Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Good luck with that. :DDD

Vegul is evrol evre egyre tobb ertelme van uzletileg, csak vagy 5-10 evvel korabban startoltak mint kellett volna. Vegul is jo ha van a 4K-nak konkurencia, alulrol es felulrol is. En nem itelem el azt akinek van felesleges penze 8K-s tevere. Legyen benne orome.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) kurta9999


kurta9999
tag

Mi lesz a 8ks filmekkel? Ha nem tervezik blurayen kiadni mert nem fér rá, majd nézzük ezeken a tvken az agyomtomoritett 8ks netflixet?

(#3) nubreed válasza kurta9999 (#2) üzenetére


nubreed
veterán

Bennem is ez a kérdés motoszkál.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#4) Duree


Duree
veterán

Ez a 8K is csak marketing fogás mert értelme nincs,lemezen biztosan nem fogják kiadni a filmeket, a streamelö cégek pedig nem igazán fogják használni a hatalmas helyfoglalás miatt. A másik, hogy valódi 8K forgatott anyag nem létezik és egy darabig nem is fog. A 4K anyagok is eléggé kevesek de azért már van, és szerintem a 4K felbontás tökéletesen elég, sőt egy jó FullHd anyag is kiváló.

duree54

(#5) Reggie0 válasza Duree (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

10 eve ugyanezt mondtak a 4K-ra.

[ Szerkesztve ]

(#6) Busterftw válasza Duree (#4) üzenetére


Busterftw
veterán

A Guardians of the Galaxy Vol. 2 mar 8K-ban lett forgatva.
Szoval letezik. :)

(#7) Duree válasza Reggie0 (#5) üzenetére


Duree
veterán

Milyen jó a memóriád, érdekes én nem emlékszem rá, mindegy nincs jelentőságe, legyen neked 8K nekem elég a 4K is.

duree54

(#8) Duree válasza Busterftw (#6) üzenetére


Duree
veterán

Azt a mindenit már van egy film, hát nem semmi, ugye azzal tisztában vagy, hogy egy 8K fil jó minőségben 4-500 giga, szerinted ki fog ekkora tárhelyet áldozni erre?

duree54

(#9) Tigerclaw válasza Reggie0 (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Es hasonloan a 4k-s tevekhez, ezt is csak akkor veszik majd ha drasztikusan csokkentenek az aran. Legyen csak 20-30% a felara a sima LCD-hez kepest es talan venni fogjak. Valahova a 4k nanocell/qled es a 4k OLED koze kellene pozicionalniuk arban.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) Busterftw válasza Duree (#8) üzenetére


Busterftw
veterán

Pontosan, nem semm, hanem van.
Csak arra reagaltam, hogy szerinted nem letezik.

(#11) atok666 válasza kurta9999 (#2) üzenetére


atok666
őstag

Nezzuk rajta a mobilon forgatott videokat/fotokat teljes felbontason :)

Atok

(#12) Reggie0 válasza Duree (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

Latod, ezert jo a forum, mert az megjegyez dolgokat helyetted es eleg csak visszakeresni :)

#9 Tigerclaw: Persze, meg kell varni mig lecsorog,

[ Szerkesztve ]

(#13) nightmare13 válasza Duree (#8) üzenetére


nightmare13
senior tag

Nem csak egy film van, Dél-Koreában és Japánban már sorozatoknál is elkezdték használni.

Sőt, ha nem marad el az olimpia, azt is 8k-ban közvetítik Japánban.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#14) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Én a Carolina Reaper chiliben érzem az erőt.

Lehet hogy van már néhány film és sorozat, de ne felejtsük el, hogy ezeknek a filmeknek és sorozatoknak ekkora felbontáson jelentős többletköltsége van, és még nem is a megjelenítő itt a legnagyobb költség, hanem az amin a filmet vagy a sorozatot rögzítik illetve legyártják és a filmes trükköknek is lényegesen nagyobb a gyártási költsége.
Az hogy a tervekben az van, hogy a nagyobb sport eseményeket is igy fogják továbbítani oké, de ehhez jelentős mértékű hálózat fejlesztések is kellenek, hogy az a 8k-s anyag eljusson majd az előfizetőhöz, mert pl. Németország sem arról híres, hogy mindenhol optikai hálózat legyen, jellemzően telefonos DSL hálózatok vannak.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#15) Duree válasza Reggie0 (#12) üzenetére


Duree
veterán

Lehet igazad van, és változott a nézetem a 4K maximálisan elég, sőt, de az igaz , hogy nagyon sok 4K anyag egyszerűen FHDról felkonvertálják, és semmivel sem jobb, de legyen a 4Knak jövője, de a 8K az biztosan halott mert technikailag annyival több költséggel jár, hogy nem nagyon fogják a gyártok ezt vállalni. Az , hogy tévé hozzá az nem megoldás az csak az egyik oldal. Szeretném látni azt a régi hozzászólást mert még mindíg nem emlékszem rá.

duree54

(#16) Duree válasza nightmare13 (#13) üzenetére


Duree
veterán

Az lehet de az más világ, nem hinném , hogy Európa hamar be állna a sorba.

duree54

(#17) Duree válasza Busterftw (#10) üzenetére


Duree
veterán

Igazad van de ami van az inkább a semmi kategória. Ez a felbontás ahogy én gondolom a 3D tévék sorsára fog jutni, elkallódik.

duree54

(#18) atok666 válasza Duree (#15) üzenetére


atok666
őstag

..."nagyon sok 4K anyag egyszerűen FHDról felkonvertálják"...
Marmint hol? Az ok, hogy a TV felkonvertalja a kapott anyagot, de gondolod, hogy magat a filmet is fhd-rol konvertaljak 4k-ra mielott sugarozzak, lemezre nyuomjak?

..." de a 8K az biztosan halott"...
en se latom egyenlore az ertelmet, de akkor is, az ilyen kijelentes eleg kemeny...

Atok

(#19) Duree válasza atok666 (#18) üzenetére


Duree
veterán

Igen a kiadók szépen 4K konvertálják az FHD anyagot sajnos kevés a a valódi 4K anyag, de a Netflixen lévő 4K anyag egy része szintén FHDból indult 4Kra. Szerintem itt kellene meghúzni a határt mert ez a felbontás maximálisan elegendő, ha bele gondolsz az IMAX mzi is csak 4Kban vetít, és milyen szép a képe 160nm vásznon.A sima mozi pedig 2k És az is nagyon jó, tehát a 8K felesleges marketing fogás.

[ Szerkesztve ]

duree54

(#20) atok666 válasza Duree (#19) üzenetére


atok666
őstag

Ha nagyon jo a 2k a moziban, akkor minek egyaltalan a 4k? :) (egyebkent en 720p-ben nezek filmeket - ha nagy ritkan megnezek vmit es nekem az is boven jo :)

Atok

(#21) Duree válasza atok666 (#20) üzenetére


Duree
veterán

Az IMAX mozi és rögzítés nagyon ritka nálunk is csak 1 ilyen mozi van, és a világon is nagyon kevés müködik mert drága, a film forgatásához speciális közel 200 kilós kamera kell amiből a világon pár darab van, igaz most már átálltak digitális rögzítésre.

duree54

(#22) Piftuka válasza Reggie0 (#5) üzenetére


Piftuka
veterán

:K

Touché! ;]

Egy darabig még menetrendszerű lesz.... "8K-s televízióról szóló hír"... megjelennek az ügyeletes szkeptikusok és "siratóasszonyok"... :DDD

(Mintha egyébként a magyar vásárlók véleménye, és a magyar piac a legkisebb mértékben is mérvadó lenne arra vonatkozóan, hogy egy globális gyártónak milyen irányba érdemes fejlesztenie... :) )

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.