Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Végre kész!:)

Nagyon jó teszt, laikus szemmel is tökéletes írás és sokaknak segíthet a választásban!
Grat! :R

when the sun shines, we'll shine together

(#2) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

Jó kis teszt köszi ! Ha vennék akkor GTX 460-at(...most már 560-at :D ) ...De nagyon jó kártya a 6850 is :R

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#3) jones965


jones965
Modder

Szeretem az elemző, összehasonlító írásokat!

Gratulálok, érdemes volt elolvasni. :C

(#4) sith7


sith7
nagyúr

Jó cikk, köszönjük :R

(#5) Dtomka


Dtomka
veterán

Szia!

Jó teszt, köszönjük!

(#6) sipio


sipio
tag

Nem kis munka van ebbe, csak gratulálni tudok, énis épp csere előtt állok és 6850-be gondolkodtam, de nem döntöttem még el pontosan. Köszi a tesztet.

Az este, ahogy feküdtem az ágyamban, és bámultam a csillagokat, arra gondoltam: hova a francba lett a tető?

(#7) Xaels


Xaels
félisten

Jó lett a teszt és ami a legpozitívabb benne, hogy teljesen Objektív maradt a szerző :R

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#8) agemate válasza Xaels (#7) üzenetére


agemate
addikt

Köszönöm mindenkinek az elismerést! :R

(#9) Kapti


Kapti
tag

Nagyon jó teszt. :R Én is a két kártya között gondolkozom. Csak játékra kellene.
GTX-460 mellett szól a PhysX, HD6850 mellett a fogyasztás.
A PhysX játékok alatt gyújt valami pluszt, ami tapasztalhatóan javítja a játékélményt?

Phenom II X3 720BE @955X4 - Life is good.

(#10) D1Rect


D1Rect
félisten

Igényes cikk, látszik van benne meló. :R

Viszont sztem a játékválasztások nem sikerültek túl jól.
GTA4 optimizálatlan szutyok még mindig. :(
BFBC2: tuti CPU limites 3.2 Ghz mellett.
HAWX: O.o miért nem a második része?

(#11) agemate válasza D1Rect (#10) üzenetére


agemate
addikt

A játékválasztásnak legális és logisztikai okai vannak főként, pl a Dirt2 egy haveromnál pihen x hónapja és nem találja, a Metro 2033 szintúgy. :) A HAWX2-t meg nem akartam megvenni 12k-ért csak a teszt kedvéért. Far Cry 2-vel próbálkoztam, de olyan szintű CPU limit volt még 3.4GHz-en is, hogy hagytam. A következő összehasonlításban már több játékkal is tesztelek majd, de ott már más kártyák szerepelnek majd.

Kapti: Szerintem átverés, persze látszik néhol, de csak akkor ha arra koncentrálsz, mint a DX11; nem ér annyit, hogy megharmadolja az fps-eid. A Cuda viszont nagyon hasznos multimédiás programoknál!

(#12) megint én


megint én
őstag

Én azt nem értem, hogy a 460as kártyám heavenban soha sem hozott ilyen keveset... :S Ráadásul ami a leg szembeötlőbb az a 3.3as minimum fps... Nekem általában 26 volt, de a 27 sem volt ritka! nem 3... :Y
És hozzátenném, nem ritkák azok a GTX 460asok amik 900-950 Mhz-tmennek!!!

[ Szerkesztve ]

(#13) Steven


Steven
addikt

tudtommal a 6850 et ilyen 900 ra vagy annál feljebb lehet tuningolni... 460 szintén zenész ... nézhettél volna brutálisabb beállítást is ... :DD

Amúgy grat a cikk tényleg jó!

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#14) agemate


agemate
addikt

A néhol pongyola fogalmazásért és a gyakori szóismétlésekért elnézést kérek, hamarosan javítom!

(#15) Kapti


Kapti
tag

Két kártya közül melyik a halkabb?

Phenom II X3 720BE @955X4 - Life is good.

(#16) D1Rect válasza agemate (#11) üzenetére


D1Rect
félisten

Értem. :R

(#17) hohoo válasza Kapti (#9) üzenetére


hohoo
senior tag

Nem nyújt semmi pluszt, csak grafikai dolgokat, amik nincsenek hatással a játékra, mivel elég gyengeképességű a physx a rendes fizikai motorokhoz képest.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#18) D1Rect válasza hohoo (#17) üzenetére


D1Rect
félisten

physx egy jó dolog lehetne.
Nem magában a technológiában van a bibi.

(#19) Kapti válasza hohoo (#17) üzenetére


Kapti
tag

Akkor lehet, hogy HD6850 lesz a fogyasztás miatt. Azt tapasztaltam, hogy 1-2 év múlva a kisebb fogyasztású kártyákat könnyebb eladni. :K

Phenom II X3 720BE @955X4 - Life is good.

(#20) EczkE


EczkE
addikt

Ezt a két kártyát néztem ki magamnak. :)

Hozzá is kezdek. Köszi a cikket! :R

Asszem mindenféleképpen!

(#21) GeryFlash


GeryFlash
veterán

jó cikk ;)

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#22) Biga123


Biga123
addikt

És akkor ne felejtsük el az AMD-s driver bénázásokat...
Ami még mindíg probléma... :(((

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#23) EczkE


EczkE
addikt

Elolvastam, valóban jó írás lett! :R

A kártyákat magamtól kaptam kölcsön Hogy te milyen rendes gyerek vagy. :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#24) Abu85 válasza megint én (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Gondolom mindkét rendszeren az első pár képkocka hozta ezt a minimumot. Látható, hogy a HD 6850 tuningnál már nagyobb a minimum. Sajna a benchmarkokra jellemző, hogy azonnal elkezdik mérni a sebességet, még akkor is, ha valami nem töltődött be a memóriába. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#25) Rebell


Rebell
senior tag

Jó lett a cikk valóban, de viszont megnézhetted volna a GTX 460at az SOC órajelén, 815MHZ-en. Sztem még magasabb FPS számokat kaptál volna.De Gratulla.

(#26) hohoo válasza D1Rect (#18) üzenetére


hohoo
senior tag

Hát azért magában a technológiában is van jópár bibi, lásd a mafia2-es dolgok, meg a cpu-n nem használunk simd utasításokat/több szálat nehogy véletlenül gyorsabb legyen mint gpu-n :)

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#27) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Marha jó írás lett.Megerősített abban , hogy megérte megvenni az NV karit.Sokkal egyszerűbb az életem ny kártyával .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#28) Srodney


Srodney
senior tag

köszi a tesztet!végre normális játékokkal is folyik teszt,nekem speciel marha hasznos volt hogy ezekkel a hardverekel,milyen értékeket mértél...hálásan köszönöm!!!

(#29) D1Rect válasza hohoo (#26) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez még mindig nem a technológia.

Értsd: a cucc jó, de az nVidia köcsög/szándékosan kibaszik a userrel, ráadásul nem csak azokkal akik a konkurencia termékét vették, hanem a saját vásárlóikkal is... :U

(#30) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a szép, részletes tesztet :R
Ha választani kellene akkor GTX 460-at vennék :)

Dave666

(#31) agemate válasza Abu85 (#24) üzenetére


agemate
addikt

Így van, azonnal rákattintottam a benchmark gombra, ahogy bejött a program, jól lehet, várnom kellett volna 5-6s-et, de igény szerint megismételhetem a Heaven-ös mérésékeket. Egyébként a GTX460 topikban beszélgettünk róla, hogy i5-750-el kevésbé esik a minimum fps.

Kapti: Mintha a Giga GTX OC terhelve susogna picit, de ezt csak akkor hallani, ha lefogom az összes többi ventilátort, amik amúgy szinte hangtalanok. Magyarul: egyiknek sincs hangja, bár gondolom fesz.emelős tuningnál megjöhet a hangjuk. Fontos biztos az is, mennyire szellőzik jól a számítógépház.

Köszönöm a kritikákat! :R

[ Szerkesztve ]

(#32) Necro_Ramone


Necro_Ramone
tag

Tökjó, csak ha már 5x leírod hogy milyen fontos a fogyasztás akkor valami konkrét infó is jó lett volna a légbőlkapott "20-25W"-on túl!

(#33) lsc válasza Necro_Ramone (#32) üzenetére


lsc
nagyúr

Itt [link] a konkrét info. Gondolom fogyasztásmérője nem volt, nem egy tesztlabor tesztelt.

Az élet kegyetlen .

(#34) Gude


Gude
senior tag

Jól összerakott írás lett. :C

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#35) agemate válasza Necro_Ramone (#32) üzenetére


agemate
addikt

Gondolom a processzor-tuningnál keletkezett többletfogyasztásra gondolsz; ez valóban légből kapott érték, de nem irreális, van egy képlet, amibe ha pontosan behelyettesítesz, pontosan megmutatja, milyen mértékű feszültségemeléstől és tuningtól mennyivel növekszik a processzor fogyasztása. Ha jól emlékszem, egyenesen arányos a fogyasztás a feszültség növelésével, de cáfoljatok meg, ha hülyeséget mondtam.

(#36) aginor


aginor
addikt

Jó teszt én is épp most dolgozom egy hasonlón, de abban más játékok lesznek, így majd kiegészítik egymást.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#37) agemate válasza aginor (#36) üzenetére


agemate
addikt

Ugyanez a két kártya?

(#38) aginor válasza agemate (#37) üzenetére


aginor
addikt

Zotac GTX460/768 és VTX3D 6850

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#39) kop8


kop8
őstag

Szép és hasznos teszt! :C

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#40) ProEvoFan válasza agemate (#11) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

:C :R Köszi a tesztet!Szép munka!
Örültem volna, ha több játékot tesztelsz:)Persze ajándék lónak ne nézd a fogát:)

Kövi tesztedhez egy kis segítség ha nem vagyok szemtelen :B :B :B
Hátha találsz köztük neked való teszt alanyt.
- Street Fighter IV Benchmark [link]
- Lost Planet 2 Benchmark [link]
- Resident Evil 5 [link]
- DiRT 2 [link] Demóban benne van a bechmark.
- Devil May Cry 4 [link]
- Aliens vs. Predator DirectX 11 [link] Ezt nem használtam még. De csak ezt találtam, elvileg ez is benchmark. :F

[ Szerkesztve ]

(#41) Claude Leon


Claude Leon
senior tag

Csak nekem tűnt fel?
A húzott ATI min.fps-e 6-szorozódott.

(Érdekes lehetne még egy fogyasztásmérős összevetés)

(#42) Osynho válasza agemate (#35) üzenetére


Osynho
addikt

Feszültség emelésével négyzetesen nő a fogyasztás, ha jól tudom :B

(#43) Giot


Giot
addikt

Korrekt teszt!
Köszi!

(#44) joshua7 válasza agemate (#37) üzenetére


joshua7
veterán

A végszó kissé érdekes, mert pont h a GTX-ből a legolcsóbbat kell venni, mert abban is benne van a laza 20%-os alapfeszes tuning, amivel nem hogy eléri, hanem szépen üti is a tuningolt 6850-et, mivel az utóbbiban kevesebb tartalék van.
Kár, h nem csináltál tuningos méréseket (mármint alapfeszes max értékek mindkettőnél), eléggé más lett volna minden grafikon. ;)

Semper Fi

(#45) lsc válasza joshua7 (#44) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem egy 6850 megy 1000-en, akkor az mekkora tunig ?

Az élet kegyetlen .

(#46) GeryFlash


GeryFlash
veterán

melyik a halkabb?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#47) joshua7 válasza lsc (#45) üzenetére


joshua7
veterán

Alapfeszen biztosan nem megy egyik sem annyit.

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#48) lsc válasza joshua7 (#47) üzenetére


lsc
nagyúr

Alapfeszen is megy soknak a 920-950, az mennyi is ?

Egyébként árat sem írt, 460 44240 6850 41851 egy bolt, mindkettőből a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#49) joshua7 válasza lsc (#48) üzenetére


joshua7
veterán

Közben átírtam, mindegy... 1 VTX-et láttam, ami ment 930-at emelt gyári 'alapfeszen'.
Tuningolva a GTX ellenfele a húzott 6870. Nem csak órajele szerinti matekozás, hanem teljesítmény alapján.
szerk: ja, most látom, h 6850-ed van, akkor nincs értelme bárminek, amit mondok. :D Tied egyébként mit tud alapfeszen?
szerkII: ezt nem tudom, miért linkelted, de az a 44k-s GTX 768 jó vicc...

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#50) goro1000


goro1000
aktív tag

Köszönjük szépen.
Befizetek egy 6850re.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.