Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rnyk


rnyk
tag

Meg irjuk hozza a teljes kozep europai regiot.

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#2) ntomka


ntomka
nagyúr

"A kilátástalanság és a korrupt viszonyok miatt a legjobb szakembereit veszíti el az ország."

Ez Agyarországra is igaz.

ツ Headphones on - World off

(#3) alevan


alevan
őstag

Tömegesen menekülnek...... azért ezt nem így fogalmaztam volna meg.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#4) buherton válasza ntomka (#2) üzenetére


buherton
őstag

Pont egy ismerősöm gondolkodott el egy anglai álláson. 45.000 GBP ígértek neki bruttóban. Elkezdett számolgatni és kérdezgetni a kint élő ismerősöket majd az jött neki, hogy ennyiért nem éri meg kimenni. Kevés. Vissza is írt a fazonnak, hogy év 60.000 elvállalja. Természetesen visszautasították, mert tudták, hogy ő közép-európai és hogy úgy is lesz, aki elvállalja ennyiért.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#5) hibavissza válasza buherton (#4) üzenetére


hibavissza
veterán

Ez így önmagában értelmetlen és hangulatkeltő sztori. Kár volt. Havi 3000 font nettó nem rossz kezdő fizetés egy balkáninak Angliában. Minden annak kérdése, hogy most itthon mennyit keres és mennyire kurrens a tudása, továbbá a felajánlott munka mennyire támogatja a karrierjét.

(#6) t72killer válasza buherton (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

UK marhadrága ország, főleg, ha családdal vagy. Németajkú területeken sokkal jobban kijön az ember. Lehet, hogy a 45kGBP-nél nem lesz több a bruttód elsőre, de pl a gyerek feleannyiért kap bölcsit, a lakbérért és a közlekedésért is kevesebbet perkál az ember.

#5: nem vagyok benne egész biztos, hogy a 3kfont megmarad nettóban (pl nem jön a 20% adó mellé TB meg ilyenek?). Ha hozzáadod, hogy egy normális helyen lévő lakásért otthagysz 1k fontot, megélhetésért másik 1k-t, akkor gyereket már ne vállalj, mert nem fér bele a 3. ezresbe.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) Dilikutya válasza buherton (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kíváncsi lennék, itthon mit tesz zsebre, hogy ilyen nagyvonalú ajánlatot tett innen a Balkánról egy angol cégnek. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) dozsabalint válasza Dilikutya (#7) üzenetére


dozsabalint
senior tag

Szerintem sokkal fontosabb hogy itthon mennyi marad neki egy hónapban, meg kint mennyi marad.

[ Szerkesztve ]

(#9) t72killer válasza Dilikutya (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

SzVSz Mo.-gon 400kFt nettóból már jobban kijösz, mint Londonban 3000 fontból - ennyit jobb helyen meg is tud keresni egy infós. Ha pedig családban gondolkozol még jobb:
1. nem minden lánynak van menő, UK-ben jól eladható szakmája - ha Mo.-gon eldolgozgat akármit, jobban jársz, mintha UK-ben otthon ül/mosogat.
2. UK-ben a "GYES" csak 39 hétig fizetett, amiből ráadásul 33 héten keresztül MAX heti 140 fontot kap, ami arra se elég, hogy az anyukát + a picurt rendesen etesse az ember. (még1x, ennyit kap egy DOLGOZÓ anyuka!)

3. GYES után irasd bölcsibe a gyereket - lehetőleg valami muzulmán szélsőséges környéken - havi kb egy ezresért.

#8: pontosan, a hó végi mérleg az egyetlen, ami számít:R. Ezt felejti el a nagy "nyugatra menekülésben" a legtöbb balkáni fiatal:(.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) kmisi99 válasza t72killer (#6) üzenetére


kmisi99
addikt

Személyes tapasztalatból látom, testvérem 2 gyerekével jött ki, a férje nem sokkal minimálbér fölött keres, de hamarosan feljebb lép. Van rendes lakásuk jó kajákat esznek, néha étterembe is járhatnak és rakhatnak is félre. Fél év alatt elérték, hogy legyen saját autó. Nem csak Londonra kell gondolni ahol tényleg havi 1k font egy drágább lakás.
Havi 2k fontból egy kisebb városban már magyar színvonal felett élhet egy család. Legyen 500 font az albérlet akkor még 500 font a kaja meg 500 minden más egyéb dolog pl számlák, benzin szórakozás.
És itt van előttem személyesen látom, hogy ez tényleg simán lehetséges.

(#11) t72killer válasza kmisi99 (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, ha nem London, akkor szerényebb büdzséből is ki lehet jönni. A fő kérdés a lakbér és a gyerekek költségei - ezekhez képest éves szinten kevesebb pl egy kocsi beszerzése.

12: Nem akartam semmit se megmagyarázni, egyéni szitura kell megnézni a teljes költségvetést, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) wwenigma válasza kmisi99 (#10) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hagyjad, ezek mindig megmagyarazzak hogy mindenhol annyival dragabb az elet mint amennyivel tobbet keresnek. Lofaxt...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13) buherton válasza hibavissza (#5) üzenetére


buherton
őstag

A kollegám már régen nem kezdő és egy kezdő fizetésért nem fog kipattani Angliába. Annyi biztos, hogy többet keres, mint 350k nettó/hó, de hogy mennyit azt tudom, mert nem az én dolgom.

OFF: nyilván egy infós topicban nem egy bölcsész munkatársat fogok példának felhozni, hanem egy infós szakmához közel állót, aki ráadásul még érintett is.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#14) buherton válasza t72killer (#6) üzenetére


buherton
őstag

Ő utána számolt és nem gondolom azt, hogy ne kalkulált volna mindennel. Neki már a bölcsi/óvoda/iskola nem érdekes. Fele annyi a lakbér Angliában? Ez nekem nagyon hihetetlennek hangzik.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#15) t72killer válasza buherton (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A német bölcsi sokkal-sokkal olcsóbb (a drágább privát bölcsik is 300EUR/hó alatt vannak, aminek a 3x-osát perkálod UK-ben), mint az angol - nem a lakbérre írtam.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) nextman


nextman
aktív tag

Biztos van olyan infos, aki tolunk kimegy, de nem erdemes a gorog helyzethez hasonlitani. Itt ugyanis teljesen jol meglehet infoskent elni. Az egy dolog, ha valakinek ez keves, es a meg tobbert kimegy, de kenyszerhelyzet nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#17) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Nahát... pedig Görögországban jobb a girosz.

x gon' give it to ya

(#18) dabadab válasza kmisi99 (#10) üzenetére


dabadab
titán

Nem mindegy, hogy valaki a magyar minimálbérről vált angol minimálbérre vagy a magyar átlagfizetés négyszereséről az angol átlagfizetés másfélszeresére.

Magyarországon a programozók meg hasonló állatfajok relatíve sokkal jobban meg vannak fizetve, mint Ny-Európában.

DRM is theft

(#19) demagóg válasza buherton (#13) üzenetére


demagóg
aktív tag

A nem kezdő és (feltételezem) profi kollégád rosszul akarta eladni magát, ha csak kezdő fizetést ajánlottak neki. És/vagy nem jó cégnél kopogtatott. Magyarok IT tudását elég jól megfizetik a szélesebb látókör miatt mert nem annyira egysíkúak. A nyugat európai oktatás átka, hogy specializált, szűk látókörű szakembereket képeznek.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#20) vzozo válasza t72killer (#15) üzenetére


vzozo
senior tag

Mivel itt élek, kicsit hadd segítselek ki a realitással: a pár száz eurós bölcsik gyakorlatilag nem léteznek (nincs hely), ahol pedig mégis van hely, azok privát intézmények, ott pedig a szülők fizetésétől függően havi 500-800 euróba is kerülhet az elhelyezés. Várólista több év is lehet.

Mindenesetre ha mégis tudnál ilyen párszáz eurós helyet Neuhausen városrészben, akkor pls privát, mert hamarosan aktuális lenne.

[ Szerkesztve ]

(#21) kmisi99 válasza dabadab (#18) üzenetére


kmisi99
addikt

Mert jellemzően, a programozói cégek külföldi hátterűek, ők jó hogy lazán odalökik azt a havi fél m ft ot ami a saját országukban minimálbér lenne. De aki itthon tengődik és nem kap munkát, mint ahogy testvéremék voltak, mindkettőnek felsőfokú végzettség, itthon jobban járt ha letagadja a diplomáját, hogy bárki is alkalmazza. Hát igen valóban itthon lehet fényűzőbben élni komoly végzettséggel mint kinn. De én pl akkor is kimegyek, hálózatmérnöknek tanulok és már kezdetnek az is előny, hogy kinn jóval hamabb kapok munkát mint itt.

(#22) buherton válasza demagóg (#19) üzenetére


buherton
őstag

Ő nem adta el sehogy sem magát. Linkedin-en fent volt, kitöltötte ahogy kell és ennyi. Őt keresték meg. Alapvetően nem célja külföldre menni csak akkor, ha kap egy nagyon jó ajánlatot.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#23) t72killer válasza vzozo (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sajna nincs ötlet. Nálunk a bölcsi árát úgy lehetett normalizálni egy kicsit, hogy a szomszéd faluba hordom át a fiatalurat, kb 25% a különbség - nem vészes, mert a napi ingázás irányába esik.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) MaUser válasza t72killer (#9) üzenetére


MaUser
addikt

1) Ha a lány UK-ban otthon ül, akkor itthon is azt fogja csinálni. Ha meg dolgozik bármit, akkor sokkal jobban megéri UK-ban, egy-két speciális esettől eltekintve. (Vagy ha annyira antiszoc, hogy csak itthon mer dolgozni...)

2) Az itthoni minimálbérhez GYES 28eFt, GYED max. 100 körül. Sok mindenre ez sem elég, ha ugyanolyan szintű ellátást akarnál a családnak, mint UK-ban.

3) Itthon szélsőséges környéken (nem ám BAZ, hanem mondjuk xvii. ker, xix. ker, agglomeráció) vagy "muzulmán" többségű bölcsi lesz, vagy magánovi havi 100 körül. A "muzulmán" államiba meg bekerülni kb. ugyanakkora szívás mint németben vagy uk-ban, hely ugyanis ha harmada van a szükségesnek... Meg UK nem csak London, vannak jóval nyugisabb helyek ott is, ahol nem gond a bölcsi.

#8: Na ez az, de nem a legtöbb fiatal felejti el, csak max. néhány. Gyak. nulla olyan ismerősöm van, aki hazajött volna, pedig az ált. iskolás osztály kb. harmada, a középiskolás fele már kint van. Egyetemről még van itthon valaki, de pl. a kb. 20 doktorandusz közül, akikkel volt szerencsém együtt dolgozni, ma már csak 2(!) van itthon, ők is csak család miatt.

buherton:A 45eŁ-ot (nem €-t) meg osztrákoknál is megkapja az ember, egy sima "senior" (4-6 év releváns tapasztalat) állásra, ezért valóban kár UK-ba menni, ahol ez egy kezdő programozó fizu... Linkedinen hetente jön ilyen kettő...

Szerk: Btw, egyébként érdekes látni azt is, hogy innen is lép a francba a cikkben leírt réteg. Kb. 10 olyan ex munkatársat tudnék mondani, aki itthoni viszonylag jó it-s fizuból nekiállt családot alapítani. Amikor aztán rájöttek, hogy egy fizuból házban lakni esélytelen, "muzulmánokkal" élhetsz együtt és három hónapokat várni egy nyamvadt ct-re vagy mr-re, hát simán léptek. És teljesen igazuk van. Egyszeri programozóként lesz egy olyan minőségű életed "nyugaton" ami itthon elérhetetlen.

[ Szerkesztve ]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#25) floatr válasza kmisi99 (#21) üzenetére


floatr
veterán

Engem sokkal inkább riaszt az odakint letelepedő rengeteg bevándorló. Városok esnek el gyakorlatilag szó szerint, és a leggázabb az, hogy egyre jobban felhigítják az ottani munkaerőpiacot, amitől mindenki a megváltást reméli.

(#26) vzozo válasza t72killer (#23) üzenetére


vzozo
senior tag

Azért köszi, valahol sejtettem, hogy csodák nincsenek.

Mondjuk legalább a többiek számára így már talán árnyaltabb a kép arról a bizonyos 1-200 eurós bölcsiről...

(#27) #06658560 válasza kmisi99 (#21) üzenetére


#06658560
törölt tag

Melyik országban van bruttó 1500€ felett a minimálbér?

(#28) buherton válasza MaUser (#24) üzenetére


buherton
őstag

45.000 Ł az semmi főleg egy évre. Annyit még a közmunkások is többet kapnak, de az osztrákoknál még havi szinten sem túl sok.

Alapvetően nem értek ezzel egyet. Egy rendes IT-s fizuból meg lehet normálisan élni Mo-n. Főleg, akkor ha mindkét fél az IT területén dolgozik és nem mint takarító. Nekem legalábbis egyáltalán nincs a gondolataimban a külföldre menés és a legtöbb volt és jelenlegi munkatársamnak sem. Sőt vannak, akik a hőn áhított Nyugatról jött vissza. Az egyik kolléga USA-ból jött haza, mert elegük volt abból a vadkapitalista hozzáállásból, ami ott folyik. Mindenki a pénzedet lesi. Mesélte, hogy egyszer tenisz balesete volt és bevitték a kórházba, ahol addig nem csináltak semmit sem vele, amíg ki nem töltött mindent papírt és nem ellenőrizték a biztosítását. Se fájdalom csillapító se semmi, holott törés gyanu állt fenn. Sőt a röntgent is úgy kellett kikönyörögni, hogy legyen felvétel a lábáról. Egy másik sztori, amikor egy ember összeesett a boltban kihívták a rendőrt, aki először megnézte, hogy milyen biztosítása van majd ha lett volna, akkor azt a mentőt hívják, de mivel nem volt semmilyen, így a halottas kocsit hívta. No azért ez Nyugaton nem általános, mert pl. a svédeknél kiváló szociális háló van, de pl. Angliában - amennyire én tudom - rosszabb az egészségügyi ellátás, mint ide haza.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#29) t72killer válasza buherton (#28) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jah, az angol kórházaktól a jóisten mentse meg az embert. Szoktam angol csatornákat nézni, és nemrég vmelyik ITV-n volt, hogy több nagy londoni kórház is csúnyát bukott a higiéniai teszten, egyet mintha emiatt be is zártak volna.

USA-ban vegyes, teljesen attól függ, hogy milyen a biztosításod és melyik kórházhoz tartozol. Egy volt évfolyamtársamat szuper korrektül kezelték térdszalagszakadással, ráadásul nem is volt vészesen drága. Persze egyetemi doki volt ő meg diák.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#30) kmisi99 válasza #06658560 (#27) üzenetére


kmisi99
addikt

Azt nemtudom, de én azt mondtam, hogy valamivel minimálbér fölött van. Angliába meg a minimálbér 1400 euró körül van ráadásul ha éjszaka dolgozik az vagy pl 12 órába akkor máris megnő jóval.

(#31) daczkó válasza floatr (#25) üzenetére


daczkó
aktív tag

Te is ugyan olyan bevándorló vagy, mint akármelyik random indiai, csak annyi a különbség, hogy a bőröd fehér, de nyugodj meg az angol szemében egy mezei néger vagy a balkánról. Ehhez még dolgoznod sem kell, elég bemenned egy olyan kocsmába amiben igazi keményfaszú britek ülnek, ki fognak nézni. Hányszor tapasztaltam ezt, pedig kinézetre a legtöbben írnek hisznek az utcán.

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#32) #06658560 válasza kmisi99 (#30) üzenetére


#06658560
törölt tag

Melyik informatikus dolgozik éjjel, tizenkét órában?
Amit mondtál, az alapján a külföldi cégnek Mo-n vígan kéne a milla fizut is adni, mert az otthoni minimálbér felett van.

(#33) kmisi99 válasza #06658560 (#32) üzenetére


kmisi99
addikt

Olvass vissza előzményeket, most itt korábbi minimálbéres dologról volt szó, de tényleg én is hagyom hallgatok wwenigma ra.

[ Szerkesztve ]

(#34) fatal` válasza #06658560 (#32) üzenetére


fatal`
titán

Ha éjjel nem is, de fejlesztőként a 12 órázás szerintem egyáltalán nem ritka. Persze nem papíron és nem állandóan.

(#35) buherton válasza fatal` (#34) üzenetére


buherton
őstag

Ha nem kis sufni cégnél dolgozik az ember, akkor kifizetik becsülettel. Nekem egyszer volt, hogy a hétköznapi és hétvégi túlóra miatt a fizetésem majdnem felével megemelkedett. :)

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#36) Yeffy válasza daczkó (#31) üzenetére


Yeffy
veterán

nem mondod? meg írnek? lol :D
ok, én még csak nem rég óta vagyok itt, és többek között pont ezzel (is) tervezem feljavítani kicsit az angolomat, hogy megyek pubozni, kipróbálgatni az itteni söröket.

mindegy, majd kiderül :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#37) fatal` válasza buherton (#35) üzenetére


fatal`
titán

Nem mondtam, hogy nem fizetik ki :) Én csak a "hol 12 órázik egy informatikus?" kérdésre válaszoltam :)

(#38) leeate


leeate
senior tag

Persze, hogy menekülnek, ott baromi meleg tud lenni ilyenkor. Viccen kívül: a görög válság túl van reagálva. Nem fog megszűnni Görögország, úgyhogy csak azt tudom javasolni annak, aki teheti (főleg az Andersen-mesébe illően baromi sokat kereső infósoknak), hogy vegyenek Athens Composite Index ETF-et, ilyen olcsó még nem volt.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#39) so_ha


so_ha
senior tag

(#40) #06658560 válasza fatal` (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

Viszont amire a kolléga utalt, az nem a határidő miatti, hanem műszakos tizenkét óra. Ami Gyakorlatilag informatikusnak maximum rendszergazda pozícióban lehet. Azt pedig abszolút nem minimálbéren teszik.

(#41) t72killer válasza leeate (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Viszont helyreállni se fognak egykönnyen, úgyhogy én inkább vmelyik egyéb nyomott EU indexből vennék.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) Kékes525


Kékes525
félisten

Görögországból aki teheti menekül. Az igazi problémák még csak ezután fognak jelentkezni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43) t72killer válasza Kékes525 (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jah, előbb-utóbb a napi 50eur is kifogy az automatákból, úgy tűnik élesben nézhetünk végig egy nagyobb európai államcsődöt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) Kékes525 válasza t72killer (#43) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehetne tanulni belőle. Sok közgazdász még most is azt mondja, hogy amit most a görögök csinálnak az a kisebbik rossz. Szerintem nem, de majd elválik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45) t72killer válasza Kékes525 (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az tuti, hogy reszeltek a 7kEUR-s mozdonyvezetői fizuknak és az 1600EUR-s nyugdíjaknak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) Apollyon válasza Kékes525 (#42) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az a helyzet, hogy én már nem csak görögből menekülnék hanem egész Európából. Nem mindenhol van gáz, de ha még egy ország bedől, húzhatja magával a többit is.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#47) Kékes525 válasza Apollyon (#46) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez is benne van a pakliban. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48) nubreed


nubreed
veterán

Nekem mindegy, csak a gyönyörű tengerpartjaikat hagyják békén, főleg az abszolút kedvencemet, Santorinit, a többi nem igazán érdekel, amíg lehet menni nyaralni oda addig jó.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#49) #95561216 válasza t72killer (#9) üzenetére


#95561216
törölt tag

"pontosan, a hó végi mérleg az egyetlen, ami számít"

Azért én hozzátenném, hogy külföldön nem érzi úgy magát az ember, mintha egy szarkupac tetején élne. Emiatt az se zavar, ha kisebb a hó végi mérleg..

(#50) #95561216 válasza MaUser (#24) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ezt elárulhatnád, mit kell tenni linkedinen ahhoz, hogy külföldről megtaláljanak? :D Magyaroktól kapom dögivel, bezzeg ahonnét érdekelne..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.