Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

:(((

De jó Neked, h már nem kell ebben az országban élned.
Szánalmas ami idehaza van.. :((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) tildy válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Jo? siman ramverhetnek a sz.r rendszeruk miatt egy 80 ezres befizetest, meg legalabb ennyi buntit. Csak mert ok mas rendszerbol dolgoznak, mint az oep.
Tanulsag: ne legy tisztesseges, mert akkor is megjarod.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) danih


danih
addikt

Ehhez nincs mit hozzáfűzni....
Cégbe tegnap jött egy papír, hogy az egyik kocsit kivonták a forgalomból, mert nem volt kötelezője 2010 4. negyedévében. Pedig volt, a papírok megvannak.
Semmi figyelmeztetés, papír-bekérés - nem, visszakézből kivonták.

(#4) #53246592


#53246592
törölt tag

Megint egy újabb dolog amin parázhatok. Pedig mostanában már megvolt a napi para adagom: ha finn rendszámú autóval Magyarországra megyek pár napra (tervben van júliusban), akkor hogyan bizonyítom a rend öreinek vagy a VPOP alkalmazottainak, hogy nem köcsögszlovákrencámosadócsaló vagyok hanem életvitelszerüen itt élek - azt gondolom hiába mondom majd hogy 1) Finnországban drágábbak az autók, 2) a biztosítás sokkal magasabb, 3) kicsit macerás lenne Magyarországról hordani évente vizsgáztatni az autót.

Az egészben az a legjobb hogy bárhol érdeklödök ilyen és hasonló ügyekben mint amiröl a poszt is szól vagy fogalma sincs az illetönek, vagy nagyon is jól tudja mit kell tennem: menjek a másik hivatalhoz, majd ök elintézik. Aztán a rekurzióban egyszer csak azt mondom lesz@rom, legalábbis addig amíg újabb hírek nem jönnek arról hogy de most már aztán tényleg bekeményít x hatóság és jól megbüntetik az ilyen köcsög adó- és egyéb csalókat.

A TB-t elméletileg sikerült pár éve elintéznem, de mint látható, ez nem olyan biztos.

(#5) danih válasza #53246592 (#4) üzenetére


danih
addikt

Az életvitelszerű kint élést papírokkal simán igazolhatod, szóval ne parázz... Legyenek meg az autó papírjai is.
Amúgy meg szerintem nem is kell bizonyítanod semmit jelenleg, azt hiszem 2012. január 1-től fog ez változni.

[ Szerkesztve ]

(#6) D1Rect válasza tildy (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

"Tanulsag: ne legy tisztesseges Magyarországon, mert akkor is megjarod."

(#7) #53246592 válasza danih (#5) üzenetére


#53246592
törölt tag

Van finn jogosítványom, ez lehetne akkor is ha Magyarországon élek, meg van finn nyelvü EU-s kék "tb" kártyám, más papírom nincs arról hogy itt élek. Itt a lakcímkártya fogalma ismeretlen. Emellett van magyarországi állandó lakcímem, amire ugyan nincs szükségem, de a fennebb leírt dolgok miatt eddig nem változtattam rajta.

(#8) D1Rect válasza #53246592 (#7) üzenetére


D1Rect
félisten

A finn jogsit megcsináltad ahogy kell? :)

(#9) tkazmer válasza #53246592 (#7) üzenetére


tkazmer
addikt

sztem ha finn papírokkal igazolod magad, akkor a magyar közeg maximum tiszteleghet, még ha magyarul beszélsz vele akkor is:)
de igazából a jogszabálytervezetet még senki sem látta úgyhogy sokmindent erről a rendszámos dologról nem lehet tudni...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#10) Drenadar válasza tildy (#2) üzenetére


Drenadar
veterán

Valahol csak meg van a másolata annak a nyilatkozatnak amit az oepnek tettél, hogy külföldre mentél :) szerintem ha azt elküldöd az apehnek, csak tudomásul veszik.

Állítólag nincs egységes központi rendszer. De még hivatalokon belül sem...

(#11) #27483136


#27483136
törölt tag

Az a jó ebben, hogy ők hibáznak, de minket ugráltatnak.
Mégha itthon is lennél, Te vegyél ki szabit, autózz, levelezgess, telefonálgass, meg ilyenek, mintha ezek semmibe sem kerülnének.
Ha meg ilyenkor felmerülne, hogy térítsék meg a hülyeségeik miatt felmerült költségeinket, csak lesnének kerek szemekkel. Márpedig ilyen esetben ez akár természetes is lehetne.

(#12) tildy válasza Drenadar (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

Mivel 1 darabot kellett nekik bekuldeni, emlekeim szerint meg masolatot nem kuldtek vissza, az egyetlen megoldas, hozzajuk bemenni, es igazolast kerni. Na ez utkozik akadalyba , szuloket meg csak nem kene ugraltatni.

Postaval kuldtem , innet, OEP -sek telefonon azt mondtak, beerkezett hozzajuk, es az ugyfelkapun is olyan statuszban vagyok az oepnel, (jogviszony - taj ervenytelen , ennek kellett lennie kulfold miatt , es ez is van), hogy jonak kene lennie.
Szerintem ma vagy hetfon hivom oket, megkaptak-e. Algiebanak is kuldtem levelet, az apehossal egy idoben, o tegnap megkapta.

Az a nagy szerencsem, hogy van 200 perc magyaroszagi vezetekes skypehivasom, minimalis osszegert hivom oket.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) tildy válasza tildy (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Valaki annak idejen kerdezte anglias topikban, mi ertelme van a residency doksinak, amit kikertem. akkor azt mondtam, itt kinn nem sok, de a magyar burokracianal meg jol johet. Lam-lam ha autom lenne, mar most jol jonne.

Lauda: adocsalas miatt akkor nemzetkozi szinten is kereshetnek, nem? Mintha ilyen remlene,

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) Lauda válasza tildy (#2) üzenetére


Lauda
félisten

Ha nem csinalsz semmit, akkor is kitorolhetik. Hogy hajtanak be rajtad?

(#15) #53246592 válasza D1Rect (#8) üzenetére


#53246592
törölt tag

Aha, bementem a rendörségre és mondtam hogy kell nekem finn jogsi. Mondták hogy nem kell, mert EU és jó a magyar is valamint 42 eurómba kerülne. Aztán én mondtam hogy akkor is kell. Annyi volt hogy elvették a magyart, befizettem a pénzt és viszonylag rövid idö után megkaptam a finnt ami a magyarral ellentétben 70 éves koromig érvényes.
Praktikus, mert így van egy ID-m amit hivatalosan elfogadnak itt Finnországban. Kérhettem volna személyit is, de az is ugyanennyibe került volna és az "csak" egy személyi. Az útlevelet is elfogadják, de azt macerásabb magammal hordani, meg hosszas csodálkozást vált ki néha hogy ezzel akarom igazolni magam.

(#16) Lauda válasza tildy (#13) üzenetére


Lauda
félisten

80 ezer forint miatt?

(#17) tildy válasza Lauda (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Ne legyen ketseged afelol, hogy eleg hamar tobb lenne az. Az itteni tartozkodasom semmilyen formaban nem kockaztathatom, nem lehetek odahaza sem olyan, aki buntettet kovetett el...
Lehet tulpatazaom, de jobb felni...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) D1Rect válasza #53246592 (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

Arra voltam kíváncsi, hogy vizsgáztál-e?

De megkaptam a választ. :R
De már megint egy ország ahol értelmesebben vannak megszervezve a dolgok mint itthon.

(#19) Lauda válasza tildy (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Ebben igazad van, inkabb rendezd le es nyugodtan alhatsz. Szomoru, hogy nem kovettel el semmit es megis Neked kell most duplan igazolnod magad. Ebbol a mocsokbol menekulni kell minel elobb.

(#20) keIdor válasza Lauda (#19) üzenetére


keIdor
titán

Pluszegy. :(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21) tildy


tildy
nagyúr

Elhiszem, hogy fasultak, elhiszem hogy keves penzt kapnak, d eha felhivja az ember oket, nem igy kene kezdeni , hogy : IGen?
Se bemutatkozas, se semmi , s ejo napot kivanok, mindegy, az ugyintezo ma kedves volt utana, elmondta, kit keressek meg az ugyemmel kapcsolatban, es hogy igen, tegnap beerkezett a kuldemenyem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) tildy


tildy
nagyúr

Happy end:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23) proci985 válasza #53246592 (#7) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

finn személyid nincs? közben továbbolvastam, látom nincs.

egyébként úgy tudom csak decembertől lép hatályba.

mi is érintettek vagyunk, nyárra benne van a pakliban, hogy autóval megyünk Magyarországra...

egyébként relatíve egyszerű volt neked a jogsiddal, anyáméról nem akarták elhinni, hogy eredeti. szóval extra köröket kellett az okmányirodával járni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24) #53246592 válasza proci985 (#23) üzenetére


#53246592
törölt tag

nincs finn személyim. és nem létezik olyan finn igazolvány amin rajta lenne hogy márpedig én itt lakok

(#25) Avicularia válasza #53246592 (#24) üzenetére


Avicularia
veterán

svéd se

(#26) proci985 válasza Avicularia (#25) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ez is igaz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#27) djcsefa


djcsefa
tag

Engem is megtaláltak kb fél éve... visszamenőleg 5évre (mert max 5 év hajtható be ..a törvény szerint) 320E Ft-t kellett volna befizetni a magyar Tb-nek!

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#28) tildy válasza djcsefa (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

Bakker :(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) Lauda válasza djcsefa (#27) üzenetére


Lauda
félisten

De gondolom nem kellett befizetni.

(#30) djcsefa válasza Lauda (#29) üzenetére


djcsefa
tag

Nem (de nem kis munka volt elintézni!!!) . viszont rá 1 hónappal az adóhatóság is megtalált, miszerint : külföldi tartozkodásom bejelentési kötelezetségének elmulasztásáért....110E Ft!!! :W

:i7 8700k -Asus Maximus X hero-Corsair dominator platinum 16Gb ddr4 2400Mhz EVGA Hydro copper-GTX1080ti-Ocz revodrive 3 x2+ 1x Samsung 850 evo 500gb - EVGA 80+ gold 750ws táp - Corsair 800D ház+ 2L víz :D

(#31) sztanozs


sztanozs
veterán

Úgy tűnik elindult a pénzbehajtó gépezet a "külföldön túl jól élő" magyar állampolgároknál.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#32) #56230144 válasza sztanozs (#31) üzenetére


#56230144
törölt tag

Az orbán kormány undorító...Valszeg ezért a mondatomért holnap öngyilkos lettem... ;) :U :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33) tildy válasza sztanozs (#31) üzenetére


tildy
nagyúr

En is igy latom, sorra kapjak ismeroseim a Navtol a papirokat...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#34) Huma


Huma
addikt

Én is kaptam egy értesítést, hogy azonnal menjek be mert szerintük február valahanyadikáig kellett volna beadnom a bevallást nem pedig május 20-ig, ezért nem fogadják el és írjam le még egyszer ugyanazt. Érdekes mód eddig május 20-ig kellett leadnom a bevallásomat. Ők variálnak valamit az állampolgár meg szív.
Persze tudom, hogy a NAV-nak nem fontos mások szabadideje, de kissé felháborító amit művelnek. Sóval kellene felszórni a helyüket.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#35) Lauda válasza Huma (#34) üzenetére


Lauda
félisten

Gondolom abba a 3 kategoriaba tartozol, akiknek februar 25-ig kellett beadni.

(#36) Mr X válasza Lauda (#35) üzenetére


Mr X
veterán

A semmirekellő kategória is februári bevallásos? :D

(#37) Lauda válasza Mr X (#36) üzenetére


Lauda
félisten

:Y :C ;]

A munkakerulo, gyogyszerfuggo es kozveszelyes kategoria lesz szerintem. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38) Huma válasza Mr X (#36) üzenetére


Huma
addikt

Dehogy. Azoknak május 20-ig kellett leadniuk. A február a trollok hónapja. Olyankor bújnak elő a barlangjaikból. :P

(#37) Lauda:
Gyógyszerfüggő?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#39) Lauda válasza Huma (#38) üzenetére


Lauda
félisten

Csak ezen akadtal meg? :DDD

(#40) Huma válasza Lauda (#39) üzenetére


Huma
addikt

Ja... Ööö, természetesen nem. Csak úgy felháborodtam, hogy szóhoz sem jutok. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#41) Lauda válasza Huma (#40) üzenetére


Lauda
félisten

:D

(#42) Huma


Huma
addikt

Na bementem és rájuk borítottam az asztalt. Tízen kellettek hozzá, hogy lefogjanak. :D

Mint kiderült, véletlenül egy olyan nyomtatványt küldtem be amit csak február 15-ig lehet. Viszont amúgy nem kellett volna beküldenem semmit mert nem volt annyi jövedelmem hogy adózni kelljen utána. Szóval miután bementem mondták, hogy semmi gond, de lehet hogy még majd küldenek egy felszólítást valamikor, hogy a diákhitel miatt adjak le egy 0-ról szóló bevallást.
Ennek ellenére a hivatalos levélben nyomatták a fenyegető nyolc napos szöveget.

Imádom a túlbonyolított és felesleges bürokráciát...

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.