Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) t72killer válasza #95561216 (#49) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, az életminőség erősen benne van a dologban - ennek vannak anyagi oldalai is (pl nem riogatnak lépten-nyomon, hogy hiába fizetsz, nem lesz nyugdíjad) és az is, hogy hétvégén nem másodállásban gürizel, hanem elviszed a családot az Alpokba vagy a tengerpartra pihengetni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#52) MongolZ válasza MaUser (#24) üzenetére


MongolZ
addikt

"Kb. 10 olyan ex munkatársat tudnék mondani, aki itthoni viszonylag jó it-s fizuból nekiállt családot alapítani. Amikor aztán rájöttek, hogy egy fizuból házban lakni esélytelen, "muzulmánokkal" élhetsz együtt és három hónapokat várni egy nyamvadt ct-re vagy mr-re, hát simán léptek. És teljesen igazuk van. Egyszeri programozóként lesz egy olyan minőségű életed "nyugaton" ami itthon elérhetetlen."

Hol kell hónapokat várni CT-re meg MRI-re???
Én szerintem kevesebbet kapok, mint egy átlagos IT-s, mégis van házam, 2 gyerekem, 2 autónk. Így 1 fizetéssel, gyerekek mellett kb. épphogy kijövünk, félretenni nem tudunk, de ezt az átlag feletti színvonalat simán tartjuk.
Nem azt mondom, hogy nem értem meg azokat, akik kimennek, hogy ha tehetném (nem kellene itthon vigyázni senkire), akkor valószínűleg már én sem lennék itthon, viszont marhára felidegesítenek azok, akik hazavisznek havi 400-450e nettót, és utána sírnak, hogy mennyire nem viszik semmire. Ott már azért nagyon nagy gáz van.

(#53) MongolZ válasza leeate (#38) üzenetére


MongolZ
addikt

Francokat. Ilyenkor kell ingatlant venni. Állítom, helyi viszonylatban gombokért osztogatják a házakat/lakásokat.

(#46) Iscariah: Ha Európa szerinted gáz, akkor hova mennél inkább? :D

[ Szerkesztve ]

(#54) nubreed válasza MongolZ (#52) üzenetére


nubreed
veterán

Addig örülj amíg nem kell tapasztalatból megismerkedned a saját bőröd kárára a magyar egészségügy valóságával.

"Hol kell hónapokat várni CT-re meg MRI-re???"

A válasz: kb mindenhol. Én protekcióval tudtam volna elintézni, hogy ne 7 hónapot, hanem "csak" 2 és felet kelljen várnom egy kibaszott MRI -re, amikor nekem maximum egy héten belül szükségem lett volna az eredményre. Máshogy sikerült aztán elintézni gyorsabban, de csak azért mert mákom volt, de a nagy valóság az, hogy minimum 3 hónap, és az még a jobbik eset.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#55) t72killer válasza MongolZ (#53) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Ha Európa szerinted gáz, akkor hova mennél inkább? "

Ausztrália? Egy időben nagyon komolyan gondolkodtunk rajta, bár a végeredmény az lett, hogy inkább maradunk a fenenkünkön. EU-ban is megadják azt a fizut, és "odalentről" egy össznépi családlátogatás eszméletlen összegekbe tud kerülni ráadásul az ember összes szabiját felemésztené. OK, Mo.-nál tényleg sokkal jobb a szitu, de a németeket már nem cserélném le.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#56) MongolZ válasza t72killer (#55) üzenetére


MongolZ
addikt

Én Skandinávián gondolkodtam nagyon sokáig, kár, hogy nincs már lehetőségem kimenni.

Nekem ismerősök Ausztráliából hamar visszajöttek, munka sem volt különösebben és ami volt, azt sem fizették meg annyira, hogy megérje ottmaradniuk.

(#54) nubreed: Valószínűleg teljesen városfüggő, eddig 2 hét volt, amire adtak időpontot. De az igaz, hogy állítólag mostmár rosszabb a helyzet itt is.

[ Szerkesztve ]

(#57) #95561216 válasza t72killer (#51) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem a másodállásra meg pénzre gondoltam, hanem az egész társadalmi-politikai légkör, amitől egy-egy rövidebb kinttartózkodás után legszívesebben elsírnám magam, hogy hazajöttem..

(#58) Apollyon válasza MongolZ (#53) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Van még sok más lehetőség is, maximum egy adott nyelvet kell megtanulni ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#59) MongolZ válasza Apollyon (#58) üzenetére


MongolZ
addikt

De tényleg, mondj te is egy példát, kíváncsi vagyok.

(#60) JasL


JasL
senior tag

Itthon nagy céges felmérések szerint 250-350 nettót kap egy junior fejlesztő, 350-500k-t egy senior fejlesztő (de ott már mindenféle spéci teszteken át kell menni, szóval nem alanyi jogon jár). Azonban még ezt is lehet űberelni, és pár éves tapasztalattal nem nehéz annyira, kis cégnél havi 800k-1m nettó sem ritka, én is ilyesmiben dolgozom :B Jobban élek itthon, mint külföldön éltem, sokkal. És van túró rudi meg szép lányok :)

[ Szerkesztve ]

(#61) t72killer válasza MongolZ (#59) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van ismerősöm, aki Dél-Afrikában volt orvos, ill volt évfolyamtársam usa vadnyugati államaiban gyűri az igát, ill távolabbi ismerős Új-Zélandon találta meg a számításait (így lett belőle még távolabbi ismerős ;])

#60: igen, 800k+ nettó az nagyon király Mo.-gon. A legnagyobb előnye, hogy ilyen fizuból fejfájás (extrém hitelfelvétel) nélkül lehet ingatlant venni, ami nyugaton nem jellemző. Ezt, mint hajdani alföldi gyerek fájlalom. Hiába kap vki németben 2millát havonta, sose fog jó helyen lévő kertes házat venni belőle.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#62) camillus


camillus
tag

Németben is van Metaxa, úgyhogy nem maradnak le semmiről.

http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

(#63) MongolZ válasza t72killer (#61) üzenetére


MongolZ
addikt

Nekem több rokonom is én USA-ban, van, aki disszidált és visszajött, van, aki nemrég ment ki, stb, egy mondja csak közülük, hogy milyen jó kinn, szerintem nem véletlenül.
Ezenkívül több olyan embert is ismerek, akik törzsgyökeres amerikaiként inkább átköltözött pl. Hollandiába, mert hogy emberi léptékű az ország, a hozzáállás.

Nem azt akarom mondani, hogy külföldön mennyire rossz, csak annyi, hogy nem csak a pénz számít, vannak más szempontok is, van, aki bírja, van, aki nem. Én pl. tuti nem tudnám itthagyni a tágabb értelemben vett családomat. De ha pl. olyan helyen lennék, hogy minden hétvégén haza tudnék jönni, az már kicsit más lenne.

(#64) #35193216 válasza t72killer (#61) üzenetére


#35193216
törölt tag

Olyan országban, ahol van kultúrája a bérésnek, bérbe adásnak, nem gáz bérelni.

(#65) MongolZ válasza #35193216 (#64) üzenetére


MongolZ
addikt

Nekem csak az a bajom, hogy amit bérelsz, azt sosem fogod a sajátodnak tekinteni. Más otthon, a saját házadban lakni, mint gyakorlatilag albérletben.

Nem fogsz kiülőt tervezni, nem újítod fel, ha nem tetszik, nem veszel bele minőségi dolgokat, nem költesz rá. Minek?

Valamint az az érzés is elmarad, hogy HAZA érkeztél.

[ Szerkesztve ]

(#66) t72killer válasza MongolZ (#63) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez így van, teljesen egyéni kérdés, hogy kinek-hol jó. Amerika (Kanada, Ausztrália...) csak azoknak jön be, akik teljesen hozzá tudnak szokni a nagyobb dimenziókhoz és az autós élethez - ill talán a legfontosabb: találnak helyben barátokat.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#67) MaUser válasza MongolZ (#52) üzenetére


MaUser
addikt

Hol kell hónapokat várni CT-re meg MRI-re???

Hol nem? 4-ből a legrövidebb MRI várakozási idő 3 hónap volt, CT-kre 2.5 hónap. Minden esetben lett magán a végén, az volt egy héten belül... Üdv. Budapesten... :U

A többire meg mit mondjak? Ház és ház, autó és autó között is van különbség. Neked elég, hogy tudod, a helyi átlagnál jobban élsz, más meg úgy van vele, hogy ha nyugati minőségű munkát végez, nyugati szintű adót fizet, akkor kapjon érte nyugati fizetést és élhessen nyugati körülmények (életminőség, társadalom, stb.) között. Btw, itt nem sírásról van szó, az emberek mennek nyugatra, nem sír itt senki.

buherton: Nem kell egyetérteni a fizukkal, ez a valóság. Ha értesz valamihez valóban, akkor ennél csak többet kapsz.

Egyébként mit nevezel normális életnek? Gyanítom nagyon nem azt az életvitelt, amit mondjuk németeknél folytat egy it-s házaspár az évi 120u€-s össz fizujukból (ha már seniorok ugye). :U Vagy itthon is van kb. 40 szabadnapotok? Esetleg évente belefér három hét Afrika és egy-egy hét síelés-strandolás? Meg gondolom itthon is a főnök dob ki az irodából ha túlórázni merészelsz? USA story-kat meg hagyjuk, más világ és alkalmazkodni kell hozzá. Normális állás mellett messze jobb eü ellátást kapsz, mint itthon.

Anglia: Mit nevezel rossz orvosi ellátásnak? Itthon pl. barátnőmet elzavarták vért analizáltatni 200km-re, mert nem volt elég a kórháznak az ideiglenes lakcím. Vagy egy nyamvadt neurológiai beutalót 4 hónapra kaptam, ortopédot meg fél évre. :U

flimo: Nyilván legyen angol/német a profil a célország szerint (inkább angol, osztrákoknál, németeknél is van már sok hely, ahová nem kell német csak angol (az elején legalább is)). Munkaadóidnál beírod lokációnak, akivel kint vagy kapcsolatban/kint dolgoztál. Ha ilyen nicns, akkor bármit, amikor a kinézett célországgal kapcsolatban dolgoztál. Ha nyíltabban akarod, akkor beírod, hogy nyitott vagy xy orzságból jövő ajánlatokra. Csatlakozz csoportokhoz, téma és ország specifikusokhoz főleg. Nyugodtan kövess a szakterületednek megfelelő embert. Legyen 30-40 kapcsolatod legalább, a legtöbb fejvadász már kint dolgozó kapcsolaton keresztül talál meg engem.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#68) Apollyon válasza MongolZ (#63) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Minden országról, országban van jó és rossz tapasztalat. Személyesen ismerek olyat aki kiment UK-ba mert itt nem volt semmije, és inkább visszajött mert itt még ezek ellenére is jobb. A másik meg szintén UK, a forma itthagyta a rokonait, meg elég sok mást is, mégis azt mondja hogy soha többé nem jönne vissza, azóta is boldogan él ott kint. Mikor csinált neki helyet, a felesége utána ment, ő is ugyanígy nyilatkozott.

Én viszont azt mondom, hogy akinek jó itthon az maradjon, aki meg menni tud, az menjen.

De nekem az a meglátásom, hogy a magas fizetés önmagában még nem biztosíték a jövőre, pláne egy olyan országban mint ez a Mutyisztán, ahol kb minden kiszámíthatatlan, valamelyik majom böfög valamit és máris az egekben az euró meg a dollár, és eléggé valószínű egy hasonló, vagy akár rosszabb görög helyzet.

A maradók szemszögéből meg nem elsődlegesen az anyagi helyzetnek kellene döntőnek lennie... Tessék, a hírben ott a példa.

Persze ne legyen igazam, meg stb. de én konkrétan már nem érzem magam biztonságban ebben az országban, anyagilag sem és máshogyan sem.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#69) Yeffy válasza JasL (#60) üzenetére


Yeffy
veterán

tényleg no offense, meg az én hibám, hogy lusta, hülye, alkalmatlan, stb vagyok, de hogy tud valaki otthon legálisan - értsd, nem strici, felszopó, politikusgyerek, (adó)csaló, vagy 500-as IQ-jú tudós - 800+k-kat, vagy pl itt az ennek megfelelő életszínvonalat biztostó fontot (mittomén 3-4+k vidéken) keresni...
bődületes összegek számomra. fel nem tudom fogni, hogy jön az össze. pláne "csak" pár év tapasztalattal.

mindegy, én születtem rossz helyre/bőrbe/aggyal, vállalom

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#70) MongolZ válasza Apollyon (#68) üzenetére


MongolZ
addikt

Egyetértek.

(#69) Yeffy DJ: Abból kell kiindulni, hogy mindenki hazudik. Nekem van pár ismerősöm, aki szerint ők 2-3x annyit keresnek, mint én, közben meg nekem nagyobb házam meg autóm van... (nem mintha ez számítana, csak valamiért mindig ők jönnek fel a hatalmas keresetükkel) Nem kell mindenkinek mindent elhinni. Vannak nagyon jól fizető állások, vannak, akik ezekben dolgoznak megérdemelten/meg nem érdemelten, a többség ettől függetlenül nem keres milliókat.
Nem nagyon fogsz olvasni itt olyat, hogy igen, informatikusként dolgozom 20 éve és keresek 150e-t... Miközben én biztos vagyok benne, hogy meg tudnám számolni egy kezemen, hogy az itt hozzászólók közül ki az, aki egy évben kevesebbet visz haza, mint én.

[ Szerkesztve ]

(#71) gygabor88 válasza Yeffy (#69) üzenetére


gygabor88
tag

Külföldre dolgoznak itthonról.

(#72) t72killer válasza Yeffy (#69) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyon ritka, de létezik a zsíros állás fogalma. Én ugyan nem IT-s vagyok, de pl mehettem volna anno légiirányítónak ha jól rémlik vmi havi 700eFt-ért. Ha nem jött volna össze a külföldi meló, hajítottam is volna ki a diplomámat és jelentkeztem volna.

Ezt amúgy tudom ajánlani bárkinek, aki olvassa és jó az angolja (+bírja a hosszú műszakot).

#68: noigen, a Ft értéke az utóbbi évtizedben elég viccesen alakult - és mivel vége a nagy devizahitelmániának, ami erősítette a Ft-ot, kb erre lehet számítani hosszútávon. Szép lassú értékvesztés a nemesvalutákkal és a nyersanyagokkal szemben. Nem mellesleg az is brutális, ami a megtakarításokkal történik Mo.-gon: Ft-betéted van a bankban? 1. Magasabb a kezelési ktg, mint a kamat, 2. önmagában a HUF is értéktelenedik. Alternatíva, brókerhez viszed a megtakarítást? - Ellopja...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#73) MongolZ válasza t72killer (#72) üzenetére


MongolZ
addikt

Így van, ezért is csinálták szüleim azt, hogy szinte minden, amijük volt, ment ingatlanba... nem tudsz mit csinálni. Ha van felesleges pénzed, érdemes venni 3 MFt-ért egy lepukkant lakást, amit egyszer talán felújítasz és kiadsz albérletbe.

(#74) t72killer válasza MongolZ (#73) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez erősen attól függ, mikor veszed azt a lakást, és hogy találsz-e hosszútávra jó bérlőket. Kb így néz ki a lakásbirtoklás matekja:

Tulaj fizet:
1. vételár
2. átiratási ktg-ek
3. javítási/felújítási ktg-ek
4. üres időszakban fenntartási költségek.
5. adók(?)

Ezért cserébe kap sacc/kb a vételár 5-6%-ának megfelelő éves bérleti díjat. Nem tudom, sztem még a mostani, nyomott kamatkörnyezetben is inkább bankba tenném az árát, minthogy lakást vegyek rajta és bérlőkkel vacakoljak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#75) Yeffy válasza t72killer (#72) üzenetére


Yeffy
veterán

hmmm, igen? az angolom épp most, mióta itt vagyok, javítom élőben, valós angol környezetben az emberkék között :D , mindenesetre elég jól hangzik. de gondolom nehéz, nagy felelősség, nyilván nem találomra osztják ezt a lóvét, illetve kell hozzá pár skill, nem?

gygabor88: háát, esetleg még ezt tudnám elképzelni, de szerintem ez nem olyannyira jellemző. aztán ki tudja.

MongolZ: igen, én is ilyesmire tippelek, egyszerűen sajnálom, de nekem ezek az összegek hiteltelenek. otthon. nyugaton talán, bár ott meg mivel döntő többségében magasabbak a megélhetési költségek (bizonyos szeletei), kb ugyanott vagy, mint otthon havi - mittomén - 300k-val. nem rossz, de azért nem 800k-k.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#76) t72killer válasza Yeffy (#75) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Őszintén nem sokat tudok a felvételi procedúráról, mert végül nem jelentkeztem. Egy próbát mindenképp megér. A meló felelősséggel jár, de nem túl bonyolult, már mindent szoftver segít. Esetleg annyi lehet a komplikáció, hogy mindenféle elvadult akcentusú (orosz, balkáni, francia) pilótával tudni kell kommunikálni. Ez nem vicc, New Yorkban egyszer azért zuhant le egy gép, mert a szerencsétlen dél-amerikai pilóta nem tudott annyit kinyögni angolul hogy MayDay elfogyott a kerozin:Y.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#77) #95561216 válasza MongolZ (#70) üzenetére


#95561216
törölt tag

Te írtad korábban, hogy épp kijössz a fizetésből. Lehet a másik beéri kisebb házzal, autóval, és tízmilliói vannak a bankban. Mert esetleg úgy gondolkodik, hogy nem lesz nyugdíja, és akkor is meg kell valamiből élni.

(#78) buherton válasza MaUser (#67) üzenetére


buherton
őstag

Szerintem te egyáltalán nem vagy a realitás talaján és olyat akarsz elérni, amit már nem valószínű (de cáfolj meg!), hogy elérheted (vagy akár én is). Csak veled ellentétben én örülök annak, amim van, és inkább boldog akarok lenni, hogy ennyi megadatott, mint keseregni, hogy miért csak ennyi? Valóban nem fogok annyi ideig szabadságon lenni, mint a svéd, de velük ellentétben nálunk van munkanap áthelyezés, amivel egy hosszú hétvége adódhat. Idén voltunk egy hosszú hétvégén Egerben, elmentünk egy hétvégére a Mátrába, egy napos kirándulás Balatonfüredre, majd egy másik nap Badacsony, másik nap Szigliget. Megyünk még Szegedre, Zalaegerszegre, nászútra pedig a lillafüredi Palota szálló lakosztályába megyünk majdnem egy hétre. A Bihari hegységet is meg kellene nézni ismét. Idén majdnem sikerült, de Nagyszalontáig jutottunk. Nem egy 3 hetes afrikai kirándulás, de nekem elég.

Messze jobb EÜ elállátás USA-ban? Csak akkor, ha sok pénzed van, ami egy középosztálybelinek pont nincs. Különben a doktor bácsi úgy gyógyít, hogy elmondod neki a panaszodat, majd valamilyen indokkal kimegy a rendelőből. A megfelelő könyvben megnézi, hogy melyik betegség illik legjobba a bajaidra és annak mentén jár el.

Amennyire én tudom, Angliában rosszabb a helyzet.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#79) #95561216 válasza Yeffy (#69) üzenetére


#95561216
törölt tag

Én ismerek ilyeneket, és el is hiszem nekik, fejlesztőket nagyon keresnek, ezzel együtt a fizetések is elszálltak. Bemondtam egy általam soknak gondolt számot, és simán fölé ajánlottak, úgy, hogy nem is sikerült a legfényesebbre az interjúm. Ja és diplomám sincs. Persze nem nettó 800-ról beszélünk, de nem is rossz pénzről :)

Alapvetően az a helyzet, hogy az informatikusok világszerte keresettek, és egy jó infósnak alap, hogy jól beszéljen angolul. Ezért sokkal mobilabb, mint mondjuk egy pék. Ráadásul egy szoftver könnyen szállítható, nem mint a kenyér, ezért megéri egy multinak magyar szinten elképesztő pénzeket fizetni, mintsem kint még többet, ha itt nem találna embert.

(#80) Yeffy válasza #95561216 (#79) üzenetére


Yeffy
veterán

nem tudom, nekem ezek eléggé elszállt árak. de mivel nem látom senki bankszámláját/fizetési papírját, így nem mondok rá kifejezetten semmit.
jó neked, én sajnos ezeket nem tudom megtanulni, nem vagyok reálos. irigylem az ilyen embereket.

t72killer: utána fogok olvasni, mik a kritériumok, de először mindenképp az angolom kéne felhúzni nagyon nagyon erősre, ami nem fél év, még itt sem :)) utána tudok jobban mozogni szerintem

szerk: ránéztem, hát, van egy-két kritérium, aminek én nem felelek meg egyelőre, szóval majd később :B

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#81) MaUser válasza Yeffy (#69) üzenetére


MaUser
addikt

Ha jó it-s vagy (legyen ez akár net admintól kezdve programozón át bármi) és keményen tanulsz a tanuló éveid alatt, akkor 3-5 év után simán tudsz lépni senior meghirdetett állásokra. Ilyen pozícióban itthon cégtől függően a 600-1000e havi bruttó teljesen reális. Nyilván egyszeri c++ kóderként nem (vagy nagyon ritka). A lényeg, hogy a kezdő cégednél fizuban érdemeben előre lépés nagyon ritka. Az aktuális cégednél jó esetben van egy többé kevésbé infláció követő bérkompenzálási rendszer, elleben 5 év után (gyak senior tudással, ha beleástad magad) miért elégednél meg még mindig kezdő fizuval? Pl. c++ kóderként 3-5 év után simán mehetsz egy másik cég architect-i állására jelentkezni, ami már mindjárt más fizut jelent.

A top amivel itthon találkozam az, amikor egyszerűen már olyan drága nyugaton a specifikus tudás, hogy gyakorlatilag a nyugati fizukat itthon is megkaphatod, azaz a fenti összegek nettóban is teljesen reálisak lehetnek. Igaz, ehhez nagyon jónak kell lenni egy keresett területen. Hwsw-n volt egy cikk egy ilyen emberkéket felkutató iroda vezetőjéve (azóta van vagy öt ilyen már itthon is), vele sikerült anno leveleznem, eléggé eye opener volt hétszámjegyű nettós állásajánlatokat kapni. ;)

Tapasztalt it mérnökként egyébként vp/győr-ben (mitn vidék) 500-700 már pár éve elérhető. 7-8 éve még nagyon más volt ott a helyzet, de iszonyat hiány van itthon is hozzáértő emberből, mert rengetegen elmennek pár év taposómalom után. Interjúnál pl. nem egy végzős (egyébként tényleg értelmesnek tűnő és valamit már az asztalra lerakó) egyetemistától hallottam, hogy 500 nettó a bérigény. És igaza van, mert ha itthon nem kapja meg, akkor majd megkap ennél többet külföldön, elvégre ha az egyetemen nem csak bulizott, akkor pontosan tudja mennyit is ér a tudása.

A lényeg, hogy el kell mélyedni a területeden, hogy senior pozíciókra tudj pályázni és máris reálisak a fenti fizuk. ;)

buherton: Erre csak azt tudom írni, mint fentebb. Ha neked ez megfelel, akkor semmi baj, csak ne szóljunk már be annak, aki esetleg úgy gondolja, hogy a munkáját fizessék meg már normálisan s a rekord adóért cserébe esetleg ne kelljen már attól rettegni, hogy a bölcsi 90%-a "muzulmán" vagy éppen leszúrnak egy észak-magyarországi várlátogatáson a "helyiek"....

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#82) MongolZ válasza t72killer (#74) üzenetére


MongolZ
addikt

Bankba tenni? 0.2% kamat mellett? Kevesebb pénzt kapsz vissza, mint amennyit beteszel.
Én nagoyn félek, hogy most ugyanaz történik, mint a pengővel, mielőtt jött a forint: eszméletlenül le fog értékelődni.

(#83) t72killer válasza MongolZ (#82) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem HUF betétre gondoltam, vehetsz állampapírt is, csak ne görögöt.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#84) JasL válasza Yeffy (#69) üzenetére


JasL
senior tag

"Külföldre dolgoznak itthonról."

(#85) ntomka válasza MaUser (#81) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nem minden IT dolgozó kompetens olyan szakterületen amiért ennyit fizetne bárki is. Azért IT-s és IT-s között rengeteg különbség van, ez egy baromi naggyá nőtt iparág, és növekszik folyamatosan.

ツ Headphones on - World off

(#86) MongolZ válasza #95561216 (#77) üzenetére


MongolZ
addikt

Így van, egyéni preferencia kérdése (nekünk ez az épphogy kijövünk dolog ideiglenes, amíg asszony gyes-en van). Van, akinek a nagy autó kell, de kicsi ház/lakás, van, akinek nagyobb ház kell, van, aki inkább nyaralgat... mindenki más és ez így helyes.

(#82) MongolZ: Magyarországon minden jel arra mutat, hogy az állam szeretné, hogy ha a bankokból kiszórnánk a pénzt és elköltenénk, hogy pörögjön a gazdaság, és van egy olyan sanda gyanúm, hogy ezért jó pár eszközt be fog vetni (és már be is vetett jópárat).

[ Szerkesztve ]

(#87) Yeffy válasza MaUser (#81) üzenetére


Yeffy
veterán

na hát igen, én nem vagyok jó - sőt, semmilyen - IT-s :)) nem ártana szakosodnom valamerre.
sajna nem vagyok otthon az ilyen jellegű munkákban/bértáblájukban, ezért is tartom kissé félrevezetőnek a számokat.
aztán úgy látszik, hogy már nem olyan légből kapottak ezek a számok otthon, de azért valamit villantani kell hozzá.

eléggé eye opener volt hétszámjegyű nettós állásajánlatokat kapni.
hát, az enyhe kifejezés, hogy eye opener :D :Y

az utolsó, hozzám címzett bekezdésre meg giga +1 :K

JasL: ?? :F láttam, és reagáltam is rá feljebb

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#88) #35193216 válasza MaUser (#81) üzenetére


#35193216
törölt tag

Említetted Veszprémet, na ott nem ez a helyzet, nagyjából a pesti bérek fele érhető el, de az is csak jó esetben, nem véletlenül megy Pestre, ha nem külföldre az ott végzett it-sek többsége.

(#89) #95561216 válasza MongolZ (#82) üzenetére


#95561216
törölt tag

Sosem értettem ezt a "ha kiveszem kevesebb lesz gondolkozást". Minek egyáltalán kivenni?

(#90) JasL válasza Yeffy (#87) üzenetére


JasL
senior tag

Ja semmi, csak azért írtam, hogy én is azt dolgozom. Innen a bő lé ;)

Viszont tényleg nagyon toppon kell lenni a szakmában ilyen fizetéshez a balkánon, nem gyenge az angolom és a fejlesztői képességem sem. Pedig még úristen mennyi mindent nem tudok! :(

[ Szerkesztve ]

(#91) Yeffy válasza JasL (#90) üzenetére


Yeffy
veterán

jó neked, irigyellek titeket :)
az angolt sztem egy két év alatt fel tudom majd itt hozni egész jóra, a szakirányt meg el kell döntenem.

na de most már befejezem az OFF-olást, mielótt a modik kib...nának innét :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#92) JasL válasza Yeffy (#91) üzenetére


JasL
senior tag

Áh ne irigyelj, ezért már bőven kell túlórázni is, meg nyaralni sem jutok el az idén (sem). Meg nincs az a pénz, amit nem lehet elkölteni, még akkor sem, ha sok van. Igazából havi 1m-t kap egy ír szakács is, szóval mondhatni nem keresünk jól, csak Mo. viszonylatban. Angolt én kint hoztam fel, és elhiheted, életem során én is rengeteg kulimunkát végeztem, hogy tudjam fizetni a fejlesztői tanfolyamokat. Befektetetett energia és pénz nélkül, mint máshol sem, itt sem jutsz semmire. Drága hardver, drága tanfolyamok.. nem minden olyan laza, mint elsőre tűnik! Ha keményen dolgozol, megtérül a dolog, de kemény munka alatt tényleg keményet kell érteni. A TOP RATED érmét nem osztogatják akárkinek sehol, 90%-os projekt sikerarányt kell elérni meg jó pár év tapasztalatot. Elszántság nélkül semmi értelme a pénzt nézni... néha az egészséged is rámehet, nem vicc! Tudnék mesélni... na 100 szónak is 1 a vége: évek, komoly munka és TOP ész kell ekkora fizuhoz. És nagyon komoly elszántság. ELSZÁNTSÁG!

(#93) MongolZ válasza #95561216 (#89) üzenetére


MongolZ
addikt

Alapvetően azért, mert a 0.2% kamatodból még vonnak le kamatadót, rossz esetben még pénzfelvételi díjat is fizettetnek veled, és amíg neked szépen benn csücsült a pénzed, addig a világ inflálódott. Ma nem éri meg pénzt tartani a bankban. Ahogy a régi zsidó mondaná: 1/3 arany, 1/3 ingatlan, 1/3 a dunyha alatt...

(#92) JasL: Szerintem ez tökéletes összefoglaló volt. Igen, aki nem kőgazdagnak született, és becsületes úton-módon kell/kellett megkeresnie a jópénzét, az általában vagy nagyon szerencsés/protekciós (estek nagyon kicsi része), vagy szabadidejét, haveri körét, családját, kutyáját, macskáját feláldozva jutott el oda, ahol van (esetek nagy része). És hányan vannak olyanok, akik megtették ugyanezt, de nem jött, nem jön össze nekik a nagy lé.

[ Szerkesztve ]

(#94) MaUser válasza #35193216 (#88) üzenetére


MaUser
addikt

A három helyi nagyobb cégnél (két autógyári fejlesztő, meg az a hálózatos) a fentiek tapasztalt it-sként reálisak, ha tényleg jó vagy és ezt a céged is tudja. Ott dolgoztam és vannak most ott is ismerősök. ;) Nyilván egyszeri teszterként/kóderként ennek kétharmada a max, kezdőként, meg jó ha felét ajánlják, de nem is róluk volt szó. Én sem ott vagyok már, de pl. mostani munkahelyemről (nagyfalu) is ment már vissza ember, mert az említett fizukat seniorként ott megkapta és hát Vp-ben azért tényleg jó dolog lakni. :)

A vicc az, hogy a betanult mérnököt 3-5 év után elengedik, mert mondjuk nem adják meg neki a kért pénzt. Aztán ezt (vagy inkább ennél többet) megkap Bp-en, a cég meg szenved, hogy felvegyen valaki tapasztaltat azért a pénzért, amit a saját emberének nem adott meg. De ugyanez megy itt is. Rengeteg jó kollégát veszítünk így el, 5 évnél tovább nem igen marad senki és vagy keringenek a cégek között, vagy méginkább lépnek egy idő után külföldre.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#95) MongolZ válasza MaUser (#94) üzenetére


MongolZ
addikt

Ez általános jelenség kb. minden szakmára és sajnos munkáltatói oldalról sem egyszerű dolog. Én úgy gondolom, hogy nagy általánosságban beszélve a középvezetői réteg a gyenge, hogy nem ismeri föl, kik azok, akiket meg kell becsülni, vagy nincs meg az eszközük arra, hogy megbecsülhessék őket (nem adhatnak prémiumot, ha adhatnak, nem ők mondják meg, hogy kinek, nem emelhetnek fizut, stb.).

A probléma gyökere szerintem ott van, hogy ez a divatos hülyeség, a HR, az utóbbi években mindenbe beleszólt, és ők csak annyit látnak, hogy van 5 dolgozó, abból 2 elmegy, nem baj, veszünk fel másik 2-t, közben meg nem ilyen egyszerű az egész. Szerencsére a HR "hatalma" mostanában igencsak csökken. Egy újabb divatőrületnek vége.

[ Szerkesztve ]

(#96) dabadab válasza MongolZ (#93) üzenetére


dabadab
titán

"1/3 arany, 1/3 ingatlan, 1/3 a dunyha alatt..."

Mondjuk ez se tul jo tanacs, az arany eleg durvan tud valtozni (2013-ban 30%-ot zuhant az ara es azota is szepen megyeget lefele), ingatlan szinten, a dunyha alatt meg nem tul biztonsagos tartani - ezekhez kepest a nulla szazalekos kamat is csabitoan hangzik.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#97) MongolZ válasza dabadab (#96) üzenetére


MongolZ
addikt

Természetesen ez csak egy mondás, a szemléletet mutatja. Röviden annyi, hogy ne 1 helyen tartsd a pénzed, lehetőleg egy részét ingatlanban, 1 részét valamibe befektetve, a maradékot meg tartsd készenlétben, hogy azonnal le tudjál csapni a jó üzletre.

Ingatlan miért rossz befektetés? Ingatlant nem 1-2 évre vesz az ember. Nem 1 év alatt kell meggazdagodni. Szerinted azokat az embereket, akiknek hatalmas földjeik vannak, mondjuk ipartelepen, meghatotta a 2009-es válság? Nem, lecsökkent az értéke az ingatlanuknak, nem baj, majd visszajön. Most, kb. 6 év után tartanak ugyanott az árak (az ő kategóriájukban, bár ott sosem volt nagyon durva zuhanás). Aki lakást akar venni, az már picit elkésett, de még talán időben van, mert pl. Bp-ről is szinte egyik hónapról a másikra eltűntek az olcsó lakások a jó helyeken. Nyugaton is hasonlót lehet tapasztalni.

Ha most lenne "fölösleges" pénzem, biztosan felújítandó, de műanyag ablakos lakást vennék, felújítanám saját kezűleg és kiadnám. Ahol lakom, tele van eladó lakással, viszonylag normális áron, viszont kb. az összes kiadó lakás nincs. A helyi újságban 2 kiadó lakásra jut 30-40 albérletet kereső. Van olyan, hogy 60-80e+rezsit fizetnének, csak legyen lakás.

[ Szerkesztve ]

(#98) t72killer válasza MongolZ (#97) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Ingatlan miért rossz befektetés? Ingatlant nem 1-2 évre vesz az ember."

Ez erősen az ingatlan fajtájától és kihasználtságától függ - ill attól, hogy egy ingatlanárlufi tetején vagy mélypontján sikerült-e venni. (lufitetőt előfordul, hogy évtizednél is tovább tart újra elérni)

SzVSz lakást, amit felújítani, karbantartani kell, bérlőt kell bele vadászni, nemigen éri meg. Sacc/kb 10évenként esedékes egy nagyobb volumenű lakás/házfelújítás, ami elvisz 2-3 évnyi bevételt a bérleti díjból, ergo a nettó bevételed az ingatlanra nem lesz több 2-3%-nál. Ezt egy átlagos osztalékos részvényportfólió is tudja hosszú távon (amikor meg nem tudja, akkor az ingatlan is bukó) és sokkal-sokkal kevesebb a macera vele.

Ráadásul a lakóingatlannak is megvannak a kockázatai: finomabb: a környék lepusztul, elköltözik az ipar/megszűnik pár munkahely a környezetében, rossz népek költöznek mellé. durvább: leég, vmilyen durva behatás éri (idióta bérlő szétveri és nem tudod behajtani a károd).

Amiben szvsz van ráció, de szintén nem egyszerű hatékonyan megszerezni+bérbeadni: termőföld. Ha hosszú távon van bérbeadva, akkor a bérlő saját érdeke, hogy rendesen gondozza (trágyázás, vetésforgó), nem fogják lebontani - mint egy pesti panelt 30-40év múlva - nem neked lesz károd, ha leégne rajta a búza, stb.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#99) MongolZ válasza t72killer (#98) üzenetére


MongolZ
addikt

Viszont kisajátíthatják, meg előírják, hogy nem adhatod el... mint pl. itt, a város szélén fogalmam sincs hány hektáron nem lehet eladni a földeket, mert az állam meg akarja venni, ki tudja mikor. Már több, mint 10 éve ez van. Máskérdés, hogy ezek tipikus kompenzációs nadrágszíj telkek, ahol mindenkinek 1/12-ed tulajdonrésze van... Nekünk is van 2 földünk, egyikben 7/144, a másikban 1/8 rész van. Az elsőn 23 tulajdonos osztozkodik, a másodikon "csak" 7-en... Ráadásul nagyon távoli rokonok, szerintem nagyrésze nem is tudja, hogy van földje.

Hát, nem kell minden lakást megvenni. Írtam, itt most bérlőt nem kell vadászni, jönnek azok maguktól. Nagyon egyszerű: főiskola, egyetem, óvoda, ipartelep mellé. Sopronban, Győrben pl. horror áron mennek az albérletek.

Felújításnál nem értem, hogy miért lenne ilyen hatalmas a költség, egy komplett festés végig faljavítással alapanyagban megvan 50e Ft alatt bőven, és akkor nem tescos festéket kentél föl. Még a mai, jó minőségű laminált parketta is bír 20-30 évet (a gyengék 5-öt sem), vízt, fűtést, villanyt elég egyszer, de normálisan megcsinálni.

De mondok mást, egy várossal arrébb komplett házakat adnak bérbe cégeknek, közvetítőn keresztül. Lassan már az egész városnak körbeírnak, hogy van-e kiadó ház, mert hatalmas az igény. A közvetítő veled szerződést köt, ház állapotától függően 150-400e/hó-s árakat hallottam eddig, neked folyamatosan fizet, akár van lakó, akár nincs. Jellemzően magas beosztású külföldi, vagy másik országrészből jövő vezetők, középtől fölfele.

[ Szerkesztve ]

(#100) t72killer válasza MongolZ (#99) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, termőfölddel is be lehet szívni, nálunk a családban van ilyen is olyan is (édesapám örökölt Szlovákiában ilyen iszonyatosan szétdarabolt részeket, 7/2416 egy félhektáros nadrágszíjon meg ilyesmi - értéke nulla).

"A közvetítő veled szerződést köt, ház állapotától függően 150-400e/hó-s árakat hallottam eddig", - Ja, csak egy ilyen ingatlan ára közelebb lesz a 60-80 misihez mint a 30hoz. Egyrészt, ha tényleg profitálni akarsz rajta, akkor ezt nem hitelből veszed - ami Mo.-gon még sztárfizu (1M nettó) esetén se nagyon járható út, másrészt egy ilyennél óriási tőkekockázat, hogy megmarad-e a terület luxus-státusza - nem építenek-e mellé zajos utat, nem válik-e szellemtanyává a szomszéd.

A felújításnál nem csak festés van, alkalmasint egy nyílászárócsere nagyobb lakásban rögtön hanyattvág 1+misivel. Persze, hagyhatod lerongyolódni 20éven keresztül, viszont akkor meg bérleti díjban kevesebbet kérhetsz.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.