Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [tildy:] Zaklatás

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

..pppppppppfffffffffffff... de béna.. :(((

Remélem lebukik az aberrált szerencsétlen. :((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) BITBOYS


BITBOYS
addikt

A linken a főoldal jön be nekem.
Amúgy pedig nem egyszerű aberrált baromba futottál.

Legjobbakat

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3) FPéter


FPéter
aktív tag

Vajon ki a betegebb? Aki ezzel szórakozik, vagy aki felhívja a telefonszámot?

(#4) Dany007


Dany007
veterán

heh érdekes. Valami rémlik a storyval kapcsolatba de csak halványan.
Mondjuk ennyire nyilvánosan én se adnám meg a számomat...
De azért nem hittem volna (énse) hogy ebben a közösségben(ből) ilyesmi előfordulhat.
Amúgy egy gyors számváltás, és kb 100-200 sms elküldése az új számoddal megoldja a gondot :) De persze tudom, ilyet én se szeretnék.

(#5) fekeandras


fekeandras
őstag

Ne hagyd magad.A zaklatás már hivatalosan is bűntetendő dolog.Fel kell jelenteni a delikvenst.A feladó IP-címét pedig 2perc alatt ki lehet deríteni ;] .

(#6) tildy


tildy
nagyúr

Hogy, hogynem a hirdetést levették. :U

Nem tudom a rendőrségen mit tudok tenni , elvileg van két emailcímem, amiről adott fle hirdetést már. Illetve az origótól is van egy visszaigazolásom, hogy feljelentés esetén kiadják a rendőrségnek a kért adatokat.

Azért nem volt vicces karácsony 2. napján fél 8kor egy kéjenc 50es hívására ébredni...
Számváltás nem opció , nem véletlen nem akarom lecserélni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7) Male válasza fekeandras (#5) üzenetére


Male
nagyúr

A feladó IP-jét azért nem mindig olyan egyszerű megtudni... függ attól, hogy webes felületről küldi (és melyik szolgáltatótol), vagy levelezőprogramból milyen SMTP szerverrel.... nomeg simán küldheti egy nyilvános internetelérésről...

(#8) Dany007 válasza Male (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Na ezt akartam mondani... Így már le sem írom.
Persze azért a legtöbb esetben egész jól vissza lehet követni.
A szolgáltató meg bírósági ügyben az ajtószámot is kiadja.
Ha netkávézóban történt akkor még necces lehet a dolog, de álltában ott is felírnak pár adatot.

(#9) Dany007 válasza tildy (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Komoly levették? : o Most amióta kiírtad ezt, és a hsz közötti időben? Az nem semmi...
Akkor valaki tényleg a fórumról van.
Meg kéne kérdezni, hogy kik kérték le ezt a topicot az elmúlt pár órában.
Még most, amíg nincs sok ip-cím : ) És köztük lessz mocsok is!

(#10) BITBOYS válasza Dany007 (#9) üzenetére


BITBOYS
addikt

Már akkor sem jött be a hirdetés mikor az on topikba írta.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#11) Thunderzolee válasza Dany007 (#8) üzenetére

Vagy ha nem is írnak fel, ha forgalmas helyen van a netkávézó, talán kamera is van a közelben.

Am épp a hetekben ismerkedtem meg egy lánnyal MSN-en, Ő is hasonlóan járt. Először is, valaki készített Róla Iwiwen, meg egyéb helyeken adatlapot, és az Ő nevében jelölgette az embereket. :U
Aztán egy közösségi ismerkedős oldalon visszautasított egy ajánlatot, aminek következtében az a személy megfenyegette, h feltöri az összes netes adatlapját, és ezt valahogy sikeresen meg is tette. Vipmailes fiókjába sikerült bejutnia, és az ott levő e-mail címekre elküldött jópár mocskolódós e-mailt.
Így utólag a lány állítása szerint könnyen megfejthető volt a jelszava.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12) Dany007 válasza Thunderzolee (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Elég durva sotry az is.
V.hogy csak utána lehet járni a dolognak.

Visszatérve az előzőre, az ontopicban is írt a feljelentésről? Vagy csak az esetről?
Mert lehet h most így a feljelentés hatására vetette le, amit itt olvasott. És akkor a topic lekérők között van. Azt meg már le lehetne szűkíteni elég rendesen.

(#13) Male válasza Dany007 (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, valószínűleg amikor nincs benne egyértelműen a küldő IP-je, akkor is azért van némi naplózás, így pl a rendőrségnek ki tudják adni a valódi IP-t.

Netkávézó már más téma... mindössze egyszer jártam ilyen helyen, de ott aztán semmit nem kérdeztek. Köszöntem, letettem a pénzt, és leültem egy géphez, ennyi. (mondjuk kamera lehet, hogy volt)

#12: Ha még le is vetette, akkor csak mégtöbb nyom van..és ha ennyire aktív, akkor kevéssé valószínű a netkávézó... inkább otthon/munkahely/iskola...

[ Szerkesztve ]

(#14) Thunderzolee válasza Male (#13) üzenetére

Másrészt az is lehet, h a netkávézóban billenytűzet-figyelő van a gépeken.. ;]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15) Dany007 válasza Thunderzolee (#14) üzenetére


Dany007
veterán

hát ez több mint valószínű : P

(#16) Dany007 válasza Male (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem is v.színű otthon v. munka / iskola.
Aki ilyet csinál az nem v.színű, hogy előre hosszasan tervezgette a dolgot. Nem hiszem h gondolt volna az ip-címesdire. Erre utal az is, hogy gyorsban levette.
Ergo észrevette, hogy sebezhető. És ha így van, akkor biztos, hogy nem előre részletesen kitervelten bement egy kamerák nélküli adatokat nem felírós netkávézóba. Hanem csak simán otthon vagy a suliban gondolt egyet, és csináljunk egy ilyen 'tréfát'.

Ezért szerintem is érdemes azt a rendőrségi feljelentés dolgot tovább nyomatni.
Vszínű h az ip cím elvezetne egy lakáshoz, vagy munkahelyre.

(#17) Hasek


Hasek
Közösségépítő

gmail.com-nál alul van egy ilyen opció:

"A fiókba való bejelentkezés legutóbbi dátuma: 57 perce ezen a számítógépen. Részletek"

Itt meg lehet lesni az IP címeket, amelyekkel bejelentkeztek. Nem sok segítség, de ha tudod, hogy Te kb mikor jelentkeztél be az elmúlt 5 alkalommal, vagy állandó IP-d van, akkor ha akad egy kakukktojás, máris van egy használható infód. ;)

Üdv. H

(#18) tildy válasza BITBOYS (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

Mikor oda beírtam, nekem még bejött , el tudtam a hirdetést olvasni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) BITBOYS válasza tildy (#18) üzenetére


BITBOYS
addikt

Az lehet, viszont pár poszt után rákattintottam és ugyan ez jött be mint az imént. Már ott akartam szólni, hogy csak a főoldal jön be.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#20) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Kedves tildy, ennek feltétlen járj a végére. Nem létezik, hogy megússza mocskos tettét az elkövető.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21) tkazmer válasza tildy (#6) üzenetére


tkazmer
addikt

telszám alapján nem tudsz elindulni?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#22) tildy válasza tkazmer (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

A sajátom alapján? :DDD
Nincs telszám.
két emailcím van csak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23) bambano válasza Male (#7) üzenetére


bambano
titán

Ezek egyike sem akadályozza a feladó ip-jének kiderítését.
Ezt legjobban a natolt hálózat akadályozza meg a nyitott wifi-k.

Szerk: egyébként 2000 elejétől ismert olyan módszer, amivel egyes, hanyagabbul programozott webmail felületeket fel lehet törni. Szerintem aki nem akar ronda dolgokba belefutni, az egyszer és mindenkorra elfelejti a webes levelező rendszereket.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) eastsider


eastsider
nagyúr

biztos egy keményen dolgozó jómunkásember szórakozik ilyenekkel.... :W

és akkor mi van, ha a delikvensnek nincs fix-IP-je, vagyis minden reconnectnél (szép magyar szó) új IP-t kap?
megvan, hogy mikor kié volt, vagy valami?

speedtestnél néztem historyban, hogy milyen értékeket mértek az IP-mmel, érdekes :D

[ Szerkesztve ]

(#25) lúzer válasza eastsider (#24) üzenetére


lúzer
veterán

állítólag ki lehet deríteni
a szolgáltató logolja melyik időpontban ki kapta meg az adott ip-t

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#26) lúzer


lúzer
veterán

nálunk is van egy védelem nélküli wi-fi kapcsolat

de nem szórakozok vele, nem vagyok "rászorulva"

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#27) Dany007 válasza eastsider (#24) üzenetére


Dany007
veterán

Ha jóltudom akkor is csak az utolsó 2 szám változik meg.
Anno Q3-ban is így tudtuk bannolni a cheatereket a szerverről.

Az én ip-m mondjuk fix, 92.249.156.222 És álltalában az utolsó szám váltakozik, ezért a 92.249.156.0-t bannoljuk, és így az összes lehetőség ki van ütve.
Emlékszek rá, egyszer volt egy mérges admin, és az utolsó 2 vagy 3 számot is bannolta, és emiatt egy napig senki nem tudott feljönni a szerverre Hollandiából xD

(#28) tkazmer válasza tildy (#22) üzenetére


tkazmer
addikt

szerk: félreértettem :B

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#29) fekeandras válasza Male (#7) üzenetére


fekeandras
őstag

Nem olyan nagy ördöngősség kideríteni.Nem etikus de megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#30) m3tr0


m3tr0
senior tag

Én személyes találkozást beszélnék meg, majd a harmadik(első végén :D ) percben bevinnék egy kegyetlen ütést (rúgást, lövést, atomcsapást) a legnemesebb szervére célozva...bármekkora is az illető tuti feladja...
Amúgy volt hasonló dolgom olyannal aki a nővéremet zaklatta...hát szarul járt...
Meg úgyis fog aki ezután fenyegetni meri..meg alapból. Nem csak őt.

" Bosszú népe, úgy tenne jégre, hogy ne is vedd észre, hogy elpusztít

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#31) bambano válasza Dany007 (#27) üzenetére


bambano
titán

Nem jól tudod, hálózat méretétől függ.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) tildy válasza fekeandras (#29) üzenetére


tildy
nagyúr

Az egyik Email cím alapján L. Csillának hívják. De ez lehet fake név is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) Male válasza bambano (#23) üzenetére


Male
nagyúr

Teljesen persze hogy nem, de a legegyszerűbb otthoni módszert (bentvan a feladó IP-je a levélben-t) igen.

fekeandras: Milyen egyszerű, de nem etikus módszerre gondolsz?
( Múltkor kellett így nyomoznom sajnos, de akkor könnyű dolgom volt: benne volt az IP-je a levélben, ami pechjére a munkahelyének fix-IP-je volt. Nade nem biztos, hogy mindig ilyen mákom lesz. )

[ Szerkesztve ]

(#34) (ÉN)közPONT válasza tildy (#32) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Elég valószínű ...B.Gábor vagy Cé.Géza inkább.........sz..d le magasról !

Aki netán felhív azza közöld ,hogy APEH vagyonosodási osztály ..xy oszt vezető asszony vagy ! És miben is segíthetek magának azon kívűl ,hogy ezt a beszélgetést rögzítjük ! :DDD :C

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#35) D1Rect


D1Rect
félisten

Emberek de ráérnek... :((( :((( :(((
Én "csak" egy olyannak voltam szemtanúja amikor egy csaj vett egy "új" számot a T-Mobiltól, ami az előtt egy hivatásos leányzóé volt, évekkel ezelőtt :F . Fél év után számot cserélt. :U
Nem lehet egyszerű....

(#36) tildy


tildy
nagyúr

Valaki megint kekeckedik....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) Viktor0610 válasza tildy (#36) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Racecam kitette végleg.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#38) Lenry válasza tildy (#36) üzenetére


Lenry
félisten

a gyereknek minimum a kickbankill
meg egy szeneslapáttal tarkónvágás :(((

Viktor: én úgy látom, "véletlen" végleges lett :U

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#39) Racecam válasza tildy (#36) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Végképp eltörölve.
A hozzászólások (a töröltek is) megvannak, ha szükség lesz rá.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#40) tildy válasza Racecam (#39) üzenetére


tildy
nagyúr

Köszönöm :R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) Csakénvagyok válasza Racecam (#39) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Kérdés: A zaklatások elkerülése végett van az hogy most már nem látszik az email/MSN cím az adatlapokon?

(#42) lúzer válasza Csakénvagyok (#41) üzenetére


lúzer
veterán

miért ne látszódna?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#43) Csakénvagyok válasza lúzer (#42) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Most már igen. Át volt húzva, még a fórumban is az email gomb. Úgylátszik valami karbantartást kaptam el.

(#44) venember83


venember83
nagyúr

1. Ideje lenne leszállnia rólad.
2. Kétlem, hogy a rendőrség bármit is képes lenne tenni. Itt az irodában is van egy csajszi hasonló helyzetben, a rendőrségtől elzavarták, mondván, forduljon máshoz, nem az ő hatáskörük, nem tehetnek semmit. Pedig lényegében tudja, hogy ki a jóakaró. Sajnos ez a helyzet. (Remélhetőleg kicsit nyugatabbra nem ugyanígy viszonyul ehhez a rendőrség.)

(#45) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Engem a héten talált meg a neten egy nagyon hülye ember, aki váltig állította hogy a videón szereplő amcsi csajt ismeri és hogy ekkor meg akkor találkozott vele 87 ben, csak épp az a vicces benne a csaj lehet max 20-21 éves kb.Jah és a fickónak meg az a rögeszméje , a csaj annak az oldalnak a tulajdonosa :D

[ Szerkesztve ]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#46) Csakénvagyok válasza Csakénvagyok (#43) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Most vagy a bugrókám szórakozik, vagy tényleg nyúlkálnak a RI/Osban, mert néha-néha nekem átt van húzva az email gomb

(#47) gtamate2


gtamate2
veterán

háát a rendőrséghez szerintem kár fordulni :S sok szerencsét hogy elkapd ezt a szerencsétlent :K , azóta amúgy zaklatott?

*Sn0w

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [tildy:] Zaklatás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.