Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alevan


alevan
őstag

Vicces lenne, ha a maretingesek hibájából az Intel nem támogatná a szabványt :DD

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#2) Duck663


Duck663
őstag

Még soha senkit nem hallottam erre panaszkodni... Jaj drágám, ez a lógó, túl nagy! :D

Talán az Intelnek is csipkednie kellett volna magát, és nem utólag azon siránkozni, hogy hát a konkurencia elnevezését mindenki jobban ismeri.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#3) Chiller


Chiller
őstag

Remélem utána meg majd mennek a perek az intel felé, hogy 10fps-t sem bírnak kinyomni magukból adaptive synccel a csodás igpjeik... Vagy hogy túl hamar megszűnik a támogatás a vackaikhoz :))

(#4) stratova válasza Chiller (#3) üzenetére


stratova
veterán

(#5) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Úgy tudjuk, hogy ezt a potenciális érdeklődést mutató Intel nagyon sérelmezi, mivel az eladásoknál versenyhátrányt jelent számukra, hogy ezeken a monitorokon hatalmas AMD logó található, így a vásárlók könnyen úgy értelmezhetik, hogy ez egy AMD által kidolgozott technológia, és a használatához AMD-től származó hardvereket kell vásárolni.

A piaci részesedéseket és a márkákhoz való hozáállást tekintve ez inkább azt jelenti, hogy ilyen monitort nem szabad vásárolni... :W

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#6) PSti


PSti
tag

Komoly probléma. A legtöbb ember vagy 10 mp-ig látja a dobozt, amíg kiveszi belõle a cuccot. De valaki pereljen már, hiányzik az ilyesmi! Aztán vagy 10 hír jöhet ebbõl :)

(#7) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Nekem is ilyen monitorom van, de észre sem vettem a logót. Pedig valóban méretes. A doboz pedig a raktárban pihen valahol...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#8) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Szerintem meg szép, és esztétikus így a csomagolás.
Én nem változtatnék rajta semmit. :P

Az Intel meg foglalkozna inkább a driverekkel... :U

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#9) AAAgold


AAAgold
senior tag

azért az amd-t se kell félteni, ha ügyeskedésről van szó :D

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#10) sz.balazs.95 válasza AAAgold (#9) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

szvsz azért ez még mindig igen távol áll az intel húzásaitól.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#11) qisqaqas válasza sz.balazs.95 (#8) üzenetére


qisqaqas
senior tag

AMD is írhatna normális drivert. Ami van az botrányos, gány munka. (már ami a linuxot illeti) Ez nekem elég volt arra hogy ne vegyek AMD terméket az elmúlt és eljövendő időkben. Ha a Vulkan API változtat a dolgokon(pozitív irányban), majd még meggondolom.

Az Intellel szemben nincs sok ellenérzésem, de jelentős piaci fölénnyel, és azzal a sok sok versenypolitikailag megkérdőjelezhető húzással a hátam mögött én biza nem nyitnám ki a pofámat.
Az meg a pláne hogy az Intel még csak most nézi át a lehetőségeit, AMDnek már van kész megoldása. A gazdasági előny nem arról szól hogy zacsivakarással reagálhatok az újdonságokra, hanem igenis oda kell tennem magam.

Nokia is ebbe bukott bele. Persze ott nem egy vagy két rossz döntés vezetett oda ahol ma tartanak, hanem rossz döntések sorozatáról beszélünk. Kedves Intel! Szedd magad össze, mutass fel valamit, rinyálni bárki tud. Az a legegyszerűbb.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#12) sz.balazs.95 válasza qisqaqas (#11) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Jogos, én Windows oldalról néztem a dolgot. :B
Linuxon valóban lenne mit javítani.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13) qisqaqas válasza sz.balazs.95 (#12) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Linux oldalról sem pöpec túlzottan az Intel. Teljesítményben ráver az OSX vagy Windows drivereire. Az megint más hogy OpenGLből régit támogat és vannak render bugok mint pl tearing. Összességében nincs nagy gond vele, de eleve a GPUtol sem szabad sokat várni. ;]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#14) Penguin95


Penguin95
senior tag

Ezért nem veszünk a doboz alapján műszaki cuccot. :)

(#15) schawo


schawo
titán

Nem azért ismerik jobban a FreeSync márkanevet,mert túl nagy a logó a dobozon. Hanem azért, mert az AMD vette a fáradságot, és marketingelte a szolgáltatást. Intel meg ült a babérjain, most meg nyavajog. :((

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16) konyi79


konyi79
addikt

Ez egy vicc, nem a hisztivel kellene nyomulni, hanem a driverekkel.

(#17) anulu válasza TESCO-Zsömle (#5) üzenetére


anulu
félisten

"A piaci részesedéseket és a márkákhoz való hozáállást tekintve ez inkább azt jelenti, hogy ilyen monitort nem szabad vásárolni... "

részemről próbálok PC-nél mindent kerülni, amin AMD logó van...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#20) PandaMonium válasza #32839680 (#19) üzenetére


PandaMonium
őstag

Azt még érteném ha csak azt írtad volna, hogy az Intel iGPU-val gondok vannak de Intel proci + dGPU-val mégis mi a gond? :F

What I cannot create, I do not understand

(#21) Penguin95 válasza #32839680 (#19) üzenetére


Penguin95
senior tag

Pedig CPU-ban nem rosszak. Nekem egy P8600-as van a laposomban, meg mellé egy Mobility Radeon HD3650, és nagyon elégedett vagyok vele. Meg van egy 4500MHD is benne, csak azt szívem szerint kis bicskával vágnám ki a helyéről. :D Asztali gépnél viszont semmit nem szeretnék, ami Intel.

(#24) Penguin95 válasza #32839680 (#22) üzenetére


Penguin95
senior tag

"Nem az ezer éves Intel CPU-kra gondoltam..."
Te most sértegetni merészeled a gépem? :DDD A mostani megoldásokról van egy véleményem nekem is, mivel nagyon nem vagyok oda ezért a "mindenhol Intel" megoldásért. Lassan új munkagép fog kelleni, és eddig a ThinkPad T520 tűnt erre alkalmasnak. Csak hát találjon az ember olyat, amiben nem csak Intel lassító van, hanem nVidia gyorsító is.

"Csak általában a gyártó által adott ezer éves AMD/NV driverrel működik csak a grafika átkapcsolása és ugyan ez igaz az Intel driverre is. Ha az Intel követné az AMD/NV drivereket nem lenne gond. De baszik rá."
Ez nálam is így van, ez volt az egyik fő oka annak, hogy letiltottam a 4500MHD-t. Vagy egy több éves drivert használok, és akkor is teljesen hibás az egész, vagy inkább csinálok egy energiatakarékos profilt a GPU-nak, és azzal használom. Utóbbival többet értem el.

A fórumtársnak meg azért nem is szólok, mert követem az aranyszabályt, vagyis AMD-sként nem kezdek Intelessel. :D

(#26) Penguin95 válasza #32839680 (#25) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ez telibe tervezésre fog kelleni, meg néha kis játékra.

Az E szériáról nem hallottam túl jókat eddig, remélem ez változni fog. Ha nem, akkor esélyes, hogy HP lesz, vagy talán Dell.

(#28) VaniliásRönk válasza qisqaqas (#13) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az Intel semmilyen Linux oldalról, mert egyáltalán nem nyújtanak támogatást, csak nyílt meghajtó van.

Más. "Úgy tudjuk, hogy ezt a potenciális érdeklődést mutató Intel nagyon sérelmezi..." Szegény Intel, versenyhátrányban érzik magukat... ;]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#29) Meteorhead válasza anulu (#17) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Akkor nem kell sok mindent kikerülnöd...

(#30) Meteorhead válasza #32839680 (#19) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Agreed

(#31) Meteorhead válasza schawo (#15) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Tök ugyanez volt a 64-bit "amd64" megnevezéssel. Senki nem gondolja azt ma már, hogy az amd64 bináris ne futna Intelen. Persze azóta elterjedtek az x64 meg az x86_64 megnevezések, és már rég elfelejtettük az egészet. Itt is megy a hiszti egy picit emiatt, de végül csak annyi történt, hogy az ügyes AMD kihasználta a többiek elzárkózását/késlekedését és a saját elnevezésüket hintették el a köztudatba. Nem történt tragédia.

(#32) sz.balazs.95 válasza #32839680 (#19) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ez még laptopnál nagyjából működik is, de tabletet, vagy akár convertible-t kb. lehetetlen nem Intellel venni.
(jó, most hagyjuk az Androidos és iOS-es nagyra nőtt mobilokat, én rendes Windows-os tabletre gondolok.)

vagyis itt teljesen rá vagyok utalva az intel nemtörődöm üzletpolitikájára, és így pl. a Win8-as tabletemnél kétszer is meg fogom gondolni, hogy frissítsem-e 10-re a végleges megjelenésekor.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#34) pakriksz válasza anulu (#17) üzenetére


pakriksz
őstag

hát ez tőled nem is meglepő ;]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#35) Komplikato válasza Meteorhead (#31) üzenetére


Komplikato
veterán

"Persze azóta elterjedtek az x64 meg az x86_64 megnevezések, és már rég elfelejtettük az egészet."
Hááát, megfigyeléseim szerint a telepítők nagyobbik felében a file nevében még mindig AMD64 van. :D

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#36) caprine


caprine
aktív tag

Most az intel egy olyan marketing fogást kifogásol amivel ők éveken át éltek? Röhög a májam.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#37) nubreed


nubreed
veterán

Az vicces, hogy most sír az intel az állítólagos versenyhátrány miatt, de arról nagyívűen megfeledkeznek közben, hogy ők nagyságrendekkel szemetebb dolgokat műveltek az elmúlt pár évtizedben.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#38) Komplikato válasza nubreed (#37) üzenetére


Komplikato
veterán

Na igen, extra kedvezmények és fenyegetések nagy notebook és brand PC szállítóknak, ingyen (gagyi) chipset a netbook éra felpörgetése alatt, stb.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.