Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #09819904


#09819904
törölt tag

Mióta ilyen "jó" a beszedett jogdíj, azóta egy magyar platinalemez nem lett...

(#2) azbest válasza #09819904 (#1) üzenetére


azbest
félisten

Pedig már csak 20ad annyit kell elérni [link].

(#3) #09819904 válasza azbest (#2) üzenetére


#09819904
törölt tag

Azért durva, hogy egy ~10 millió lélekszámú országban nincs 10.000 eladott lemeze egy előadónak sem! :F

(#4) ollie válasza #09819904 (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Persze, mert mindenki letölti a zenét.

***

(#5) #09819904 válasza ollie (#4) üzenetére


#09819904
törölt tag

"Mindenki"... Na, ezt azért kétlem!

Az előadók meg olykor irreális áron adják... :U

(#6) Duree


Duree
veterán

Nekem nem tetszik ez az egész.Egy nagy rakás kulimász az egész.

duree54

(#7) xmaas


xmaas
őstag

Azt azert tegyuk meg hozza hogy amennyi rendes zenesz van magyarorszagon .....szinte sehol se vagyunk zenei teren kulfoldhoz kepest szoval milyen eladasokat varjanak el egyaltalan csoda hogy barki vasarol lemezeket .

Es meg azt is hozza kell tenni mellesleg hogy miert is vegyunk meg teljes lemezeket amikor peldaul egy egy albumrol erdekel 1-2 szam a tobbi meg szinte toltelek sokszor szoval megveszi az ember x-y kulfoldi zenei boltbol letolti azt a par szamot ami tenyleg erdekli azt csokolom es mivel szinte mindenki telefon/usb stick/hordozhato lejatszo, szamitogeprol hallgatja a zenet mire tomoriteni tona szamra a CD ket otthon mar elmultak azok az idok amikor muszaj volt kulon szekrenyt fentartani csak a lemezeknek , es minosegrol se kell lemondani mert van boven vesztesegmentes formatum ami megfelelo minoseget produkal

(#8) alevan válasza ollie (#4) üzenetére


alevan
őstag

Vagy streameli (én pl. Deezer előfizető vagyok).

Inkább legyen a pénz az államé, mint az Artisjust-é. Ez az őszinte véleményem. Pl. kultúrális alapé, amiből visszacsordogál valamilyen féle-fajta módon az "előfizetők" (adófizetők) zsebébe (gondolok pl. egy állami finanszírozású szinházi fesztiválra, előadásokra, koncertekre, tehetséges fiatalok felkutatása és támogatása).

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#9) buherton válasza xmaas (#7) üzenetére


buherton
őstag

Nem kellene állandóan a külföldhöz hasonlítani... Unalmas :((( Viszont azzal egyetértek, hogy a mostani magyar zeneipar képtelen egy értelmes előadót kiállítani, például bájalex, kállaiszandersz András, és társaik. Természetesen vannak kivételek, hogy ne csak a régieket emlegessem ott van pl. az Ismerős Arcok. Teljesen kultúrált zenével és _mondanivalóval_.

Szerintem ez egy nem jó hozzállás, hogy a CD-ről úgy is csak egy-két számot hallgatok meg, mert a többi nem érdekel. Lehet, hogy azt az 1-2 számot próbálják eladni slágerként, de közel sem biztos, hogy szubjektív szempontból az e a legjobb. Többször is tapasztaltam, hogy a nem slágernek szánt szám jobb.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#10) ALBY válasza buherton (#9) üzenetére


ALBY
senior tag

Úgy van!

A "sláger" meg a "jó zene" nem függnek össze!

Mellesleg ha csak azt a tukmálst slágert tölti valaki le amit a rádió nyom, akkor hogyan is hallaná valaha ha van másik jó dala is az zenésznek (mert azért szokott lenni)

A normális az ha kedvelek egy előadót, megveszem az új lemezét mert kíváncsi vagyok az új munkájára.
Ne az hogy az egy darab slágert jól megszerzem aztán nem is akarok tudni a többiről.

Van persze akiből egy szám pont elég,
és van persze akinek az ízlésébe egy szám is elég.

Ez az NKA-ba hirtelen átlapátolt pénz meg szerintem csak Level-2 útonállás.
Aztán csak még jobban fog kapálózni az Artisjóska.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#11) #09819904 válasza buherton (#9) üzenetére


#09819904
törölt tag

Az Ismerős Arcok szerintem is nagyon jó zenéket készít. De azért valljuk meg, hogy Nyerges Attila számai azért finom/"finom" dolgokat érintget olykor. :)

Mr. Busta albumot a népnek! ;]

(#12) xmaas válasza buherton (#9) üzenetére


xmaas
őstag

Most mihez kenne hasonlitani lekvaros befothoz es miert is umalmas amikor az egyszeru valosag ? A zene az zene lenyegtelen hogy melyik orszagbol jonn amig kulfoldon igen is produkaltak/produkalnak boven jo zenet addig itthon keserves a helyezett sokszor .
Es en egy szoval nem mondtam hogy anelkul hogy belehalgatna valaki az egesz albumba csak kivalaszt hasrautesre 1-2 szamot azt had szoljon hanem azt mondtam hogy igenis van boven ra pelda hogy egy egy albumba van 1-2-3 jo zeneszam ami tetszik a delikvensnek most mar bocsnat de en is megdolgozok kemenyen a fizetesemert es nem fogok megvenni egy egesz albumot amikor nekem igenis csak 1-2-3 szam teszik belole nem fogom kifizetni az arat egy teljes albumnak szerintem jozan esszel ertheto miert

(#13) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Én eddig a dalok.hu-n vettem a magyar zenéket (lehet számot és komlett albumot venni), ha meg véletlen cd-t vettem, az egyszer volt benn a gépben, amíg mp3-at csináltam belőle. Most meg XBOX Music előfizető vagyok. Ez a pénzvisszaosztás meg szerintem teljesen fals adatok alapján működik, az hogy ki mennyit kapott, az nem nyilvános?

Laci

(#14) bambano


bambano
titán

nekem a következő jött le ebből a posztból:

71 ember került a legalább 1 miller kategóriába, ahol nem tudjuk a felső plafont. Tehát matematikailag 71 embernek van elvi esélye arra, hogy emberhez méltóan megéljen a szellemi alkotásából. ha kiszámolgatom, hogy a többi kategóriára mennyi pénz megy el az 1150 millióból, akkor kiderül, hogy olyan eszeveszetten sok pénzt ez a 71 ember se kaphatott.

van még további 128 ember, aki fél-egy miller között kapott, ami éves szinten valamennyire látható összeg, a többi 7865 ember jogdíjas jövedelme értelmezhetetlen mennyiség emberhez méltó megélhetés szempontjából.

a végkövetkeztetés: KEVESEBB, MINT 200 emberért rommá sz.ják az országot.

ezennel bejelentem, hogy jogkezelőt alapítok, jbka lesz a rövid neve.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) azbest válasza bambano (#14) üzenetére


azbest
félisten

Ezek csak a szerzők, nem pedig az előadók.

Másrészt igazad van, hogy néhány ember profitál, de egész iparágakat tesz tönkre a jelenlegi díj mértéke. Az üreshordozó díj még ok lenne, a mértéke miatt problémás.

(#3) pszichiáter
"Azért durva, hogy egy ~10 millió lélekszámú országban nincs 10.000 eladott lemeze egy előadónak sem! :F"

Azért úgy látom, hogy akad pár lemez, ha ez a nyilvántartás helyes: [link]. A kerek arany, a háromszög platina.

Egyébként régebben minta az egyik előadó eljátszotta volna azt a trükköt, hogy ingyenes mellékletként odatették valamelyik napilap mellékleteként. Van olyan napilap ami 90 ezres példányszámban is elfogy. Garantált platina és szép summát hozhat a jogdíjosztáskor. Nameg gondolom nemcsak szerzőként, hanem előadóként is fizet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16) .OM.


.OM.
aktív tag

Az Artisjus bevétele 2011-ben min. 9,5 milliárd forint volt és ez 2013-ban sem volt kevesebb.
Kiosztottak 1,1 milliárdot, de akkor ez nem a teljes bevétel alapján történt. Az üres hordozói díjon felül egyéb bevételük van. Abból a cikkben nem említett egyéb módon is intéznek kifizetéseket. Érdemes lenne a cikkbe ezeket is említeni, hogy tiszta legyen a kép.

Az viszont sokkal érdekesebb, hogy a 150 munkatárson felül még 20 "vezetö" is van a cégnél, akik egyenként havi 1,5 millió forintot zsákolnak egyébb juttatások mellett. Ez magában több, mint 300 millió, és akkor az állami szervezet felé fizetett 200 millió a húzós? A sok elöadó, meg kap évi 1 milliót, már a seggét a földhöz veri örömében..

Akkor ez most a szerzökért van, vagy öncélú lehúzás?

A müködési költségük pedig nem egy szokványos irodát idéz..

[ Szerkesztve ]

ex .Oldman.

(#17) Béééla


Béééla
őstag

Na és akkor a kérdés: a köz érdekében működő, minden becsületes embert sápoló sóhivatal hol teszi majd közzé TÉTELESEN, hogy ki mennyit kapott?

Meg a másik: tök jó hogy vannak rádióink, és egész nap olyan hulladék megy a Petőfin is, hogy beleverném az ásót. Este 10 után véletlen bekapcsoltam, és elviselhető zene ment, teljesen más, mint ami egész nap (ezek a nyálas-lagymatag "alteros" lószarok, kegyetlen unalmas-sablonos de fejből kiverhetetlen popslágerek meg műhiphopposok erőltetése nagyon nem jó...)
napközben nem lehetne keverni? :U

Bélabá

(#18) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Artisjus, ne vicceljünk már...

(#19) dabadab válasza Béééla (#17) üzenetére


dabadab
titán

"a köz érdekében működő, minden becsületes embert sápoló sóhivatal hol teszi majd közzé TÉTELESEN, hogy ki mennyit kapott?"

Sehol, semmikor, ahogy azt a fojogaszuk megirta itt a forumban:
"Nagyon fontos: nem közpénzről van szó, hanem a szerzők jogdíjáról. Az ő pénzük ez, az Artisjus pedig az ő szervezetük, amiben ők maguk állapítják meg a szabályokat. Ezért például soha nem mondhatjuk meg, hogy XY szerzőnek mennyi jogdíja van - hiszen ez az ő személyes adata, amelyről egyedül ő rendelkezhet."

Erted, amikor beszedik, akkor azert annyira kozpenz, hogy allami hivatalok ugranak, hogy beszedjek, de amikor el kell osztani/kolteni, akkor aztan mar gyorsan az o sajat penzuk lesz.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#20) Gusztáv válasza dabadab (#19) üzenetére


Gusztáv
addikt

Amíg a miniszterelnök szerint a cégek sportkluboknak a TAO keret terhére befizetett pénze nem közpénz, addig min csodálkozunk?

Laci

(#21) Yeffy válasza Gusztáv (#20) üzenetére


Yeffy
veterán

hát igen :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.