Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pipó


Pipó
őstag

Ez az előre számolt képkockák számának változtatása régen benne van az NV drájverben is, default 3 értékkel. Ide is áll, hogy ha csökkentem, csökken az input lag?

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#2) #16939776 válasza Pipó (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

igen.
Viszont 320.xx(?) óta nem lehet levinni 0-ra a beállítást. így az eredmény 2 kocka késleltetés lesz az, mert a driver alapból késleltet+1-et. Ezért akkoriban volt egy "kis felháborodás", játékos körökbe, de nem kapták vissza a "0" opciót, mert úgy nem tudják az újabb VGA-kat kipörgetni, és szarul nézne ki ha valakinél emiatt alacsonyabb lenne az FPS. :DDD

Kezd egyre szimpatikusabb lenni ez a hozzáállás, pirosak részéről. :K

[ Szerkesztve ]

(#3) KAMELOT


KAMELOT
titán

Meg a többi dolgot is javíthatnák!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4) nubreed


nubreed
veterán

Kész csoda, hogy egy hónapon belül 2 whql drivert ad ki az AMD még akkor is ha ez az új az eredeti 15.7 alapjaira épül. A japán laptop gyártók meg elmennek a 'csába, a saját gányolt driverüket kell használni a laptopjaikhoz a rendes catalyst helyett.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#5) Gabis


Gabis
őstag

"Fontos adalék, hogy a Toshiba, a Sony és a Panasonic nem engedélyezte a notebookokhoz tartozó terméktámogatást, így az említett vállalatok termékeinél magához a gyártóhoz kell fordulni frissítésekért."
Fordulhatok én a Sony-hoz, azzal a lendülettel fordulhatok is vissza :W
Csóri 5470-hez őskövület driver van...

(#6) sb válasza #16939776 (#2) üzenetére


sb
veterán

Múltkori drivernél rémlik, hogy a cpu terheléssel/kihasználtsággal is kezdtek valamit. Legalábbis ezt írták.
Bár épp nem most aktuális a win10+dx12 indulásakor, de azért örvendetes ha kicsit a jelenre is koncentrálnak és a jelenlegi problémákat/korlátokat is megpróbálják kezelni - amit eddig is lehetett volna.

(#7) LordX válasza Gabis (#5) üzenetére


LordX
veterán

Kb. soha nem lehetett ennél a háromnál a gyári drivert feltenni. Megoldás: nem kell tőlük venni gépet.

(#8) Gabis válasza LordX (#7) üzenetére


Gabis
őstag

Jókor szólsz ;)
Igazából frissítette magát a cikkben szereplő driver-re W10 alatt csak akkor ezek szerint teljes értékű vagy...

[ Szerkesztve ]

(#9) #16939776 válasza sb (#6) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem rossz az ha a Win7/8-on "ragadók" is profitálnak a fejlesztésekből, lesznek páran mindegy milyen okok miatt.
Szerintem is kicsit későn van ez ahhoz, hogy a PC-s/dVGA-s játékpiacot megmentsék. Valószínűsítem MS-nek "nem volt fontos", a konzolok felfuttatása/eladása nagyobb profitot hozott, és a két GPU gyártónak meg nem volt kiszámítható mi fog történni, így inkább mindenki kivárt, és ezzel eltelt pár értékes év...

[ Szerkesztve ]

(#10) LordX válasza Gabis (#8) üzenetére


LordX
veterán

Akinek tudtam szólni időben, annak mind szóltam, hogy erre figyelni..

..és vettem tavaly a páromnak egy Sony laptopot :)

(#11) #16939776 válasza #16939776 (#9) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem is kicsit későn van ez ahhoz, hogy a PC-s/dVGA-s játékpiacot megmentsék.

finomítanék: Usereken áll/bukik a dolog hogy mennyire akarnak vissza jönni PC-re játszani, és mennyi pénzt áldoznak erre a váltásra.

Kicsit olyan mintha a vásárló erőt kiéheztetéssel "áramoltatnák" a PC és a konzol között periodikusan, de lehet tévedek, és kicsi puhának az egészhez semmi köze! :DDD

(#12) Tomcat:tedd fel a HL2-őt és nézd meg vannak-e még micro lagok ;)

[ Szerkesztve ]

(#12) Tomcat


Tomcat
őstag

Na ez jó hír. Akkor lehet hogy mégis kipróbálom a Win10-et az egyik régi kiszuperált HD5870CF-es gépemen. ;)
@#5 Gabis: Én is pont ezért intettem búcsút a Toshiba-nak néhány éve és tértem át ACER-re. Azóta nincs ilyen problémám és azt a drivert teszem fel amelyiket csak akarom.

[ Szerkesztve ]

Tomcat

(#13) fasterware


fasterware
aktív tag

Én pár nappal ezelőtt feltettem ezt a drivert, de wolfenstein the old blood játékban textúrahibák jelentkeztek, akárcsak a lords of the fallen játéknál, ezért visszaraktam a 15.5 Beta drivert, azzal minden jól működik. Ja és a vga - m alap órajelen üzemelt.

(#14) arn


arn
félisten

Lightroom fix? Tobb honapos bug... Ennyit er a gpgpu?

https://helpx.adobe.com/photoshop/kb/photoshop-crashes-in-camera-raw-or-when-using-lightroom---window.html

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15) LordX válasza arn (#14) üzenetére


LordX
veterán

Ezen hibajelentés alapján nekem inkább úgy tűnik, hogy az Adobe kódjában van a hiba..

(#16) Fiery


Fiery
veterán

Ugy latom, a Mantle diagnosztikai reszeben talalt, es az AMD felé lejelentett hibakat me'g nem javitottak. Ez mondjuk a kisebbik problema, csak azoknak szurja a szemet, akik a Mantle-ben turkalnak :))

(#17) szaszapi


szaszapi
őstag

Tud valaki valamit a 4K videókról?Reménykedtem hogy ha felrakom a friss vga driver-t,megoldódik a dolog,de nem.Felraktam a win 10 enterprise 64 bites verziót,és nem mennek a 4K videók továbbra sem,szaggat 100%-on pörgeti a procit.

(#18) arn válasza LordX (#15) üzenetére


arn
félisten

A forumok szerint nem. Mindenesetre mas kartyan es korabbi drvel jo.

Lighroombol mar kijott par frissites, gyanitom nekik fontos lenne.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) LordX válasza arn (#18) üzenetére


LordX
veterán

Mert a fórumozók honnan tudják melyik kódban van a hiba? Mindkettő zárt.. Ha az AMD kódjában van a hiba, miért az Adobe fog kiadni javítást a saját programjában?

Az új driverben (pl.) van out-of-order queue támogatás. Senki más nem tud ilyet desktopon (ARM, Qualcomm tudja, illetve az Intel CPU-n, de az irreleváns). E miatt egyébként újra lett szervezve, hogyan indít a GPU workgroupokat; Én is észrevettem a változást az új driverben, az én kódom is elszállt tőle, de én voltam a hülye (félig: azért egy assert volt rá), mert feltételeztem valamit (mekkora a WG mérete, ha nem adom meg explicite), ami az előző driverrel (és más platformon) igaz, de valójában nem garantálja az OpenCL szabvány. Az új működés is tökéletesen konform, kijavítottam a kódot, és minden megy tovább (és minimálisan, de még gyorsabb is lett, mint az előző driverrel).

(#20) Bici


Bici
félisten

Abu írt pár hete .200-as és .300-as driver branch-ről is.
Ez melyik?
Van olyan újítás, amiről tudunk, hogy jön, de még nem adták ki?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#21) Integrale


Integrale
veterán

Még mindig kékhal telepítés közben.

"Bad reklám is reklám too"

(#22) arn válasza LordX (#19) üzenetére


arn
félisten

Olvass utana.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23) luckynick


luckynick
csendes tag

Hello

valaki nem tudja esetleg hogy:

A cs global offensive profilt meg lehet tekinteni valahogy? milyen beállításokkal van?

általános beállítások megvannak, illetve kitudok választani exe-t külön profilnak, .

vagy ez külön profil amit le kell töltenem?

üdv

(#24) icp1970


icp1970
senior tag

Up.Hiánypótló.

(#25) elmerenges válasza Gabis (#5) üzenetére


elmerenges
csendes tag

Én a saját kis Toshiba C855D-136-omra boldogan telepítgetem a drivereket, nincs vele gond.

(#26) lemusz


lemusz
addikt

Érdekes ez az előre renderelt képkocka redukció. Azt hittem defaulton 3-as ez az érték és nem 2-es. Eddig is force-oltam radeonPro-val hogy 1 legyen cs:go-ban, de ez drasztikus fps csökkenést jelentett. kb 300-ról 150-160... vajon most optimalizálnak rajta és enyhébb lesz a csökkenés 1-es flip queue size mellett?

(#27) lemusz válasza lemusz (#26) üzenetére


lemusz
addikt

Nah ez érdekes. Az fqs 1 okozta eddigi kb 150-es fps csökkenés most új driverrel szinte észrevehetetlen, mindössze 10-30. Hogy lehet ez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.