Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6) galocza


galocza
aktív tag

szerencsére mára a nyelvtanulás - főleg az angol - könnyű. bezzeg az én időmben 8).

írod, hogy alap-közép szinten mozogsz, ez már talán jelent akkora szókincset, hogy meglegyen a kritikus tömeg - hogy a szövegkörnyezetből érted, miről van szó, nem kell 10 szóból 9et szótárazni.
beszélt szöveg értése nekem sem erősségem, magyarul sem. a filmek/sorozatok ügyében az első lépés a +magyar felirat. ha elérsz arra a szintre, hogy idegesít a sok félrefordítás, át lehet térni az angol feliratra 8).
pont 20 éve van középfokúm (rigó u.), 13 éve szakfordítói diplomám (=felsőfok), de az talán csak az utóbbi 5-6 évben van, hogy ha nincs felirat, nekiállok anélkül nézni - nekem nagyon fárasztó. de legalább el lehet dobni a mankót, ha nagyon muszáj.
embere válogatja, de pl ha olyan szóval/kifejezéssel találkozom, amit nem ismerek, veszem a fáradságot és pause, wiktionary/wikipedia. nem az országhból kell már egyesével kivadászni, mi micsoda.
és akkor nem beszéltünk (na jó, előttem beszéltek 8) a dalszövegekről, az iszonytató mennyiségben hozzáférhető könyvekről és számítógépes játékokról.

ma már az angol tényleg nem kell, hogy véres-verejtékes küzdelem legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.