Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) moma válasza bambano (#19) üzenetére


moma
őstag

ja és a fajosra: lehet mondani, hogy nem tudhatjuk biztosan(!), de szerintem azért elég valószínűtlen, hogy a kezdetektől, ilyen tempóban szűkül a fajok száma. Máskülönben a teremtéskor :DDD nagyon sokat kellett volna lepakolni a földre. Szóval szerintem az az elméleti lehetőségen túl nem nagyon vitás, hogy az ember miatt csökken szokatlanul a fajok száma(ha nem is a szennyezés miatt, akkor a miatt, hogy egyszerűen, ahol korábban ők laktak, ott már mi lakunk, hajléktalanként meg nekik sem megy). A kérdés, az, hogy ezt ki-ki vállalhatónak tartja-e vagy sem. És ha valahogy állástfoglal, akkor legyen konzekves ezzel a tetteivel is. Szerintem konzisztens egy olyan álláspont is aki azt mondja, hogy nála egy agyon technicizált világ az ideális és, nem baj, ha csak gépek lesznek, meg mi és az sem, ha mondjuk mesterségesen csinálunk valahogy kaját(bár a cikk író szerintem azt gondolja, hogy ez nem opcíó, mert természet nélkül kihalás van). De az nem megy, hogy valaki egy csinos édenkertben élne, de elbagatelizálja, a fajok kihalását és nem hajandó fizetni az életmódja megfelelő megválasztásával sem az árat (vagy legalábbis nem túl elegáns szerintem).

we all deserve a bit of luck.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.