiley-t, ha meg nem tudsz humorizálni, ne a másikat nevezd meg felelősnek, ha trollnak néz... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#49) #97716736


#97716736
törölt tag

Így tovább AMD :C

(#50) Abu85 válasza Cifu (#47) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. Sosem volt erre béta. Az AMD sosem foglalkozott ezekkel a programokkal, és amíg a hivatalos álláspont az, hogy ezeket ne telepítsd, addig szerintem nem is foglalkoznak majd velük. Volt az AB fejlesztőjének régebben egy kirohanása, hogy baromira nehéz neki AMD-re fejlesztenie, mert az AMD nem árulja el a PowerTune specifikációját, így képtelen hibátlan csomagot csinálni. Az AMD kvázi szabotálja ezeknek a programoknak a fejlesztését, talán nem szándékosan, de az eredmény szempontjából mindegy.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.