Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) petipetya


petipetya
nagyúr

Először is gratulálok total90 és mindenki más számára, aki eddig leírta a saját tapasztalatait. :C

Régóta készültem már leírni a dolgaimat, csak túl hosszúra sikerült volna. Röviden összefoglalva:
- Sosem voltam kövér, csak aránytalanul több zsír volt a derekamon, hasamon és a pofámon, miközben a mellkasom szinte behorpadt. :D
- Felmértem, hogy mire van időm, és milyen eszközöket tudok igénybevenni: így alakult ki a gyaloglás a meló-otthon között, és a lépcső használata a munkahelyen/otthon. Mindehhez kellett egy eszköz, mivel a kütyü birtoklása, a számok látványa és a statisztika növekedése tudtak rám hatni.
- Eleinte nehéz volt elkezdeni a gyaloglást, ám amint megszoktam egy szakaszt, úgy tudtam növelni a távolságot.
- A munkahelyen a lépcsőt használom, amióta csak ott vagyok. A szünetekben mindig lemegyek rajta, ki a levegőre, majd vissza Otthon nem mindig használom a lépcsőt (inkább csak lefelé reggelente), így ebben még van mit fejlődnöm.
- Reggelente pedig szoktam egy keveset emelgetni, vagy pár fekvőt nyomni. Ez abszolút nem sok, sőt most inkább csak látszat edzésnek tartom, amit jó lenne kicsit növelni.
- Emellett a kaját is jobban elosztottam. Ugyanazt eszem, mint eddig: reggelire tojás (rántotta) vagy kenyér, ebédre főtt étel, vacsorára kenyér. Ám míg korábban minden alkalommal bezabáltam, hogy kibírjam a következő étkezésig, addig a gyaloglás elkezdése óta ezeknek a 2/3-át eszem. Csak a reggeli és ebéd közben szoktam éhes lenni: ilyenkor egy túró rudi, vagy egy adag reszelt alma mazsolával, vagy egy banán kerül a gyomromba. Az ebéd és a vacsora között érdekes módon nem szoktam éhes lenni. Ha nassolni akarok, akkor általában mazsolát eszem a korábbi csokizás helyett.
- A kaja minősége és összetétele ugyanolyan, mint eddig. Ebből nem engedtem, mert kell az íz. A főtt kaját jobban szeretem zsír alapon elkészíteni, mivel a fűszerekkel együtt sokkal finomabb, mint a számomra gusztustalan olaj. Általában raptor menüt eszek, kell a hús. Persze a bolti sem teljesen igazi hús, de még mindig jobb, mint valami szójás baromság. Sütit/tortát pedig bármikor megeszek bármennyit, ahogyan eddig is. Plusz a sörből is annyit iszom, amennyit éppen jónak látok, ebből sem engedtem.
- Fontosnak tartom a rendszerességet is. Például a reggeli 6-7 óra között, a tízórai 10 órakor, az ebéd délben, a vacsora pedig 18-19 óra között.
- A sármom mindig is megvolt, ehhez most már arányos külső is társul.

Mindenkit arra buzdítok, hogy az ülőmunka mellett mozogjon, amennyit csak tud. Ha ez kimerül a gyaloglásban, az is rengeteget számít. Napi 8 óra ülés után muszáj átmozgatni magunkat. Ráadásul itt lehet játszani a sebességgel is. Ha kütyü kell hozzá, akkor vegyetek egyet.

Köszi a figyelmet.

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.